Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja niedawno sprzedawałem nac 152xs, nap155xs, flatcapxs, cd5xs i spendor a6.

tylko cd5xs poszedł za jako tako możliwą cenę (i dla mnie i nabywcy)

reszta taniocha - takie czasy.

ja chciałem sprzedać, a nie "sprzedawać"

sam szukam teraz coś dla siebie - ale kompletnie nic mnie nie ciśnie - sporo rzeczy obserwuję i widzę ile czasu wiszą ogłoszenia.

ostatnio w UK nowy nac 272 przecenili na 2ooo GBP - jescze parę miesięcy temu po tyle były używki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to zauważyłem. marżę mają wysoką, więc te 30% można uciąć.

z innej beczki 

w sumie to trochę z ciekawości wskoczyłbym do innej rzeki, czy ktoś miał okazję posłuchać wzmacniaczy exposure 3010 a przede wszystkim ATC (tych od kolumn)?

jestem ciekawy zwłaszcza ATC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani: 1. Uniti nowe trzymają dobre ceny bo nowa platforma jest ceniona i nowa ? 2. To że starsze np. n272 (choć cudnie gra - wiem bo miałem) spada wynika z punktu 1 poniekąd. 3. Moja cena aktualnie jest bliska minimum jakie widziałem w ofertach więc najwyżej poczekam. 
 

bez sensu trochę zrobiłem kupując nd5xs zanim sprzedałem uniti bo teraz mam dwa odtwarzacze kij wie po co ?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś subwoofera lub dwóch ze wzmacniaczem Naim? Przymierzałem się do zakupu subwoofera Rel do Naim Atom i okazuje się że przez to że Naim ma wtyki bananowe podłączenie nie jest zbyt proste. W grę wchodzą podwójne wtyki bananowe albo podłącznie przy kolumnach przy użyciu kabla "High Level'. Ktoś podłączył subwoofer Rel do Naim w jakiś inny sposób?

P.S.

Wg. recenzji Rel jest najbardziej polecany do stereo, zna ktoś inne subwoofery godne rozważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja miałem kiedyś takowe rozwiązanie. Kabel od Rela do podłączenia wysokopoziomowego jest gołe na końcu a druciki są cieniutkie jak włosy więc owinąłem wtyk bananowy przy jego końcu, zabezpieczyłem i przez dociśnięcie do gniazda od wzmacniacza połączenie spełniało swoje zadanie przez 3 lata ?

Miałem Rela T5 ( bez i) i grał extra w 25m2 z LS50. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie. Jak miałem gorsze nagrania czy oglądałem film to podkręcałem trochę mocy na relu i było git ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, puszkin napisał:

Tak, ja miałem kiedyś takowe rozwiązanie. Kabel od Rela do podłączenia wysokopoziomowego jest gołe na końcu a druciki są cieniutkie jak włosy więc owinąłem wtyk bananowy przy jego końcu, zabezpieczyłem i przez dociśnięcie do gniazda od wzmacniacza połączenie spełniało swoje zadanie przez 3 lata ?

Metoda "gospodarska" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę powiedzcie mi czy te kable będą oryginalne , co o nich myślicie? takie banany ujdą do naita 5si ,gdzieś mi zginęły wtyki naimowskie a nie chce przepłacać zbytnio bo to drugi zestaw do sypialni i bez żadnej zrobionej akustyki....

https://www.ebay.com/itm/122367529029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Svawo napisał:

Panowie, proszę powiedzcie mi czy te kable będą oryginalne , co o nich myślicie? takie banany ujdą do naita 5si ,gdzieś mi zginęły wtyki naimowskie a nie chce przepłacać zbytnio bo to drugi zestaw do sypialni i bez żadnej zrobionej akustyki....

https://www.ebay.com/itm/122367529029

Jeżeli już musisz kupić naca5 (które mistrzostwem świata nie są, pisaliśmy o tym w tym wątku jakiś czas temu), to poczekaj na jakąś ofertę używanych. Płacenie średnio 200 zł za metr naca5 to wg mnie przepłacanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dekoracja napisał:

Cena na ebay chyba nie jest jakaś kosmicznie atrakcyjna. A czy oryginalne to nie wiem...

