Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hasos napisał:

No tego tplinka też widziałem, zastanowiło mnie właśnie, dlaczego taki sprzęt tyle kosztuje. Dlatego pytałem o lepiej zbudowane urządzenia itp., że może właśnie z tego powodu.

Co ciekawe ostatnio na grupie FB,  recenzenci p. Stempurski i Kulpa, polecali rzeczywiście switche, ale nawet oni wskazywali na poziom 150 zł, z lepszym zasilaczem. 

Szczerze, to jedyny wpływ urządzeń sieciowych jak switch czy router na dźwięk jaki mogę sobie wyobrazic i w niego uwierzyć to wpływ zasilaczy impulsowych, które mogą zakłócać jakoś działanie obwodów wzmacniacza czy streamera. W tej sytuacji rzeczywiście zastosowanie lepszego zasilacza mogłoby mieć jakiś sens. Ale podobnie powinna zadziałać porządna listwa zasilająca / kondycjoner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 15:37, init0 napisał:

Ja też. Mamona... Naciąganie ludzi mnie najbardziej przeraża, switch za 100pln w cenie 2890! Po przepłaceniu 29x musisz słyszeć poprawę, nie ma lipy. Do pełni szczęścia potrzebne są dwa! ? O cenach kabli nawet nie wspominam...

https://www.gfmod.pl/pl/p/Switch-PPA-Studio-v2-GFmod-streaming-Tidal-MQA-YouTube-Audio-Ethernet-Switch/384

Jeśli tak proste rzeczy nie docierają jak to, że takie rzeczy każdy może WYPOŻYCZYĆ i kupuje tylko wtedy jeśli uzna, że wniosło na tylu dużo, że było warto.  A póki co jeszcze nikt kto się zdecydował przetestować to nie zwrócił. A to się w sprzęcie audio prawie nie zdarza. Bo zawsze coś się może nie wpasować w system. 

Jeśli tego ktoś nie potrafi pojąć i powtarza ciągle jak mantrę o przepłacaniu i naciąganiu.... To już nie mam pytań. Za dużo emocji ?

Sygnał cyfrowy na poziomie sprzętowym jest przesyłany analogowo (napięcie elektryczne). W końcu można go zobaczyć na oscyloskopie, a dopiero odczytaniu przez odbiornik i bramki staje się danymi cyfrowymi i od tego momentu wchodzi cała korekcja i inne rzeczy z wyższych warstw. 
Już od dawna wiadomo, że samo bit-perfect to mało.  Dlatego audio z komputera tyle lat grało gorzej od CD, a przecież łatwiej jest oczytać plik z HDD niż dane z CD.  To jitter , czyli rozjazd czasowy powoduje różnice. Po dekompresji FLAC i WAV są identyczne bitowo. Jednak nie brzmią identycznie. 

Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, GRADO__Fan napisał:

Sygnał cyfrowy na poziomie sprzętowym jest przesyłany analogowo (napięcie elektryczne). W końcu można go zobaczyć na oscyloskopie, a dopiero odczytaniu przez odbiornik i bramki staje się danymi cyfrowymi i od tego momentu wchodzi cała korekcja i inne rzeczy z wyższych warstw. 
Już od dawna wiadomo, że samo bit-perfect to mało.  Dlatego audio z komputera tyle lat grało gorzej od CD, a przecież łatwiej jest oczytać plik z HDD niż dane z CD.  To jitter , czyli rozjazd czasowy powoduje różnice. Po dekompresji FLAC i WAV są identyczne bitowo. Jednak nie brzmią identycznie. 

Dobra, to powiedz proszę co wyjdzie gdy zrobisz prosty eksperyment:

Scenariusz1: komputer1 =======<switch DLINK z modem> ===== komputer2

Scenariusz2: komputer1 --------------<sprawny DLINK bez moda> -----------komputer2 

===== <- tu super kabel ethernet

-------- <- to zwykła skrętka zgodna z kat.6

Kopiujesz plik1.flac z komputer1 do komputer2 w pierwszym scenariuszu i zapiszujesz plik2.flac. Teraz to samo w drugim scenariuszu do plik3.flac.

Sprawdzasz sumy kontrolne plików plik1.flac, plik2.flac i plik3.flac (przykładowo programem md5sum *). Czy pliki będą się różniły? Czy kopiując przez sieć w obu scenariuszach dostajesz różne pliki? Pochwal się wynikami. Każdy może wykonać samodzielnie taki test.

