Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jeszcze jedno pytanie a jak podepnę spendor a1 do naim nait5si w małym pokoiku to jakiej muzyki przy takim zestawie by się najlepiej słuchało raczej rock, mainstream poppowy z radia, i takie trochę szybsze szaleństwa, czy może bardziej spokojne plumkanie, jazz, wokale, małe składy? Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Svawo napisał:

Panowie jeszcze jedno pytanie a jak podepnę spendor a1 do naim nait5si w małym pokoiku to jakiej muzyki przy takim zestawie by się najlepiej słuchało raczej rock, mainstream poppowy z radia, i takie trochę szybsze szaleństwa, czy może bardziej spokojne plumkanie, jazz, wokale, małe składy? Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi , pozdrawiam

Spendor a1 to kolumny w stylu ls3 5a, więc dynamiki wielkiej z nich nie będzie. Do tego nie jest to najlepsza wersja tego typu monitora. Raczej średnia. Na pewno rock i pop nie zagra na tym zbyt dobrze. Za mało basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola Panowie!

Pytanie takiej natury, czy NAIM SuperCap może zasilać NAC-272?  Z info na stronie wynika, że TAK... "Zasilacz SuperCap zdobył kultowy status i szerokie uznanie. To jedna z klasycznych propozycji Naima, za pomocą której można zasilać wszystkie przedwzmacniacze w naszej ofercie, z wyłączeniem NAC-N 172 XS i flagowego modelu NAC 552"

Skoro zasilacz TeddySuperCap jest odpowiednikiem Naim SuperCap, to można go używać do zasilania NAC-272...

ale... na stronie teddypardo.com jest takie info: "Należy pamiętać, że chociaż gniazdo Burndy w TeddySuperCap wygląda podobnie do gniazda XPS/TeddyXPS, TeddySuperCap nie może być używany zamiast XPS/TeddyXPS, ponieważ napięcie jest inne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relatywnie nie drogie lecz świetnie oceniane i lubiane Harmonix  cs 120 improved s - Polecał Twinu.. Występują tylko w widłach więc od strony wzmaka trza je na banany przerobić 

Polskie Albedo:

- Geo ?

- Monolith (nie droższy monocrystal)

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Niepokorny napisał:

Relatywnie nie drogie lecz świetnie oceniane i lubiane Harmonix  cs 120 improved s - Polecał Twinu.. Występują tylko w widłach więc od strony wzmaka trza je na banany przerobić 

Polskie Albedo:

- Geo ?

- Monolith (nie droższy monocrystal)

Dawno temu miałem sh DIN zrobiony przez Albedo dla kogoś na zamówienie, grał wtedy z ówczesnymi monolithami. Albedo to ciekawe przewody, mogą się podobać ale sugerowałbym poważnie przesłuchać przed zakupem ponieważ - subiektywnie, po latach doświadczeń przy różnych okazjach - do naim wybrałbym jednak miedź.

Jakiś czas temu słuchałem (nie z naim) aktualnego monolith, solid i mono reference. Najdroższy jest najciekawszy ale to truizm.

Harmonix to też warte posłuchania przewody ale raczej do lampy i wysoko skutecznych kolumn (co nie znaczy że nie grają u ludzi z tranzystorami). CS 120 i 101 slc (nie znam kolejnych odsłon, chyba hijiri) grają gęsto, "gorąco" i płynnie, mogą się podobać ale trzeba mieć świadomość, że wnoszą sporo od siebie. Zdarzały się bananowe harmonixy, również slc.

Znam użytkownika naim, który przez lata zmieniał, przekonfigurowywał system w różne strony ale mimo prób i chęci zostawiał przy głośnikowych chord signature (o ile pamiętam to solid core).

Zatem słuchać trzeba, nie czytać o słuchaniu ?

10 godzin temu, EmilioE napisał:

Ja mam te kable w wersji na bananach. Więc nie tylko widły.

Grasz na ART z naim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, macktheknife napisał:

Grasz na ART z naim?

