Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, init0 napisał:

Jak już masz dobre pre do gramofonu to weź SN2 w miejsce XS3. Jak możesz to SN3 będzie pewnie jeszcze lepiej. Nie znam XS3, ale długo miałem SN1, SN2, XS i chwilę słuchałem w domu XS2. Supernaity w poprzednich seriach oferowały znacznie więcej od XS i teraz pewnie jest podobnie. Z drugiej strony nawet jak zdecydujesz się na XS to będzie dobrze ale po pewnym czasie wskoczysz na SN3 ? 

to też zależy od moich celów życiowych trochę. Poważnie nie miałem zamiaru kombinować ze sprzętem, ale awaria uniti mnie skłoniła do zmian. Nie mam dobrego pre więc te nowe wzmaki są atrakcyjne. 
 

Znacznie więcej to bardzo pojemne pojęcie. Na forum UK jest sporo wątków o tym, że komuś lepiej grają małe naity ? i od lat tak było. 
 

dla mnie argumentem jest też wygląd - w ramach serii ładnie się prezentują razem. Dlatego xs3 jakoś wychodzi jako dobre wyjście. Do sn3 pewnie bym musiał z 5k dołożyć. 
 

mam dziś inny problem: okazało się, że mój dysk hdd, gdzie zgrałem cdeki i mam trochę innej muzyki cyfrowej jest niewidzialny dla nd5xs. Podobno jeśli został stworzony jako magazyn dla uniti to inny streamer go „nie widzi”. To jakiś cud informatyki. Na szczęście widzi go odtwarzacz po wpięciu w router. Ale funkcjonalnie to bieda; nie ma okładek, struktura folderów jak na kompie, bieda jakaś...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dekoracja napisał:

mam dziś inny problem: okazało się, że mój dysk hdd, gdzie zgrałem cdeki i mam trochę innej muzyki cyfrowej jest niewidzialny dla nd5xs. Podobno jeśli został stworzony jako magazyn dla uniti to inny streamer go „nie widzi”. To jakiś cud informatyki. Na szczęście widzi go odtwarzacz po wpięciu w router. Ale funkcjonalnie to bieda; nie ma okładek, struktura folderów jak na kompie, bieda jakaś...

Pewnie musisz skonfigurować od nowa system plików na hdd ext. Jeśli nie masz backup to skopiuj całość gdzieś lokalnie, sformatuj hdd i skonfiguruj pod nd5xs, przenieś dane na hdd ext. To czasochłonne ale pewnie jedyne rozwiązanie dające oczekiwaną funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, init0 napisał:

Wystaw na NAS zasób NFS lub SMB i podmontuj w macos pod dowolny folder w Twoim katalogu domowym. Będziesz mógł skopiować dotychczasowe ripy do tego folderu czyli na dysk w nas i możesz ripować od razu do tego folderu.

Tu masz instrukcję jak montować na macu zasoby z serwera NFS (w Twoim przypadku NAS?

https://www.cyberciti.biz/faq/apple-mac-osx-nfs-mount-command-tutorial/

Dzięki bardzo. Na razie niewiele z tego rozumiem. Czas się douczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dekoracja napisał:

mam dziś inny problem: okazało się, że mój dysk hdd, gdzie zgrałem cdeki i mam trochę innej muzyki cyfrowej jest niewidzialny dla nd5xs. Podobno jeśli został stworzony jako magazyn dla uniti to inny streamer go „nie widzi”. To jakiś cud informatyki. Na szczęście widzi go odtwarzacz po wpięciu w router. Ale funkcjonalnie to bieda; nie ma okładek, struktura folderów jak na kompie, bieda jakaś...

To faktycznie dziwaczne, a jak to wygląda jak wepniesz dysk w komputer? Czy masz np katalogi z nazwą płyty, a w nich pliki flac i okładka? 

Jak wpinasz w router to jakim protokołem z routera serwujesz? Powinieneś serwować DLNA, domyślam się, że teraz masz SMB/CIFS.

