Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Kacper525 napisał:

Myślę że w tym przypadku Synology będzie jednym z wielu elementów/czynników, które mają wpływ na degradacje dzwięku ?

.. a tak na poważnie to nigdy nie korzystałem z WiFi w celu odtwarzania muzyki z NDX także nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie ?‍♂️

Ah, wszystko jasne! Czyli ten server muzyczny, który masz jest wpięty bezpośrednio w system?  Już rozumiem ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jackobtone napisał:

Ah, wszystko jasne! Czyli ten server muzyczny, który masz jest wpięty bezpośrednio w system?  Już rozumiem ? 

Dokładnie, między serwerem a odtwarzaczem sieciowym nie ma żadnych urządzeń (switch, router itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 11:35, macktheknife napisał:

Na tak "precyzyjnie" zadane pytanie odpowiedź jest tylko jedna - każdy ze wszystkim jak i żaden z niczym.

Pytam, bo ktos mi powiedzial, ze gra to jak Denon, tylko z bardziej jaskrawa góra

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hifibloke napisał:

Pytam, bo ktos mi powiedzial, ze gra to jak Denon, tylko z bardziej jaskrawa góra

Trochę brak mi słów żeby to jakoś racjonalnie skomentować ? To jakiś rodzaj prowokacji? Posłuchaj sam to się przekonasz. Z byle czym nie zagra dobrze, jak wszystko z resztą. Pozostała część systemu musi być odpowiednio dobrana. Wychodzi na to, że powtarzam niejako teraz wypowiedź kolegi @macktheknife

Z czym chciałbyś połączyć Naima? Co masz obecnie?

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper525 napisał:

Przewodem sieciowym ethernet do portu "player" a z portu "lan" do routera/ switch 

Słyszysz różnicę w dźwięku między melco a synology(czy jaki tam NAS posiadasz)? Jakie to elementy po drodze do Synology/Qnap/innyNAS degradują dźwięk? Pytam bardzo poważnie. 

Edytowane przez init0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, init0 napisał:

Słyszysz różnicę w dźwięku między melco a synology(czy jaki tam NAS posiadasz)? Jakie to elementy po drodze do Synology/Qnap/innyNAS degradują dźwięk? Pytam bardzo poważnie. 

Oczywiście że tak, są to słyszalne (nie subtelne) zmiany, Melco to całkiem moim zdaniem fajny upgrade ?.

Między Synology a NDX był (dość przyzwoity) switch,  natomiast cieżko mi odpowiedzieć co degraduje dzwięk na drodze NAS -- streamer, myślę owy proces zaczyna się na samym wyjściu - u zródła.

Spróbuj wypożyczyć, któryś z modeli (sugeruje N1) i posłuchać, dystrybutor Melco Polska mieści się w Czechach (przemiły pan), w samej Polsce jest kilku dealerów, którzy zajmują się sprzedażą serwerów melco.

Jeśli miałbym coś doradzić odnośnie ewentualnego kupna to sugeruje poszukać modelu N1 ZH/2 - poprzednia wersja i używane lub demo są relatywnie tańsze od nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kacper525 napisał:

Dokładnie, między serwerem a odtwarzaczem sieciowym nie ma żadnych urządzeń (switch, router itp)

NDX komunikuje się z siecią przez Melco? Z Melco można alternatywnie grać przez jakieś wyjście cyfrowe?

Można rozszerzyć pojemność przez dodanie hdd ext przez usb?

Porównywałeś np. do core?

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh to chyba jednak dalej nie rozumiem bo skoro to jest wpięte prosto w NDX to, dlaczego nie zwykły dysk USB?

AAa no chyba, że faktycznie masz zamiar też ripować CD to wtedy faktyczni i to będzie chyba odpowiednik CORE?
 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macktheknife napisał:

NDX komunikuje się z siecią przez Melco? Z Melco można alternatywnie grać przez jakieś wyjście cyfrowe?

Można rozszerzyć pojemność przez dodanie hdd ext przez usb?

Porównywałeś np. do core?

Dokładnie, NDX komunikuje się z siecią za pośrednictwem Melco także wszelkie dodatkowe inwestycje w drogie switch'e wydaja się być zbędne.

