Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nd5xs2 wymiata - w każdym razie do czasu, jak się nie popsuje ?

ale poważnie różnica miedzy unit star a nd5xs2 z nait xs3 jest spora. Większa niż by wynikało z ceny. W twojej sytuacji właśnie tego może spróbuj albo nd5xs2 plus SuperNait któryś. Tez będzie petarda. 
 

miałem n272 z XPS DR - dodanie zasilacza za 20k jakoś mnie nie położyło na łopatki. Może z lepsza końcówka mocy i na lepszych głośnikach bym poczuł? Nie wiem. 
 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dekoracja napisał:

Nd5xs2 wymiata - w każdym razie do czasu, jak się nie popsuje ?

ale poważnie różnica miedzy unit star a nd5xs2 z nait xs3 jest spora. Większa niż by wynikało z ceny. W twojej sytuacji właśnie tego może spróbuj albo nd5xs2 plus SuperNait któryś. Tez będzie petarda. 
 

miałem n272 z XPS DR - dodanie zasilacza za 20k jakoś mnie nie położyło na łopatki. Może z lepsza końcówka mocy i na lepszych głośnikach bym poczuł? Nie wiem. 
 

Dzięki za radę ale końcówka jest świeżo zakupiona i nie zamierzam jej zamieniać na integrę ?  Potrzebuję pre + streamer lub jedno urządzenie.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dekoracja napisał:

Tak, jasne od tego zacząłem - sprawdziłem, czy też padło rca. Oba nie działały. 
 

wczoraj oddałem do sklepu. Mam nadzieję, że tym razem to nie będą prawie 2 miesiące, jak z uniti ostatnio. W sumie muszę zobaczyć, jakie tam mają terminy w gwarancji wpisane...

Mi kiedyś xs2 dwa razy padł na przestrzeni roku, w pierwszym przypadku podczas przełączania źródeł dość głośny „strzał” z głośników a w drugim przypadku kompletnie „zdechł” lewy kanał. Za pierwszym razem czekałem 2 miesiące a za drugim nieco krócej ?, niestety złośliwość rzeczy martwych potrafi być nieprzewidywalna ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, muzofan napisał:

Dzięki za radę ale końcówka jest świeżo zakupiona i nie zamierzam jej zamieniać na integrę ?  Potrzebuję pre + streamer lub jedno urządzenie.

No to śmiało możesz tego nd5 nowego zbadać. Lub szukaj czegoś gdzieś indziej np. auralic (miałem i lubiłem). 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muzofan napisał:

Myślę że docelowo będzie to słuchanie Tidala i raczej nic poza tym. No właśnie jest spory problem ze wspieraniem lekko przestarzałych sprzętów przez producentów. Nie wiem za bardzo w co uderzyć a właściwie w jaką markę. Czekam na przetestowanie Moona 390 lub ewentualnie dedykowane pre Musicala i np. Naim ND5 XS2...

Jeśli Naim zdążył wprowadzić Tidal Connect do 272 to ma to sens. W innym wypadku rozejrzałbym się za czymś nowszym.

Zamówiłem TeddyCapa do mojego XS2. Ciekaw jestem co się zmieni.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jackobtone napisał:

Jeśli Naim zdążył wprowadzić Tidal Connect do 272 to ma to sens. W innym wypadku rozejrzałbym się za czymś nowszym.

Zamówiłem TeddyCapa do mojego XS2. Ciekaw jestem co się zmieni.

Tidal śmiga bez problemu. Jest tylko jednozakresowe wifi ale nie ma najmniejszych problemów z płynnym działaniem. Ciekawy jestem czy xps dr dużo wnosi brzmieniowo. Opinie mile widziane ?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muzofan

Aurelic, Linn Selekt lub Akurate z wturnego są cenowo przystępniejsze, jeśli zależy ci na MQA z Tidal to chyba najtańszą opcją Pioneer za ponad 4tyś
 

@dekoracja

A sprawdził ty czy pauza i mute nie włączył.. może jak gmyrałeś w ustawieniach toś wyłączył Off jakiejś wyjście ze źródła..?

