Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.01.2021 o 15:41, jackobtone napisał:

Naim jest wyczulony na śmieci w sieci. BS ma zasilanie impulsowe z tego co pamiętam. Kolejna kwestia to widocznie na RCA coś się dzieje, to znaczy jest jakieś niepożądane napięcie powodujące takie artefakty. Opcje są dwie: "usunięcie" uziemienia z kabla zasilającego Naima (u mnie w Naicie XS2 pomogło tylko trochę, przydźwięk był cichszy ale nadal słyszalny), lub zakup zasilacza typu Hicap lub Teddycap. Po zakupie i podłączeniu Teddycapa kompletnie został ten problem u mnie wyeliminowany.

Problem z brumienieniem tweeterów rozwiązany po polsku, tj. metodą na drucik. Więc zasilanie impulsowe BS naimowi już nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 08:52, KamilRZ napisał:

Witam wszystkich, to mój pierwszy post

Co do meritum: u mnie node2i gra z XS2. Po podłączeniu analogowo bzyczało z wysokotonowych niesamowicie, na niskich poziomach głośności nie dało się słuchać muzyki.  Z innymi wzmacniaczami nie było tego efektu. Wymiana zasilania na liniowe z jakimś zasilaczem noname zredukowała to bzyczenie o jakieś 3/4, słychać je było jedynie gdy nic nie grało. Po podłączeniu zasilacza meanwell pyrczenie ustało całkowicie. Słychać wyłącznie delikatny szum przy zbliżeniu ucha do drivera na odległość ok 10cm. Oczywiście sama jakość dźwięku po wymianie zasilania jest znacząco na +

Na brumienie Node2i jest mega proste rozwiazanie (u nie zadziałało z Nait 5si). Wystarczy z dowolnego RCA wzmacniacza pociągnąć kabelek do bolca uziemiającego gniazdka sieciowego. Ja wykorzystałem badziewny RCA (jeden z tych dołączanych do dvd) obciąłem wtyk z jednej strony, odizolowałem kabel i zamotałem na bolcu gniazdka sieciowego, brumienie zniknęło jak ręką odjął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie , że to jest delikatnie mówiąc chore ? Sprzęt za kilkanaście tyś. do którego trzeba dokupywać dc blockery, zasilacze i kombinować z masą , żeby grał i nie brumił?Sam to robiłem , gdy miałem zestaw Naima.Nie piszę tego złośliwie , bo lubię brzmienie tego producenta , ale jestem ciekaw dlaczego Naim nie może wyeliminować brzęczenia trafa.Obudowy są solidne , elementy dobrej jakości , ale nie trafo musi brumieć.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chore. Hicap naprodukowali i interes musi się kręcić. Na rynku brytyjskim pensje x3 lub x4, więc tam kupienie , porownujac do naszych warunków, np. Sn3 za ok 6 kzl który brumi  i zasilacza za 2 kzl to nie jest wielkie rozczarowanie, zwłaszcza że dźwięk wynagradza. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 14:25, Krzysiek H napisał:

Jak widać Polak potrafi. Rozumiem, że masa rca? 

Wzmacniacze Naim potrzebują naimowskich źródeł które generują sygnał uziemienia lub jak w przypadku node dodatkowego uziemienia (instrukcja wzmacniaczy Naim)

Śmieci w sieci i zasilacze impulsowe nie mają wpływu na brumienie w głośnikach ale na już na głośną pracę transformatorów tak i rzeczywiście przy cenach Naima jest to irytujące, ale jak ktoś jest fanem brzmienia Naim to pozostaje nam przywyknąć

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jamówię napisał:

Zastanawiające jest to,że wszyscy sobie z tym radzą tylko nie Naim...

To ja chyba mam jakiś lepszy sprzęt Naima niż wy Panowie. Nic mi nie brumi w głośnikach. Troszkę słychać trafo od HiCapa (ale to trzeba głową na odległość 50cm przysunąć) ale zapewne to kwestia składowej stałej bo raz brumi głośniej a raz ciszej.

