Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, befsztyk napisał:

Serwus. Moi drodzy gdybyście posiadali Superuniti ? i mieli kupić kolumny podłogowe do 35mkw z duża ilością basu, grające ciemniej, do słuchania rocka, rocka progresywnego. W cenie do 15tys PLN. Jakie byłyby wasze typy?
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kupujesz jakiekolwiek kolumny za 14 900, za 100 kupujesz dwa koce i zarzucasz je na kolumny, zaciągasz zasłony / opuszczasz rolety, wyłączasz światło... ciemno, gra muzyka... ?

A poważnie to Superuniti gra Ci za "jasno"? Z czym teraz gra? Do 35m2 można również przyzwoite monitory wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jackobtone napisał:

Audiovectory mają to do siebie że grają bardzo jasno. Których bym nie słuchał, zawsze wniosek był ten sam.

Słuchałem tylko SR1 i SR3 w wersjach sig. Tą jasność określiłbym jako granie bez emocji, poprawne ale nie porywa, a kolega Befsztyk potrzebuje - jeśli dobrze odczytałem intencje - więcej "mięsa" ? 

 

@Befsztyk

Superuniti dałby Ci to czego szukasz z dynaudio 1.4 LE i choć to podstawki to możesz być pozytywnie zaskoczony. W podejściu do prezentacji od audiovector dzieli je przepaść. Contour 1.4 LE obecnie tylko używane ale wg mnie grają ciekawiej od contour 20 (aktualnie już 20i, nie słuchałem i ale jeden z forumowiczów różnice opisał "na granicy percepcji"). Możesz oczywiście spróbować z 20/20i (cennikowo powyżej budżetu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia dla mnie SR3 Super to bardzo fajne kolumny. To nie jest tak, że nie czerpię przyjemności z ich słuchania. Są jednak małe ale.. Co podstawkowych, dzięki za propozycje. Miałem kiedyś arie 906 grające z luxmanem i bas był potężny, aż za nawet czasami. Ogólnie trudne to było połączenie. Superuniti z aria 906 nie dało za wiele basu, nie wspominając o innych zakresach. Jednakże czy Dynaudio Contour 1.4 są w stanie wygrnerować pokłady basu jak np Aria 948?
Czy ktoś z was słyszał np triangle australe EZ?
Znalazłem contour 1.4 S niedaleko, może pokuszę się na odsłuch.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, befsztyk napisał:

Jednakże czy Dynaudio Contour 1.4 są w stanie wygrnerować pokłady basu jak np Aria 948?
 

Oczywiście, że nie są. Podoba Ci się 948 - kup 948. Znam człowieka, który grał SU + 948 jakieś dwa lata ale nie w 35 tylko ponad 60m2... Każda z firm, które wymieniłeś ma własny, trochę inny pomysł na dźwięk... audiovector, triangle, focal... dorzuciłem dynaudio. Chyba musisz dokładniej odpowiedzieć sam sobie czego szukasz i zadać bardziej precyzyjne pytania tutaj.

Możesz np. pójść też w inną stronę - klipsch cornwall III widziałem gdzieś ostatnio używane. Duże pudła, duży dźwięk, do rocka jak znalazł. 15" bass driver + horny. 

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli SR3 Ci odpowiadają to może wystarczy sub żeby dociążyć to co już masz. W 35m Rel t7 uzupełni braki a i prędkości mu nie zabraknie. Kiedyś dzięki uprzejmości kolegi miałem okazję posłuchać Cayin a70 z moimi sr3 i w porównaniu do supernaita basu było zdecydowanie więcej tak więc za jego niedosyt w Twoim systemie raczej głośniki nie odpowiadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sub faktycznie? dodanie basu zmniejszy percepcję góry i może akurat pyknie. Kilka dni temu człowiek kupił mojego uniti star i właśnie mi napisał, że jednak do niego dokupił dynki contour 20 - podobno urywa dupę ? ale nie wiem, jaki ma pokój.

ProAc nie żałują basu, ale też nie grają raczej ciemno. Ale i tak polecam bo jestem fanem i pasują cholernie do naima.

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, befsztyk napisał:

Serwus. Moi drodzy gdybyście posiadali Superuniti ? i mieli kupić kolumny podłogowe do 35mkw z duża ilością basu, grające ciemniej, do słuchania rocka, rocka progresywnego. W cenie do 15tys PLN. Jakie byłyby wasze typy?

Pytałem tez o Kolumny Gato , ale wydaje sie ze to raczej kółko różańcowe. I ganiają tylko wlasne ogonki ?

Zapytaj raczej na forum Naim,a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, befsztyk napisał:

Serwus. Moi drodzy gdybyście posiadali Superuniti ? i mieli kupić kolumny podłogowe do 35mkw z duża ilością basu, grające ciemniej, do słuchania rocka, rocka progresywnego. W cenie do 15tys PLN. Jakie byłyby wasze typy?
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

audio Physic Scorpio 25, Ap Tempo 25 miałem w 30m2 i basu było w..uj  
Do 35m2 Superuniti to może kolumn nie napędzić ale wystarczy by na początek narobił ci smaka na rozbudowę Naima.