Melco można podłączyć rownież do zewnętrznego DAC'a za pośrednictwem usb - w tym przypadku Melco pełni rolę odtwarzacza, przy pomocy dedykowanej aplikacji można zarządzać odtwarzaniem oraz biblioteką muzyczną.

Z tego co wiem pamięć można powiększyć dokupując zewnętrzny twardy dysk, natomiast nie mam pojęcia czy można zwiekszyć pamięć wymieniając wewnętrzne dyski - szczerze powiedziawszy jak dla mnie 6 TB to mega dużo.

Nie próbowałem core.

Godzinę temu, dekoracja napisał:

ehh to chyba jednak dalej nie rozumiem bo skoro to jest wpięte prosto w NDX to, dlaczego nie zwykły dysk USB?

AAa no chyba, że faktycznie masz zamiar też ripować CD to wtedy faktyczni i to będzie chyba odpowiednik CORE?
 

Melco zostało zoptymalizowane również  jako baza muzyki dla odtwarzaczy sieciowych, serwer można ustawić w trybie "player"-melco połączone jest z internetem, oraz tryb "direct" -melco odłączone od sieci/internetu (tej opcji jeszcze nie próbowałem). 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kacper525 napisał:

Melco zostało zoptymalizowane również  jako baza muzyki dla odtwarzaczy sieciowych, serwer można ustawić w trybie "player"-melco połączone jest z internetem, oraz tryb "direct" -melco odłączone od sieci/internetu (tej opcji jeszcze nie próbowałem). 

Direct sterowanie tylko przez pilot?

Sprawdzałeś czy jest różnica w jakości grając np jakieś radio internetowe lub tidal / spotify przez melco i bezpośrednio z routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, macktheknife napisał:

Direct sterowanie tylko przez pilot?

Sprawdzałeś czy jest różnica w jakości grając np jakieś radio internetowe lub tidal / spotify przez melco i bezpośrednio z routera?

Tylko przez pilot, aplikacja w przypadku „direct” nie działa. 
Często słucham radia paradise Mellow mix - w tym przypadku różnica jest słyszalna, w pozostałych (RMF itp)- nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jackobtone napisał:

Trochę brak mi słów żeby to jakoś racjonalnie skomentować ? To jakiś rodzaj prowokacji? Posłuchaj sam to się przekonasz. Z byle czym nie zagra dobrze, jak wszystko z resztą. Pozostała część systemu musi być odpowiednio dobrana. Wychodzi na to, że powtarzam niejako teraz wypowiedź kolegi @macktheknife

Z czym chciałbyś połączyć Naima? Co masz obecnie?

Wymieniam system. W jakims sesie podoba mi sie ten minimalistyczny wyglad naima gdzie nie wiadomo czy to wzmacniacz czy dekoder tv sat. Interesuje mnie wzmacniacz najlepiej  pre/power uzywany cyrka 10-12k  kolumny podlogowe do 20k ale jakie ? z czym naim gra najlepiej nie wiem.... 

Pomieszczenie to osobny pokoj do kina i muzyki 20m2 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kacper525 napisał:

Oczywiście że tak, są to słyszalne (nie subtelne) zmiany, Melco to całkiem moim zdaniem fajny upgrade ?.

Między Synology a NDX był (dość przyzwoity) switch,  natomiast cieżko mi odpowiedzieć co degraduje dzwięk na drodze NAS -- streamer, myślę owy proces zaczyna się na samym wyjściu - u zródła.

Spróbuj wypożyczyć, któryś z modeli (sugeruje N1) i posłuchać, dystrybutor Melco Polska mieści się w Czechach (przemiły pan), w samej Polsce jest kilku dealerów, którzy zajmują się sprzedażą serwerów melco.

Jeśli miałbym coś doradzić odnośnie ewentualnego kupna to sugeruje poszukać modelu N1 ZH/2 - poprzednia wersja i używane lub demo są relatywnie tańsze od nowych.

Widzę, że audiofilia mocno wjechała. Słyszenie serwerów, switchy i przewodów ethernetowych przekracza moją rozległą wiedzę wiedzę w tym obszarze, a właściwie to jej przeczy. No nic, pozdrawiam i życzę miłego słuchania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, init0 napisał:

Widzę, że audiofilia mocno wjechała. Słyszenie serwerów, switchy i przewodów ethernetowych przekracza moją rozległą wiedzę wiedzę w tym obszarze, a właściwie to jej przeczy. No nic, pozdrawiam i życzę miłego słuchania ? 

