Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, paluch. napisał:

Tak tylko jakie ?  A i które jeszcze zaspokoją dolny segment muzyczny.

Mi "dolny segment muzyczny" nie przeszkadzał, było w porządku. Xs'a spróbowałbym połączyć ze starszymi Proac'ami. Nie chciało bawić mi się w wymianę kolumn, chociaż przez chwilę nad tym myślałem, zdecydowałem się zmienić wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paluch. napisał:

Tak tylko jakie ?  A i które jeszcze zaspokoją dolny segment muzyczny.

Do Naima możesz spróbować coś od Spendora. Mam a5 na zbyciu po zakupie większych a9. 

4 godziny temu, paluch. napisał:

Faktycznie śmiesznie to zabrzmiało "dolny segment muzyczny" chodzi mi o dolny wyzszej klasy bas ?

Różnie można interpretować dolny wyższej klasy bas. Wszystko jest bardzo indywidualne. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Naima polecam głośniki Naima ?  perfect match.

Używam z moim Uniti głośników Naim Arriva  i jest super. Ostatnio dołożyłem suba REL Quake w którym ustawiłem ustawiłem bardzo niski bas (odcięcie na ok. 35Hz) i jest miodnie. Pogoniły Monitor Audio Silver 300, choć kosztowały sporo mniej od nich. Z MA nie bardzo dało się słuchać na dłuższą metę - ostra góra i ogólna suchość niższej średnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam w planach zakup 250 dr. Na początku w roli PRE będzie pracował SN2 + HCdr. Kolejnym krokiem będzie na pewno wymiana SN2 na .....? I tu mam właśnie pytanie. Na jakie PRE zwrócić uwagę? W grę wchodzi np 202 ale czy jest to dużo lepsze pre niż te, które jest w SN2? Myślę jeszcze nad n272 ale w moim przypadku i tak głównym źródłem będą płyty CD . Jakie tam wygląda sprawa z PRE? Jest lepsze niż w 202? No i oczywiście jak się ma do tego wszystkiego 282?

Nie mam żadnego doświadczenia z dzielonymi systemami Naim-a dlatego proszę o jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marcin16 napisał:

Ostatnio dołożyłem suba REL Quake

Także myślałem o sprawdzeniu paru subwoofer'ów  ,tylko czy nie zakłuci to dźwięku stereo, czy połączy się w całość?   Niestety nie mam gdzie tego sprawdzić i wypróbować ? -brak wypożyczalni.

Edytowane przez paluch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, paluch. napisał:

Także myślałem o sprawdzeniu paru subwoofer'ów  ,tylko czy nie zakłuci to dźwięku stereo, czy połączy się w całość?   Niestety nie mam gdzie tego sprawdzić i wypróbować ? -brak wypożyczalni.

Stereofonii na pewno nie zakłuci, czytałem gdzieś, że dźwięk poniżej 80Hz nie jest kierunkowy, czyli nasze uszy nie są w stanie wykryć z jakiego kierunku dochodzi. Tak więc bez obaw!

Co innego ilość basu, z subem dość łatwo można zaburzyć równowagę tonalną, dlatego trzeba poeksperymentować z głośnością i częstotliwością odcięcia. 

No i większość subów do kina domowego nie nadaje się do muzyki bo są za wolne i nie nadążają a bas jest niekontrolowany (dudni). Jednym z wyjątków jest właśnie REL (quake to wariant dla ubogich raczej,  pewnie warto zainwestować w coś większego i nowszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, paluch. napisał:

Także myślałem o sprawdzeniu paru subwoofer'ów  ,tylko czy nie zakłuci to dźwięku stereo, czy połączy się w całość?   Niestety nie mam gdzie tego sprawdzić i wypróbować ? -brak wypożyczalni.

Rel t5 lub t7 załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, puszkin napisał:

Panowie,

Mam w planach zakup 250 dr....

