Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym tylko chciał wreszcie wyjść ze szpitala, usiąść vis a vis mojego poczciwego XSa i cieszyć się muzyką. Może nawet nie będzie mi chodziła po głowie zamiana na SN1 lub Superuniti. 

Edytowane przez wombat193
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wombat193 napisał:

A ja bym tylko chciał wreszcie wyjść ze szpitala, usiąść vis a vis mojego poczciwego XSa i cieszyć się muzyką. Może nawet nie będzie mi chodziła po głowie zamiana na SN1 lub Superuniti. 

No Bracie bardzo Ci kibicuję żeby tak się właśnie stało. Szpital to smutne miejsce. Wracaj do domu i do marzeń ? 

W dniu 2.01.2021 o 09:26, dekoracja napisał:

ja raczej bym sobie życzył dostać w prezencie SN3 i ndx2. Taki skromny jestem. 

Niech Ci się spełni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 17:10, Kacper525 napisał:

Jeśli się nie mylę, przedłużona gwarancja do pięciu lat daje możliwość naprawy na gwarancji (po upływie 2 lat) uwzględniając części natomiast nie robociznę... tak przynajmniej jest w przypadku Niderlandów.

„For UK customers, Naim Audio offers an extended 3-year warranty on selected product lines (giving a total of 5 years warranty on the eligible product).

Please note the extended warranty is not available for the Mu-so or Qb.

For the extended warranty to be valid, customers must register the product with Naim Audio within 6 months of purchase. Any registration outside of the 6-month window will not be eligible for extended warranty.

The extended warranty will cover full parts and labour.

The extended warranty will not cover damage or defects caused by abnormal or unreasonable use (including repairs or alterations of products by a person other than Naim Audio or its nominated repair centres).

Registering your product helps Naim keep you informed of any product updates, news and special offers.  

For more information regarding the cost of repair under extended warranty, please contact your nearest retailer.”

według tego co podaje Naim na swojej stronie, wszelkie usterki wraz z robocizną są naprawiane nieodpłatnie, choć nurtuje mnie kwestia „for UK customers” ?.

Tak czy inaczej, jeśli dystrybutor będzie kręcił nosem warto również napisać maila do Salisbury i zapytać ich o stanowisko w tej sprawie.

Czy tak do końca wiadomo, jak jest z tą przedłużoną gwarancją i czy obejmuje ona Polskę ? Pytam dlatego, ponieważ jestem bardzo zainteresowany Naim Atom. Miałem wypożyczonego i oprócz paru niedociągnięć w sofcie, bardzo mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarkM napisał:

Czy tak do końca wiadomo, jak jest z tą przedłużoną gwarancją i czy obejmuje ona Polskę ? Pytam dlatego, ponieważ jestem bardzo zainteresowany Naim Atom. Miałem wypożyczonego i oprócz paru niedociągnięć w sofcie, bardzo mi odpowiada.

Warto zapytać w sklepie, w krajach Beneluxu (Niderlandy i Belgia) 3 dodatkowe lata pod warunkiem, że się produkt zarejestruje na stronie Latham audio (dystrybutor) do 30 dni od daty zakupu. Wszystkie modele Muso nie podlegają przedłużonej gwarancji, w pozostałych przypadkach owszem natomiast gwarancja po upływie pierwszych dwóch lat nie obejmuje kosztów robocizny a jedynie części.

 EU reguluje ogólne zasady i przepisy w kwestii udzielanych gwarancji, pamietam jak Miele Nederland dawało klientom możliwość wykupu (€200) dodatkowej gwarancji na kolejne 8 lat, niestety musieli z tym skończyć - właśnie z racji obowiazujących w EU przepisów.

Może dlatego Latham audio na dodatkowe 3 lata udziela jedynie gwarancji na części a na robociznę już nie ...może 

Dziwi mnie natomiast, że polski dystrybutor nie umieszcza takich informacji (szczegóły warunków gwarancji itp) na swojej stronie.

Godzinę temu, Jamówię napisał:

No Bracie bardzo Ci kibicuję żeby tak się właśnie stało. Szpital to smutne miejsce. Wracaj do domu i do marzeń ? 

Niech Ci się spełni!

Dołączam się do życzeń.. z całego serca!

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kacper525 napisał:

Warto zapytać w sklepie, w krajach Beneluxu (Niderlandy i Belgia) 3 dodatkowe lata pod warunkiem, że się produkt zarejestruje na stronie Latham audio (dystrybutor) do 30 dni od daty zakupu. Wszystkie modele Muso nie podlegają przedłużonej gwarancji, w pozostałych przypadkach owszem natomiast gwarancja po upływie pierwszych dwóch lat nie obejmuje kosztów robocizny a jedynie części.

Dziwi mnie, że polski dystrybutor nie umieszcza takich informacji (szczegóły warunków gwarancji itp) na swojej stronie.