Może to banalne rady ale Naim ma możliwość włączyć/wyłączyć pewne wyjścia w ustawieniach..albo jeśli Rca podpiąłeś do wyjścia które nie są ustawione na ON - to nie zagra. 
  Piszę bo sam sie kiedyś tak zapętliłem..zanim ogarnąłem temat bo sie okazało że to nie ustarka była..

Różne źródła Naima miałem, NIGDY żaden nie zawiódł a to co wydawało się usterką okazało się banałem.. bo to albo kobita albo dzieci sie do pilota dorwały..

niemniej daj znać jak rozkmninisz „usterkę” 

Nie wstydź się..?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 15:33, slaweko napisał:

Hola Panowie!

Pytanie takiej natury, czy NAIM SuperCap może zasilać NAC-272?  Z info na stronie wynika, że TAK... "Zasilacz SuperCap zdobył kultowy status i szerokie uznanie. To jedna z klasycznych propozycji Naima, za pomocą której można zasilać wszystkie przedwzmacniacze w naszej ofercie, z wyłączeniem NAC-N 172 XS i flagowego modelu NAC 552"

Skoro zasilacz TeddySuperCap jest odpowiednikiem Naim SuperCap, to można go używać do zasilania NAC-272...

ale... na stronie teddypardo.com jest takie info: "Należy pamiętać, że chociaż gniazdo Burndy w TeddySuperCap wygląda podobnie do gniazda XPS/TeddyXPS, TeddySuperCap nie może być używany zamiast XPS/TeddyXPS, ponieważ napięcie jest inne"

Do 272 możesz oprócz XPS użyć 555Ps

Odpowiedniki/Zamienniki ww robi Teddy i brytyjski CHC.. 
Na Fejsowym klubie Naim znajdziesz o nich więcej info niż tu i Naim Community. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, muzofan napisał:

Witam wszystkich serdecznie ?

Przeczytałem prawie wszystkie strony klubu ale potrzebuję jednak porady użytkowników Naima.

Aktualnie gra u mnie Naim Uniti Atom napędzający ATC SCM 40 przy drobnej pomocy końcówki Musicala M8 500s. Myśląc o zmianie Atoma na coś lepszego jestem w trakcie testów NAC 272. Progres jest i to spory. Zastanawia mnie jednak czy warto zostać dłużej z tą 272 czy z racji kilku lat istnienia nie jest to opcja krótkotrwała...

Czy dodanie XPS DR-a do tego klocka mocno wpłynie na poprawę brzmienia?

Z góry dziękuję za opinie obecnych / minionych użytkowników NAC 272 ?  

Używam 272 + XPS + 250DR, jestem bardzo zadowolony z jakości i funkcjonalności. W jakim sensie opcja krótkotrwała? To co działa będzie działać, nie dodadzą nowych rzeczy jak Qbuzz i inne nowe serwisy streamingowe. Tak to jest, zawsze pojawi się kolejna "nowa" seria i starsza przestaje być rozwijana, ale to nie znaczy że to co już jest będzie usunięte.

Co do XPS to wnosi istotną poprawę jakości dźwięku i wg mnie warto. Cena za XPS jest przesadzona to fakt, można użyć alternatywy TeddyXPS lub CHC.   

14 godzin temu, dekoracja napisał:

Jak ci 272 ładnie gra to może to wcale nie jest zła opcja. Tidal connect nie będzie na nim działał jednak na 100%. To jest platforma ok. 10 letnia i ma swoje ograniczenia...

Co to znaczy że "Tidal connect nie będzie na nim działał jednak na 100%" ??? Jakie są te ograniczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, init0 napisał:

Używam 272 + XPS + 250DR, jestem bardzo zadowolony z jakości i funkcjonalności. W jakim sensie opcja krótkotrwała? To co działa będzie działać, nie dodadzą nowych rzeczy jak Qbuzz i inne nowe serwisy streamingowe. Tak to jest, zawsze pojawi się kolejna "nowa" seria i starsza przestaje być rozwijana, ale to nie znaczy że to co już jest będzie usunięte.

