Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać po zdjęciach różne opcje są tej fazy. Gdyby ktoś kto ma dostęp do wnętrzności xs2/3 sn2/3 był uprzejmy sprawdzić i napisać, która dziurka gniazda iec wzmacniacza idzie przez bezpiecznik znajdujący się w gnieździe. Dziękuję z góry. 

Co do przewodów sieciowych, u mnie wzmacniacz aktualnie gra na 3x1.5mm2 od zepsutej wiertarki bosh (to nie jest żart) i nie zanosi się na zmianę. Na innych (ekranowanych i nieekranowanych ze srebrem i bez) jakoś za ostro było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek H napisał:

Jak widać po zdjęciach różne opcje są tej fazy.

Na zdjęciach faza jest przecież w tym samym miejscu - oznaczenie L na wtyku IEC kabla wchodzi na pin Live w gnieździe IEC w urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, paulek napisał:

Na zdjęciach faza jest przecież w tym samym miejscu - oznaczenie L na wtyku IEC kabla wchodzi na pin Live w gnieździe IEC w urządzeniu.

 L raz z lewej a raz z prawej, chyba że na pierwszym zdjęciu jest gniazdo, bo na drugim jest wtyk. Natomiast po wpięciu przewodu Naim do gniazda w PL (gdzie patrząc od przodu: bolec u góry, faza L z lewej N z prawej dziurce), faza na wtyku iec pojawia się w N. Więc albo inne przewody, zmiana w gnieździe w ścianie lub listwa z gniazdami Schuko i obrócenie wtyku, ale to zależy od listwy jeśli ktoś ma filtrowaną. Więc najlepiej wiedzieć przez który pin gniazda wzmacniacza idzie bezpiecznik. 

 

1578906573_naimOrientationofIECPins..thumb.jpg.a734fcca9815d2c1a947ec1e2a3f56f9.jpg

IEC.jpeg.d6404a08a35d98cc72f3454f99c3bcfd.jpeg

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paulek napisał:

Na górnym zdjęciu jest gniazdo a na dolnym wtyk. No nie da się tak włożyć wtyku aby faza była u góry w gnieździe ?

Chodzi o to, że przewód zasilający ma zazwyczaj wtyk Schuko (czyli bolec, ale dodatkowo dwa piny na obrzeżach) i wtedy jeżeli gniazdo listwy zasilającej jest również typu Schuko, to bez problemu można obrócić. Ja tak ma tak w listwie SUPRA MD06-EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, robi napisał:

Chodzi o to, że przewód zasilający ma zazwyczaj wtyk Schuko (czyli bolec, ale dodatkowo dwa piny na obrzeżach) i wtedy jeżeli gniazdo listwy zasilającej jest również typu Schuko, to bez problemu można obrócić. Ja tak ma tak w listwie SUPRA MD06-EU.

Mój komentarz dotyczył obrazków z wpisu 11223, gdzie jest pokazane gniazdo IEC w urządzeniu (fragment grafiki tylnej ścianki z instrukcji obsługi) oraz zdjęcie wtyku IEC.  Ważne jest na który pin w urządzeniu będzie podana faza, a nie gdzie jest faza w gnieździe ściennym / listwie i jakiego są typu. Co oczywiście nie zmienia faktu, że gniazdo typu schuko ułatwia sprawę w odpowiednim podłączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, paulek napisał:

Mój komentarz dotyczył obrazków z wpisu 11223, gdzie jest pokazane gniazdo IEC w urządzeniu (fragment grafiki tylnej ścianki z instrukcji obsługi) oraz zdjęcie wtyku IEC.  Ważne jest na który pin w urządzeniu będzie podana faza, a nie gdzie jest faza w gnieździe ściennym / listwie i jakiego są typu. Co oczywiście nie zmienia faktu, że gniazdo typu schuko ułatwia sprawę w odpowiednim podłączeniu.

To oczywiste. Mam wrażenie, że temat fazy we wtyku wraca co kilka lat w tym wątku  ?

Edytowane przez robi
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 09:30, Krzysiek H napisał:

Jak widać po zdjęciach różne opcje są tej fazy. Gdyby ktoś kto ma dostęp do wnętrzności xs2/3 sn2/3 był uprzejmy sprawdzić i napisać, która dziurka gniazda iec wzmacniacza idzie przez bezpiecznik znajdujący się w gnieździe. Dziękuję z góry. 

