Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Niepokorny napisał:

Przecie Supernait ma 2 pokrętła: Volume i Balans

Tak ale dioda w przypadku „balance” nie miga dwa razy podczas ustawienia w pozycji 0. U siebie ustawiam na oko lub ucho - jeśli bardzo cicho słucham co muszę przyznać rzadko się zdarza z racji często używanych słuchawek. ?

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim XS2 przy naprawdę cichym słuchaniu też był faworyzowany jeden kanał - lewy. Co ciekawe z podpiętym TC wyrównało się. Z pozostałych kwestii natury technicznej - po wpięciu TC zniknął też pogłos w kolumnach (narastający wraz z podkręcaniem głośności) na kształt tego generowanego przez linię wysokiego napięcia zimą przy -10 stopniach na dworze. Dodatkowo w tym roku założono mi klimatyzację. Mimo że została do niej poprowadzona oddzielna wiązka kabli to, przy włączeniu klimatyzacji w obojętnie którym - jednym z 4 pomieszczeń, w kolumnach piszczało. Z ciekawości sprawdziłem jak teraz z TC ma się ta sprawa i przy włączonym w klimie ogrzewaniu pisku brak. Używam taniej listwy Oehlbach Powersocket 907. Wcześniej częściowo udało mi się zniwelować ten przydźwięk linii wysokiego napięcia za pomocą przejściówki bez uziemienia. Teraz z TC jest zbędna.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy z czym jest łączony. Efektywność kolumn ma tu duże znaczenie. Nie mniej jednak w moim przypadku po dodaniu do Naita XS2 zasilacza TC znacznie uległo to poprawie i wieczorne, ciche odsłuchy dają znacznie więcej przyjemności niż miało to miejsce wcześniej.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho to u mnie poniżej 10 na skali głośności. Co do większej mocy to ten test w whathifi jest oparty na zestawie o chyba dosyć wysokiej mocy. Ale wiadomo, wszystko względne. Takie pytanie początkującego Naim’owca. Czy dodanie Nap200 do SU do cuś(oprócz wydania kasy)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, befsztyk napisał:

Cicho to u mnie poniżej 10 na skali głośności. Co do większej mocy to ten test w whathifi jest oparty na zestawie o chyba dosyć wysokiej mocy. Ale wiadomo, wszystko względne. Takie pytanie początkującego Naim’owca. Czy dodanie Nap200 do SU do cuś(oprócz wydania kasy)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

U mnie 9 to już baaardzo głośno - oczywiście zależy też od muzyki, nagrania.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, befsztyk napisał:

Cicho to u mnie poniżej 10 na skali głośności. Co do większej mocy to ten test w whathifi jest oparty na zestawie o chyba dosyć wysokiej mocy. Ale wiadomo, wszystko względne. Takie pytanie początkującego Naim’owca. Czy dodanie Nap200 do SU do cuś(oprócz wydania kasy)?

Coś tak, ale przede wszystkim jednak wydanie pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sn3 po paru perypetich wreszcie dojechal.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. 

Jak sie go wylacza na noc. Nie chodzi mi o wylacznik sieciowy z tylu tylko przycisk na froncie lub pilocie. Bo ten na pilocie "disp" nic u mnie nie robi?

A moze Naima sie w ogole nie wylacza, tylko ma byc caly czas pod pradem.

Balans rozumiem ze jest poprawnie ustawiony jak dioda jest idealnie na gorze po srodku.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hasos napisał:

A mieliście okazję testować coś takiego ?

https://najlepszeodtwarzacze.pl/naim-nap200-clone.php

heheh nie i nie mam zamiaru. Poza tym jaki pocieszny audiofli, co uważa, że pre ampy naima są kiepskie ? spalić na stosie!!! 

 

31 minut temu, marek s napisał:

Sn3 po paru perypetich wreszcie dojechal.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. 

Jak sie go wylacza na noc. Nie chodzi mi o wylacznik sieciowy z tylu tylko przycisk na froncie lub pilocie. Bo ten na pilocie "disp" nic u mnie nie robi?

A moze Naima sie w ogole nie wylacza, tylko ma byc caly czas pod pradem.