Co do XPS to wnosi istotną poprawę jakości dźwięku i wg mnie warto. Cena za XPS jest przesadzona to fakt, można użyć alternatywy TeddyXPS lub CHC.   

Co to znaczy że "Tidal connect nie będzie na nim działał jednak na 100%" ??? Jakie są te ograniczenia? 

Dzięki za opinię ?. Też nie rozumiem stwierdzenia kolegi powyżej. Przecież nie wyłączą tidala, skoro już jest.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, init0 napisał:

 

Co to znaczy że "Tidal connect nie będzie na nim działał jednak na 100%" ??? Jakie są te ograniczenia? 

to znaczy, że Tidal connect nie będzie działał na starej platformie. Jak chcesz poznać różnice technologiczne między platformami streamingowymi naima to chyba ich musisz spytać. Mnie to średnio obchodzi. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dekoracja napisał:

to znaczy, że Tidal connect nie będzie działał na starej platformie. Jak chcesz poznać różnice technologiczne między platformami streamingowymi naima to chyba ich musisz spytać. Mnie to średnio obchodzi. 

To co teraz działa, działać będzie działać. Czy tidal connect działa już na nd5xs2? Spotify connect działa fajnie i w tidal też byłoby miło żeby był, szczególnie przy więcej niż jednym streamerze.

Nie pytam o różnice tylko o ograniczenia o których mówisz. Jakie to ograniczenia? Jestem ciekawy bo jakiś czas temu miałem w domu Atoma i w owym czasie były to tylko dodatkowe serwisy. Co jeszcze ogranicza 272?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informację, ze Tidal Connect pojawi się w nowszych systemach all-in-one czyli Atomie, Starze i Novie i w streamerach: ND5 XS2, NDX2 i ND 555. Wynika z tego że 272 nie dostanie aktualizacji, ale tak jak napisali poprzednicy nie zmienia to faktu, że Tidal na 272 działać będzie. No przynajmniej tak długo jak długo Tidal nie zrobi rewolucji w swoim systemie i nie będzie wymagał aktualizacji do poprawnego działania. Tak czy inaczej 272 ma Bluetooth i łączność przez sieć więc raczej bym się o to nie martwił. 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jackobtone napisał:

Znalazłem informację, ze Tidal Connect pojawi się w nowych systemach all-in-one czyli Atomie, Starze i Novie i w streamerach: ND5 XS2, NDX2 i ND 555. Wynika z tego że 272 nie dostanie aktualizacji, ale tak jak napisali poprzednicy nie zmienia to faktu, że Tidal na 272 działać będzie. No przynajmniej tak długo jak długo Tidal nie zrobi rewolucji w swoim systemie i nie będzie wymagał aktualizacji do poprawnego działania. Tak czy inaczej 272 ma Bluetooth i łączność przez sieć więc raczej bym się o to nie martwił. 

To też czytałem i szkoda że nie będzie connect w 272. Na razie nie ma następcy 272, a nawet jak się pojawi i będzie lepszy tylko o te "ograniczenia" to nie ma sensu zmieniać. Może to właśnie powód dla którego jeszcze nie ma nowej wersji? To że będzie następca to wg mnie tylko kwestia czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do osób, które zamówiły TeddyCapa u źródła czyli u Teddiego. Ile wynosiła opłata celna? Szukam w kalkulatorze opłat celnych czegoś na kształt "zasilacz, ładowarka" itd ale w tym Isztar4 mają tak powalone kategorie że ciężko się w tym odnaleźć... Mam wrażenie że te kategorie to za czasów PRLu jeszcze wymyślano i od tego czasu nic nie zmieniono, tylko gdy pojawił się internet i kalkulator to bezmyślnie wszystko wklepano.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, init0 napisał:

To co teraz działa, działać będzie działać. Czy tidal connect działa już na nd5xs2? Spotify connect działa fajnie i w tidal też byłoby miło żeby był, szczególnie przy więcej niż jednym streamerze.

