Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Nie takie numery jak wciskana szmatka znamy. Bywają różne inne historie,których tajemnice zna tylko photo shop. O podpinaniu kolumn w przeciwfazie, do mojego wzmacniacza,tylko po to żeby mi wcisnąć inny „lepszy” salonowy,czego sam doświadczyłem lata temu w jednym z salonów, nie wspomnę. Wszyscy mają za uszami. Dobrze Niepokorny,że poza gazetkowym mendzeniem szukasz gdzie indziej,ale miejsce które cię teraz tak inspiruje emanuje kiepską energią. Poczytaj raczej Pink Fish,Positive Feedback,czy materialy,które tu kiedyś rochu wklejał-najbardziej wartościowe ze wszystkiego co w ogóle czytałem,bardzo polecam. To są w miarę obiektywne miejsca. Propagandownia 16HZ nie sięga nawet do kolan tamtym miejscom. Jesteś rozgarniętym gościem,więc rozumiesz o co mi chodzi  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę , że nawet Pan Pacuła wepchnął szmatkę ? 

http://highfidelity.pl/@main-2923&lang=

W nowej wersji już jej nie ma także nie ma co już narzekać. 

https://studioincar.co.uk/blogs/projects/new-dynaudio-contour-i-family

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, naim 5si cd + wzmak, do tego gramofon technisc sl1500c i głosniki kudos x2. czy jest sens zmiany kabli zasilających na np. https://instalaudio.pl/viablue-x-40-przewod-zasilajacy-nasza-konfekcja.html

albo coś w cenie 400-500 zł za kabel 1  - 1,5 m

kable głośnikowe naim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH albo poruszasz się w świecie forum hifi od wczoraj, albo jesteś bardzo poczciwą osobą ? temat kabli sieciowych to prawie tak samo zapalne grzęzawisko jak sprzęt sieciowy typu ethernet etc. Zatem możesz usłyszeć skrajne opinie od „bez sensu” do „zajebiście warto”. I co wtedy zrobisz? Musisz sam to przerobić i tyle. Przy takim koszcie to chyba nie problem. Jak jesteś fanem naima to zauważ, że firma też kable sieciowe oferuje - być może uznają sensowność. 
z ciekawostek to w moim nowym nd5xs2 są dwa kable sieciowe: euro i UK. O dziwo ten z UK poza wtyczką inną ma jeszcze mniejszy przekrój. Dlaczego?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W złotych czasach Naim nie miał żadnych sieciówek w ofercie a wiele urządzeń miało kabel sieciowy dopięty na stałe. Urządzenia grały genialnie a Julian nie zawracał sobie dupy sieciówkami. I wszystko szło klawo, do momentu kiedy fani marki zaczęli słyszeć sieciówki,wiec Naim je zrobił i znowu wszyscy są zadowoleni,klienci bo oczywiście słyszą kolosalną różnicę pomiędzy sieciówką z pudełka a np superluminą i firma,bo kosi dodatkowy hajs na ludzkim bajkopisartstwie. Kolego krisd,podepnij to co masz z pudełka a nadmiar sałaty przeznacz na to,co sugeruje Ci rochu.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margol to jest twoja teoria. „Złote czasy”, legendy, smoki ? ja (i tysiące użytkowników naim) mamy inne legendy najwyraźniej bo sprzęt się doskonale sprzedaje i (szok!) doskonale gra.

kilka drobnych uwag:
1. kto w czasach Świętego Juliana robił audiofilskie sieciówki?

2. Nie ma sieciówki superlumina

3. na co niby w tym torze audio ma wydać te 300-400 złotych, co zrobi sensowny upgrade?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dekoracja napisał:

 

2. Nie ma sieciówki superlumina

3. na co niby w tym torze audio ma wydać te 300-400 złotych, co zrobi sensowny upgrade?

Superlumina,czy power cośtam jeden pies a punkt nr 3 to tylko twoja teoria. Ty nigdy nie słyszałeś wysokiego zestawu CB,albo Olive,bo gdybyś słyszał,to nie wypisywałabyś takich radykalnych stwierdzeń. Śmieszne jest to,że nie jesteś w stanie  rozróżnić tzw komputerówki od jakiegoś,twoim zdaniem,adiodruta ale nic mi do tego. Możesz sobie do swojego Naima podpiąć nawet koński warkocz i niech Ci gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki możny panie, że mogę coś tam w domu robić!

ale widzę tu oznaki fanatyzmu: obraźliwe uwagi pod adresem osób mających inne zdanie, brak szacunku dla faktów (lumina nie lumina whatever byle pasowało do tezy)....

skąd ty w ogóle wiesz, co ja w życiu słyszałem? Albo, że na 100% stary naim mi by się bardziej podobał? Poza tym podobał bardziej niż co? Które współczesne modele? Seria 500? 
 

albo skąd wiesz, że moim marzeniem nie jest np. nait 1, 2, czy jakieś tam dzielone starocie? 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dekoracja napisał:

O dzięki możny panie, że mogę coś tam w domu robić!

ale widzę tu oznaki fanatyzmu: obraźliwe uwagi pod adresem osób mających inne zdanie, brak szacunku dla faktów (lumina nie lumina whatever byle pasowało do tezy)....

skąd ty w ogóle wiesz, co ja w życiu słyszałem? Albo, że na 100% stary naim mi by się bardziej podobał? Poza tym podobał bardziej niż co? Które współczesne modele? Seria 500? 
 

albo skąd wiesz, że moim marzeniem nie jest np. nait 1, 2, czy jakieś tam dzielone starocie? 