To są z ebaya ale chyba nie ma problemów z dostawą w PL nawet bez opłat za transport, a różnica w cenie jest zauważalna, tyle że niestety nie mam 100% pewności czy to oryginały. Z Panem z Wrocławia też już rozmawiałem bardzo konkretna, profesjonalna i miła obsługa.

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 16:25, dekoracja napisał:

  Albo ludzie liczą na kompletną okazję (to nie ja), albo bieda w PL...

Polska chyba nigdy nie będzie Eldorado dla Audio. Nie tylko ultra drogiego sprzętu u nas sie nie kupuje..ale nawet Nap 500 Dr niewielu ma.. 

Poza tym mam też wrażenie że ludzie cash kumulują bo coraz więcej widze fajnego sprzętu z Wyższej półki nawet  z 2020 ludzie wystawiają, na próżności i fanaberie nie wydają... Corona Kryzys idzie. 
Niby sezon Audio jest.. ale nie w tym roku. Audio Show też będzie skromniejsze niż zawsze. 
Kiepską porę wybrałeś panie kolego na sprzedaż. 
Jak to mówią pejsaci.: 

save your money for the rainy day

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dekoracja napisał:

chyba to za tanie i za mało popularne na podrabianie ?

kurde przez niemal 2 tygodnie pies z kulawą nogą nie zainteresował się moim uniti. Czy w PL jest już taka bieda?

Cierpliwości! Czasem w ciągu kilku minut od wystawienia trafi się klient a czasem trzeba poczekać. Ja tez kilka dni temu sprzedałem moje monitory, które 2 miesiące wisiały. Pomimo baaaardzo atrakcyjnej ceny spora grupa obserwujących czekała chyba aż napisze "oddam za darmo"..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Svawo napisał:

To są z ebaya ale chyba nie ma problemów z dostawą w PL nawet bez opłat za transport, a różnica w cenie jest zauważalna, tyle że niestety nie mam 100% pewności czy to oryginały. Z Panem z Wrocławia też już rozmawiałem bardzo konkretna, profesjonalna i miła obsługa.

na olx wisi oferta 2x2,5m z konfekcją, 500 zł do negocjacji. Jak wspomnieli Puszkin i Dekoracja - na rynku nie ma nieoryginalnych naca5. Ponegocjuj, kup, nic lub niewiele ryzykujesz - jeśli Ci się nie spodoba lub znudzi prędzej czy później odsprzedasz za podobne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno mogami jak ww nie znam ale z moich doświadczeń i trochę uogólniając  poszukiwania "lepszej" alternatywy dla naca5 na poziomie cenowym naca5 są kręceniem się wokół komina... Z drugiej strony nawet z droższym okablowaniem nie musi być "szału" ? Jak napisał Dekoracja - "każdemu gra inaczej". Z relatywnie tanich przewodów, które kiedyś miałem okazję posłuchać w systemie kolegi (uniti star + dynaudio, uniti star + klipsch), a które mnie pozytywnie zaskoczyły (vs naca5) były polskie struss (modelu nie pomnę ale koszt między 800-1000 zł). W porównaniu do naca5, w tych konkretnych okolicznościach różnica była wyraźna. Zatem szukać i słuchać trzeba.

Jeżeli chodzi o din-y wymianę szaraka na coś innego słychać ale progres był relatywnie mniejszy niż zmiana głośnikowych.

I na koniec mała prowokacja (do stóp niedorastająca gorącym wezwaniom DT do zaprzestania liczenia głosów) ale jednak prowokacja ? - uważam, że zapewnienie gratom naim-a dobrego okablowania zasilającego robi więcej dobrej roboty niż wymiana naca5 i szaraka razem wziętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.