Edytowane przez init0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mrrod napisał:

Panowie, zacząłem ripować kolekcję CD. Po zgraniu 2000 płyt skończyło mi się miejsce w Apple mac mini, który służy to zgrywania płyt. Wymiana dysku 2,5 cala na większy nie ma sensu bo zostało mi do zgrania jakieś +-17000 płyt (sam nie wiem ile, dopiero zacząłem spisywać w Excelu). Wyjąłem z szafy stary serwer NAS Synology DS213. Kupiłem dysk WD 14 TB (to normalne, że po sformatowaniu zostało 12TB? System binarny dla HDD już nie obowiązuje?).

Teraz zaczyna się problem(ik). Jak przenieść bibliotekę z muzyką z mac mini na NAS tak, żeby kolejne płyty zapisywały się na NAS? (Zupełnie się na tym nie znam.) Wtedy będę sobie robił kopię PC i kolejną kopię na płytach Blu-ray.

Z serwera NAS korzystać ma Naim NDX. Zrobiłem fotkę z kartonem na literę "O" ? 

20200927_151459.jpg

A nie łatwiej byłoby pobrać z netu już przerobione płyty? To nie przestępstwo, skoro masz oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie łatwiej, ale ciężko trafić z jakością. W wielu przypadkach pliki umieszczone w sieci są skompresowane w jakimś stopniu, dlatego ja też wolałem samodzielnie zgrać swoją płytotekę do nieskompresowanego flaca, ot dla świętego spokoju ? . Swoją drogą na rutracker można znaleźć płyty w DSD128 i tak jak często różnica flac vs DSD jest dla mnie ciężka do wychwycenia, tak są albumy, które po prostu warto mieć w DSD. Na przykład "Brothers in Arms" Dire Straits czy "Quiet Winter Night" Hoff Ensemble. Przykładów jest dużo więcej, ale nie będę się rozpisywał, ponieważ jest na AS o tym osobny wątek LINK

Odnośnie ripowania płyt ja zgrywałem wszystko na laptopa, po czym kopiowałem pliki na domowy serwer NAS. Po prostu wrzucałem je do odpowiedniego katalogu i nic poza tym. Ripowałem za pomocą kupionego programu dBpoweramp. Uważam go za bardzo dobry program. Można wybrać w opcjach rodzaj pliku do jakiego ma być zgrany utwór, stopień kompresji utworu, pobiera z sieci okładkę i metadane do płyty i przy okazji sprawdza poprawność zgrania pliku.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hasos napisał:

A nie łatwiej byłoby pobrać z netu już przerobione płyty? To nie przestępstwo, skoro masz oryginał.

Próbowałem tak robić. Jednak efekty były różne. Dokładnie tak jak pisał jackobtone. Z mojego punktu widzenia to szkoda zachodu. Fatalne tagowanie, różne okładki. Dla mnie gra niewarta świeczki.

Kopiuję od 10 do 50 płyt dziennie. Jedna płyta kopiuje się +- 10 minut. Mac mini łączy się z jakąś bazą (nie wiem jaką), ściąga tytuły, czasami okładkę. Jakoś idzie. Bez napinki.

Jak pisał dekoracja, fakt, że nudne. Ale z drugiej strony, wiem co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrrod napisał:

Próbowałem tak robić. Jednak efekty były różne. Dokładnie tak jak pisał jackobtone. Z mojego punktu widzenia to szkoda zachodu. Fatalne tagowanie, różne okładki. Dla mnie gra niewarta świeczki.

Oficjalne downloads problemu z tagowaniem raczej nie mają. Ale pełna zgoda, nawet przy ripowaniu domowej kolekcji pojawiają się problemy z prawidłowym połączeniem CD z danymi z baz internetowych... Czasem pojawiają się dane zupełnie "z sufitu". Ale to akurat (błędy dla wydań CD) uważam za niechlujstwo wydawców, którzy nie zadbali o prawidłowe kodowanie i rzetelne uzupełnianie baz.