Generalnie tematu „switchy” i przewodów ethernet nie poruszałem, raczej skupiłem się na serwerze Melco. Uważam (oczywiście na podstawie moich doświadczeń), że nie trzeba być audiofilem aby usłyszeć różnice między Synology a Melco?
Również miłego słuchania życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, init0 napisał:

Widzę, że audiofilia mocno wjechała. Słyszenie serwerów, switchy i przewodów ethernetowych przekracza moją rozległą wiedzę wiedzę w tym obszarze, a właściwie to jej przeczy. No nic, pozdrawiam i życzę miłego słuchania ? 

Bo już np zasilacze, różne cdki czytające te same zera jedynki to będzie oK? 
ja mam po 20 latach czytania forów wyrobione zdanie, które brzmi, że tzw. eksperci od inżynierii mają problem ze zrozumiem, dlaczego pewne zmiany powodują słyszalne różnice. I dlatego twierdzą, że to niemożliwe. Zakładam (mogę się mylić), że ta rozległa wiedza nie dotyczy aplikacji tych urządzeń w audio? 
 

miło z twojej strony, że pozwalasz jednak koledze na zabawę. Bo jak widać są różne obozy w ramach fanklubu.

2 godziny temu, hifibloke napisał:

Wymieniam system. W jakims sesie podoba mi sie ten minimalistyczny wyglad naima gdzie nie wiadomo czy to wzmacniacz czy dekoder tv sat. Interesuje mnie wzmacniacz najlepiej  pre/power uzywany cyrka 10-12k  kolumny podlogowe do 20k ale jakie ? z czym naim gra najlepiej nie wiem.... 

Pomieszczenie to osobny pokoj do kina i muzyki 20m2 

Może wyglada jak dekoder bo nie widziałeś z bliska ?

ja bym powiedział, że brzmienie może być trochę inne w zależności od urządzenia. A głośniki chyba i tak najwiecej zmieniają. Oraz akustyka i jakoś muzyki. Ale ogólnie dla mnie naim gra żwawo, rytmicznie i wciągająco. Barwy kolorowe, bas kontrolowany i raczej krótszy. Jak chcesz wyczynowo bardziej to z pmc, jak milej to może splendor. Ja mam z ProAc i to dla mnie sukces

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hifibloke napisał:

Wymieniam system. W jakims sesie podoba mi sie ten minimalistyczny wyglad naima gdzie nie wiadomo czy to wzmacniacz czy dekoder tv sat. Interesuje mnie wzmacniacz najlepiej  pre/power uzywany cyrka 10-12k  kolumny podlogowe do 20k ale jakie ? z czym naim gra najlepiej nie wiem.... 

Pomieszczenie to osobny pokoj do kina i muzyki 20m2 

W kwestii kolumn z tego co da się zauważyć to Naim często łączony jest z PMC, Spendorami, Focalami, Neatami (te ostatnie sam mam i bardzo mi przypadły do gustu). Znam też osobiście przypadek połączenia Naima z KEFami. Znajomy ma Atoma połączonego z końcówką mocy NAP200DR i KEFami R300. Przykładów jest znacznie więcej rzecz jasna. Możesz odwiedzić forum Naima LINK i popatrzeć czym tam się chwalą, co zachwalalą ?

Do 12k nie wiem czy się zmieścisz w "dzielonce". Możesz za to spróbować Naima Supernaita 2 lub Naima XS3. Ewentualnie polować na NAP200 i jakieś pre do niego typu NAC-N 172 XS ale nie mam żadnego doświadczenia z systemami dzielonymi, więc może niech któryś bardziej doświadczony kolega się w tej kwestii wypowie.

 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widywalem to nac202 i nap 200 leca niewiele ponad 10k, a np. supernait 2 roznie, ale duzo mniej. 

Jesli chodzio kolumny to podobno Audio Physic gra poprawnie z naimem. 

