Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dekoracja napisał:

dla ciebie gra lepiej, co niby oczywiste, ale może warto podkreślić żeby nie pozostało dla następnych pokoleń wrażenie, że to powszechna opinia ?

Zazwyczaj jak zabieram głos,to czynię to w swoim imieniu,wydawało mi się to oczywiste,ale skoro dla Ciebie nie jest,to proszę bardzo:moim zdaniem.

Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem ostatnio Naim Unit Atom do kolumn Focal Aria 906, które grały z Onkyo TX-8050. Wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją i w identyczny sposób jak było podłączone Onkyo. Kolumny grają bardzo cienko i w bardzo nasilonymi wysokimi tonami, bass jest trochę ale buczy generalnie. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Byłem na odsłuchu (1h słuchania Atoma z różnymi kolumnami) przed zakupem i raczej tak to nie grało...teraz po 10min ból głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Margol napisał:

Zazwyczaj jak zabieram głos,to czynię to w swoim imieniu,wydawało mi się to oczywiste,ale skoro dla Ciebie nie jest,to proszę bardzo:moim zdaniem.

Może być?

Dla mnie może. Być może kategoryczny ton wypowiedzi sprawiał wrażenie, że kiedyś to było a teraz to tylko gruz i kamieni kupa

15 godzin temu, Chilledbeams napisał:

Witam,

Kupiłem ostatnio Naim Unit Atom do kolumn Focal Aria 906, które grały z Onkyo TX-8050. Wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją i w identyczny sposób jak było podłączone Onkyo. Kolumny grają bardzo cienko i w bardzo nasilonymi wysokimi tonami, bass jest trochę ale buczy generalnie. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Byłem na odsłuchu (1h słuchania Atoma z różnymi kolumnami) przed zakupem i raczej tak to nie grało...teraz po 10min ból głowy.

Hej. Na pewno nie jest to normalne brzmienie atoma ? to sam już zauważyłeś bo znasz ze sklepu. Albo się zespuł atom, albo głośniki. No chyba, że coś źle jednak podłączone np. kabel głośnikowy. Odłącz wszystko i zrób od początku. Jeszcze napisz, z którego źródła tak źle gra. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dekoracja napisał:

Hej. Na pewno nie jest to normalne brzmienie atoma ? to sam już zauważyłeś bo znasz ze sklepu. Albo się zespuł atom, albo głośniki. No chyba, że coś źle jednak podłączone np. kabel głośnikowy. Odłącz wszystko i zrób od początku. Jeszcze napisz, z którego źródła tak źle gra. 

Podejrzewałem źle podłączenie i dopiero po którymś sprawdzeniu zauważyłem że przy jednym głośniku zaciski były zamienione a że sugerowałem się kolorami zamiast +/- to kabel był źle podłączony...teraz gra super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, czy któryś z Was mial przyjemność obcować z serwerem Melco?

Jeśli tak to podzielcie  sie prosze Waszym doświadczeniem oraz jak Melco wypada w porównaniu ze zwykłymi serwerami (Synology, Qnap itp)

 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, paluch. napisał:

 Witam wszystkich ,od jakiegoś czasu gram na wzmacniaczu Naim Nait X2 i  głośnikach Heco 302 . Lecz ciągle brak mi dołu .Jakie kolumny podstawkowe polecacie do tego wzmacniacz pokój 16m2  A może subwoofer załatwi problem ?

Kef r3,ale musisz posłuchać czy barwa będzie Ci odpowiadała.Ewentualnie sub Rel t5 lub t7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xs2 + Teddy Cap za 5500zł na OLX..

w stosunku 12 000 za Xs3 to bardzo fajny deal..?

To nie moje ogłoszenie.. ale mając kilka lat wstecz  xs2 którym rozpocząłem Przygodę z Naimem i świetnie go wspominam to pomyślałem że komuś się mój donos przyda..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, puszkin napisał:

A czy aby na pewno chodzi o xs2? Jak mnie pamięć nie myli to był XS po jakiś zmianach  opisywany jako mk2 potem dopiero xs2. Jak głupoty piszę to proszę mnie poprawić.

Dokładnie tak jak piszesz, a że jest to moje ogłoszenie ? mogę potwierdzić, jest to wersja XS-2, zgodnie z oznaczeniem na kartonie. Niektórzy oznaczają jako xs mk2. Posiada front szczotkowany zgodny z wersja xs2. Gra to zacnie, a z Teddym jeszcze lepiej! ? Tak więc polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wombat193 napisał:

Dokładnie tak jak piszesz, a że jest to moje ogłoszenie ? mogę potwierdzić, jest to wersja XS-2, zgodnie z oznaczeniem na kartonie. Niektórzy oznaczają jako xs mk2. Posiada front szczotkowany zgodny z wersja xs2. Gra to zacnie, a z Teddym jeszcze lepiej! ? Tak więc polecam. 

a który to rok produkcji?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2020 o 13:13, paluch. napisał:

 Witam wszystkich ,od jakiegoś czasu gram na wzmacniaczu Naim Nait X2 i  głośnikach Heco 302 . Lecz ciągle brak mi dołu .Jakie kolumny podstawkowe polecacie do tego wzmacniacz pokój 16m2  A może subwoofer załatwi problem ?