Co do przewodów sieciowych, u mnie wzmacniacz aktualnie gra na 3x1.5mm2 od zepsutej wiertarki bosh (to nie jest żart) i nie zanosi się na zmianę. Na innych (ekranowanych i nieekranowanych ze srebrem i bez) jakoś za ostro było. 

Zasilanie w naimia jest pinowane zawsze tak samo i nie ma czego tu sprawdzać

L - faza

N - neutralny

 

 

 

zrób sieciówkę z ydyp 3x1,5m2 fajny misiek się robi. Z chińskimi wtykami koszt takiej „sieciówki” kilkanaście złotych.

Ja z ciekawości na tym drucie nawet głośnikowy robiłem. Dość zaskakujące i dające do myślenia efekty. Polecam sprawdzić!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie przewodami sieciowymi. 

Kończąc i podsumowując ten temat, napiszę co zostało ustalone empirycznie (i potwierdzone przez jednego z kolegów). Tak jak niemiecki olej nadaje się do niemieckich silników, przewody sieciowe załączone do naima są dostosowane do brytyjskich gniazd ściennych, w których faza jest z prawej strony (patrząc od przodu). W PL standardem w gniazdach w ścianie jest faza z lewej strony (patrząc od przodu i bolec na górze). Więc, w celu zachowania prawidłowej polaryzacji, pozostaje przepięcie kabli w ścianie na wzór brytyjski, lub podłączenie przez listwę z gniazdami Schuko bez bolca i odpowiednie obrócenie wtyku sieciowego, lub podłączenie naima innym przewodem, w którym po wpięciu bezpośrednio do gniazda w ścianie będzie prawidłowa polaryzacja z fazą w L na wtyku IEC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 12:50, Krzysiek H napisał:

Dzięki wszystkim za zainteresowanie przewodami sieciowymi. 

Kończąc i podsumowując ten temat, napiszę co zostało ustalone empirycznie (i potwierdzone przez jednego z kolegów). Tak jak niemiecki olej nadaje się do niemieckich silników, przewody sieciowe załączone do naima są dostosowane do brytyjskich gniazd ściennych, w których faza jest z prawej strony (patrząc od przodu). W PL standardem w gniazdach w ścianie jest faza z lewej strony (patrząc od przodu i bolec na górze). Więc, w celu zachowania prawidłowej polaryzacji, pozostaje przepięcie kabli w ścianie na wzór brytyjski, lub podłączenie przez listwę z gniazdami Schuko bez bolca i odpowiednie obrócenie wtyku sieciowego, lub podłączenie naima innym przewodem, w którym po wpięciu bezpośrednio do gniazda w ścianie będzie prawidłowa polaryzacja z fazą w L na wtyku IEC. 

Obawiam się że standard polski i brytyjski jest taki sam. Czyli faza jest tam gdzie ją elektryk przykręci.. 

Druga sprawa jest taka że na gniazdkach podwójnych zawsze drugie gniazdko jest podłączone odwrotnie.

wiec sam musisz wymontować gniazdo i połączyć faze tak gdzie chce naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Floyd00 napisał:

Obawiam się że standard polski i brytyjski jest taki sam. Czyli faza jest tam gdzie ją elektryk przykręci.. 

No nie jest tak jak piszesz. Ważne jest też czy faza jest w prawidłowym miejscu w przypadku komputerów i innych urządzeń. Weź przewód komputerowy z polskiej dystrybucji i porównaj z przewodem naima. Miałem już z tym problem, po podłączeniu pieca gazowego CO do gniazda z nieprawidłową fazą płytkę sterowniczą rozwaliło, a że piec podłączał hydraulik na fuchę (chciałem taniej) to 2 kzł wyjechało z kieszeni na nowy moduł sterowniczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krzysiek H napisał:

No nie jest tak jak piszesz. Ważne jest też czy faza jest w prawidłowym miejscu w przypadku komputerów i innych urządzeń. Weź przewód komputerowy z polskiej dystrybucji i porównaj z przewodem naima. Miałem już z tym problem, po podłączeniu pieca gazowego CO do gniazda z nieprawidłową fazą płytkę sterowniczą rozwaliło, a że piec podłączał hydraulik na fuchę (chciałem taniej) to 2 kzł wyjechało z kieszeni na nowy moduł sterowniczy. 

Prędzej uwierzę w to że pomylił fazę z uziomem... 

 

...chiński przewód z polskiej dystrybucji? Nie bardzo rozumiem co ma sieciówka do połaczenia 3kabli na odcinku puszka gniazdko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj i napisz. Weź przewód komputerowy włóż do gniada, zobacz próbnikiem gdzie jest faza na wtyku iec, potem włóż przewód naima do tego samego i zobaczysz różnicę. 