Jak miałem Node2i z fabrycznym zasilaniem, zasilaczem zewnętrznym to też mi nic nie brumiało. 

Jedynie co profilaktycznie zrobiłem to faza w gniazdkach podpięta tam gdzie trzeba a tym samym wszystkie urządzenia systemu podpięte do gniazdka zgodnie fazowo. Tak jak zaleca NAIM

 

Co do brumienia urządzeń innych firm to jest to zgodne z powiedzeniem: Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Prawie 25lat lat doświadczenia w HiFi i nie takie klocki jak naim brumią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Floyd00 napisał:

nie takie klocki jak naim brumią

Zgadza się brumią różne, te tanie i te drogie, kiedyś trafo w maim onkyo jak lodówka było słychać. 

Powiedzcie, w której dziurce powinna być faza w gnieździe  przy bolcu na górze: lewa czy prawa. Bo różne szkoły są. Wg mnie po prawej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Niepokorny napisał:

Po prawej w gniazdku zakładasz.

Czyli jak patrzysz od frontu to po lewej  

Ok, dzięki. Pociągnę temat i zadam kilka głupich pytań, bo mi to spokoju nie daje. 

Gniazdo w ścianie jest jak wyżej, czyli patrząc od frontu L (faza) po lewej (bolec na górze) . Ale na przewodzie zasilającym  dołączonym do naima na wyjściu wtyku iec prąd jest na N, choć na innym (komputerowym) jest prawidłowo czyli na wtyku iec prąd jest na L. 

Głupie pytanie: Jak wygląda oryginalny przewód zasilający naim, tj.

1. czy są jakieś napisy Naim (u mnie brak)? 

2. jaka grubość żył (u mnie wg napisu 3x1mm2)? 

3. czy też jest odwrócony układ N i L (może w GB gniazda są odwrotnie montowane, w końcu jeżdżą po lewej)? 

Z góry dziękuję osobie która sprawdzi i odpowie. 

 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Krzysiek H napisał:

1. czy są jakieś napisy Naim (u mnie brak)? 

Na przewodach dostarczanych z Naim, na wtyku IEC są zaznaczone L i N (faza po prawej gdy PE jest u góry). Zdjęcia znajdziesz w tym wątku we wcześniejszych wpisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, gniazdko mam jak na zdjęciu, ale jak wepnę przewód Naim to faza na wtyku iec pojawia się na N zamiast L. U nas przewody są odwrotnie robione (np.  w komputerowym przewodzie faza jest na L po wpięciu do tego samego gniazda). Przed chwilą sprawdziłem przewód naima z angielską wtyczką, też jest odwrotnie niż u nas. Pozostaje zakup listwy zasilającej i obrócenie wtyczki lub wpięcie innym przewodem - w ścianie mam 4 gniazda w gwiazdę łączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest zdjęcie, najlepiej według niego podłączać zawsze elektronikę. Ja tak robię i nigdy nie miałem problemów. Mam nadzieję że się przyda.

zdjęcie.jpg

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jamówię napisał:

Zastanawiające jest to,że wszyscy sobie z tym radzą tylko nie Naim...

No nie wszyscy. Miałem Atolla IN100, IN200. Tam to dopiero trafo brumiło...

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Niepokorny napisał:

Oryginalny i nieużywany przewód dołączony do Nac N272  

Widać na nim zaznaczoną fazę - L

Zgadza się, wepnij go do gniazda jak na zdjęciu powyżej (bolec na górze faza po lewej patrząc od przodu) i będziesz miał fazę na N w tym wtyku iec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtyczce wchodzącej do gniazdka nie mamy zaznaczonego L ale jest neutral - N (Zero/masa/niebieski)i to wystarczy. Jeśli tak ustawioną wtyczkę wkładamy do gniazdka z bolcem na górze to N patrząc od frontu zawsze jest z prawej strony więc fazę podłączamy z lewej strony. I tam też odpowiednio powinna być w gniazdku podpięta faza. 
Amen