Nie pytam o różnice tylko o ograniczenia o których mówisz. Jakie to ograniczenia? Jestem ciekawy bo jakiś czas temu miałem w domu Atoma i w owym czasie były to tylko dodatkowe serwisy. Co jeszcze ogranicza 272?

z ograniczeń po prostu chodzi o różne "nowe" funkcjonalności, które się co jakiś czas pojawiają. Na razie poza tym Tidal connect to chyba jeszcze jakieś tam multiroomy (chyba), qobuz (?), airplay też nie pamiętam - ale poważanie to ja tego nie śledzę jakoś bardziej uważnie Dla mnie najważniejsze jest to, ze na 172/272 rwało mi trochę po wifi czasem a na nowych wifi ma duży bufor i działa idealnie. 

Na nd5xs2 nie ma jeszcze tego tidal connect - chyba na początku roku dopiero będzie. Naim jest powolny wyjątkowo w porównaniu z innymi firmami - na BluOs już bodaj mają i gdzieś tam jeszcze.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dekoracja napisał:

z ograniczeń po prostu chodzi o różne "nowe" funkcjonalności, które się co jakiś czas pojawiają. Na razie poza tym Tidal connect to chyba jeszcze jakieś tam multiroomy (chyba), qobuz (?), airplay też nie pamiętam - ale poważanie to ja tego nie śledzę jakoś bardziej uważnie Dla mnie najważniejsze jest to, ze na 172/272 rwało mi trochę po wifi czasem a na nowych wifi ma duży bufor i działa idealnie. 

Multiroom jest, nie ma qobuz i airplay. 

Wielkość bufora tu nie ma nic do rzeczy, tylko "jakość" połączenia. Nie mogłeś wypełnić bufora na czas, czyli w 172/272 jest słabsza antena i/lub większa przepustowość wifi. Kabel zawsze wygra, lecz nie zawsze jest możliwość podłączenia.

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

Na nd5xs2 nie ma jeszcze tego tidal connect - chyba na początku roku dopiero będzie. Naim jest powolny wyjątkowo w porównaniu z innymi firmami - na BluOs już bodaj mają i gdzieś tam jeszcze.

Ciekawe kiedy i do jakich urządzeń dodadzą.

3 godziny temu, jackobtone napisał:

Wychodzi na to, że zapłacę "tylko" podatek VAT.

Zgadza się, zamawiałem kiedyś i doliczyli mi vat (płatne przy odbiorze przesyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dekoracja napisał:

To z buforem pisali inżynierowie naima. A może miało to mieć wpływ na jakoś dźwięku? W każdym razie podobno ładuje do pamięci cały utwór (średnio przy jakości cd) i z tego gra dalej.

Tak to działa, jeśli przerywa muzyka to znaczy że nie nadąża wypełniać bufora. To przez to, że wolniej kopiuje dane niż je "konsumuje" przy odtwarzaniu. Szybsze wifi/sieć pozwala szybciej skopiować plik do bufora i go odtwarzać. Raz jeszcze to nie wielkość bufora, a przepustowość sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 19:39, jackobtone napisał:

Jeśli Naim zdążył wprowadzić Tidal Connect do 272 to ma to sens. W innym wypadku rozejrzałbym się za czymś nowszym.

Zamówiłem TeddyCapa do mojego XS2. Ciekaw jestem co się zmieni.

Będzie lepszy przede wszystkim o nową platformę streaming-ową i inną architekturę pozwalającą wprowadzać nowe usługi. A może i lepszy pre... takie fantazje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak piszą. Pamiętam też, że jak sam  go kupowałem te ileś lat temu to zachwyty były olbrzymie na forum UK. Chyba żaden klocek nie miał takiego hype’u. 
widzę też, że ludzie bardzo chwalą go jako pre analogowe - np. dodają mu node 2i z chord qutest i twierdzą, że gra to lepiej niż wbudowany stremer/dac. 
Ja sprzedałem tylko z powodów finansowych - pewnie dziś bym miał go z nap250dr bo taki miałem plan. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc na razie zostałem tylko z nowymi PMC twenty22 i gramofonem.

