Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jackobtone napisał:

Zaniepokoił. Sam fakt, że numer seryjny jest inny niż podane na stronie Naima jest niepokojący. Gdyby sprzęt został wypuszczony bezpośrednio do obiegu to zapewne miałby standardowy numer seryjny, a tak to nie wiadomo co o tym sądzić ? 

Dobrze, że nie zaczynają się od 666xxx, wtedy dopiero rozpętałoby się piekło! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością są egzemplarze, które nie trafiają do oficjalnego obiegu.

Mogą wtedy w miejscu numeru seryjnego mieć prostą naklejkę z numerem na np. cztery cyfry (nawet cienkopisem pisane).

Sam mam 250 - tkę, którą traktuję kolekcjonersko,  ale jak najbardziej użytkowo również.  

Miałem wątpliwości kupując ją w ciemno, na podstawie zdjęć i opisów.

Czyli podobno jako zdjętą i wybraną przez niego samego z linii (przez i dla pracownika Naima jako "premia", czy szczególnie dopieszczoną a może wybrakowaną)? - nie wiem.

Z niewiadomych przyczyn, przeleżała w oryginalnym opakowaniu przez dobrych parę lat na półce w magazynie Naima (ponoć jej właściciel "zszedł był" w międzyczasie).

Zaryzykowałem, kupiłem.

Było tam wszystko co fabryka daje - autentycznie idealny, "nowy" egzemplarz, tyle, że w starszym opakowaniu.

Zachęcony, w podobny sposób kupiłem 282 - już nie taki idealny, bo po innym użytkowniku, ale gra od początku równo...:)

I mam ten zestaw do tej pory,  jak dotąd nie narzekam, gra to naprawdę zajefajnie. 

Ot, taka ciekawostka.

 

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, darekb999 napisał:

Ma ktoś może do sprzedania kable do podłączenia Flatcap-a do XS?

Zamówiłem w Flashback ale niestety wczoraj zmarł David Laine:-(

Tak to prawda,czytałem wczoraj na PFM. Szkoda podobno kompetentny fachowiec i miły człowiek. Może zapytaj mailowo żonę,bo z tego co wyczytałem wysyłała osobiście zamówione druty,kiedy David odszedł. Swoją drogą ciężko będzie zmówić przewody łączące linię CB z Olive,bo David Laine to chyba ostatni Mohikanin w tym obszarze. Szkoda....RIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darekb999 napisał:

Wiem to od jego żony, zamówiłem w październiku i czekałem do tej pory. On kable robił z tego co wiem to pod zamówienie. 

 

 

Musiał bardzo cierpieć,bo według większości klientów pracował szybko i uczciwie. Szkoda człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu spokojnie. U mnie system chyba się "dogrzewa" ładnie bo np. dziś jestem zachwycony. Przejrzystość wzrosła o 20% (taka liczba z dupy, ale powiedzmy) vs. poprzednie dni. Nie ma na pewno takiego pogrubienia i "misia", co przez kilka dni się dał wysłyszeć.

Mój nait ma niemal równo miesiąc (może zrobię mu miesięcznicę?). Odtwarzacz więcej (coś koło 2 mcy). Plus jedna sieciówka też nowa była oraz IC din. Więc miało co się tam układać w sumie. Ale jest super. W pracy dno i męka to chociaż muzyka gra.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci tak dekoracjo,niech Ci jak najlepiej gra ? Baj Dy łej,przeczesalem internety w celu pogłębienia wiedzy dotyczącej SN3 i XS3 i generalnie,w tzw konkluzjach,pojawia się pewna zgodność,czyli oba modele powstały nad drodze ewolucji a jednak są znaczącym krokiem ku doskonałosci w swoich segmentach. Dla mnie XS2 nie grał,nie było Naima,brak PRaTu i mięsa,zaokrąglony bas,generalnie nuda,ale to dla mnie. Czytam,że trzecia iteracja dokonała w tym obszarze progresu,jeśli tak,to może być to fajne granie,czego jeszcze raz Ci dekoracjo życzę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jamówię napisał:

Dobrze Ci tak dekoracjo,niech Ci jak najlepiej gra ? Baj Dy łej,przeczesalem internety w celu pogłębienia wiedzy dotyczącej SN3 i XS3 i generalnie,w tzw konkluzjach,pojawia się pewna zgodność,czyli oba modele powstały nad drodze ewolucji a jednak są znaczącym krokiem ku doskonałosci w swoich segmentach. Dla mnie XS2 nie grał,nie było Naima,brak PRaTu i mięsa,zaokrąglony bas,generalnie nuda,ale to dla mnie. Czytam,że trzecia iteracja dokonała w tym obszarze progresu,jeśli tak,to może być to fajne granie,czego jeszcze raz Ci dekoracjo życzę ? 

kłaniam się nisko aczkolwiek nijak nie potrafię się odnieść, na ile lepsza (lub nie) jest ta nowa seria. PRaT wydaje się być, mięso też, bas czasem wali twardo. A już na pewno nie ma nudy. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a ja po dwóch tygodniach z SN2 + PMC 22. żródło tylko winyl.

pokój takie niecałe 14m2.

miazga.

bez porównania z poprzednią konfiguracją (155xs/152xs/flatcapxs/spendor a6)

więcej detali, wysokie bardzo wyraźne, ale bez ssssssssssss o którym często czytałem w opiniach o PMC.

średnica - no bez żadnych uwag.

no i dół - POTĘGA, nie idealnie kontrurowy, ale ta masa.......... ten brak idealnych konturów nie powoduje jednak rozmycia. jak by to napisał recenzent - nie wiem który palec dotyka struny :-)))))) (te ich opisy.....)

przekłada się to na odbiór znanych płyt - trzy pierwsze albumy Maanam (dla mnie TOP) - nie spodziewałem się że to tak może zagrać.

nie wspominam o dobrych realizacjach, Floyd, Waters itd itp.

ale np. nawet pierwsze nagrania Beatles dostały niesamowitego drive'u i ciężaru.

no bajka po prostu.

teraz czas pomyśleć o plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Floyd00 napisał:

Oj cena.... ale może bedzie zamiennik od Konrada z Audio Elysium

narazie goły mnie zadziwia... na Tidalu zjada i wypluwa wiekszość cedeków ?

No to jeśli „goły” zadziwia, to myśle ze zasilony XPS DR zaskoczy nieziemsko,,, zapomnisz o odtwarzaczu CD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Floyd00 napisał:

Oj cena.... ale może bedzie zamiennik od Konrada z Audio Elysium

narazie goły mnie zadziwia... na Tidalu zjada i wypluwa wiekszość cedeków ?

mam osobiście zgrane cdki do plików a na tidal są teoretycznie w tej samej jakości. Czasem się zastanawiam, jak by grał cd5xs właśnie vs. nd5xs z własnych ripów vs. tidal. Czy całe to ripowanie miało w ogóle sens? Na pewno dla tych płyt, których nie ma na tidal ?

odebrałem dziś z paczkomatu nowy kabel din din. Wyprodukowany na kablu furutech alpha s21. Ale zapierdziela! Na razie schowałem szaraka do piwnicy. Zobaczę, jak po kilku dniach to wypadnie. Czy nie pojawią się jakieś dziwne efekty typu zmęczenie itepe.

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam że to legenda.. tylko czy nie na wyrost? Kolega przeczytał że to 15 W ale ponoć extra brzmienie i teraz chciałem Was tutaj podpytać coś więcej... w sumie status legendy to już coś ale też jest innych wzmacniaczy w tej cenie sporo... młodszych. A ten już leciwy niestety

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, slaaawek napisał:

Właśnie czytam że to legenda.. tylko czy nie na wyrost? Kolega przeczytał że to 15 W ale ponoć extra brzmienie i teraz chciałem Was tutaj podpytać coś więcej... w sumie status legendy to już coś ale też jest innych wzmacniaczy w tej cenie sporo... młodszych. A ten już leciwy niestety