Nie ma co łudzić..u nas, to przysłowiowy trzeci świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarkM napisał:

Nie ma co łudzić..u nas, to przysłowiowy trzeci świat.

ehh, myślę że to kwestia podejścia i szacunku dla klienta, która niestety kuleje w Polsce.

Ostatnio mojemu znajomemu padł NDX 2 - lewy kanał przestał grać. Dealer (mały sklepik) osobiście przyjechał do niego do domu i zapewnił, że sprzęt zabierze do dystrybutora i po naprawie odwiezie do właściciela. Oczywiście takie sytuacje również tu za często się nie zdarzają aby wlasciciel sklepu lub sprzedawca przyjeżdżali do klienta do domu po sprzęt w celu oddania do naprawy ale mamy erę korony wirusa, sklepy są pozamykane do 19 stycznia i trzeba sobie radzić. 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper525 napisał:

ehh, myślę że to kwestia podejścia i szacunku dla klienta, która niestety kuleje w Polsce.

Mental wielu polskich Wokulskich,sprzedać a potem spuścić nabywcę z problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 14:01, jackobtone napisał:

Atol poleciał jednak do Salisbury. Jest po gwarancji ale po kontakcie z Salisbury support zgodził się uznać to za naprawę gwarancyjną. Miło z ich strony. Oczywiście polski dystrybutor nie raczył się odezwać, przykre ?

Ja z kolei, jako że NAP200DR nie ma z czym grać, przygarnąłem końcówkę na czas nieobecności Atoma. Połączyłem przez TC ze swoim Naitem XS2... Kurcze, zaczynam rozumieć filozofię systemów dzielonych. ? 

Atom*

Z zainteresowaniem dowiemy się, o dokonanej naprawie i kosztach z nią związanych.

Po rozwodzie z UE chyba trudniej i drożej będzie przesyłać przesyłki do Anglii, ale może nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarkM napisał:

Z zainteresowaniem dowiemy się, o dokonanej naprawie i kosztach z nią związanych.

Po rozwodzie z UE chyba trudniej i drożej będzie przesyłać przesyłki do Anglii, ale może nie ?

Kilka dni temu do znajomego odezwał się serwisant z polskiego serwisu Naim. Powiedział, że naprawiają tylko drobiazgi i przeważnie naprawa opiera się na wymianie części na nową. Tak czy inaczej Atom jest już prawdopodobnie w UK i czas na naprawę zarezerwowano do 25.01. Wtedy zapewne poznam więcej szczegółów 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i milo mi dolaczyc do klubu.

Jako uzytkownik Naim 5SI, zaczalem ostatnio myslec o przesiadce na SN2. Na SN3 to mnie nie stac, z kolei XS3 na testach nie wypadl u mnie jakos super. To znaczy slychac od razu, ze to lepszy wzmacniacz od 5SI: wiecej detali, niuansow, przestrzeni i ze scena ma nie tylko szerokosc ale i glebie. Jednak 5SI jak dla mnie ma wiekszy fun-factor. Slyszalem i czytalem, ze SN2 to kierunek podobny do 5SI tylko ze wiecej i lepiej.

Rozgladam sie wiec za ciekawa oferta. Dzisiaj znalazlem ciekawe ogloszenie, jednak zafrapowalo mnie dosc dziwne (autorskie, domowe?) rozwiazanie - popatrzcie sami:

chrome_2021-01-06_17-46-06.thumb.png.7170d3f711c6d986bdf0560da7340f99.png

Chodzi mi o ten kabel owiniety na zworce, a wychodzacy z gniazda DIN i zdaje sie polaczony z "sygnałem uziemienia" (podaje za instrukcja). Ktos moze mnie oswiecic o co chodzi i po co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lechique napisał:

Witam serdecznie i milo mi dolaczyc do klubu.

Jako uzytkownik Naim 5SI, zaczalem ostatnio myslec o przesiadce na SN2. Na SN3 to mnie nie stac, z kolei XS3 na testach nie wypadl u mnie jakos super. To znaczy slychac od razu, ze to lepszy wzmacniacz od 5SI: wiecej detali, niuansow, przestrzeni i ze scena ma nie tylko szerokosc ale i glebie. Jednak 5SI jak dla mnie ma wiekszy fun-factor. Slyszalem i czytalem, ze SN2 to kierunek podobny do 5SI tylko ze wiecej i lepiej.

Rozgladam sie wiec za ciekawa oferta. Dzisiaj znalazlem ciekawe ogloszenie, jednak zafrapowalo mnie dosc dziwne (autorskie, domowe?) rozwiazanie - popatrzcie sami:

chrome_2021-01-06_17-46-06.thumb.png.7170d3f711c6d986bdf0560da7340f99.png

Chodzi mi o ten kabel owiniety na zworce, a wychodzacy z gniazda DIN i zdaje sie polaczony z "sygnałem uziemienia" (podaje za instrukcja). Ktos moze mnie oswiecic o co chodzi i po co to jest?