Nie, gram na lampowym LAR IA30mkII. Po jego upgradzie, wymianie Alpsa na drabinkę rezystorową Khozmo, a potem zmianie odtwarzacza CD na Meridiana 588 zaczęło być bardzo przejrzyście i szczegółowo, ale górne rejestry już były niemiłe. Okablowałem system Harmonixem (głośnikowe i IC) i teraz gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, EmilioE napisał:

Nie, gram na lampowym LAR IA30mkII. Po jego upgradzie, wymianie Alpsa na drabinkę rezystorową Khozmo, a potem zmianie odtwarzacza CD na Meridiana 588 zaczęło być bardzo przejrzyście i szczegółowo, ale górne rejestry już były niemiłe. Okablowałem system Harmonixem (głośnikowe i IC) i teraz gra muzyka!

Które art-y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kabla specjał typu  2xrca do ten xlr w nap. Lub 2x xlr do ten nap w xlr. Ogolnie mało kto łączy końcówki naim z pre innych firm.

 

https://www.ebay.fr/itm/Dyson-Audio-NAIM-NAP-250-XLR-Dual-RCA-Interconnect-Lead-Cable-1-2M-/113322158725

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dekoracja napisał:

Potrzebujesz kabla specjał typu  2xrca do ten xlr w nap. Lub 2x xlr do ten nap w xlr. Ogolnie mało kto łączy końcówki naim z pre innych firm.

 

https://www.ebay.fr/itm/Dyson-Audio-NAIM-NAP-250-XLR-Dual-RCA-Interconnect-Lead-Cable-1-2M-/113322158725

Na olx też jest dostępny taki kabel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dekoracja napisał:

Potrzebujesz kabla specjał typu  2xrca do ten xlr w nap. Lub 2x xlr do ten nap w xlr. Ogolnie mało kto łączy końcówki naim z pre innych firm.

 

https://www.ebay.fr/itm/Dyson-Audio-NAIM-NAP-250-XLR-Dual-RCA-Interconnect-Lead-Cable-1-2M-/113322158725

Dzięki. 

Tanie te kable, w porównaniu do tego co już miałem. Ale u Naima chyba nie ma to znaczenia.

Z Moona nie zrezygnuję, na pokładzie jest pełen kombajn Pre-Dac-Streming.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marek s napisał:

Dzięki. 

Tanie te kable, w porównaniu do tego co już miałem. Ale u Naima chyba nie ma to znaczenia.

Z Moona nie zrezygnuję, na pokładzie jest pełen kombajn Pre-Dac-Streming.

 

nikt nie każe rezygnować - po prostu naim ma koncepcje swoje dotyczące łączenia urządzeń dotyczące m.in prowadzenia masy, co ma wpływ na jakoś dźwięku. Możesz szukać droższych kabli jeśli taka potrzeba - na pewno są choćby z Chorda.

 

Słyszałem moona jakiegoś niedawno i grał ok tj. moim zdaniem bardziej trochę klarownie, ale mniej muzykalnie i "magicznie" od mojego uniti - nie pamiętam, jaki to był model. Albo odtwarzacz sieciowy, albo właśnie taki kombajn.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra udało mi się ogarnąć sprzedaż uniti i mam w końcu tego nait xs3. Moim zdaniem to gra wyraźnie lepiej niż uniti. Jest to zdecydowanie bardziej rozdzielczy dźwięk. Ogólnie ilość informacji jest dużo większa i np. artykulacja u wokalistów jest dużo bogatsza. Jest też mocniej, trochę dosadniej. Ale to wszystko pierwsze minuty ? a gram na szaraku. Bardzo mi się podoba. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dekoracja napisał:

No dobra udało mi się ogarnąć sprzedaż uniti i mam w końcu tego nait xs3. Moim zdaniem to gra wyraźnie lepiej niż uniti. Jest to zdecydowanie bardziej rozdzielczy dźwięk.

To przed sprzedażą uniti star nie było wyraźnie lepiej i bardziej rozdzielczo?!? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, macktheknife napisał:

To przed sprzedażą uniti star nie było wyraźnie lepiej i bardziej rozdzielczo?!? ?