Dopytam jeszcze o same wzmacniacze, bo opinii jest wiele... negatywnych tez, typu trafa bucza jak ruskie transformatory, granie podobne do technicsa i altusow, hegel ma lepsza dynamike, pilot jak od samsunga czy  napis sie odkleja nie podswietla. 

Jest gdzies ziarenko prawdy ? na co zwracac uwage przy dsluchu/zakupie ?  

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hifibloke napisał:

Z tego co widywalem to nac202 i nap 200 leca niewiele ponad 10k, a np. supernait 2 roznie, ale duzo mniej. 

Jesli chodzio kolumny to podobno Audio Physic gra poprawnie z naimem. 

Dopytam jeszcze o same wzmacniacze, bo opinii jest wiele... negatywnych tez, typu trafa bucza jak ruskie transformatory, granie podobne do technicsa i altusow, hegel ma lepsza dynamike, pilot jak od samsunga czy  napis sie odkleja nie podswietla. 

Jest gdzies ziarenko prawdy ? na co zwracac uwage przy dsluchu/zakupie ?  

Polecam wypożyczyć i wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. Takie pisanie i porównania nie mają sensu. Naima znajdziesz niemal w każdym większym sklepie audio. Ja tak zrobiłem z XS3. Granie całkiem fajne, nienatarczywe, z wycofaną górą, przyjemne. Nie brumiło, ale brumi wielu. Wykonanie takie sobie, ale nie jest źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hifibloke napisał:

Dopytam jeszcze o same wzmacniacze, bo opinii jest wiele... negatywnych tez, typu trafa bucza jak ruskie transformatory, granie podobne do technicsa i altusow, hegel ma lepsza dynamike, pilot jak od samsunga czy  napis sie odkleja nie podswietla.

Wszystko to najprawdziwsza prawda dlatego właśnie lubimy i z przyjemnością graniczącą z perwersją używamy przeróżnych zabawek naim.

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, macktheknife napisał:

Wszystko to najprawdziwsza prawda dlatego właśnie lubimy i z przyjemnością graniczącą z perwersją używamy przeróżnych zabawek naim.

no nie wiem ? po 2 latach z unit nowym to jakość urządzenia jest znakomita wizualnie. Ładne materiały i super zmontowane. Brzmi jak milion. Gdyby nie to, że się popsuł hehehehe ?

może jeszcze pilot moim zdaniem jest nie całkiem ok. Wygląda ok, jak jest nowy, ale po kliku miesiącach jest cały porysowany.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dekoracja napisał:

no nie wiem ? po 2 latach z unit nowym to jakość urządzenia jest znakomita wizualnie. Ładne materiały i super zmontowane. Brzmi jak milion. Gdyby nie to, że się popsuł hehehehe ?

może jeszcze pilot moim zdaniem jest nie całkiem ok. Wygląda ok, jak jest nowy, ale po kliku miesiącach jest cały porysowany.

To fakt, Naim źle zrobił że postawił na piano black w przypadku pilota do nowych klocków. Znajomy ma dokładnie ten sam "problem". No i takie kanciaste są, lepiej w dłoni leży choćby Narcom 5 ?

A tak trochę poza tematem. Co się stało z polskim dystrybutorem produktów Neat? Wycofał się? Przeglądam oferty sklepów a tu nic ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 22:21, dekoracja napisał:

Bo już np zasilacze, różne cdki czytające te same zera jedynki to będzie oK? 
ja mam po 20 latach czytania forów wyrobione zdanie, które brzmi, że tzw. eksperci od inżynierii mają problem ze zrozumiem, dlaczego pewne zmiany powodują słyszalne różnice. I dlatego twierdzą, że to niemożliwe. Zakładam (mogę się mylić), że ta rozległa wiedza nie dotyczy aplikacji tych urządzeń w audio? 
 

To właśnie przez nieznajomość tematu mylisz się i twierdzisz że "eksperci od inżynierii mają problem ze zrozumieniem", jest dokładnie odwrotnie. Ja 20 lat zajmuję się serwerami i sieciami zawodowo. Problemu nie mam bo rozumiem je doskonale i przesyłanie pliku z serwera do streamera przez sieć ethernet nie zmienia tego pliku, dbają o to protokoły transmisji i cała konstrukcja tego medium. Czytasz 20 lat fora to daj sobie dodatkowe 30 min na zapoznanie się z tcp/ip i przekonasz się, że wpływu na jakość dźwięku nie może mieć marka lub model serwera NAS, kabel ethernet czy switch sieciowy.

