Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Atom podłączony do NAP200DR. Muzyka cicho leciała w tle, po czym strzał w kolumnach i zapach palonej elektroniki. Pierwotnie ciężko było zlokalizować źródło swądu, górna płyta NAPa i Atoma chłodne, ale po odpięciu Atoma okazało się, że dolna część obudowy jest strasznie gorąca i to od niego tak śmierdziało. Włącza się niby normalnie, to znaczy system startuje, górne pokrętło działa, ale dźwięku brak i znów się grzeje. Nieprzyjemna sprawa i współczuję właścicielowi. Tylko co z tym faktem teraz zrobić. 2 lata minęły, więc jest po gwarancji, naprawa w salisbury pewnie kosztować będzie krocie... Jako że on niestety nie posłucha to dał mi Mr Speakers Aeon 2 na testy. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce? Ten FNCF czy jak tam nie maja dla naima klocków takiego przedłużenia - w każdym razie na mojego star’a nie było takiej opcji. Ja miałem awarię po gwarancji, co chyba wcześniej gdzieś opisywałem. W każdym razie faktycznie naprawa w UK miała kosztować coś koło 1.5k plnów ?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dekoracja napisał:

W Polsce? Ten FNCF czy jak tam nie maja dla naima klocków takiego przedłużenia - w każdym razie na mojego star’a nie było takiej opcji. Ja miałem awarię po gwarancji, co chyba wcześniej gdzieś opisywałem. W każdym razie faktycznie naprawa w UK miała kosztować coś koło 1.5k plnów ?

Szczerze mówiąc nie wiem czy właśnie tam. Jutro znajomy będzie się kontaktował ze sprzedawcą i dystrybutorem. Zobaczymy co z tego wyniknie. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jackobtone napisał:

Może nie wszystko jeszcze stracone. Po zakupie Naim był rejestrowany na stronie dystrybutora co powinno przedłużyć gwarancję do 5 lat.

Jeśli się nie mylę, przedłużona gwarancja do pięciu lat daje możliwość naprawy na gwarancji (po upływie 2 lat) uwzględniając części natomiast nie robociznę... tak przynajmniej jest w przypadku Niderlandów.

„For UK customers, Naim Audio offers an extended 3-year warranty on selected product lines (giving a total of 5 years warranty on the eligible product).

Please note the extended warranty is not available for the Mu-so or Qb.

For the extended warranty to be valid, customers must register the product with Naim Audio within 6 months of purchase. Any registration outside of the 6-month window will not be eligible for extended warranty.

The extended warranty will cover full parts and labour.

The extended warranty will not cover damage or defects caused by abnormal or unreasonable use (including repairs or alterations of products by a person other than Naim Audio or its nominated repair centres).

Registering your product helps Naim keep you informed of any product updates, news and special offers.  

For more information regarding the cost of repair under extended warranty, please contact your nearest retailer.”

według tego co podaje Naim na swojej stronie, wszelkie usterki wraz z robocizną są naprawiane nieodpłatnie, choć nurtuje mnie kwestia „for UK customers” ?.

Tak czy inaczej, jeśli dystrybutor będzie kręcił nosem warto również napisać maila do Salisbury i zapytać ich o stanowisko w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jackobtone napisał:

Atom podłączony do NAP200DR. Muzyka cicho leciała w tle, po czym strzał w kolumnach i zapach palonej elektroniki. Pierwotnie ciężko było zlokalizować źródło swądu, górna płyta NAPa i Atoma chłodne, ale po odpięciu Atoma okazało się, że dolna część obudowy jest strasznie gorąca i to od niego tak śmierdziało...

Można zatem śmiało powiedzieć, że to wybuch niemal atomowy... A poważnie to przykra sprawa. I to wszystko od zwarcia na wyjściu słuchawkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, macktheknife napisał:

Można zatem śmiało powiedzieć, że to wybuch niemal atomowy... A poważnie to przykra sprawa. I to wszystko od zwarcia na wyjściu słuchawkowym?

Ciężko stwierdzić. Też przypuszczam że to wina gniazda, wcześniej nic się nie działo.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując mojego SU nie zauważyłem ze wyjście słuchawkowe jest uszkodzone. Poprzedni właściciel twierdził ze nic na ten temat nie wiedział. Na przedłużonej gwarancji w Niderlandach udało się to zrobić za koszty robocizny - 150€.
Dziwne ze przedłużona gwarancja nie działa w Polsce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jackobtone napisał:

Atom podłączony do NAP200DR. Muzyka cicho leciała w tle, po czym strzał w kolumnach i zapach palonej elektroniki. Pierwotnie ciężko było zlokalizować źródło swądu, górna płyta NAPa i Atoma chłodne, ale po odpięciu Atoma okazało się, że dolna część obudowy jest strasznie gorąca i to od niego tak śmierdziało. Włącza się niby normalnie, to znaczy system startuje, górne pokrętło działa, ale dźwięku brak i znów się grzeje. Nieprzyjemna sprawa i współczuję właścicielowi. Tylko co z tym faktem teraz zrobić. 2 lata minęły, więc jest po gwarancji, naprawa w salisbury pewnie kosztować będzie krocie... Jako że on niestety nie posłucha to dał mi Mr Speakers Aeon 2 na testy. 