To zworka pre z końcówką. Należało by sprawdzić czy piny są całe . Kabelek podłączony jest do masy , bo może coś nie styka . A najlepiej zapytać właściciela , co tam na cudował i po co.

A nie , to masa do uziemienia jest podłączona. Może coś brumiało?

Drogo chce za tego sn2 . Dołóż trochę i rozejrzyj się za nowym. Po targowaniu za 12tyś powinieneś znaleźć.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ostatnio po głowie używany nd5xs. Chciałem zapytać posiadaczy tego strumieniowca jak działa spotify pod względem obsługi z telefonu z androidem? W ogóle jak tym sterować spotify? Mają już parę lat stąd moje pytanie. Ceny czasami wydają się atrakcyjne, ostatnio były po 800-900e wystawione. Oczywiscie zaraz sprzedane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 20:08, Niepokorny napisał:

Ot praktyczna ciekawostka.. 

Naimowska więc nie tania.

 

EE949A96-3B58-4DCD-B299-F11134677D34.jpeg

Praktycznym i pożytecznym byłoby w końcu zastąpienie kuriozalnych i archaicznych gniazd głośnikowych czymś przyzwoitym i uniwersalnym. No ale póki co taki "luksus" tylko w Statement. Gówniane oszczędności w urządzeniach za dziesiątki tysięcy...

W dniu 6.01.2021 o 22:08, lechique napisał:

Witam serdecznie i milo mi dolaczyc do klubu.

Jako uzytkownik Naim 5SI, zaczalem ostatnio myslec o przesiadce na SN2. Na SN3 to mnie nie stac, z kolei XS3 na testach nie wypadl u mnie jakos super. To znaczy slychac od razu, ze to lepszy wzmacniacz od 5SI: wiecej detali, niuansow, przestrzeni i ze scena ma nie tylko szerokosc ale i glebie. Jednak 5SI jak dla mnie ma wiekszy fun-factor. Slyszalem i czytalem, ze SN2 to kierunek podobny do 5SI tylko ze wiecej i lepiej.

Rozgladam sie wiec za ciekawa oferta. Dzisiaj znalazlem ciekawe ogloszenie, jednak zafrapowalo mnie dosc dziwne (autorskie, domowe?) rozwiazanie - popatrzcie sami:

chrome_2021-01-06_17-46-06.thumb.png.7170d3f711c6d986bdf0560da7340f99.png

Chodzi mi o ten kabel owiniety na zworce, a wychodzacy z gniazda DIN i zdaje sie polaczony z "sygnałem uziemienia" (podaje za instrukcja). Ktos moze mnie oswiecic o co chodzi i po co to jest?

To proste i skuteczne rozwiązanie eliminujące zakłócenia z przyłącza do sieci energetycznej pod domem właściciela:

 

crazy wiring.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 10:38, Kacper525 napisał:

ehh, myślę że to kwestia podejścia i szacunku dla klienta, która niestety kuleje w Polsce.

Ostatnio mojemu znajomemu padł NDX 2 - lewy kanał przestał grać. Dealer (mały sklepik) osobiście przyjechał do niego do domu i zapewnił, że sprzęt zabierze do dystrybutora i po naprawie odwiezie do właściciela. Oczywiście takie sytuacje również tu za często się nie zdarzają aby wlasciciel sklepu lub sprzedawca przyjeżdżali do klienta do domu po sprzęt w celu oddania do naprawy ale mamy erę korony wirusa, sklepy są pozamykane do 19 stycznia i trzeba sobie radzić. 

To nie jest kwestia podejścia do klienta. To kwestia podejścia do drugiego człowieka.

W tym roku kupiłem kulka klocków z UK i Norwegii to jak sprzedający (osoby prywatne) podchodzą do tematu to jest szok!!! Wszystko opisane, pełna dokumentacja foto. Wiadomości z zapytaniem czy wszystko ok, czy jestem zadowolony... Mam cały czas kontakt ze sprzedającymi. Czy ja mam takie szczęście do sprzedawców czy na zachód od PL to jednak inny świat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 22:08, lechique napisał:

Witam serdecznie i milo mi dolaczyc do klubu.

Jako uzytkownik Naim 5SI, zaczalem ostatnio myslec o przesiadce na SN2. Na SN3 to mnie nie stac, z kolei XS3 na testach nie wypadl u mnie jakos super. To znaczy slychac od razu, ze to lepszy wzmacniacz od 5SI: wiecej detali, niuansow, przestrzeni i ze scena ma nie tylko szerokosc ale i glebie. Jednak 5SI jak dla mnie ma wiekszy fun-factor. Slyszalem i czytalem, ze SN2 to kierunek podobny do 5SI tylko ze wiecej i lepiej.

