Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, MarkM napisał:

Czy oprócz paragonu, jest dokument gwarancji ? Ja mam tylko paragon.

Może zapytaj u źródła czyli dystrybutora? Powinni (chyba ? ) wiedzieć najlepiej co aktualnie dostarczają do salonów i czego wymagają od klientów serwisu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny na urządzeniu jest wyznacznikiem od kiedy do kiedy jest ważna gwarancja, dystrybutorzy (przynajmniej w większości krajów unii) każde urządzenie, które do nich trafia z Salisbury rejestrują,,, stąd brak potrzeby pisania nr seryjnego na paragonie. 

1 godzinę temu, Krzysiek H napisał:

Czyli można można otworzyć bez utraty gwarancji? 

 

U mnie nie ma odrębnej gwarancji, choć na stronie producenta jest taki wymóg. Sklep w PL nawet nr seryjnego na fakturze nie napisał. 

Możesz spróbować, ale jeśli się okaże ze majsterkowałeś przy urządzeniu ,,, bye bye gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MarkM napisał:

Czy oprócz paragonu, jest dokument gwarancji ? Ja mam tylko paragon.

W nowym urządzeniu jest zawsze  karta gwarancyjna , ale niekoniecznie musi być wypełniona. Można poprosić sprzedawcę o jej wypełnienie. Paragon  lub faktura jest podstawą do napraw gwarancyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

Ktoś podłączał bs node 2 do supernaita. U mnie głośniki brumią mocno jak podłączę analogowo. Z innym wzmaczniaczem bs node jest ok. 

 

Naim jest wyczulony na śmieci w sieci. BS ma zasilanie impulsowe z tego co pamiętam. Kolejna kwestia to widocznie na RCA coś się dzieje, to znaczy jest jakieś niepożądane napięcie powodujące takie artefakty. Opcje są dwie: "usunięcie" uziemienia z kabla zasilającego Naima (u mnie w Naicie XS2 pomogło tylko trochę, przydźwięk był cichszy ale nadal słyszalny), lub zakup zasilacza typu Hicap lub Teddycap. Po zakupie i podłączeniu Teddycapa kompletnie został ten problem u mnie wyeliminowany.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co samemu grzebać jeśli jest gwarancja, niech serwis to robi..

Zawsze dostawałem gwarancję w formie osobnej papierowej. Jeśli mie było to sie upominałem. 

Raz kupiłem używanego Hegla z polskiej dystrybucji bez pisemnej gwarancji ale z FV. Sklep który wystawił fakturę przyjął Hegla do naprawy serwisowej mimo że nie miałem na niego gwarancji i byłem 2 właścicielem. 
 

Trzeba rozmawiać, sklepom w takiej sytuacji raczej nie powinno zależeć na zrażaniu do siebie Klienta. 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jackobtone napisał:

Naim jest wyczulony na śmieci w sieci. BS ma zasilanie impulsowe z tego co pamiętam. Kolejna kwestia to widocznie na RCA coś się dzieje, to znaczy jest jakieś niepożądane napięcie powodujące takie artefakty. Opcje są dwie: "usunięcie" uziemienia z kabla zasilającego Naima (u mnie w Naicie XS2 pomogło tylko trochę, przydźwięk był cichszy ale nadal słyszalny), lub zakup zasilacza typu Hicap lub Teddycap. Po zakupie i podłączeniu Teddycapa kompletnie został ten problem u mnie wyeliminowany.

To prawda . U mnie dc blocker dopiero pomógł. Po podłączeniu przestało brumieć trafo. Druga sprawa , to zgodnie podłączyć fazę. Naim jest chimeryczny pod względem zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2021 o 16:42, Krzysiek H napisał:

Nic poczekam, muszę z wydatkami przystopować. Mam zamówione zasilanie liniowe do bs node, może będzie ok. 

Odwróć wtyczkę zasilania w BS o 180* i powinno pomóc. Miałem BS i nawet wymieniłem w nim moduł zasilacza. Dobry streamer. Jednak NDX dużo lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Krzysiek H napisał:

Nie wątpię że NDX lepszy. A czy zasilanie liniowe do BS pomaga? Nie mam dźwięku na myśli tylko przydźwięki / brumienie / pyrczenie w kolumnach? BS kupiłem dla wygody w obsłudze. 

Nie mam pojecia. U mnie nic nie brumiło, bzyczało itd. Napewno z zewnętrznym zasilaczem gra o klasę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2021 o 14:07, Krzysiek H napisał:

Ktoś podłączał bs node 2 do supernaita. U mnie głośniki brumią mocno jak podłączę analogowo. Z innym wzmaczniaczem bs node jest ok. 