Balans rozumiem ze jest poprawnie ustawiony jak dioda jest idealnie na gorze po srodku.

ortodoks nie wyłącza. Mnie to trochę drażni bo lubię naszą planetę i mam dzieci i chcę aby coś dla nich zostało, ale taka jest zasada w religii NAIM. Na pocieszenie chyba tylko tyle, że mało ciągnie bez obciążenia 

Power Consumption (quiescent)

37VA

 

SN nie ma ustawienia centralnego w balansie. Na ucho się ustawia.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jamówię napisał:

Naima się nie wyłącza. Wyjątkiem jest dłuższa nieobecność.

Lepiej pisz jak Ci to gra i z czym ? 

Dzieki Panowie. Na razie za szybko na opis chociaz juz cos tam wiem.

Egzemplarz jest zbyt swiezy. Na pewno opisze wnioski.

Sprzet posiadam jak w "o mnie", Bryston sprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek s napisał:

Jak sie go wylacza na noc. Nie chodzi mi o wylacznik sieciowy z tylu tylko przycisk na froncie lub pilocie. Bo ten na pilocie "disp" nic u mnie nie robi?

A moze Naima sie w ogole nie wylacza, tylko ma byc caly czas pod pradem.

Tak jak poprzednicy wspomnieli - nie wyłącza się. Nawet producent zaleca go zostawić pod prądem, bo ponoć wydłuża to życie kondensatorów. Podobne zalecenia są do końcówek mocy Naima. Na noc tak jak @Kacper525 wyłączam podświetlenie i zostawiam swojego XS2 na "mute"

Co do przycisku "disp" na pilocie upewnij się że pilot jest przełączony na "pre". Wciśnij przycisk "pre" na pilocie i potem "disp" powinien działać - wygaszanie/włączanie podświetlenia przycisków i na pokrętłach volume/balance.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, na przykład XS2 zużywa w takim trybie (to znaczy z wyłączonym podświetleniem + mute) 17VA według informacji na stronie producenta. ? Wyliczyłem że przy średniej krajowej stawce za prąd to około 28gr za dzień "spoczynku". W moim przypadku, odkąd mam zajęcia zdalnie, Nait gra praktycznie cały dzień, także odpoczywa wyłącznie w nocy ? 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

 ?SN nie ma ustawienia centralnego w balansie. Na ucho się ustawia.

Przerobiłem osobiście 4 szt SN i w każdym jednym równo ustawiony balans był gdy dioda pokrętła była ustawiona na godz 12.. Nigdy nie musiałem przekręcać w prawo lub lewo. Oczywiscie sprawdzane na płycie testowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, puszkin napisał:

Przerobiłem osobiście 4 szt SN i w każdym jednym równo ustawiony balans był gdy dioda pokrętła była ustawiona na godz 12.. Nigdy nie musiałem przekręcać w prawo lub lewo. Oczywiscie sprawdzane na płycie testowej. 

Nawet przy najcichszym z możliwych poziomie głośności oba kanały grają równo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kuźwa tak czytam co wy piszecie i aż gęsia skórka się pojawia... Wy piszecie o tych kanałach czy grają równo, ustawianiu balansu w sprzęcie za ponad 10 tys zł czy w sprzęcie z podrzędnego warsztatu, garażu itp????? Piszecie o Naimie czy produktach no name ?

Ja pierdziele przecież to aż nieprawdopodobne by takie rzeczy się działy w tak zacnej marce... A jeśli się dzieją to dlaczego kupujecie?

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trzeba wcisnąć Pre i wtedy diody można wygasić. Dzięki.

Mi to osobiście nie przeszkadza, że nie wyłącza się na noc, nawet lepiej bo nie trzeba rozgrzewać ?

Co do balansu mam ustawiony na godzinę 12 i dźwięk jest równy w obu kanałach, myślę że tak Producent to założył, a w międzyczasie powstało kilka teorii. Sam słabiej słyszę na prawe ucho i wiem że u innych też nie jest idealnie, więc pewnie stąd te rozważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slaaawek napisał:

Koledzy kuźwa tak czytam co wy piszecie i aż gęsia skórka się pojawia... Wy piszecie o tych kanałach czy grają równo, ustawianiu balansu w sprzęcie za ponad 10 tys zł czy w sprzęcie z podrzędnego warsztatu, garażu itp????? Piszecie o Naimie czy produktach no name ?