Na Twoim miejscu postawiłbym na uniwersalność z zachowaniem przyzwoitej jakości i kupiłbym 272. Pre bez zarzutu, nawet jeżeli dziś nie używasz streamingu to może kiedyś zaczniesz, a jeżeli interesujesz się muzyką, a nie tylko sprzętem ? to będziesz miał do dyspozycji przepastne zasoby internetowych stacji radiowych z całego świata i mimo, że większość z nich to strata czasu to nawet dla tych wybranych kilku / kilkunastu warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby klub Naima, a tu większość narzeka i krytykuje, co się dzieje????!!!

Naim nie atakuje, za jest gęsty i mięsisty...a kolumny i ich dobór to rzecz gustu, indywidualna, zależna od "ucha" i preferencji.
Ja moim (w sprzedaży) XS napędzam mocno zmodyfikowane B&W CDM1...i gra to miodnie * jak dla mnie (jest bas, średnica wiadomo i aksamitna góra, gdyż wymieniona została kopułka), ale zdaję sobie sprawę, że gdy podepnę skrzynki o klasę lub dwie lepsze...to będzie jeszcze lepiej. Zanim to sprawdzę postanowiłem pójść półkę wyżej ze wzmakiem, bo kolumny swoje uwielbiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie chodzi o to żeby zjechać XS’a ale żeby nakreślić potencjalnym kupującym jego charakter brzmienia, a ten w moim odczuciu właśnie taki jest, „ofensywny na górze”. Na pewno jest dużo zwolenników takiego brzmienia.

Większość piszących na forum ma świadomość, że nie gra jeden element tylko cały system, a to co podepniemy do Naima będzie miało ogromny wpływ na końcowy efekt słuchanej muzyki.

Ja preferuję łagodną górę połączoną z dynamiką reszty pasma, miałem nadzieję uzyskać to właśnie wpinając w system XS’a. Dynamika jest ale brak gładkości.

Kupiłem, sprawdziłem, nie podeszło i sprzedałem, ale uważam, że warto sprawdzić go we własnym systemie bo wierzę, że nie jednej osobie taki przekaz wpisze się w jego system i będzie mu odpowiadał.

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz częściowa rację jbmar, aczkolwiek ostatnimi czasy dużo tu krytykantów Naima... tak tylko zauważyłem. 

Moim zdaniem żaden Naim nie ma agresywnej "góry", prędzej dociążony środek i dobre zejście w dół. Pierwszy raz słyszę aby kogoś drażniła góra pasma Naima.. Hmmm... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wombat193 napisał:

Pierwszy raz słyszę aby kogoś drażniła góra pasma Naima.. Hmmm... ?

Widzisz, w moim przypadku jest tak, ponieważ mój system opierał się „zawsze” (od bardzo dawna) na wzmacniaczach lampowych w topologii single ended, jednych bardziej drugich mniej dynamicznych ale w większości rozdzielczych a zarazem łagodnych w górze pasma.

Xs’a kupiłem bo chciałem mieć wzmacniacz uniwersalny, z pilotem, funkcjonalny, z precyzyjnym potencjometrem, z możliwością przełączania źródeł z pilota, ale też z ładną barwą, który służy dla muzyki w tle, przede wszystkim do słuchania radia, natomiast końcówki lampowe miały być używane „od święta” w intymnej atmosferze, kiedy chcę przesłuchać jakąś konkretną płytę.

Pod kątem funkcjonalności naim się sprawdził, gorzej niestety wypadł w moim systemie pod względem barwy.

Opinie nt Xs’a w większości były i są dobre, na to w jaki sposób ktoś odbiera górę, środek czy dół pasma wpływa wiele czynników, począwszy od źródła przez wzmacniacz, kable, kolumny, a na uszach kończąc, a zatem pewnie jeszcze nie raz usłyszysz, że u kogoś jest czegoś za dużo lub za mało…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, macktheknife napisał:

Na Twoim miejscu postawiłbym na uniwersalność z zachowaniem przyzwoitej jakości i kupiłbym 272. Pre bez zarzutu, nawet jeżeli dziś nie używasz streamingu to może kiedyś zaczniesz, a jeżeli interesujesz się muzyką, a nie tylko sprzętem ? to będziesz miał do dyspozycji przepastne zasoby internetowych stacji radiowych z całego świata i mimo, że większość z nich to strata czasu to nawet dla tych wybranych kilku / kilkunastu warto. 