 

Witam wszystkich, to mój pierwszy post

Co do meritum: u mnie node2i gra z XS2. Po podłączeniu analogowo bzyczało z wysokotonowych niesamowicie, na niskich poziomach głośności nie dało się słuchać muzyki.  Z innymi wzmacniaczami nie było tego efektu. Wymiana zasilania na liniowe z jakimś zasilaczem noname zredukowała to bzyczenie o jakieś 3/4, słychać je było jedynie gdy nic nie grało. Po podłączeniu zasilacza meanwell pyrczenie ustało całkowicie. Słychać wyłącznie delikatny szum przy zbliżeniu ucha do drivera na odległość ok 10cm. Oczywiście sama jakość dźwięku po wymianie zasilania jest znacząco na +

Edytowane przez KamilRZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2021 o 20:10, Krzysiek H napisał:

Macie jakieś doświadczenia z DAC r2r do supernaita? 

Obecnie testuje moduł takiego DACa. Póki co jest to wariant bez konkretnego stopnia wyjściowego (docelowo będzie tam bufor lampowy). DAC to Soekris R2R Dam 1921. Słuchałem tego na serwisowanym XS2 a obecnie napędzam Passa x250. w międzyczasie jolida 502b. Porównywałem to z MCD1100 i MCD500 oraz helios3 i CDS3.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tej platformy. Dźwięk jest bardzo napowietrzony (ogromna przestrzeń), naturalny, rozdzielczy, równy, słyszę zupełnie nowe dźwięki w utworach, które w zasadzie znam z bardzo różnych systemów. Muzykalność przoduje. Udało mi się to przetestować słuchowo na dwóch osobach, które mnie odwiedziły i były pod wrażeniem (w tym muzyk/kompozytor).  To jest projekt dla pacjenta, chociaż po tym co usłyszałem poważnie rozważam to do swojego systemu. Jest dużo info na forach zagranicznych o tego typu dacach. w PL kilka osob tez sie bawi tą platformą. DAC r2r to jest kompletnie inna metoda konwersji sygnału i stąd takie różnice brzmieniowe. 

Nie miałem styczności z innymi urządzeniami tego typu więc mogę się odnieść jedynie do pamięci słuchowej standardowych przetworników z CDplayerów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DCD napisał:

Obecnie testuje moduł takiego DACa. Póki co jest to wariant bez konkretnego stopnia wyjściowego (docelowo będzie tam bufor lampowy). DAC to Soekris R2R Dam 1921. Słuchałem tego na serwisowanym XS2 a obecnie napędzam Passa x250. w międzyczasie jolida 502b. Porównywałem to z MCD1100 i MCD500 oraz helios3 i CDS3.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tej platformy. Dźwięk jest bardzo napowietrzony (ogromna przestrzeń), naturalny, rozdzielczy, równy, słyszę zupełnie nowe dźwięki w utworach, które w zasadzie znam z bardzo różnych systemów. Muzykalność przoduje. Udało mi się to przetestować słuchowo na dwóch osobach, które mnie odwiedziły i były pod wrażeniem (w tym muzyk/kompozytor).  To jest projekt dla pacjenta, chociaż po tym co usłyszałem poważnie rozważam to do swojego systemu. Jest dużo info na forach zagranicznych o tego typu dacach. w PL kilka osob tez sie bawi tą platformą. DAC r2r to jest kompletnie inna metoda konwersji sygnału i stąd takie różnice brzmieniowe. 

Nie miałem styczności z innymi urządzeniami tego typu więc mogę się odnieść jedynie do pamięci słuchowej standardowych przetworników z CDplayerów.

 

Pozdrawiam

Zrobisz to przetestuje i się wypowiem ?

 

Pozdro J. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2021 o 17:31, Niepokorny napisał:

Po co samemu grzebać jeśli jest gwarancja, niech serwis to robi..

Zawsze dostawałem gwarancję w formie osobnej papierowej. Jeśli mie było to sie upominałem. 

Raz kupiłem używanego Hegla z polskiej dystrybucji bez pisemnej gwarancji ale z FV. Sklep który wystawił fakturę przyjął Hegla do naprawy serwisowej mimo że nie miałem na niego gwarancji i byłem 2 właścicielem. 
 

Trzeba rozmawiać, sklepom w takiej sytuacji raczej nie powinno zależeć na zrażaniu do siebie Klienta. 
 
 

Gwarancja musi być w formie dokumentu. Tak działa gwarancja, że jest papierem opisującym dodatkowe benefity vs. normalna rękojmia z przepisów. Jak nie ma papiera z gwarancją to nie ma gwarancji. Oczywiście w sensie stricte prawnym. To, czy firma x uzna, czy nie uzna jakieś tam około gwarancyjne roszczenia to jej wola. Ale jak mamy w dłoni papier to uznać musi. I dokładnie zgodnie z tym, co tam napisane. Może być wymagany do tego dowód zakupu (chyba w 99%) jest. 
ludzie mylą notorycznie rękojmię ustawową z gwarancją....

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.