Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, puszkin napisał:

Też tak pomyślałem... A jakie mogą być objawy wskazujące na potrzebę wykonania Recapu ? W końcu ten kilkuletni SN2 bez powodu na stół nie trafił . 

trafil na stol z racji uszkodzenia mutingu jednego kanału.

objawy wskazujace na recap to spora utrata kontroli niskich rejestrów, konturu, gora idzie w zapiaszczenie, jest ostra, brak dynamiki i wypelnienia. to dotyczy praktycznie każdego urządzenia, nie tylko Naima.  Myślę, że to jest ciężko zauważyć, bo degradacja następuje w czasie a ludzki słuch przyzywczaja się do zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie recap wymagany jest dla zasilaczy i w okresie żywotności od 12 do 15 lat, wzmacniacze nie wymagają aż tyle uwagi, choć zapewne serwis po kilkunastu latach im nie zaszkodzi. 

Moja wypowiedź w oparciu o to co przekazał mi lokalny dystrybutor Latham Audio na zadane pytanie: "kiedy i co wymaga serwisu"?

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Systemy aktywne Naim Snaxo z głośnikami Kudos lub Naim Ovator. 
 

Ktoś ma/miał lub przerabiał ?

Ovatory Naima nie cieszą sie powodzeniam vs do kolumn innych producentów. Ponoć Ovatory z aktywną zwrotnicą i kilkoma końcówkami mocy Naima to granie na wyższym poziomie niż pasyne kolumny PMC, Bowers, Dynaudio, Sonus i inne..

Ktoś coś sie wypowie z sensem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DCD napisał:

Pacjent zdecydował się na recap przy okazji  awarii - zamilkł jeden kanał.

dla porownania mialem XSa 11letniego, którego stan elementow byl lepszy jak w SN2 o którym wspominałem.

Powiedział bym że i jeden i drugi klocek jest mi znajomy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SeQuenser napisał:

Witajcie koledzy. Jestem zmuszony pożegnać się że swoim systemem NAIM. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt.

W skład systemu wchodzi:

NAC 202

2 x Nap 200

NAP SC

HI-CAP

Poza tym posiadam stolik audio NAIM FRAIM pod te elementy.

Witaj.

jakbys mógł coś więcej napisać o stoliku, ile półek, zdjęcia i cena będę wdzięczny. 
wyslij proszę prywatna wiadomość 

tomek

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Krzysiek H napisał:

Cześć wszystkim,

mam prośbę o kontakt na priv kogoś kto ma sn3. Chciałbym coś zapytać. Z moim SN coś nie tak. 

Zaspokój naszą ciekawość i napisz też tutaj co się dzieje z Twoim SN3 ?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam prośbę o kontakt na priv kogoś kto ma sn3. Chciałbym coś zapytać. Z moim SN coś nie tak. 

Dzięki za reakcję, kontakt z dsd pomógł. Naim chyba zareagował na pilota z innego wzmacniacz i zawiesił częściowo. Nie działały niektóre przyciski do sterownia pilotem Naim. Odłączenie od prądu na chwilę pomogło. Więc ok. I dziękuję jeszcze raz audio elysium za kontakt w niedzielę. 

Dcd oczywiście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zniżki żadnej na NDX2 nie dali ale za mojego NDX w rozliczeniu zapłacił  €2750 co uważam za dobrą ofertę:-)

Sprzęt gra od wczoraj (głownie radio internetowe), także jeszcze za wiele powiedzieć nie mogą ale napewno gra spokojniej/zrównoważony, mniej "metalicznie"(jeśli to dobre określenie) w przypadku radia.

Bardzo fajnie słuchało się wczoraj przez słuchawki, zdecydownie mocniejszy, dociążone dolne rejestry natomiast bez przekoloryzowania i przesady...w skrócie bardzo muzykalny.

Jeśli chodzi o ustawienia, wszystko odbywa ile raczej intuicyjnie, z racji podłączonego wzmacniacza słuchawkowego za pośrednictwem RCA bardzo mi odpowiada możliwość zmiany wyjść audio z poziomu telefonu/ tabletu.

co mi zbytnio się nie podoba (kwestia kosmetyczna), po wejściu w stan uśpienia (nowe modele, ekologia, oszczędność itp) gaśnie podświetlanie loga Naim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie gratuluje. Ndx2 jest rewelacyjny.zacząłem  pisać o zasilaczu, ale doczytałem ze posiadasz xps dr, wiec łączysz go zapewne z ndx2. To połączenie tworzy z ndx2 jeden z najlepszych streamerow bez względu na cenę. Słuchałem tego zestawu i gra wspanaiale. Gratuluje jeszcze raz

tomasz f.

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Floyd00 napisał:

Którego miałeś NDXa? Jedynka była co najmniej w dwóch wersjach

jeden z ostatnich modeli, który zszedł z lini produkcyjnej - 2018 rok, nie posiadał  modułu radiowego (FM/DAB).

https://www.lexicommultimedia.nl/product/naim-ndx-music-streamer/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2021 o 10:07, Kacper525 napisał:

jeden z ostatnich modeli, który zszedł z lini produkcyjnej - 2018 rok, nie posiadał  modułu radiowego (FM/DAB).

https://www.lexicommultimedia.nl/product/naim-ndx-music-streamer/

Miał Blueta? Ja mam z 2018r i ma dwie anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ND5XS nie mam, ale wiem że aktualizacji już nie będzie. Wsparcie jest chyba tylko dla najnowszego modelu. Co do Spotify się nie wypowiem ale o ile ND5XS miał Spotify Connect to mieć go będzie 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mundek83 napisał:

Witam wszystkich 

Czy macie jakies doswiadczenia z odtwarzaczami cd tej zacnej firmy,warto?chodzi mi o model cd5si nie mam mozliwosci odsluchu,wiec moze pomozecie? czy lepiej doplacic i szukac cdx2 

 

Miałem go przez dwa lata .bardzo dobre , neutralne brzmienie , niezawodny. Sprzedałem , bo chciałem kupić cd5xs , niestety ciężko teraz dostać. Teraz żałuję , że sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mundek83 napisał:

Witam wszystkich 

Czy macie jakies doswiadczenia z odtwarzaczami cd tej zacnej firmy,warto?chodzi mi o model cd5si nie mam mozliwosci odsluchu,wiec moze pomozecie? czy lepiej doplacic i szukac cdx2 

 

Miałem cd5i i to był tragiczny odtwarzacz. Nie wiem jak na tym polu wypada cd5si czy jest jakis postęp w stosunku do poprzednika. Cd5xs+flatcap bajka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.