Kupowanie streamera ze starą platformą jest bardzo dziwnym pomysłem. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jbmar napisał:

Widzisz, w moim przypadku jest tak, ponieważ mój system opierał się „zawsze” (od bardzo dawna) na wzmacniaczach lampowych w topologii single ended, jednych bardziej drugich mniej dynamicznych ale w większości rozdzielczych a zarazem łagodnych w górze pasma.

Xs’a kupiłem bo chciałem mieć wzmacniacz uniwersalny, z pilotem, funkcjonalny, z precyzyjnym potencjometrem, z możliwością przełączania źródeł z pilota, ale też z ładną barwą, który służy dla muzyki w tle, przede wszystkim do słuchania radia, natomiast końcówki lampowe miały być używane „od święta” w intymnej atmosferze, kiedy chcę przesłuchać jakąś konkretną płytę.

Pod kątem funkcjonalności naim się sprawdził, gorzej niestety wypadł w moim systemie pod względem barwy.

Opinie nt Xs’a w większości były i są dobre, na to w jaki sposób ktoś odbiera górę, środek czy dół pasma wpływa wiele czynników, począwszy od źródła przez wzmacniacz, kable, kolumny, a na uszach kończąc, a zatem pewnie jeszcze nie raz usłyszysz, że u kogoś jest czegoś za dużo lub za mało…

Trudno się nie zgodzić z Tobą ?

Tak na marginesie, miałem kiedyś wzmak, który wspominam z uśmiechem na ustach WOW, jeśli mogę Ci polecić coś co zagra prawie jak lampa, jest tranzystorem i nie jest nahalny jak Naim, idealny do spokojnego sluchania w tle to... Alabaster od Sonneteer. Miód dla uszu, ale wolałem ten naimowski "drajw":) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wombat193 napisał:

jeśli mogę Ci polecić coś co zagra prawie jak lampa, jest tranzystorem i nie jest nahalny jak Naim, idealny do spokojnego sluchania w tle to... Alabaster od Sonneteer

Dzięki, jak będę miał możliwości i okazję to chętnie posłucham. Na razie znalazłem tranzystor, który spełnia moje oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, puszkin napisał:

Panowie,

Mam w planach zakup 250 dr. Na początku w roli PRE będzie pracował SN2 + HCdr. Kolejnym krokiem będzie na pewno wymiana SN2 na .....? I tu mam właśnie pytanie. Na jakie PRE zwrócić uwagę? W grę wchodzi np 202 ale czy jest to dużo lepsze pre niż te, które jest w SN2? Myślę jeszcze nad n272 ale w moim przypadku i tak głównym źródłem będą płyty CD . Jakie tam wygląda sprawa z PRE? Jest lepsze niż w 202? No i oczywiście jak się ma do tego wszystkiego 282?

Nie mam żadnego doświadczenia z dzielonymi systemami Naim-a dlatego proszę o jakąś podpowiedź.

Mam 272 i 250DR, miałem 282 z 250.2, a 202 słuchałem z 250.2 i było słabo. 282 gra lepiej od gołego pre w 272, za to po dodanu XPSa do 272 jest bardzo dobrze. Odpuść 202 chyba, że chcesz połączyć ją z nap200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekoracja napisał:

Kupowanie streamera ze starą platformą jest bardzo dziwnym pomysłem. 

Co takiego jest w "nowej platformie" czego nie ma w 272? Qobuz i ...kolorowy wyświetlacz? Co to w ogóle jest ta stara platforma? Czy masz coś w Star czego nie miałeś w 272? Pytam poważnie.

