Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, hasos napisał:

Za ile można nabyć takiego TC?

Ściągałem nowego od Teddiego z Izraela. Po doliczeniu VATu wyszło około 2800zł. Przez jakiś czas polowałem na używane egzemplarze na ebayu, ale niestety nie pojawiły się. Był chyba za to Dual TeddyCap zdaje się ale starsza wersja.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jackobtone napisał:

Ściągałem nowego od Teddiego z Izraela. Po doliczeniu VATu wyszło około 2800zł. Przez jakiś czas polowałem na używane egzemplarze na ebayu, ale niestety nie pojawiły się. Był chyba za to Dual TeddyCap zdaje się ale starsza wersja.

To całkiem dobra cena, zwłaszcza względem naimowych zasilaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hasos napisał:

Gdzie kupowałeś XS3? We Wrocławiu? 

 

Tak jest, kilometr od domu we Wrocławiu - mdbaudio.

1 godzinę temu, hasos napisał:

Gdzie kupowałeś XS3? We Wrocławiu? 

 

Tak jest, kilometr od domu we Wrocławiu - mdbaudio.

1 godzinę temu, hasos napisał:

Gdzie kupowałeś XS3? We Wrocławiu? 

 

Tak jest, kilometr od domu we Wrocławiu - mdbaudio.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał kasę na 3 to pewnie bym kupił SN3 i ndx2 ? to forum działa mega biednie na iOS, wolno i mało responsywnie. Nie odświeżalo mi i klikałem kilka razy...

a cenę owszem raczej ok chyba. Ja mam dobre doświadczenia z nimi. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

Jakbym miał kasę na 3 to pewnie bym kupił SN3 i ndx2 ? to forum działa mega biednie na iOS, wolno i mało responsywnie. Nie odświeżalo mi i klikałem kilka razy...

a cenę owszem raczej ok chyba. Ja mam dobre doświadczenia z nimi. 

Dokladnie, czasem mam ten sam problem na ipad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie o Naimach i trafiłem na ten test: https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/959-naim-nait-5si-nait-xs-2-supernait-2

Wynika z niego bardzo pozytywna ocena najtańszego wzmacniacza. Zwłaszcza w zakresie laboratorium. Czy rzeczywiście tak jest, że wato go rozważać w kontekście np. XS3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 5si i teraz mam xs3. Jak pamiętam te opisy Pacuły to on chyba sugerował, że 5si jest bardziej bezpośredni/żywy. Może było tak w stosunku do xs2 (nie słuchałem nigdy to nie wiem), ale xs3 jest bardzo bezpośredni i żywy. Na pewno nie czuję ty żadnego zdystansowania, czy szczególnej delikatności. Trudno z pamięci powiedzieć, ale charakterem właśnie bardziej przypomina tego 5si, ale grającego trochę bardziej szczegółowo z jeszcze lepszym basem.

Moim zdaniem 5si też warto posłuchać. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kostron napisał:

 

Exposura dzisiaj odesłałem. Bardzo fajny wzmacniacz, ale gdy po 4 dniach zaczął się otwierać zrobił się zbyt jasny. Kablami tego nie wyprowadzę, ponieważ używam ciemnego okablowania. Troszkę mocy też brakowało, ale w tej cenie jest spoko.

W piątek wjedzie SN3.

Co mnie ucieszyło, o czym nie miałem wcześniej pojęcia to tryb AV.

Są 3 możliwości kształtowania brzmienia, a zatem wykorzystania SN3 jako końcówki mocy z cinchami na pokładzie (czego brak w 200DR).

1 możliwość to pominięcie głośności w Naimie (tryb AV)

2 pominięcia głośności w Moonie 390 (RCA fixed)

3 to korzystanie zarówno z głośności w 390 i SN3

Ciekaw jestem rezultatów.

Pozdrawiam

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dekoracja napisał:

Zasadniczo o połowę tańszy kabel din din zagrałby lepiej - tak został naim wymyślony ? jak gra na dołączonym do pudełka kabelku na razie i jest bardzo dobrze.