U mnie z XS-em też zawsze brakowało dołu, tego nizszego, z Flatcapem było go jeszcze mniej (nawiasem: Flatcap to super upgrade). Teraz mam Cyrus X-Power z PSx-R i wreszcie mam rozciągniete pasmo a basisko jest super. Inne 2 Naimy to samo: słaby niski bas. Naim grał u mnie średnicą, skrajów pasma mi brakowało i w koncu sie pozbyłem całego zestawu. XS-a nie oceniam wysoko. Z zasilaczem potrafił zagrac o wiele lepiej niz goły ale generalnie zbyt ofensywny sprzęt, po paru utworach zawsze miałem dość. Po 2 tygodniach zauroczenia miałem 2 latach kombinowania z kolumnami, kablami  i źródłami. Starałem sie polubić Naima, ale nie jest to brzmienie dla kazdego. Dwóch z 3 moich znajomych miało podobną opinie: jest drive, ma kopa ale zbyt ofensywny, brak niskiego basu. Natomiast koncówki i zasilacze Cyrusa uważam za świetnie brzmiące - natomiast 2 źrodła z dac/pre Cyrusa, które miałem niczym mnie nie zauroczyły. Przepraszam jesli uraziłem fanów marki Naim.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Krzysz napisał:

U mnie z XS-em też zawsze brakowało dołu, tego nizszego, z Flatcapem było go jeszcze mniej (nawiasem: Flatcap to super upgrade). Teraz mam Cyrus X-Power z PSx-R i wreszcie mam rozciągniete pasmo a basisko jest super. Inne 2 Naimy to samo: słaby niski bas. Naim grał u mnie średnicą, skrajów pasma mi brakowało i w koncu sie pozbyłem całego zestawu. XS-a nie oceniam wysoko. Z zasilaczem potrafił zagrac o wiele lepiej niz goły ale generalnie zbyt ofensywny sprzęt, po paru utworach zawsze miałem dość. Po 2 tygodniach zauroczenia miałem 2 latach kombinowania z kolumnami, kablami  i źródłami. Starałem sie polubić Naima, ale nie jest to brzmienie dla kazdego. Dwóch z 3 moich znajomych miało podobną opinie: jest drive, ma kopa ale zbyt ofensywny, brak niskiego basu. Natomiast koncówki i zasilacze Cyrusa uważam za świetnie brzmiące - natomiast 2 źrodła z dac/pre Cyrusa, które miałem niczym mnie nie zauroczyły. Przepraszam jesli uraziłem fanów marki Naim.  

Za pre robi Cyrus DAC XP? Jak rozumiem, względem Naima jest to granie łagodniejsze i cieplejsze? 

Jak oceniasz jego dac względem Chorda? 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hasos napisał:

Za pre robi Cyrus DAC XP? Jak rozumiem, względem Naima jest to granie łagodniejsze i cieplejsze? 

Jak oceniasz jego dac względem Chorda? 

Pre jest świetne...jak sie do nie go podepnie Dac Chorda, co kosztuje, sporo. Natomiast sam DAC w XP (conajmniej 10 letni) gra nie gorzej od Chord ale zupełnie inaczej. Zero efekciarstwa - wręcz nuda ale jest mega naturalny i neutralny, szczególnie z zasilaczem. Przyznam, że słychac więcej szczegółów, wiecej za kolumnami, bas wielofakturowy - ale cieniutki, leciutki.  Sprzęt dla koneserów, do audiofilskich nagran, jazz, klasyka. Ja słucham rocka i to współczesnych realizacji, więc... szukam dalej.

Chord to żywe, koncertowe brzmienie z porzadnym basem i eksplodującymi szczegółami. Efektowne brzmienie, tez ofensywne. Większości bardziej ono przypadnie. Ale juz sie pare lat osłuchałem, teraz wolałbym coś tłustszego i cieplutkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hasos napisał:

To tak jak ja ? Ja myślę o Lampizatorze. Jakiś starszy model.