Ten prosty test powinien rozwiać wszelkie wątpliwości, tak właśnie to wygląda gdy streamer odtwarza plik z NAS. Żeby go odtworzyć kopiuje go do własnej pamięci. Koniec tematu, koniec bajek i ściem. Dla osoby dalej upierającej się po takim teście o różnicach w jakości dźwięku żadne dodatkowe argumenty i techniczne wyjaśnienia nie pomogą, bo z wiarą nie ma dyskusji. Identyczna sytuacja jest z "wyznawcami" płaskiej ziemi.

Pozdrawiam.

*) Można użyć dowolnego programu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił ostatnio aktualizacje Firmware w Naim Uniti Atom i mógłby się wypowiedzieć czy zauważył zmianę brzmienia?

W moim wypadku wydaje mi się że dźwięk stał się cofnięty lub trochę jak za kotarą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę niepokojące, że aktualizacje firmware mogą zepsuć dźwięk...

czy jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji softu?

pytam, bo rozważam zakup Atoma i teraz boję się sytuacji że ktoś zdalnie popsuje mi wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tony opisów (rzekomych) zmian na forum UK - polecam lekurę. Ja jakiś dużych zmian nie wyczuwałem po instalacjach softu a już na pewno nie w rodzaju radykalnej zmiany w stylu "dźwięk za kotary" - albo coś masz gdzieś indziej w systemie ruszone, albo ci się zepsuł ten atom. Ja gram na Uniti Star. Poza tym (jeśli mnie pamięć nie myli) bez zgody usera nie robią się chyba te update'y...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Chilledbeams napisał:

Czy ktoś robił ostatnio aktualizacje Firmware w Naim Uniti Atom i mógłby się wypowiedzieć czy zauważył zmianę brzmienia?

W moim wypadku wydaje mi się że dźwięk stał się cofnięty lub trochę jak za kotarą...

Pewnie soft musi się wygrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dekoracja napisał:

są tony opisów (rzekomych) zmian na forum UK - polecam lekurę. Ja jakiś dużych zmian nie wyczuwałem po instalacjach softu a już na pewno nie w rodzaju radykalnej zmiany w stylu "dźwięk za kotary" - albo coś masz gdzieś indziej w systemie ruszone, albo ci się zepsuł ten atom. Ja gram na Uniti Star. Poza tym (jeśli mnie pamięć nie myli) bez zgody usera nie robią się chyba te update'y...

Degradacja dźwięku była zauważalna bo zrobiłem aktualizację podczas słuchania muzyki i wróciłem do tych samych utworów których słuchałem przed aktualizacją żeby się upewnić. 
Coś się kiepsko wgrało chyba bo po przywróceniu ustawień fabrycznych, pomimo uaktualnionego firmware'u, gra fajnie jak wcześniej...

17 godzin temu, Marcin16 napisał:

To trochę niepokojące, że aktualizacje firmware mogą zepsuć dźwięk...

czy jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji softu?

pytam, bo rozważam zakup Atoma i teraz boję się sytuacji że ktoś zdalnie popsuje mi wzmacniacz.

Aktualizacja nie robi się sama więc niby jak się jest zadowolonym to nie trzeba robić. U mnie od tygodnia Tidal przestał grać całe płyty i przestaje odważać po kilku utworach, dlatego zrobiłem Atomowi aktualizacje licząc że to pomoże, no ale jednak nie tu leży problem...

Atom super gra i wygląda ale zacząłem się zastanawiać czy nie lepszym rozwiązaniem byłby po prostu wzmacniacz Naima i jakiś streamer chociaż nie ta sama wygoda. Szkoda że sprzęt za tyle kasy ma problemy z odtwarzaniem utworów z Tidal, gdzie zwykły Smart TV z aplikacja ani razu się nie zająknął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 07:52, macktheknife napisał:

 Kup sobie paczkę (8 szt., obudowa z tworzywa) isoacoustic iso-puck mini (dedykowane dla rynku pro więc dużo tańsze od wersji dla audiofili ?), mam też iso-puck (bez mini) do trochę cięższych gratów, obudowa z alu i wciąż dużo tańsze od "audiofilskich" (które są w dystrybucji top hifi).

https://isoacoustics.com/iso-puck-series/

No.. ciekawe, ciekawe..

Na firmowej stronie jest „calkulator” w którym znajdziemy rekomendacje  dla wielu Firm. Również i Naima - choć tylko wybranych jego modeli to wspomniana przez ciebie sekcja Pro Wydaje się być Bardzo Rozsądną propozycją.. 400zł - 8 sztuk stóp pod 2 klocki. A gdy dodamy 1 więcej czyli 9 sztuk to możemy zastosować po 3 stopy do 3 klocków...
?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek tu zamawiał np w Akustyku, YB lub gdziekolwiek indziej kolumny (np. na Scan Speak) pod zestawy dzielone/kilka końcówek Naima lub zestawy aktywne z wykorzystaniem Naim Snaxo itp..??