Znam super serwis do naimów https://www.facebook.com/AudioElysiumSerwis/

Gościu robi też recapy starszych naimów i nie tylko, korzystałem z jego serwisu kilku krotnie i jestem bardzo zadowolony

moge tylko polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, glowa-dh napisał:

Znam super serwis do naimów https://www.facebook.com/AudioElysiumSerwis/

Gościu robi też recapy starszych naimów i nie tylko, korzystałem z jego serwisu kilku krotnie i jestem bardzo zadowolony

moge tylko polecić

Polecam również ,gość wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polskiego dystrybutora nie można się dodzwonić, a sami też nie pokuszą się o odzwonienie. Znajomy skontaktował się z Audio Elysium. Już jest wstępna diagnoza, a więcej pewnie okaże się gdy Atom trafi na warsztat. W imieniu znajomego - dzięki wszystkim za pomoc! 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już dużym chłopcem i w zasadzie nie skarżę(no chyba że w sądzie i muszę mieć pewność swoich racji).Polski dystrybutor - mnie chodzi o serwis to KATASTROFA.Chciałem odesłać sprzęt do serwisu Naim bo już 10 letni a mam szt.2 - nap 250 ,nac 282 ,cds III po 6 tygodniach NIEMOCY  oficjalnego dilera i serwisata Naim na forum ktoś polecił Pana Konrada i ZAJE...fajnie.Wszystko zostało zrobione wg. oginalnych serwisówek.NOWY SPRZĘT.

Spotkanie z Panem Konradem poskutkowało dodatkowo stworzeniem zasilacza /sterownika  do gramofonu Yamaha GT 2000 a wiek jego to tak 35-37 lat i parę upadłych orginałów w Japonii mogłem kupić za kretyńskie pieniądze.Gość znalazł wszystko co potrzeba ,zbudował na drukowanej płytce a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

POLECAM. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atol poleciał jednak do Salisbury. Jest po gwarancji ale po kontakcie z Salisbury support zgodził się uznać to za naprawę gwarancyjną. Miło z ich strony. Oczywiście polski dystrybutor nie raczył się odezwać, przykre ?

Ja z kolei, jako że NAP200DR nie ma z czym grać, przygarnąłem końcówkę na czas nieobecności Atoma. Połączyłem przez TC ze swoim Naitem XS2... Kurcze, zaczynam rozumieć filozofię systemów dzielonych. ? 

Atom*

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jackobtone napisał:

Atol poleciał jednak do Salisbury.

To po 31.12.2020. już nie wróci.... ?

A poważnie to miło z ich strony. Ja też kiedyś zostałem poważnie potraktowany przez centralny serwis naim (chodziło wymianę panelu frontowego, wada produkcyjna jak się okazało). Po otrzymaniu "godnej" wyceny naprawy z lokalnego serwisu dystrybutora (pogwarancyjnie) napisałem do Salisbury. W ciągu miesiąca sprawa była zakończona - wysłali części w ramach gwarancji do Polski i uzgodnili bezpłatną wymianę z dystrybutorem w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jackobtone napisał:

Atol poleciał jednak do Salisbury. Jest po gwarancji ale po kontakcie z Salisbury support zgodził się uznać to za naprawę gwarancyjną. Miło z ich strony. Oczywiście polski dystrybutor nie raczył się odezwać, przykre ?

Ja z kolei, jako że NAP200DR nie ma z czym grać, przygarnąłem końcówkę na czas nieobecności Atoma. Połączyłem przez TC ze swoim Naitem XS2... Kurcze, zaczynam rozumieć filozofię systemów dzielonych. ? 

Atom*

A nie mówiłem... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, macktheknife napisał:

To po 31.12.2020. już nie wróci.... ?

A poważnie to miło z ich strony. Ja też kiedyś zostałem poważnie potraktowany przez centralny serwis naim (chodziło wymianę panelu frontowego, wada produkcyjna jak się okazało). Po otrzymaniu "godnej" wyceny naprawy z lokalnego serwisu dystrybutora (pogwarancyjnie) napisałem do Salisbury. W ciągu miesiąca sprawa była zakończona - wysłali części w ramach gwarancji do Polski i uzgodnili bezpłatną wymianę z dystrybutorem w Polsce.

Panel się „zaróżowił” ? Miałem, dwa takie przypadki - xp5xs i hicap dr-w obu naprawa została wykonana na gwarancji. 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jamówię napisał:

Drodzy Naimiarze samych wspaniałych chwil z muzyką na waszych ukochanych systemach. Niech każdemu z Was nowy rok przyniesie po serii 5XX a jak ktoś już ma,to niech otrzyma Statement! Wszystkiego najlepszego ? 

"Statement dla każdego!" (chętnego) - to dobry statement. Nie wygrałbyś tym wyborów ale możesz przynajmniej zgłosić inicjatywę obywatelską na nowy program za pieniądze podatników - Statement+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.