Główną funkcjonalnością streamerów naima jest DLNA, które działa we wszystkich. Serwisy streamingowe są dla mnie świetnym dodatkiem, w 272 brakuje Qobuz, który w pl chyba jeszcze nie działa, można próbować przez vpn.

Jak ktoś szuka pre ze streamerem to naim obecnie oferuje tylko 272, które ja bardzo lubię i spełnia moje oczekiwania. Polecam w połączeniu z 250DR lub wyżej. Jak lub jeśli w ogóle pojawi się następca to pewnie będzie jeszcze lepiej. Teraz to wygląda tak jakby naim żałował, że zrobił takie pre bo posiadacze czasem dokupią xps, a nie kupują "źródła + zasilacz + pre + zasilacz" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję. 202 w takim razie odpuszczam i po zakupie 250 dr będę się rozglądał za 272 lub 282. Do 282 pewnie dam radę wykorzystać HC dr natomiast do 272 HC się nie przyda i będzie trzeba kombinować z XPS-em. Tej klasy dzielonego Naima nigdy nie słuchałem ale jestem przekonany, że to będzie wyraźny progres względem SN2+HC nawet bez XPS dopiętego do 272. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, puszkin napisał:

ok dziękuję. 202 w takim razie odpuszczam i po zakupie 250 dr będę się rozglądał za 272 lub 282. Do 282 pewnie dam radę wykorzystać HC dr natomiast do 272 HC się nie przyda i będzie trzeba kombinować z XPS-em. Tej klasy dzielonego Naima nigdy nie słuchałem ale jestem przekonany, że to będzie wyraźny progres względem SN2+HC nawet bez XPS dopiętego do 272. 

 

Spokojnie, najlepiej posłuchaj przed zakupem. Jeżeli Twoim głównym źródłem jest CD i nie uznajesz plików to celuj w 282.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa platforma brzmi lepiej a zdaje się to chyba niektórych interesuje? Chyba, że nie to sorry. 
 Poza tym: dużo lepiej działa wifi, jest stabilniejsza, ma więcej funkcjonalności a szczegóły są łatwo dostępne dla zaintersowanych. I oczywistym jest, że nie będzie rozwijana a aktualizacje softu nie są nią przewidywane. Inaczej mówiąc wsparcie będzie znikać. Jak to wszystko nie jest ważne to oczywiście ogólnie dalej działa ? do czasu ? 

mialem 272 - był ok. Dokupiłem Xps dr - minimalna zmiana za 20k.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 23:37, dekoracja napisał:

 ProAc, harbeth, spendor, neat. A jak ktoś lubi szaleństwo to może pmc.

O ile kojarzę to jesteśmy z tego samego miasta. Więc jeśli masz ochotę to zapraszam na Szaleństwo PMC Twenty5.26 z 250 Dr + 272.. Czyli z zestawem którego kilka lat temu sie pozbyłeś a którego ci pozazdrościłem..

Warunki nie zaadoptowane ale Cóż.. w kolejnym Domu będzie lepiej ?

ps

polecam klimaty All Jarreau np Mornin. teraz muza tak nie brzmi..?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dekoracja napisał:

Nowa platforma brzmi lepiej a zdaje się to chyba niektórych interesuje? Chyba, że nie to sorry. 

Robiłeś porównania? Nie ma jeszcze odpowiednika 272 więc co brzmi lepiej? Nowa seria Unity gra lepiej od starej to fakt. Na angielskim forum ludzie migrują z Nova na 272+250DR. Jestem przekonany że NDX2 + 282 i wyżej brzmi lepiej, za to cena jest znacznie "lepsza" ?

6 godzin temu, dekoracja napisał:

Poza tym: dużo lepiej działa wifi, jest stabilniejsza, ma więcej funkcjonalności a szczegóły są łatwo dostępne dla zaintersowanych. I oczywistym jest, że nie będzie rozwijana a aktualizacje softu nie są nią przewidywane. Inaczej mówiąc wsparcie będzie znikać. Jak to wszystko nie jest ważne to oczywiście ogólnie dalej działa ? do czasu ? 