Jak zwykle Sławuś zabierasz się od dupy strony. Nait to wzmacniacz,który dał początek jednej z najbardziej rozpoznawalnej potęg Hiend. Jej założyciel,odsyłam Cię do wiki,bo po raz milionowy strzępić jęzora o Julianie nie wypada,był wizjonerem których wówczas można było policzyć na palcach jednej ręki. Miał w głowie swój sound,który z tylko sobie wiadomą determinacją upowszechniał. Wczesne Naimy nigdy nie grzeszyły ilością watów,znana jest nawet dykteryjka,kiedy dział badawczy Naima zaproponował Julianowi podwojenie watów w jednym z trzech pierwszych Naitów a ponieważ Julian gdzieś wtedy jechał,machnął ręką i stwierdził-róbcie,jak wrócił,posłuchał,wrócił do koncepcji wyjściowej i zaaprobował projekt. Taki był. Mały Nait w tamtych czasach nie ścigał się na waty,ale grał muzykę,jak niewiele innych piecyków na ziemi. Do dziś potrafi być benchmarkiem dla urządzeń do 5 tyś a może i lepiej. To w skrócie. Banalne są te twoje przemyślenia ma temat legendy,bo gdybyś nie był tak leniwy,to poszukałbyś w sieci i znalazł wszystko czego chciałeś się dowiedzieć i na koniec proponuję żebyś zaczął czutać brytyjskie fora,jeśli chcesz poznać vintage Naim,Polakom komuna uniemożliwiła uczestniczenie w tym karnawale rozwoju hifi,wiec w naszym kraju tylko  garstka ludzi zna sprzęt z tamtej epoki.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję słowa krytyki ale traktujesz mnie nieco jak leniwego smarkacza, któremu można wciskać takie kity....

By przejrzeć fora potrzeba mnóstwo czasu. A to tylko słowo pisane. Tutaj trzeba odsłuchać bo historyjki Naima i jego założyciela są fajne i bardzo działają na niektórych ale nie na mnie. 

Kluczem do sukcesu nie jest historia, legenda - a sound:) każdy chyba się z tym zgodzi...

Ale rzeczywiście poczytać muszę nieco więcej, zagłębić się zwłaszcza, że już miałem naita 5si. Tylko nie wzbudził większego zainteresowania u mnie i dawno został sprzedany

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, slaaawek napisał:

Przyjmuję słowa krytyki ale traktujesz mnie nieco jak leniwego smarkacza, któremu można wciskać takie kity....

By przejrzeć fora potrzeba mnóstwo czasu. A to tylko słowo pisane. Tutaj trzeba odsłuchać bo historyjki Naima i jego założyciela są fajne i bardzo działają na niektórych ale nie na mnie. 

Kluczem do sukcesu nie jest historia, legenda - a sound:) każdy chyba się z tym zgodzi...

Ale rzeczywiście poczytać muszę nieco więcej, zagłębić się zwłaszcza, że już miałem naita 5si. Tylko nie wzbudził większego zainteresowania u mnie i dawno został sprzedany

Rozmowa z tobą jest daremna,bezprzedmiotowa i pozbawiona sensu. Steaciłem bezpowrotnie parę minut żeby Ci pomóc,więcej tego nie zrobię. Jesteś leniwy,zarozumiały i kompletnie zagubiony. Może inni zechcą Ci matkować,na mnie nie licz. O Naicie1 napisałem Ci tyle,że piwinno wystrczyć żeby go posłuchać,skoro wolisz dalej bredzić bez sensu,wolna wola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gniewam się:)

a powiedz szczerze kto z nas nie zafascynował się na początku nowym sprzętem i przeszedł później na inną stronę mocy?

nawet kolega, który tak chętnie przyznaje tutaj "reakcje" a nawet bezczelnie obraża - niejaki Jamówię przecież wychwalał pod niebiosa Lebena, Harbeth P3ESR... ze trójeczki to już koniec świata prawie... i co? tez sytuacja się zmieniła - zapewne:)))

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slaaawek napisał:

nie gniewam się:)

a powiedz szczerze kto z nas nie zafascynował się na początku nowym sprzętem i przeszedł później na inną stronę mocy?

nawet kolega, który tak chętnie przyznaje tutaj "reakcje" a nawet bezczelnie obraża - niejaki Jamówię przecież wychwalał pod niebiosa Lebena, Harbeth P3ESR... ze trójeczki to już koniec świata prawie... i co? tez sytuacja się zmieniła - zapewne:)))

I nadal wychwala,może ma w drugim systemie? Sayonara synu,szkoda na Ciebie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.