W przypadku konfiguracji marka s możliwy byłby ewentualnie tylko rca > din. Ale być może kombinacja również warta sprawdzenia. Kiedyś miałem coś takiego między CD "obcym" a naim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, macktheknife napisał:

W przypadku konfiguracji marka s możliwy byłby ewentualnie tylko rca > din. Ale być może kombinacja również warta sprawdzenia. Kiedyś miałem coś takiego między CD "obcym" a naim.

Na pewno sprawdze tez ten kabel, tylko na spokojnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dekoracja napisał:

Zasadniczo o połowę tańszy kabel din din zagrałby lepiej - tak został naim wymyślony ? jak gra na dołączonym do pudełka kabelku na razie i jest bardzo dobrze.

Mam takie samo zdanie jak pamiętasz ? 

Naim poszedł w kablologię,bo dealerzy którym klienci truli tyłek cisnęli Salisbury. Szarak i sieciówka z kartonu i gramy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam i tak inne sieciowe (bo mam i tak). A IC jakieś też na pewno potestuję kiedyś. Ale szczerze szokująco dobrze mi to gra teraz. Przed chwilą "dokręciłem" moje ProAc'i trochę mocniej do środka (tak, ze nie widzę ścianek bocznych z kanapy) i dało to dużą poprawę w precyzji i głębi stereo - to są zmiany większe niż kablowe ?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekoracja napisał:

Spoko tylko pamiętaj, że to też nie da pełnego benefitu związanego z konstrukcją systemu naima (choćby prowadzenia masy). 

Sporo osób i to na rodzimym rynku Naima łączy Supernaita z innymi źródłami.

I chwalą sobie, że nie gra gorzej.

Jak się ma końcówkę to jak najbardziej all system Naim.

Widzę że Chord ma kable pod Naima 2xRCA-5Din od 700 do 4200 zł. Pewnie i tak nikt nie będzie wiedział jakie różnice, więc nie pytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamówię napisał:

Jak ci gra ten XS3? Porównywałeś do 2?

No właśnie nie. Nie miałem nigdy 2.
 

Gra dynamicznie, mocno i do przodu ? słucham dużo DUB’u i bas jest duży i dobrze kontrolowany. Efekty przestrzenne też bardzo ok. 
mogę porównać z uniti star bo miałem dwa lata: xs3 ma więcej detali i jest bardziej ekscytujący. Wyraźnie lepszy. Choć uniti grało przez trochę czasem przyjemniej, łagodniej, bardzo strawnie. Xs wymaga większego namysłu w  dobraniu głośników. I to ma sens bo uniti powinno być łatwiejsze w aplikacji jako bardziej lifestyle. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek s napisał:

Sporo osób i to na rodzimym rynku Naima łączy Supernaita z innymi źródłami.

I chwalą sobie, że nie gra gorzej.

Jak się ma końcówkę to jak najbardziej all system Naim.

Widzę że Chord ma kable pod Naima 2xRCA-5Din od 700 do 4200 zł. Pewnie i tak nikt nie będzie wiedział jakie różnice, więc nie pytam ?

Kiedyś miałem Chord shawline, który wypadł  nieco lepiej niż standardowy „szaraczek”. Od ponad roku wpięty jest Signature, którego absolutnie nie zamierzam zmieniać (w obecnej konfiguracji) - znakomity kabel.
Moim zdaniem brzmienie z udziałem kabli chord w porównaniu do „szaraczka” jest zdecydowanie bardziej muzykalne i dynamiczne natomiast domniemam ze nie każdemu może to odpowiadać dlatego polecam najpierw wypróbować, być może Chord przypadnie Ci do gustu;-)

PS: od pewnego czasu wersja Epic jest również dostępna w konfiguracji Din - Din / rca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kacper525 napisał:

Kiedyś miałem Chord shawline, który wypadł  nieco lepiej niż standardowy „szaraczek”. Od ponad roku wpięty jest Signature, którego absolutnie nie zamierzam zmieniać (w obecnej konfiguracji) - znakomity kabel.
Moim zdaniem brzmienie z udziałem kabli chord w porównaniu do „szaraczka” jest zdecydowanie bardziej muzykalne i dynamiczne natomiast domniemam ze nie każdemu może to odpowiadać dlatego polecam najpierw wypróbować, być może Chord przypadnie Ci do gustu;-)

PS: od pewnego czasu wersja Epic jest również dostępna w konfiguracji Din - Din / rca 

To juz jest jakis trop. Pan Tomasz z Avcorp dzisiaj zaproponowal mi przetestowanie calej serii wraz z wersja Signature. Ta jest powlekana srebrem, wiec trzeba podejsc ostroznie i najpierw dowiedziec sie jaki jest naimowski dzwiek, co jest dla mnie zagadka, by moc potem dobierac kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marek s napisał:

To juz jest jakis trop. Pan Tomasz z Avcorp dzisiaj zaproponowal mi przetestowanie calej serii wraz z wersja Signature. Ta jest powlekana srebrem, wiec trzeba podejsc ostroznie i najpierw dowiedziec sie jaki jest naimowski dzwiek, co jest dla mnie zagadka, by moc potem dobierac kable.

Bardzo miło ze strony Pana Tomasza- warto skorzystać! . Myślę, że zaskakującym porównaniem będzie shawline vs signature a ciekawym rozwiązaniem (również ze względu na cenę) może okazać się epic, którego u siebie  (rca-rca) mam wpiętego miedzy NDX a wzmacniaczem słuchawkowym. 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek s napisał:

Sporo osób i to na rodzimym rynku Naima łączy Supernaita z innymi źródłami.

I chwalą sobie, że nie gra gorzej.

Jak się ma końcówkę to jak najbardziej all system Naim.

Widzę że Chord ma kable pod Naima 2xRCA-5Din od 700 do 4200 zł. Pewnie i tak nikt nie będzie wiedział jakie różnice, więc nie pytam ?

Moje doświadczenia w łączeniu Supernaita z odtwarzaczami innych firm są zgoła inne. Meridian G08 absolutnie nie zagrał się z tą integrą. 
 

Za to kiedyś „naleśnik” Nait3 grał wprost wybornie z Linn Ikemi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iANALOG napisał:

Moje doświadczenia w łączeniu Supernaita z odtwarzaczami innych firm są zgoła inne. Meridian G08 absolutnie nie zagrał się z tą integrą. 
 

Za to kiedyś „naleśnik” Nait3 grał wprost wybornie z Linn Ikemi. 

 

No zobaczymy, zawsze mozna wymienic zrodlo, ale Moon jest mega funkcjonalny i muzykalny. W Naimie brak wsparcia MQA, a mam troszke pozycji w tym formacie w ulubionych.

Tylko dlatego ide w Naima bo mam Pmc, tak to bym ominal marke ze wzgledu na specyficzna funkcjonalnosc.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marek s napisał:

No zobaczymy, zawsze mozna wymienic zrodlo, ale Moon jest mega funkcjonalny i muzykalny. W Naimie brak wsparcia MQA, a mam troszke pozycji w tym formacie w ulubionych.

Tylko dlatego ide w Naima bo mam Pmc, tak to bym ominal marke ze wzgledu na specyficzna funkcjonalnosc.

Mój znajomy  się kiedyś "obraził" na Naim'a (z nieznanych mi przyczyn) i postanowił, że "przesiądzie" się na Moon. Tak szybko jak posłuchal Moon'a, tak szybko przestał narzekać na Naim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kacper525 napisał:

Mój znajomy  się kiedyś "obraził" na Naim'a (z nieznanych mi przyczyn) i postanowił, że "przesiądzie" się na Moon. Tak szybko jak posłuchal Moon'a, tak szybko przestał narzekać na Naim?

Potwierdzam, jak ktoś już posłucha Naima to ciężko jest zaakceptować konkurencję ? 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.