Już Supernait 1 + HiCap z Tempo lub Scorpio to cie Bassem zaleją ?

 

7 godzin temu, puszkin napisał:

I Jak po odsłuchu?

702- rozczarowany..(może to przez supernaita) ponoć 703 i 704 grają inaczej..w co ciężko uwierzyć. 
Wezmę 702 i dam im szanse u siebie z 250 dr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóż kierwa koledzy - piątek 13stego albo inny kij, ale nd5 mi padł właśnie. Działa appka, odtwarza wszystkie źródła, ale nie ma dźwięku na wyjściu. Słuchałem radia potem chciałem tidala i cisza. Zrobiłem z 3 razy on:off, factory reset i nic. Przełączyłem wyjście miedzy din i rca - nic. coś padło w torze analogowym. Sprzęt chyba miesiąca nie ma ? 

a to wszytsko po przygodach z uniti, w którym zepsuło się wejście analogowe. Co jest grane? Uważałem naima do tej pory za solidną europejską fabrykę z kontrolą jakości. Że appka bywała skopana i ekrany się psuły to wiemy, ale układy audio zrypane? 
dobrze, że mam vinyle a nait ma wejście phono - może będzie okazja płyty odkopać. Ehhh

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jackobtone napisał:

Gdyby ktoś zamierzał się rozstać z TeddyCapem (najlepiej z kabelkiem pod integry) to proszę o wiadomość ?

Tak swoją drogą jest ktoś z okolic Łodzi, kto mógłby pożyczyć (na test) TeddyCapa? Oczywiście za kaucją i dorzucam butelkę dobrego trunku ? 

up! Nie chce nikt się z TeddyCapem rozstać? ? 

 

2 godziny temu, dekoracja napisał:

a to wszytsko po przygodach z uniti, w którym zepsuło się wejście analogowe. Co jest grane? Uważałem naima do tej pory za solidną europejską fabrykę z kontrolą jakości. Że appka bywała skopana i ekrany się psuły to wiemy, ale układy audio zrypane? 

Może nie Naim tu jest winowajcą a kable RCA? Jakieś zwarcie na nich? Dziwne że pod rząd dwie podobne sytuacje. Pozostaje współczuć ? 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale wciąż nie wiadomo o co konkretnie @befsztykowi chodzi... 

Właśnie o to :-) więcej basu primo, drugie primo więcej bardziej analogowego grania. Ogolnie to nie wiem czy jestem/jesteśmy w stanie czasami wyartykułować jakiego dźwięku szukamy. Ja raczej na pewno za mało chodzę na odsłuchy aby wyrobić sobie dobre zdanie. Odsłuchy, recenzje, forum dają zapewne jakis kierunek ale najpewniej i tak subiektywny odsłuch na własnych gratach i w swoim kwadracie, nie trwający godzinę wniesie najwiecej. Dzięki za propozycje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się, że „bas” to zakres 20-300Hz, na tyle duży zakres żeby pisząc „więcej basu” nie napisać w zasadzie nic... Jesteś przekonany, że SU i reszta toru jest wystarczająco „analogowa” i z odpowiednim „basem” żeby skupiać się na wymianie kolumn? Może to akustyka, a nie graty? 

10 godzin temu, dekoracja napisał:

Na din din grałem 

Trudno to tłumaczyć pechem. Może masz przepięcia z sieci elektrycznej? Bezpieczniki nie zawsze reagują prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, macktheknife napisał:

Przyjmuje się, że „bas” to zakres 20-300Hz, na tyle duży zakres żeby pisząc „więcej basu” nie napisać w zasadzie nic... Jesteś przekonany, że SU i reszta toru jest wystarczająco „analogowa” i z odpowiednim „basem” żeby skupiać się na wymianie kolumn? Może to akustyka, a nie graty? 

Trudno to tłumaczyć pechem. Może masz przepięcia z sieci elektrycznej? Bezpieczniki nie zawsze reagują prawidłowo.

Ale dlaczego akurat bezpiecznik miałby tu coś zmieniać? Który bezpiecznik?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dekoracja napisał:

Ale dlaczego akurat bezpiecznik miałby tu coś zmieniać? Który bezpiecznik?

Bezpieczniki w urządzeniach są jakie są, producenci dobierają ich wartości do parametrów samych urządzeń. Standardowe bezpieczniki mają zabezpieczać ale nie przed przepięciami chwilowymi (krótki udarowy wzrost napięcia powyżej wartości standardowej) których źródłem może być np. wyładowanie elektryczne podczas burzy ale i włączenie linii elektroenergetycznej (po zaniku zasilania), uszkodzenia / błędy w sieci wewnętrznej budynków. Urządzenia elektroniczne są wrażliwe na takie przepięcia. W instalacjach elektrycznych poza standardowymi bezpiecznikami można lub trzeba (tam gdzie np. jest to istotne dla życia - sprzęt medyczny) stosować dodatkowe zabezpieczenia antyprzepięciowe.