To działa przy każdym modelu tak samo. Wybierasz plik, streamer pobiera go z serwera NAS w twojej sieci domowej i kopiuje do pamięci streamera. Cały ten proces jest opakowany w kilka warstw i protokoły które zapewniają poprawność działania, są opisane stosownymi RFC i muszą działać zgodnie ze standardem by te urządzenia mogły się dogadać. Fakt, że tę operację sieciową wykonuje "urządzenie audio" i to że tym plikiem jest wav, flac, itd. który zawiera "muzykę" nie ma żadnego znaczenia. Ciągle jest to plik z danymi i w nie zmienionej formie jest kopiowany do streamera (np NDX, ND5XS, itd). Mam nadzieję, że ten skrócony i uproszczony opis działania pozwoli "wierzącym" zamienić się w "wiedzących", pogłębią wiedzę na temat jak działa sieć i jakie problemy może rozwiązać a jakich nie. 

To tyle w temacie, nie mam zamiaru rozpętania i brania udziału w wojnach na ten temat ? Myślę, że przedstawiłem punkt widzenia jasno. Wykształcenie i specjalizacja w tym obszarze nie pozwoliła mi zostawić tej sprawy obojętnie, stąd moje 3 grosze w temacie. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, init0 napisał:

To właśnie przez nieznajomość tematu mylisz się i twierdzisz że "eksperci od inżynierii mają problem ze zrozumieniem", jest dokładnie odwrotnie. Ja 20 lat zajmuję się serwerami i sieciami zawodowo. Problemu nie mam bo rozumiem je doskonale i przesyłanie pliku z serwera do streamera przez sieć ethernet nie zmienia tego pliku, dbają o to protokoły transmisji i cała konstrukcja tego medium. Czytasz 20 lat fora to daj sobie dodatkowe 30 min na zapoznanie się z tcp/ip i przekonasz się, że wpływu na jakość dźwięku nie może mieć marka lub model serwera NAS, kabel ethernet czy switch sieciowy.

To działa przy każdym modelu tak samo. Wybierasz plik, streamer pobiera go z serwera NAS w twojej sieci domowej i kopiuje do pamięci streamera. Cały ten proces jest opakowany w kilka warstw i protokoły które zapewniają poprawność działania, są opisane stosownymi RFC i muszą działać zgodnie ze standardem by te urządzenia mogły się dogadać. Fakt, że tę operację sieciową wykonuje "urządzenie audio" i to że tym plikiem jest wav, flac, itd. który zawiera "muzykę" nie ma żadnego znaczenia. Ciągle jest to plik z danymi i w nie zmienionej formie jest kopiowany do streamera (np NDX, ND5XS, itd). Mam nadzieję, że ten skrócony i uproszczony opis działania pozwoli "wierzącym" zamienić się w "wiedzących", pogłębią wiedzę na temat jak działa sieć i jakie problemy może rozwiązać a jakich nie. 

To tyle w temacie, nie mam zamiaru rozpętania i brania udziału w wojnach na ten temat ? Myślę, że przedstawiłem punkt widzenia jasno. Wykształcenie i specjalizacja w tym obszarze nie pozwoliła mi zostawić tej sprawy obojętnie, stąd moje 3 grosze w temacie. 

Pozdrawiam

 

A czy coś takiego jak "audiofilski" switch z zasilaczem liniowym może wpłynąć w jakiś sposób na jakość dźwięku? Pytam, bo ostatnio wszędzie polecają pewien produkt i oczywiście wszyscy się zachwycają. Tak z technicznego punktu widzenia. Albo kabel internetowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, init0 napisał:

To właśnie przez nieznajomość tematu mylisz się i twierdzisz że "eksperci od inżynierii mają problem ze zrozumieniem", jest dokładnie odwrotnie. Ja 20 lat zajmuję się serwerami i sieciami zawodowo. Problemu nie mam bo rozumiem je doskonale i przesyłanie pliku z serwera do streamera przez sieć ethernet nie zmienia tego pliku, dbają o to protokoły transmisji i cała konstrukcja tego medium. Czytasz 20 lat fora to daj sobie dodatkowe 30 min na zapoznanie się z tcp/ip i przekonasz się, że wpływu na jakość dźwięku nie może mieć marka lub model serwera NAS, kabel ethernet czy switch sieciowy.