Zaiste powiadam wam, że jest lepiej teraz. Ale też jednocześnie jednakowoż nie rozumiem chyba twojej wypowiedzi zatem można założyć, że moja odpowiedź jest mocno przybliżoną.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 21:01, KotD napisał:

Który dac naim najlepszy? Szukam dac do naim Supernait 2 oraz pylon emerald (jasne, szybkie granie). Może coś innego niż Naim. Źródło to Daphile. 

Wiesz.. każdy kombinuje jak lubi i jak mu kasa pozwala. Moim zdaniem idziesz w koszty.. Na OLX wisi Supernait 1 z wszytym DAC. Sprzęt w bardzo ładnym stanie za 6k 

Dac Naima to 4-5 k

Supernait 2 pewnie z 9 k

+ zabawa w zasilacze.. i robi się ??
 

Przepaści w graniu S1 vs S2 - Nie Ma.
Ja bym kupił S1 bez skazy + HiCap.. reszte dorzucił do Kolumn. Ot moje 2 grosze.. 

Czy ktoś parował szkocko/brytyjskie Fyne Audio z dzielonym Naimem ??

Ponoć ich producent paruje swe kolumny właśnie z Naim. 
kolumna Ciekawa, na bazie Tannoy  

Przetworniki spore bo 25-30 Cm !!

Skuteczność duża 94-96 Db
Podwójne terminale..

8 Ohm więc wydają się łatwe do napędzenia zwlaszcza dla kilka końcówek mocy. Np 250 + Nap 135..

Dla Naima który mocarzem nie jest to może być bardzo ciekawe granie Vs Dynaudio, Bowers itp  

 

C2F16E46-E0AF-4022-A56F-21768ADA88C5.jpeg

83755406-0A5F-4952-B88E-7137F28243E0.jpeg

4BBFA440-992B-433D-A20E-A13230724943.jpeg

1559058A-C45D-4623-9476-06901F979896.jpeg

FE88058F-2B69-4A12-B7AE-00964A32D2EF.jpeg

68169CCF-8C0C-452A-ADB1-873AB95BA80B.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu robiłem porównanie Nait XS2 vs XS3. Co prawda XS3 był niewygrzany, ale wnioski jakieś są. Test odbywał się u sąsiada, bo sprzedał swojego Vincenta SV-227 i szuka następcy. Kolumny AP Classic 8 (edit, chyba jednak AP Classic 5), kable z tego co pamiętam to jakiś VDH.

Wniosków jest kilka:

  1. Ta sama barwa, dynamika, szerokość i głębia sceny. Kolumny ginęły w czasie odsłuchu.
  2. Możliwe że to efekt niewygrzania, ale XS3 przedkładał scenę nad wokal, to znaczy wokal nie był traktowany na równi z pozostałymi częściami pasma i w porównaniu z XS2 tak jakby trochę ginął za innymi dźwiękami.
  3. Nieco więcej detali i smaczków w średnicy zaprezentował XS3.

W gruncie rzeczy to tyle. Testowany był też równolegle Vincent SV-237, ale poległ na starcie. Wrażenie w trakcie odsłuchu było takie, jakby ktoś (w porównaniu z XS2/3) mocno przekręcił pokrętło "loudness". Dźwięk nie odrywał się od kolumn, po prostu nic ciekawego. Grał większą skalą, ale zważywszy na pozostałe aspekty Vincent zapewne wróci do sklepu. 

Ja z kolei ciekaw zmian z dodatkowym zasilaniem powoli przymierzam się do zakupu TeddyCapa. 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś zamierzał się rozstać z TeddyCapem (najlepiej z kabelkiem pod integry) to proszę o wiadomość ?

Tak swoją drogą jest ktoś z okolic Łodzi, kto mógłby pożyczyć (na test) TeddyCapa? Oczywiście za kaucją i dorzucam butelkę dobrego trunku ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus. Moi drodzy gdybyście posiadali Superuniti :-) i mieli kupić kolumny podłogowe do 35mkw z duża ilością basu, grające ciemniej, do słuchania rocka, rocka progresywnego. W cenie do 15tys PLN. Jakie byłyby wasze typy?
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.