Ciekawy trop, bo teraz na rynku to albo nudna neutralnośc-niemuzykalnosć albo wyżyłowane do granic systetyczno-studyjne granie. Wyolbrzymiam oczywiście ale juz zaczynam rozumiec, ze cena nie gra. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wombat193 napisał:

Dokładnie tak jak piszesz, a że jest to moje ogłoszenie ? mogę potwierdzić, jest to wersja XS-2, zgodnie z oznaczeniem na kartonie. Niektórzy oznaczają jako xs mk2. Posiada front szczotkowany zgodny z wersja xs2. Gra to zacnie, a z Teddym jeszcze lepiej! ? Tak więc polecam. 

Dla uproszczenia sprawy - XS2 ma gniazdo słuchawkowe na duży jack i opisany "XS 2" na plecach. XS ma "XS" na plecach i gniazdo słuchawkowe mini jack.

Naim kiedyś odświeżył jedynkę zmieniając tylko front na szczotkowany i stąd na pudle jest XS-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krzysz napisał:

U mnie z XS-em też zawsze brakowało dołu, tego nizszego, z Flatcapem było go jeszcze mniej (nawiasem: Flatcap to super upgrade). Teraz mam Cyrus X-Power z PSx-R i wreszcie mam rozciągniete pasmo a basisko jest super. Inne 2 Naimy to samo: słaby niski bas. Naim grał u mnie średnicą, skrajów pasma mi brakowało i w koncu sie pozbyłem całego zestawu. XS-a nie oceniam wysoko. Z zasilaczem potrafił zagrac o wiele lepiej niz goły ale generalnie zbyt ofensywny sprzęt, po paru utworach zawsze miałem dość. Po 2 tygodniach zauroczenia miałem 2 latach kombinowania z kolumnami, kablami  i źródłami. Starałem sie polubić Naima, ale nie jest to brzmienie dla kazdego. Dwóch z 3 moich znajomych miało podobną opinie: jest drive, ma kopa ale zbyt ofensywny, brak niskiego basu. Natomiast koncówki i zasilacze Cyrusa uważam za świetnie brzmiące - natomiast 2 źrodła z dac/pre Cyrusa, które miałem niczym mnie nie zauroczyły. Przepraszam jesli uraziłem fanów marki Naim.  

Ja tam się nie uraziłem, ale jestem zdziwiony. Miałem tych naimow trochę, ale nie wiem, co to ofensywny. Może muzyki słuchałeś za ostrej ? basu też nie brakowało. Nie znam heco, ale to chyba niemieckie. Może trzeba w ramach rodziny jednak zostawać zamiast ze Szkopem łączyć. ProAc, harbeth, spendor, neat. A jak ktoś lubi szaleństwo to może pmc.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, init0 napisał:

Dla uproszczenia sprawy - XS2 ma gniazdo słuchawkowe na duży jack i opisany "XS 2" na plecach. XS ma "XS" na plecach i gniazdo słuchawkowe mini jack.

Naim kiedyś odświeżył jedynkę zmieniając tylko front na szczotkowany i stąd na pudle jest XS-2.

Ja miałem mk2 i to gniazdo z przodu to nie słuchawkowe, tylko wejscie 35,mm.

7 godzin temu, dekoracja napisał:

Ja tam się nie uraziłem, ale jestem zdziwiony. Miałem tych naimow trochę, ale nie wiem, co to ofensywny. Może muzyki słuchałeś za ostrej ? basu też nie brakowało. Nie znam heco, ale to chyba niemieckie. Może trzeba w ramach rodziny jednak zostawać zamiast ze Szkopem łączyć. ProAc, harbeth, spendor, neat. A jak ktoś lubi szaleństwo to może pmc.

Dokladnie, ja słucham rocka. 2 znajomych, którzy pozyczali ode mnie sprzęt powiedzieli, ze wszystko super ale zbyt ofensywnie - obaj metalowcy. Ale wiadomo - kolumny, pokój, kable. Moze troche generalizuje ale takie miałem odczucia. Teraz mój system nie brzmi ofensywnie, więc coś w tym jest. Miałem tez zawsze w systemie Chord 2Qute a on tez jest ekspresywny, dynamiczny z eksplodującymi detalami, więc dodał swoje. No i kolumny kluczowe a ja nie miałem ani Kudosów ani Neat itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, paluch. napisał:

Czytam i wnioskuję że seria XS nie zagra ciekawie w żadnym zestawie głośników ;(  Oczywiście przy tym nie wydając ogromnych funduszy na nie.

Coś w tym jest, potwierdzam to co napisał Krzysz, jest zbyt ofensywny. Pierwsze wrażenie robi dobre, ale przy dłuższym odsłuchu zaczyna męczyć. Próbowałem złagodzić go kablami, bo cała reszta mi odpowiadała ale nie dałem rady. Do XS muszą być podpięte kolumny z bardzo gładką górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.