Używałem wifi chwilę na początku, działało bez problemu. Szybko zmieniłem na kabel bo gęste formaty to za dużo danych dla wifi. Ostatnia wersja softu 4.7 (ma ponad rok) jest super stabilna i nie sprawia żadnych problemów. Nie dodają nowych serwisów streamingowych i to jest wada, czymś muszą ludzi zmusić do migracji na nowsze ?

To co obecnie działa, będzie działać zawsze. DLNA to powszechny standard i nie ma czego się obawiać. 

Tak, wsparcie w postaci dodawania nowych serwisów będzie zanikać i czeka to każde z urządzeń w ofercie. 

6 godzin temu, dekoracja napisał:

mialem 272 - był ok. Dokupiłem Xps dr - minimalna zmiana za 20k.

Zgadza się, cena absurdalna ale zmiany wg mnie spore na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by wypuścili 372..

Na Fejsowej grupie Naima piszą że stary NDS (w hierarchii stojący wyżej) gra lepiej od nowego NDX2 . Nawet gdy do obu damy zasilacze. Sami przedstawiciele naima to przyznają w kuluarach na targach audio. 
Więc Kolejny raz Nowsze jest Wrogiem Lepszego.. ludzie kupują dla kolorowego wyświetlacza i Mk2..

oczywiście Naim z czasem przestanie aktualizować oprogramowania dla 272 ( tak jak to zrobił z 172) i NDS zniechęcając klientów do tych sprzętów a przez to by głębiej sięgali po kolejne ?? dla Nowszych Wersji.. 

Gdy Appla przyłapano na tym że kolejne aktualizacje Ajfonów drastycznie skracały żywotność baterii. Szefostwo odpowiedziało że: „ To dla Dobra Klienta”  ?? A Konsumencka Masa mimo tak jawnego robienia ich w ..uja nadal kupuje Apple. Cóż.. skoro sami sie nie szanujemy to nas walą 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem jak ktoś nie chce być odcięty od aktualizacji to jest to jakiś argument. 

nie rozumiem: NDS gra lepiej od NDX2? a co w tym dziwnego? dziwne by było, gdyby NDS grał lepiej od 555. 

Panowie rozumiem, że macie 272 i będziecie wychwalać. Normalna sprawa.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naim (póki co) to nie apple, który z premedytacją ogranicza (ograniczał) oprogramowaniem wydajność starszych platform aby "zmuszać" do zakupu nowszych i nowszych modeli. Ostatnia wersja systemu 4.7 działa, jest stabilna i dopracowana (nie tylko dla 272) jak na swoje możliwości. Jest mniej wydajna przez wifi ale jeżeli chce się słuchać "gęstych i bardzo gęstych" formatów to również dla nowej platformy rekomendowany jest LAN. 272 i inne urządzenia z tej rodziny nagle nie przestaną działać. Świat formatów musiałby wywrócić się do góry nogami.

Jeśli dobrze zrozumiałem Puszkina zapytał o racjonalne, a nie bezkompromisowe rozwiązanie (bez względu na koszty). Dziś używane 272 można kupić już wyraźnie poniżej 10k zł. Zestaw 272+250DR przy odrobinie szczęścia do kupienia do 20k zł.

282 można z hicap ale wypadałoby z supercap... a jak już 282 + supercap to wypadałoby NAP300DR, a nie 250DR... itd itd ?

Puszkin, jeżeli nie zamykasz się zupełnie na nowe formaty (poza CD) to może ruch w przeciwną stronę czyli uniti nova? ? Gra przyzwoicie, broni się uczciwie w kategorii cena/możliwości/jakość (jeżeli porównujemy koszty nowych gratów), jedno pudło zamiast kilku, aktualna platforma no i z pewnością mniejszy ślad węglowy... ? Naturalnie 272+250DR zagrają bardziej wyrafinowanie ale to nie jest przepaść. Więcej, wśród wyznawców naim-a znajdziesz i takich którzy pozbyli się konfiguracji bezkompromisowych i zdegradowali się do nova. To heretycy oczywiście ? ale szczęśliwi heretycy i wciąż nie innowiercy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamykam się zupełnie na nowe formaty ale póki co systematycznie powiększam swoją kolekcję płyt i wiem, że z nimi na długo pozostanę. 272 jest jak najbardziej na mojej liście jako kompan do 250 dr ale czas pokaże.