Oczywiście to może ale nie musi być przyczyną Twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, dekoracja napisał:

Tylko mi nie wysiadł bezpiecznik bo urządzenie działa tylko nie ma sygnału na wyjściu audio ?

Nie napisałem, że wysiadł Ci bezpiecznik i zrozumiałem co napisałeś ?  Przepięcia mogą powodować uszkodzenia elektroniki w różnych miejscach, również dlatego że bezpiecznik nie miał szans zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dekoracja napisał:

A ok. Tylko co mam zrobić z tym dalej?

Wysłać do serwisu? ?

Jeszcze jedno - nd5 tak jak inne "cyfrowe" urządzenia naim ma możliwość wyłączenia/włączenia wyjść/wejść z poziomu menu. Sprawdzałeś czy przypadkiem nie wyłączyłeś wyjść analogowych lub czy nie przełączyłeś DIN <> RCA?

obraz.thumb.png.6549eacc4709b9bf20beb2a849f5bdf9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne od tego zacząłem - sprawdziłem, czy też padło rca. Oba nie działały. 
 

wczoraj oddałem do sklepu. Mam nadzieję, że tym razem to nie będą prawie 2 miesiące, jak z uniti ostatnio. W sumie muszę zobaczyć, jakie tam mają terminy w gwarancji wpisane...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, dekoracja napisał:

Tak, jasne od tego zacząłem - sprawdziłem, czy też padło rca. Oba nie działały. 
 

wczoraj oddałem do sklepu. Mam nadzieję, że tym razem to nie będą prawie 2 miesiące, jak z uniti ostatnio. W sumie muszę zobaczyć, jakie tam mają terminy w gwarancji wpisane...

A jakiej odpowiedzi spodziewasz się w klubie... Wina sieci ? swoją drogą fascynują mnie wyceny klocków Naima ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałbym 2 miesiące bez streamera. Gdyby naprawa się przeciągała możesz spróbować z raspberry Pi na zastępstwo ? Pieniądze praktycznie żadne w stosunku do klocków Naima, a gra to fajnie. No i z odsprzedażą problemu nie powinieneś mieć bo popyt na używane malinki z nakładkami jest spory.

A tak jeszcze odnośnie problemów z klockami Naima How many defective 552 units is Naim going to send me?

 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie ?

Przeczytałem prawie wszystkie strony klubu ale potrzebuję jednak porady użytkowników Naima.

Aktualnie gra u mnie Naim Uniti Atom napędzający ATC SCM 40 przy drobnej pomocy końcówki Musicala M8 500s. Myśląc o zmianie Atoma na coś lepszego jestem w trakcie testów NAC 272. Progres jest i to spory. Zastanawia mnie jednak czy warto zostać dłużej z tą 272 czy z racji kilku lat istnienia nie jest to opcja krótkotrwała...

Czy dodanie XPS DR-a do tego klocka mocno wpłynie na poprawę brzmienia?

Z góry dziękuję za opinie obecnych / minionych użytkowników NAC 272 ?  

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muzofan napisał:

Witam wszystkich serdecznie ?

Przeczytałem prawie wszystkie strony klubu ale potrzebuję jednak porady użytkowników Naima.

Aktualnie gra u mnie Naim Uniti Atom napędzający ATC SCM 40 przy drobnej pomocy końcówki Musicala M8 500s. Myśląc o zmianie Atoma na coś lepszego jestem w trakcie testów NAC 272. Progres jest i to spory. Zastanawia mnie jednak czy warto zostać dłużej z tą 272 czy z racji kilku lat istnienia nie jest to opcja krótkotrwała...

Czy dodanie XPS DR-a do tego klocka mocno wpłynie na poprawę brzmienia?

Z góry dziękuję za opinie obecnych / minionych użytkowników NAC 272 ?  

Co prawda użytkownikiem nie jestem, ale sporo się mówi na oficjalnym forum Naima o tym, że system w 272 nie będzie dłużej wspierany. Wszystko zależy na jakiej funkcjonalności Ci najbardziej zależy. W jaki sposób chciałbyś korzystać z 272? Serwisy streamingowe / lokalny serwer NAS itd.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jackobtone napisał:

Co prawda użytkownikiem nie jestem, ale sporo się mówi na oficjalnym forum Naima o tym, że system w 272 nie będzie dłużej wspierany. Wszystko zależy na jakiej funkcjonalności Ci najbardziej zależy. W jaki sposób chciałbyś korzystać z 272? Serwisy streamingowe / lokalny serwer NAS itd.

Myślę że docelowo będzie to słuchanie Tidala i raczej nic poza tym. No właśnie jest spory problem ze wspieraniem lekko przestarzałych sprzętów przez producentów. Nie wiem za bardzo w co uderzyć a właściwie w jaką markę. Czekam na przetestowanie Moona 390 lub ewentualnie dedykowane pre Musicala i np. Naim ND5 XS2...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.