Ja pierdziele przecież to aż nieprawdopodobne by takie rzeczy się działy w tak zacnej marce... A jeśli się dzieją to dlaczego kupujecie?

Nierówne granie kanałów to powszechnie znany temat i nie dotyczy wyłącznie Naima. Nawet wzmacniacze innych producentów z wyżej półki niż Supernait taką przypadłość mają. Z tańszego sprzętu - jak jeszcze miałem Atolla IN200sig było to samo. Jedną sztukę Atolla IN100SE zwróciłem bo lewa kolumna "załączała się" dopiero przy potencjometrze ustawionym na godzinie 9. Kupujemy bo mimo drobnych wad warto ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jackobtone napisał:

Jeszcze jedno, na przykład XS2 zużywa w takim trybie (to znaczy z wyłączonym podświetleniem + mute) 17VA według informacji na stronie producenta. ? Wyliczyłem że przy średniej krajowej stawce za prąd to około 28gr za dzień "spoczynku". W moim przypadku, odkąd mam zajęcia zdalnie, Nait gra praktycznie cały dzień, także odpoczywa wyłącznie w nocy ? 

o dzięki za wyliczenie ?

51 minut temu, slaaawek napisał:

Koledzy kuźwa tak czytam co wy piszecie i aż gęsia skórka się pojawia... Wy piszecie o tych kanałach czy grają równo, ustawianiu balansu w sprzęcie za ponad 10 tys zł czy w sprzęcie z podrzędnego warsztatu, garażu itp????? Piszecie o Naimie czy produktach no name ?

Ja pierdziele przecież to aż nieprawdopodobne by takie rzeczy się działy w tak zacnej marce... A jeśli się dzieją to dlaczego kupujecie?

Sławek bo się zagotujesz. Balans w SN jest tak skonstruowany, że nie ma punktu zero, co nie znaczy, że jak jest na 12 to gra krzywo. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, puszkin napisał:

W sn1 i obecnym Sn2 grają równo do 0

w moim poprzednim wzmacniaczu xs2 schodziło równo do 0, wSN2 niestety nie.

Godzinę temu, slaaawek napisał:

Koledzy kuźwa tak czytam co wy piszecie i aż gęsia skórka się pojawia... Wy piszecie o tych kanałach czy grają równo, ustawianiu balansu w sprzęcie za ponad 10 tys zł czy w sprzęcie z podrzędnego warsztatu, garażu itp????? Piszecie o Naimie czy produktach no name ?

Ja pierdziele przecież to aż nieprawdopodobne by takie rzeczy się działy w tak zacnej marce... A jeśli się dzieją to dlaczego kupujecie?

Proszę bardzo, odpowiedź Richard Dane z Naim community na pytanie dlaczego nie równo w przypadku SN3:

 

"And yes, this is quite normal on an analogue pot like the ALPS Blue used by Naim. The advantage is that it’s one of the best sounding volume pots, but the disadvantage is that at the very start of its travel there can be an imbalance. Of course, unless you are using a source with an excessively high output, it’s not a practical issue as it shouldn’t affect the normal range where listening is done.

The balance control works with the volume control and can be used to even out any sense of imbalance, whether down to room acoustics, source, or even in the recording itself."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacper525 napisał:

w moim poprzednim wzmacniaczu xs2 schodziło równo do 0, wSN2 niestety nie.

Proszę bardzo, odpowiedź Richard Dane z Naim community na pytanie dlaczego nie równo w przypadku SN3:

 

"And yes, this is quite normal on an analogue pot like the ALPS Blue used by Naim. The advantage is that it’s one of the best sounding volume pots, but the disadvantage is that at the very start of its travel there can be an imbalance. Of course, unless you are using a source with an excessively high output, it’s not a practical issue as it shouldn’t affect the normal range where listening is done.

The balance control works with the volume control and can be used to even out any sense of imbalance, whether down to room acoustics, source, or even in the recording itself."

Mój XS2 nie miał tej przypadłości.A tłumaczenie , że Alps tak ma ,to trochę dziwne.Inne wzmacniacze z tymi potencjometrami bez problemu startują równo od samego początku. Np. Octave, ale też wiele tańszych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.