Piec CO ma tylko 2 kable, bez uziomu, a jak się potem okazało w instrukcji pieca napisali że musi być zachowana właściwa polaryzacja. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzysiek H napisał:

Spróbuj i napisz. Weź przewód komputerowy włóż do gniada, zobacz próbnikiem gdzie jest faza na wtyku iec, potem włóż przewód naima do tego samego i zobaczysz różnicę. 

Piec CO ma tylko 2 kable, bez uziomu, a jak się potem okazało w instrukcji pieca napisali że musi być zachowana właściwa polaryzacja. 

Widzę że się nie dogadamy. Weź probówkę i sprawdź gdzie w gniazdku masz fazę (sprawdź szczególnie wszystkie gniazdka podwójne - w pojedynczej obudowie). Sprawdź tak wszystkie gniazdka w mieszkaniu a potem mi powiedz według „jakiej normy” masz je połączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gniazda sam montowalem i we wszystkich za radą znajomego elektryka fazę mam jak na zdjęciu w poście 11203, tj bolec na górze faza z lewej.  Kończę ten temat bo od tej fazy można fazy dostać. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 17:35, Floyd00 napisał:

Widzę że się nie dogadamy. Weź probówkę i sprawdź gdzie w gniazdku masz fazę (sprawdź szczególnie wszystkie gniazdka podwójne - w pojedynczej obudowie). Sprawdź tak wszystkie gniazdka w mieszkaniu a potem mi powiedz według „jakiej normy” masz je połączone. 

Pierdzielicie Hipolicie..?
Temat wałkowany i sprawdzany..nie chcesz czytać  lub probówką w łapie sprawdzić że oryginalna sieciówka Naima z polskiej dystrybucji ma zmienione na wyjściu miejsce fazy to twoja sprawa.

Dla porównania sieciówka komputerowa nie zamienia.

A Krzycha sie nie czepiaj bo dobrze gada.    

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireworld Stratus, Aurora, Electra na listwie Matrix 2. Przystępne ceny, solidne wykonanie. Amerykańska marka. 
 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0903/ww.html

na olx ktoś listwe za 350 sprzedaje, dobra na start i w sam raz do Naima. 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stach_s napisał:

Koledzy, czy jest szansa na jakikolwiek progres zmieniając kolumny do Unitiqute2b z Dynaudio X18 na coś w budżecie 4-5kPln?

Ciężko stwierdzić. Te dyńki cechują się dosyć niską skutecznością na poziomie 86db/W. Chyba większy progress w tym przypadku dałby zakup końcówki mocy, gdzie Unitiqute robiłoby za preamp. Nadmienię jednak, że nie mam żadnego doświadczenia z Unitiqute, a dyńki miałem ale X14 i wiem że potrzebują trochę prądu do rozwinięcia skrzydeł.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ  było  kilka  zapytań dodam że wysyłka  do odbiorcy jest po mojej  stronie a  osobie  która byłaby  zdecydowana na  zakup przyznany byłby  specjalny rabat na  modele Clear oraz Crystal.Oba  modele bazują na  srebrze. Panowie  warto sprawdzić ?

Jest  okazja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 09:27, Krzysiek H napisał:

Nowy temat, żeby forum żyło 

Połączenie 2rca-2rca vs din5-2rca. Trochę o tym było ale teraz są xs3/sn3. Ktoś używał lub używa, czy warto? Ja są Wasze spostrzeżenia? 

Ja sprawdzałem w SN3 Tellurium Black Diamond RCA vs Chord Signature Tuned Aray RCA-5DIN

Za źródło robił Moon 390.

Od razu Ci napiszę, że nie istnieje coś takiego jak lepsze. Zależy z czym łączysz. Z PMC lepiej grał Chord, takim grubszym bardziej dociążonym dźwiękiem lekko przyciętym na górze. Z kolei z Elac Vela FS407 lepiej zagrał Tellurium, ponieważ Elaci nie grają tak lekko jak PMC.

Musisz sprawdzić u siebie bo się nie dowiesz.

Po 2 i pół miesiąca wystawiłem SN3 na sprzedaż, ponieważ zakupiłem do kompletu końcówkę 330A i gra to ze 390-tką synergicznie. Do SN3 trzeba najlepiej źródła Naimowskiego. Chociaż z 390-tką też grało to bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   4 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.