 

1 godzinę temu, hifibloke napisał:

Witam 

Kto mi powie, jakie modele naima i z czym graja najlepiej ? 

Na tak "precyzyjnie" zadane pytanie odpowiedź jest tylko jedna - każdy ze wszystkim jak i żaden z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą bardzo długo Ci się jedna płyta zgrywa. Naprawdę trwa to 10min? Do jakiego formatu zgrywasz? U mnie cała płyta do nieskompresowanego flaca 16/44.1 zgrywa się 1-3min w zależności od ilości utworów. Korzystam z zewnętrznego napędu ASUS Blu-Ray BW-12D1S.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, de_moon napisał:

na razie kilka numerów poleciało, ale jakiś znacznych zmian nie zaobserwowałem. słucham dalej ?

120761697_1036661406778410_4006540195064925062_n.jpg

chcesz zmienić 3 klocki na jeden? popatrz a ja dokładnie odwrotnie ? ale docelowo to raczej będzie z zasilaczem do wzmaka bo do nd5xs2 się nie da. Na pewno fajnie, że nowe streamery mają obsługę dużo większej liczby różnych serwisów, ale nie każdy potrzebuje. DLa mnie ważne jest to, że grają lepiej po WiFi bo tak gram w domu. Zero gubienia sygnału, super stabilność. Multi room też w sumie fajny, ale raczej na razie nie wykorzystam...

Kocham AFX, ale testowanie na tej płycie, która brzmi, jak nagrana na kasecie w piwnicy to trochę perwersja ?

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kacper525 napisał:

U mnie od kilku dni służy serwer muzyczny Melco ? ?

IMG_1500.jpeg

hej - jakbyś w kilku słowach wytłumaczył sens takiego urządzenia vs. np. wpięcie dysku z muzyką wprost w ndx? Bo to bardzo drogie urządzenia a ja nie rozumiem i na razie nikt mi nie wytłumaczył

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zainwestować w Synology, kupić dajmy na to dwa dyski 10tb i postawić serwer domowy? ? Wyjdzie zdecydowanie taniej. Chyba że ten serwer muzyczny wyróżnia się jakąś dodatkową funkcjonalnością, w takim wypadku podpinam się do pytania kolegi @dekoracja ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dekoracja napisał:

hej - jakbyś w kilku słowach wytłumaczył sens takiego urządzenia vs. np. wpięcie dysku z muzyką wprost w ndx? Bo to bardzo drogie urządzenia a ja nie rozumiem i na razie nikt mi nie wytłumaczył

Hej, 

nigdy nie wpinałem dysków pamięci masowej do NDX, źródłem muzyki zawsze był Synology. Obecnie (ze względu na małą córkę) słucham  muzyki za pośrednictwem słuchawek, korzystając z Melco jako źródła plików napewno poprawie uległa scena muzyczna, wszystko nabrało „życia” . Myśle , że to co wnosi Melco do systemu można porównać ( opierając się na moich doświadczeniach ) do tego co daje dedykowany zasilacz XPS DR - moim zdaniem na tym poziomie jest owy upgrade. 
Masz racje, Melco nie jest tanim urządzeniem i na pytanie czy wart jest swej ceny należy sobie samemu odpowiedzieć natomiast za nim się to zrobi warto najpierw wypróbować w domu ?

27 minut temu, jackobtone napisał:

Nie lepiej zainwestować w Synology, kupić dajmy na to dwa dyski 10tb i postawić serwer domowy? ? Wyjdzie zdecydowanie taniej. Chyba że ten serwer muzyczny wyróżnia się jakąś dodatkową funkcjonalnością, w takim wypadku podpinam się do pytania kolegi @dekoracja ? 

Nie, jeśli serwer ma służyć muzyce to napewno żaden Synology czy Qnap nie dorówna Melco pod względem przekazu materiału muzycznego  - na podstawie moich doświadczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macktheknife napisał:

Jaki to model? Melco mają wbudowane hdd czy można instalować dowolny?