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego by nie zlecić zaprojektowanie kolumn z odpowiednimi zwrotnicami do Naim z pominięciem rynkowych „gotowców”...?

Patrząc jak Szymon Faber obnażył Dynaudio Contour 30 za 30 tysi to  pomijając koszty sklepów i dystrybutorów w tej cenie  fachowiec/konstruktor na klasowych przetwornikach może zrobić bardzo dobrze grający projekt..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemno to widzę. Takie projekty to spora wtopiona kasa a efekt niepewny praktycznie bez możliwości wycofania zainwestowanych funduszy.

BTW. Nie ufałbym "recenzjom" pisanym przez różnej maści osobników wątpliwej konduity.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ja kupując głośniki stawiam na odrobinę magii ? czyli ucho twórcy, który trochę jest takim kucharzem. Oczywiście zakładam, że jest też b. dobrym inżynierem. Dlatego najlepsze technologie nie muszą być w nich włożone.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Niepokorny napisał:

Dlaczego by nie zlecić zaprojektowanie kolumn z odpowiednimi zwrotnicami do Naim z pominięciem rynkowych „gotowców”...?

Patrząc jak Szymon Faber obnażył Dynaudio Contour 30 za 30 tysi to  pomijając koszty sklepów i dystrybutorów w tej cenie  fachowiec/konstruktor na klasowych przetwornikach może zrobić bardzo dobrze grający projekt..

Obnażył :) Dobre. Zalecam nieczytanie tekstów pana od remizy w fioletach, dla którego nic na świecie nie jest lepsze od 16hz i jego wzmacniaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot Kolejny „błysnął” swoimi zaleceniami..

Lepiej już faktycznie czytaj recki panów którzy za wycmokanie i pieśni pochwalne takich Contourów przygarniają ich parkę..

Olx czy Allegro i aukcje pana Filipa K który wystawia produkty tuż po Recenzji w swoim świerszczyku.. można faktycznie i tak - „rzetelnie”

Przypadkowa Szmata wsadzona w bass reflex skrzynki za 30 k ??

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokorny Drogi Kolego,świat ma wiele innych odcieni,poza czernią i bielą. Każda strona barykady ma coś za pazurami. Pisanie „recenzji” z tezą,w gospodarce nadmiaru stało się normą. Pamiętaj,że w stawie zawsze pływa większa ryba i któregoś dnia,ktoś z szerszym portfelem niż szymon,zrobi sobie shootout z udziałem np Arctico i zjedzie je za brak niemagnetycznych wkrętów właśnie z tego faktu czyniąc clou „recenzji” tzn przepraszam,lokowania produktu. Tylko własne uszka i tylko we własnym systemie,reszta to marketingowy bullshit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi. Recki p. Szymona są tak samo marketingowe, jak p. Filipa (choć oni akurat piszą, jak trzeba, że coś jest nie bardzo). Tylko p. Szymon ogłosił się tym obiektywnym ;). I robi swoje recenzje w mniej profesjonalny i kulturalny sposób. Nie mówiąc już o kasowaniu komentarzy pod testem, nawet takich wyważonych. Strasznie odrzucające dla mnie towarzystwo.

A że szmatka: no cóż, jak dobrze gra, to niech i tam będzie ircha z biedry wsadzona. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hasos napisał:

Dokładnie o to chodzi. Recki p. Szymona są tak samo marketingowe, jak p. Filipa (choć oni akurat piszą, jak trzeba, że coś jest nie bardzo). Tylko p. Szymon ogłosił się tym obiektywnym ;). I robi swoje recenzje w mniej profesjonalny i kulturalny sposób. Nie mówiąc już o kasowaniu komentarzy pod testem, nawet takich wyważonych. Strasznie odrzucające dla mnie towarzystwo.

A że szmatka: no cóż, jak dobrze gra, to niech i tam będzie ircha z biedry wsadzona. 

Bo naprawdę dobrze grają ze ściereczką i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, izapat napisał:

Bo naprawdę dobrze grają ze ściereczką i bez.

To tak jak gadanie na Harbethy: sklejka, wkręty, kabelki van damme. Może i tak, ale ja się cieszę piękną muzą z nich płynącą i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niepokorny napisał:

Przypadkowa Szmata wsadzona w bass reflex skrzynki za 30 k ??

Skąd wiesz? A może sam ją tam wsadził na potrzeby odkrywczego zdjęcia do swojej żałosnej "recenzji"?

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.