To działa przy każdym modelu tak samo. Wybierasz plik, streamer pobiera go z serwera NAS w twojej sieci domowej i kopiuje do pamięci streamera. Cały ten proces jest opakowany w kilka warstw i protokoły które zapewniają poprawność działania, są opisane stosownymi RFC i muszą działać zgodnie ze standardem by te urządzenia mogły się dogadać. Fakt, że tę operację sieciową wykonuje "urządzenie audio" i to że tym plikiem jest wav, flac, itd. który zawiera "muzykę" nie ma żadnego znaczenia. Ciągle jest to plik z danymi i w nie zmienionej formie jest kopiowany do streamera (np NDX, ND5XS, itd). Mam nadzieję, że ten skrócony i uproszczony opis działania pozwoli "wierzącym" zamienić się w "wiedzących", pogłębią wiedzę na temat jak działa sieć i jakie problemy może rozwiązać a jakich nie. 

To tyle w temacie, nie mam zamiaru rozpętania i brania udziału w wojnach na ten temat ? Myślę, że przedstawiłem punkt widzenia jasno. Wykształcenie i specjalizacja w tym obszarze nie pozwoliła mi zostawić tej sprawy obojętnie, stąd moje 3 grosze w temacie. 

Pozdrawiam

 

Hej Init0,

myśle, ze nikt nie ma zamiaru rozpętać słownej wojny ale wg mnie temat o którym mowa (kable, switch, serwer) jest dość ciekawy oraz przede wszystkim „świeży” - zwłaszcza na runku polskim. 

Z całym szacunkiem do Twojej wiedzy oraz czasu jaki spędziłeś studiując wiedzę w w/w temacie śmiem twierdzić, iż konstruktorzy (nie wiem czy kabli audio itp) napewno serwerów Melco nie zakończyli swej edukacji na szkole podstawowej. Te osoby maja również coś do powiedzenia na temat zasad działania tego typu urządzeń oraz ich  wpływu na brzmienie systemów - niestety czasem ich wypowiedzi ścierają się z riposta typu „audiofilski bełkot”. 

Od kilku lat jestem  aktywny na Brytyjskim (międzynarodowym ) forum Naim gdzie fanów Melco jest mnóstwo, w Holandii gdzie żyje Melco sprzedaje się znakomicie i moim zdaniem nie świadczy to o tym iż użytkownicy tego typu urządzeń reprezentują „ciemnogród”.

Niestety nie jestem inżynierem także polemizować z Tobą w tym temacie szczegółowo nie mogę natomiast każdemu kto ciekaw jest Melco polecam posłuchać / wypróbować i wypowiedzieć się na forum ?

Kacper 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hasos napisał:

A czy coś takiego jak "audiofilski" switch z zasilaczem liniowym może wpłynąć w jakiś sposób na jakość dźwięku? Pytam, bo ostatnio wszędzie polecają pewien produkt i oczywiście wszyscy się zachwycają. Tak z technicznego punktu widzenia. Albo kabel internetowy? 

"audiofilski" switch działa jak normalny swich. Liniowy zasilacz nie sprawi, że będzie lepiej przewalał pakiety. "Kabel internetowy" czyli zapewne przewód ethernetowy UTP musi być odpowiedniej klasy dopasowanej do przepustowości. Streamery naima mają 10/100Mb więc kategoria 5e jest wystarczająca, może nowa seria ma 1Gb ale to i tak wystarczy. Wszelkie drogie audiofilskie piękne oploty na skrętkach podnoszą jedynie walor estetyczny. Te oferujące wyższe kategorie kabli są kompatybilne wstecznie i zapewniają transmisje na wyższych częstotliwościach ale przede wszystkim to urządzenia na obu końcach tego kabla muszą umieć z tego korzystać. Jak czytam, że ktoś wpina kat.8 między switch 1Gb, a streamer 100Mb i słyszy poprawę jakości dźwięku to ręce opadają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.