Melco N1 ZH/2 - poprzednia wersja, nowe modele (EX) maja nowsze oprogramowanie, które pozwala na korzystanie miedzy innymi z Minimserver2 itp.

Mój model pochodzi z 2018 roku, został zakupiony przeze mnie jako okazja/używany,  posiada dwa dyski twarde (HDD) o łącznej pojemności 6TB i nie ma możliwości aby samemu je wymienić. -  Niektóre nowe modele Melco posiadają zainstalowane dyski SSD ale ceny owych serwerów są astronomiczne.

Obsługa Melco jest raczej intuicyjna i prosta, poza przerzucaniem plików (w tym przypadku Melco zaleca korzystanie z oprogramowania Terracopy) komputer w zasadzie do niczego nie jest potrzebny, wszelkie ustawienia oraz dostęp do menu jest możliwy z poziomu panelu urządzenia.

Generalnie urządzenie oferuje wiele rozwiązań - miedzy innymi dla zgrywania/ripowania płyt CD - wystarczy podpiąć sam napęd CD do Melco a odpowiednie zainstalowane oprogramowanie pozwala na przerzucanie płytoteki bezpośrednio do Melco  .

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, macktheknife napisał:

A zamierzasz? ? bez skatalogowania łatwo o duble, chyba że wszytkie pamiętasz ?

Jasne. Choć niektóre dopiero na emeryturze ?

Z tymi dublami to jest problem, czasami nawet są po trzy egzemplarze. Summa sumarum to kilkaset sztuk.

Dlatego, jak pisałem, zacząłem je spisywać w excelu.

11 godzin temu, jackobtone napisał:

Swoją drogą bardzo długo Ci się jedna płyta zgrywa. Naprawdę trwa to 10min? Do jakiego formatu zgrywasz? U mnie cała płyta do nieskompresowanego flaca 16/44.1 zgrywa się 1-3min w zależności od ilości utworów. Korzystam z zewnętrznego napędu ASUS Blu-Ray BW-12D1S.

Mac mini nie ma swojego napędu. Jakiś taki laptopowy wyzionął ducha po +- 500 płytach. Teraz podłączony jest napęd LG o normalnym rozmiarze, z zewnętrznym zasilaczem. Format to jakiś applowski FLAC. Średnio 10 minut mi wychodzi. Nie chce inaczej.

Sprawdzasz jakość zgranych płyt? Sumy kontrolne, etc.?

Edytowane przez mrrod
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper525 napisał:

Nie, jeśli serwer ma służyć muzyce to napewno żaden Synology czy Qnap nie dorówna Melco pod względem przekazu materiału muzycznego  - na podstawie moich doświadczeń ?

No dobrze ale mowa o sytuacji, gdy Synology jest wpięte w sieć, rozsiewa pliki po wifi po domu, a streamer czerpie z zasobów sieciowych Synology? Jeśli tak, to jaki wpływ ma samo Synology na brzmienie? ? 

14 minut temu, mrrod napisał:

Sprawdzasz jakość zgranych płyt? Sumy kontrolne, etc.?

Program, którym zgrywam robi to automatycznie. Jeśli coś się nie zgadza wtedy reripuje. Czasem się nie zgadzają, nawet w przypadku nowszych płyt mimo, że płyta porysowana nie jest, ale to tak jak pisał ktoś wyżej - niechlujstwo wydawców.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jackobtone napisał:

No dobrze ale mowa o sytuacji, gdy Synology jest wpięte w sieć, rozsiewa pliki po wifi po domu, a streamer czerpie z zasobów sieciowych Synology? Jeśli tak, to jaki wpływ ma samo Synology na brzmienie? ? 

Myślę że w tym przypadku Synology będzie jednym z wielu elementów/czynników, które mają wpływ na degradacje dzwięku ?

.. a tak na poważnie to nigdy nie korzystałem z WiFi w celu odtwarzania muzyki z NDX także nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.