786638D5-61F5-459F-AFC6-A26FA3EE7BE6.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To N w kółku raczej nie jest z tym związane. Włóż do gniazdka i sprawdź na wyjściu z przewodu. Jak włożę  naim  do gniazdka to na wyjściu faza jest w N, a jak włożę przewód z  komputera to faza jest prawidłowo na L. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

content://com.android.chrome.FileProvider/images/screenshot/16120892496941206390369.jpg

content://com.android.chrome.FileProvider/images/screenshot/16120892496941206390369.jpg

No i jasne u nich faza w gnieździe po prawej patrząc od przodu. W instrukcji PL Naim zaleca używanie przrwodu zasilającego Naim. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem pod Stream, tylko taki wtyk miałem din5, można AV, phono (inne wtyki din). Byle jaki kabel rca ucinamy i  łączymy z wtykiem din - oczywiście tylko masa rca do obudowy din bez gorącego pin. 

 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 11:23, Krzysiek H napisał:

To N w kółku raczej nie jest z tym związane. Włóż do gniazdka i sprawdź na wyjściu z przewodu. Jak włożę  naim  do gniazdka to na wyjściu faza jest w N, a jak włożę przewód z  komputera to faza jest prawidłowo na L. 

Weźcie z szuflady (lub kupcie za kilka zł) próbnik fazy i sprawdźcie. Faza powinna być po LEWEJ patrząc na wtyk jak poniżej. Jeżeli u Was się nie zgadza, a gniazdo ścienne ma bolec wypadałoby zamienić przewody w gniazdku. W gniazdach schuko wystarczy odwrócić wtyczkę.

To niepoważne ale nawet producentom życzącym sobie za swoje sieciówki dużo pieniędzy zdarzają się takie głupoty (losowe przykręcanie żył we wtyczkach).

IEC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1578906573_naimOrientationofIECPins..thumb.jpg.a734fcca9815d2c1a947ec1e2a3f56f9.jpg

Orientacja wtyczki.

Rysunek z dawnego forum Naima, przesłany przez producenta.

Trzeba pamiętać o tym, że wszystkie urządzenia muszą być podpięte wg tej samej orientacji.

Kolejność wtyczek na listwie licząc od wtyku zasilającego listwę - najpierw końcówka, potem pre a na końcu źródło.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, macktheknife napisał:

Weźcie z szuflady (lub kupcie za kilka zł) próbnik fazy i sprawdźcie. Faza powinna być po LEWEJ patrząc na wtyk jak poniżej. Jeżeli u Was się nie zgadza, a gniazdo ścienne ma bolec wypadałoby zamienić przewody w gniazdku. W gniazdach schuko wystarczy odwrócić wtyczkę.

To niepoważne ale nawet producentom życzącym sobie za swoje sieciówki dużo pieniędzy zdarzają się takie głupoty (losowe przykręcanie żył we wtyczkach).

IEC.jpeg

Już Dawno wzięli i sprawdzili..

I nie ma potrzeby nic w gniazdku zamieniać (bo co niektórych to może przerażać ?) JEŻELI korzystamy z listwy i sieciówek dedykowanych do audio bo one najczęściej są bez bolca więc wystarczy odwrotnie sieciówkę wpiąć w Listwę. Ja używam listwy i sieciówek Wireworlda

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Już Dawno wzięli i sprawdzili..

I nie ma potrzeby nic w gniazdku zamieniać (bo co niektórych to może przerażać ?) JEŻELI korzystamy z listwy i sieciówek dedykowanych do audio bo one najczęściej są bez bolca więc wystarczy odwrotnie sieciówkę wpiąć w Listwę. Ja używam listwy i sieciówek Wireworlda

I tak i nie. Jeżeli używasz zwykłej listwy bez filtrów etc. to zgoda, ale jeżeli listwa to nie tylko rozgałęźnik zasilania to już na wejściu faza ma znaczenie.

Natomiast przerażenie można całkowicie wyeliminować odcięciem bezpiecznikiem w skrzynce rozdzielczej.

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.