Wciąż nie mogę się zdecydować na wzmak. Naim to świetny klocek (np SN2), ale ile w tym jest przywiązania do marki i otoczki wokół Naim'a????????? Chyba muszę znaleźć trochę czasu na odsłuchy - jest sporo dobrych marek, niekoniecznie gorszych od Naim'a a  tańszych. Na teraz szykuję się do odsłuchu Exposure 3010 i Trigon Exxact i Exceed. Zwłąszcza po Trigon Audio sporo sobie obiecuję.

Myślałem jeszcze o Caspian mk2, ale to chyba ciut za ciepłe.

Dochodzi jeszcze solidność - zawsze otwierając Naim'a drżę czy wszystko będzie OK - pierwszy wzmak, 155xs spalił mi się przy włączeniu (NOWY) i wywrócił membrany w Castle Harlech na lewą stronę. CD5XS - odsyłałem (nowy) 3 razy do naprawy, w końcu dostałem inny egzemplarz. Nowy Stageline - grał tylko jeden kanał.

PECH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba Naim ma problemy z kontrolą jakości. ? No ale wnioskuję to tylko po wpisach użytkowników na forach. 

Dostałem informację od kuriera ze dzisiaj przyjedzie TeddyCap. W niedzielę zamówiony a dzisiaj już zostanie doręczony. Jestem pełen podziwu, że paczka może dojść z Izraela do Polski w 2 dni, natomiast Poczcie Polskiej dostarczenie głupiego listu poleconego zajmuje średnio 4-5 dni.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kostron napisał:

A tak nawiasem mówiąc na razie zostałem tylko z nowymi PMC twenty22 i gramofonem.

Wciąż nie mogę się zdecydować na wzmak. Naim to świetny klocek (np SN2), ale ile w tym jest przywiązania do marki i otoczki wokół Naim'a????????? Chyba muszę znaleźć trochę czasu na odsłuchy - jest sporo dobrych marek, niekoniecznie gorszych od Naim'a a  tańszych. Na teraz szykuję się do odsłuchu Exposure 3010 i Trigon Exxact i Exceed. Zwłąszcza po Trigon Audio sporo sobie obiecuję.

Myślałem jeszcze o Caspian mk2, ale to chyba ciut za ciepłe.

Dochodzi jeszcze solidność - zawsze otwierając Naim'a drżę czy wszystko będzie OK - pierwszy wzmak, 155xs spalił mi się przy włączeniu (NOWY) i wywrócił membrany w Castle Harlech na lewą stronę. CD5XS - odsyłałem (nowy) 3 razy do naprawy, w końcu dostałem inny egzemplarz. Nowy Stageline - grał tylko jeden kanał.

PECH?

Atolla posłuchaj ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa Atolle. IN100SE i IN200Sig. Szczerze mówiąc zdecydowanie lepiej wspominam IN100SE. Był bardziej zrywny, zawadiacki, za to IN200 raczej spokojny i w efekcie po kilku miesiącach postrzegany był przeze mnie jako dość nudny. Atolle potrzebują szybkich kolumn, bo niestety dolne zakresy mają raczej wolne, ciepłe (nazwałbym je misiowatymi), mało precyzyjne i podbite w średnim zakresie. Ogółem Atoll to ciepłe granie, a im wyższa półka, tym staje się ono cieplejsze. Scena bardziej podobała mi się w IN200Sig, choć była wypchnięta na słuchacza (z resztą podobnie jak IN100SE), ale nie była tak szczegółowa jak w Naimie. Góra pasma słodka, wokale kobiece piękne, ale też mocno ocieplone i naturalnymi bym ich nie nazwał. Z mojego doświadczenia wynika, że Atolle najlepiej łączyć z kolumnami srebrnymi kablami, używałem Nordosta Red Dawn. No i jeszcze kwestia wywalania korków przy podłączeniu do sieci trzeba mieć na uwadze ? Tak czy inaczej to moje osobiste wrażenia wynikające z obcowania z Atollem. Oczywiście u każdego mogą zagrać inaczej, no i każdy z nas ma nieco inne preferencje co do brzmienia.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.