Jeżeli tak odebrałeś mój wpis,to przepraszam. Nie zrobiłem tego intencjonalnie. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie gniewam. Internet nie sprzyja sympatycznej dyskusji. I poważnie kusi mnie jakiś nait 1, czy coś. Osobiście słuchałem ze starszych jakiś mono kiedyś u kolegi z tego forum, bodaj 135? Dobrze grało 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 22:05, krisd napisał:

panowie, naim 5si cd + wzmak, do tego gramofon technisc sl1500c i głosniki kudos x2. czy jest sens zmiany kabli zasilających na np. https://instalaudio.pl/viablue-x-40-przewod-zasilajacy-nasza-konfekcja.html

albo coś w cenie 400-500 zł za kabel 1  - 1,5 m

kable głośnikowe naim

 

Wypożycz i posłuchaj, nic nie ryzykujesz. Jak wspomniał Dekoracja to kontrowersyjny temat ale po to są różne zabawki żeby się nimi bawić. Jakiś czas temu pojawił się ten temat w klubie, poszperaj w historii to coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dekoracja napisał:

Chyba się nie gniewam. Internet nie sprzyja sympatycznej dyskusji. I poważnie kusi mnie jakiś nait 1, czy coś. Osobiście słuchałem ze starszych jakiś mono kiedyś u kolegi z tego forum, bodaj 135? Dobrze grało 

135 to już naprawdę poważne granie. Jeśli pamięć mnie nie myli,to Twinslaver miał to wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Margol napisał:

135 to już naprawdę poważne granie. Jeśli pamięć mnie nie myli,to Twinslaver miał to wzmocnienie.

Tak jest, u niego to było ? u niego też słyszałem naim dac - super grał.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle jest fajny zestaw oliwkowy. Wygląda na zadbany. Nie mam z tym nic wspólnego,ale wpadł mi w oko podczas przeglądania ofert. Jakby ktoś chciał wejść w świat Naima,to wydaje się to być dobra okazja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

jestem po sprzedaży całości klocków (przeprowadzka) - został tylko gramofon i pre.

wciąż nie zdecydowałem co wezmę, czy ktoś miał okazję odsłuchiwać Exposure z serii 3010 w porównaniu z Naim'em??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie sobie uświadomiłem, że Nait XS2 jest już ze mną ponad rok. O tyle to ciekawe, że to pierwszy wzmacniacz, który tak długo już u mnie gości. Podobnie Neat Motive SX2. Fajna z nich parka.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham teraz dla zabawy nd5xs2 po analogu do uniti star vs sam uniti star, oba z tidala te same utwory. Nie powiem aby nd5xs2 w takiej konfiguracji jakoś specjalnie lepiej grał od „natywnego” stara ? pod uwagę jednak warto brać kilka spraw: uniti konwertuje sygnał analogowy z nd5 na cyfrę gdzieś tam po drodze. Mamy zatem D/A/D/A co nie może być bez wpływu na jakość na wyjściu ? oraz jakość połączenia analogowego kablem vs. wew „połączenie” miedzy płytkami streamer-dac-amp w uniti. Kabel to lavender. Nie jest to koniec świata. Ale ciekawe to wszystko...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj zdaje się Twoją ofertę Stara na facebookowej grupie Naima ?

Właśnie dlatego systemy all-in-one mają sens. Wszystko jest w jednym urządzeniu, nie trzeba się bawić w kabelkologię między źródłami a wzmacniaczem. Gdy brakuje mocy wtedy producent oferuje swoje końcówki mocy.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jackobtone napisał:

Właśnie dlatego systemy all-in-one mają sens. Wszystko jest w jednym urządzeniu, nie trzeba się bawić w kabelkologię między źródłami a wzmacniaczem. Gdy brakuje mocy wtedy producent oferuje swoje końcówki mocy.

Coś w tym jest. Czas jakiś temu podłączałem z ciekawości 250dr pod superuniti. Grało to zadziwiająco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Nap 500 DR w HiFi Critic. 

https://www.naimaudio.com/sites/default/files/Naim NAP 500DR HIFICRITIC Complete_1.pdf

Test Nap 500 DR w HiFi Critic. 

https://www.naimaudio.com/sites/default/files/Naim NAP 500DR HIFICRITIC Complete_1.pdf

Edytowane przez Niepokorny
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dekoracja napisał:

u mnie na razie cisza, obniżyłem cenę bo najpierw dałem zaporową ? ale szału nie ma. Albo ludzie liczą na kompletną okazję (to nie ja), albo bieda w PL...

Wydaje mi się, że akurat u ciebie, podobnie jak u mnie ze wzmacniaczem Haiku, nie będzie łatwo. To dość niszowy sprzęt, a w dodatku za kupę kasy. Za 13 tys. to już można sporo kupić. Do tego serwisowany, pilot rysa na rysie i rysa na urządzeniu. Będzie trudno. Zapewne do 10 tys. dobijesz. Niestety, takie są realia.

Harbethy 30.1 niemal nowe sprzedałem za 8800 zł. Kupione nowe w okazyjnej cenie, ale i tak strata 1800 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.