Rozgladam sie wiec za ciekawa oferta. Dzisiaj znalazlem ciekawe ogloszenie, jednak zafrapowalo mnie dosc dziwne (autorskie, domowe?) rozwiazanie - popatrzcie sami:

chrome_2021-01-06_17-46-06.thumb.png.7170d3f711c6d986bdf0560da7340f99.png

Chodzi mi o ten kabel owiniety na zworce, a wychodzacy z gniazda DIN i zdaje sie polaczony z "sygnałem uziemienia" (podaje za instrukcja). Ktos moze mnie oswiecic o co chodzi i po co to jest?

A wiec zaczne od tego że to sprzet od Handlarza z którym gadka jest dziwna. Kiedyś kumpel od kolesia chciał kupić Electrocompanieta i zapytał o możliwość odsłuchu - oczywiście nie ma problemu. Gdy przyszło do konkretów to sie okazuje że sprzet jest gdzieś w polsce i nie bardzo jest jak słuchać a potem że nie ma możliwości i sprzet sprzedany... ale jak jest zainteresowany to mogą go sprzedać ale bez odsłuchu... tak to mocno nie poważne było. Pamiętaj że na dzień dobry będziesz musiał oddać ten SN2 do serwisu - konieczny recap!!! - a to wydatek ok 1200zł (audioelisium) wiec za taką kasę to bez problemu znajdziesz młodsze urządzenie od osoby prywatnej

 

A teraz o samym SN2 Bardzo dobry wzmacniacz i myśle że nie będzie ustępował z żaden znaczący sposób od NS3 (sn2 nie ma pre gramofonowego). bezpośrednio miałem okazje porównać XS vs SN1 i SN1 vs SN2. Różnica miedzy XS a SN1 to była przepaść. Różnica miedzy SN1 a SN2 spora ale juz nie tak duża. SN1 to taki ciepły misio nie męczący niczym. SN2 to już bardziej finezyjne granie ze znacznie lepszą przestrzenią.

Obecny system to SN2 + HiCapDR i nie mam zamiaru nic tu zmieniać bo w połączeniu z ATC gra to jak milion dolarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Floyd00 napisał:

To nie jest kwestia podejścia do klienta. To kwestia podejścia do drugiego człowieka.

W tym roku kupiłem kulka klocków z UK i Norwegii to jak sprzedający (osoby prywatne) podchodzą do tematu to jest szok!!! Wszystko opisane, pełna dokumentacja foto. Wiadomości z zapytaniem czy wszystko ok, czy jestem zadowolony... Mam cały czas kontakt ze sprzedającymi. Czy ja mam takie szczęście do sprzedawców czy na zachód od PL to jednak inny świat?

Podejście do klienta w świecie handlu, podejście do pacjenta w szpitalu a ogółem w odniesieniu podejścia do człowieka - zgadza się.

Od 16 lat nie kupuje w Polsce niczego poza produktami spożywczymi w czasie odwiedzin, a i na tej płaszczyźnie handlu i wymiany widzę ogromne różnice - patrząc np na Holandię (w UK nigdy nie byłem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DCD napisał:

Dzień dobry,

Panowie, szukam dla pacjenta do kupienia NAC202. NAP200 i CD5XS już są na pokładzie. Póki co za pre jest SN2. Może ktoś planuje się pozbyć NAC'a...?

Obecny SuperNait2 (362175) będzie do sprzedania.

Pozdrawiam

Konrad

SN2 w jakich pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Floyd00 napisał:

 Pamiętaj że na dzień dobry będziesz musiał oddać ten SN2 do serwisu - konieczny recap!!! - a to wydatek ok 1200zł (audioelisium) wiec za taką kasę to bez problemu znajdziesz młodsze urządzenie od osoby prywatnej

Ten SN2 jest jak widzę z 2014 r. Czy w urządzeniu +- 6 letnim wymagany jest już recap ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, puszkin napisał:

Ten SN2 jest jak widzę z 2014 r. Czy w urządzeniu +- 6 letnim wymagany jest już recap ? 

hej,

rozmawialem z wlascicielem i sprzet bedzie przed sprzedaza sprawdzony w AE zeby potwierdzic stan elementów itp.

co do recapu to ciezko powiedziec czy jest juz wymagany dlatego najlepiej jest wszystko pomierzyc.

mialem niedawno SN2 (426XXX) kilku letniego i ten niestety wymagał już sporej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dekoracja napisał:

Kilkuletni wzmacniacz wymaga sporej uwagi? To trochę szokujące oświadczenie ?

Pacjent zdecydował się na recap przy okazji  awarii - zamilkł jeden kanał.

dla porownania mialem XSa 11letniego, którego stan elementow byl lepszy jak w SN2 o którym wspominałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.