Nova też gdzieś tam z tyłu mojej głowy jest. W tym przypadku muszę wykonać bezpośredni test z płytą CD choćby do mojego obecnego systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dekoracja napisał:

nie rozumiem: NDS gra lepiej od NDX2? a co w tym dziwnego? dziwne by było, gdyby NDS grał lepiej od 555. 

Panowie rozumiem, że macie 272 i będziecie wychwalać. Normalna sprawa.

Ano to jest „dziwnego” że zarówno NDX2 jako Nowość i NDS jako Starość bywają oferowane w zbliżonych cenach..

NDS vs Nd555..
Mamy tu na forum pana który miał 4 jeśli nie 5 NOWYCH (dokładnie nie pamiętam) ND555 i Wszystkie grały gorzej od NDS w bezpośrednich porównaniach Obu,  temat oparł się o dystrybutora Naima.. okazało się jakoby zawinił jakiś przewód niewyizolowany od obudowy..Niby.. w kilku nowych pod rząd ?

Zatem pakowanie się w modele Wyższe lub Zwłaszcza NOWSZE tylko dlatego że stoją na wyższej półce i za wyższą cenę bez porównania ze „starociem” może okazać się bolesnym strzałem w Kolano..

Nikt tu 272 pod Niebiosa nie wychwala.. po prostu Gadamy jako użytkownicy o naszych gratach.. co warto a co nie i dlaczego.

Co do końcówek mocy i 272..: Oryginalne Nap 300 Dr w zadowalającym stanie (nie upgradowane Nap 300 do wersji Dr)  nie widziałem taniej niż okolice 30 tys z wtórnego rynku.. sporo taniej można zakupić 2 x Nap 250 Dr. Taka kombinacja może się okazać ciekawszą opcją vs Nap 300 Dr zwłaszcza że przedwzmacniacz Nac N272 (podobnie jak chyba 282)  jest przystosowany do podpięcia 2 końcówek Mocy.

Oczywiście trzeba mieć odpowiednie Kolumny. 

Edytowane przez Niepokorny
Poprawa błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, puszkin napisał:

Nie zamykam się zupełnie na nowe formaty ale póki co systematycznie powiększam swoją kolekcję płyt i wiem, że z nimi na długo pozostanę. 272 jest jak najbardziej na mojej liście jako kompan do 250 dr ale czas pokaże.

Nova też gdzieś tam z tyłu mojej głowy jest. W tym przypadku muszę wykonać bezpośredni test z płytą CD choćby do mojego obecnego systemu. 

jak cd ważne dla ciebie to chyba dobry odtwarzacz musi być? a naim ma klika fajnych. Ja mam dużo cdków, ale wszystkie zripowane na hdd. Jestem jednym z tych, którzy przeszli z większego systemu do uniti. 

Ale teraz uwaga: już kombinuję powrót do dzielonych. Uniti mi się zepsuł ostatnio i jest w UK - spowodowało to zupełny brak sprzętu audio w domu. Dało mi to do myślenia. Oraz podobno nd5xs2 + xs3 grają wyraźnie lepiej od uniti star. A odtwarzacza już nie potrzebuję bo mam zripowane więc może sprzedam star'a po naprawie i kupię dzielone. Chyba że kupię w ogóle coś innego niż naim bo trochę mnie wkurzyło ta awaria i na początku dystrybutor powiedział, że jestem po gwarancji a naprawa to ok 2,5 k pln. Napisałem jednak do naim support UK i okazało się, że jednak naprawią za free.

takie tam przygody.

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.