Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, marek s napisał:

Ja sprawdzałem w SN3 Tellurium Black Diamond RCA vs Chord Signature Tuned Aray RCA-5DIN

Dzięki za odzew, u mnie docelowo źródłem będzie nd5xs2 lub ndx2. Na razie spróbuję z tym co mam, zwłaszcza że mogę próbować ze zmianą opa w dac, co daje duże możliwości dopasowania dźwięku do SN i pod swoje ucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 12:05, stach_s napisał:

Koledzy, czy jest szansa na jakikolwiek progres zmieniając kolumny do Unitiqute2b z Dynaudio X18 na coś w budżecie 4-5kPln?
 

Olśnienie z przed chwili ;))

Może zamiast kombinować z wymianą monitorów poszukać używanego Uniti lub Uniti 2 - większy zapas mocy który powinien kopnąć Dynie przy cichym słuchaniu (bo o to głównie mi chodzi)?

Czy to lepsza droga???

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stach_s napisał:

Olśnienie z przed chwili ;))

Może zamiast kombinować z wymianą monitorów poszukać używanego Uniti lub Uniti 2 - większy zapas mocy który powinien kopnąć Dynie przy cichym słuchaniu (bo o to głównie mi chodzi)?

Czy to lepsza droga???

Bardzo dobra droga.

Przeszedłem taką samą kilka lat temu. Unitiqute 2b, który jest bardzo fajny, zgrabny, mały itd, ale niestety brakuje prądu.

Nie był w stanie wysterować małych Amphion Ion+ w sypialni. Również któryś ze starszych półkowych Dynaudio grał kluchowato.

Próbowałem z końcówką NAP100, ale dźwięk był inny i nie do końca mnie satysfakcjonował. 

Jest o tej kombinacji sporo w sieci, zdania są podzielone.

Sprzedałem ją oraz Unitiqute. 

Dopiero Unitilite pokazał, co to jest dynamiczne granie.

Obecnie choroba audio nieco mi przeszła i mam od dłuższego czasu Uniti 2b w salonie oraz Unitilite z Amphion w sypialni.

Czasami je zamieniam miejscami dla zabawy. Każdy gra nieco inaczej...

 

 

 

 

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu zmianach akustycznych, ustrojstwa etc. Sr3 super zagrały lepiej. Nadal jednak niesatysfakcjonująco. Rozwiązałem problem radykalniej. Kupiłem 1028 be2 i sprzedałem AV. Polecam to połączenie do Superuniti. :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przede wszystkim dźwięk staje się bardziej wyrafinowany barwowo, słyszymy większe bogactwo i różnorodność, poprawia się góra pasma a przede wszystkim przestrzeń, która rośnie i zyskuje głębię. A dynamika staje się jeszcze lepsza!"

To samo można by napisać o dodaniu Teddy Capa do Naita XS2. Dokładnie to zaobserwowałem. Tydzień temu, po tych trzech miesiącach używania TC stwierdziłem, że wypnę go i zobaczę jaka jest różnica. No i posłuchawszy chwilę Naita bez TC ogłaszam wszem i wobec, że TC to "must have" do XS2.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jackobtone napisał:

"Przede wszystkim dźwięk staje się bardziej wyrafinowany barwowo, słyszymy większe bogactwo i różnorodność, poprawia się góra pasma a przede wszystkim przestrzeń, która rośnie i zyskuje głębię. A dynamika staje się jeszcze lepsza!"

To samo można by napisać o dodaniu Teddy Capa do Naita XS2. Dokładnie to zaobserwowałem. Tydzień temu, po tych trzech miesiącach używania TC stwierdziłem, że wypnę go i zobaczę jaka jest różnica. No i posłuchawszy chwilę Naita bez TC ogłaszam wszem i wobec, że TC to "must have" do XS2.

No raczej cudów tutaj nie ma, dodatkowe zasilanie preampa powinno wnieść porawę i zapewne tak się dzieje, tylko nie każdy przywiązuje do tego znaczenie bo to są delikatne aczkolwiek ważne poprawy pewnych aspektów dźwięku, szkoda tylko, że tak wysoko wycenione przez Naima, mowa tu o zasilaczu oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gabler napisał:

No raczej cudów tutaj nie ma, dodatkowe zasilanie preampa powinno wnieść porawę i zapewne tak się dzieje, tylko nie każdy przywiązuje do tego znaczenie bo to są delikatne aczkolwiek ważne poprawy pewnych aspektów dźwięku, szkoda tylko, że tak wysoko wycenione przez Naima, mowa tu o zasilaczu oczywiście. 

Szczerze mówiąc nie powiedziałbym, że to delikatne zmiany. To znaczy może pod względem detali/szczegółowości to tak(choć i tak nie nazwałbym ich zmianami na granicy percepcji), ale ogólna prezentacja sceny i jej trójwymiarowość to już kwestia której nie można zepchnąć na pobocze. No i nie ukrywam i co więcej już to pisałem, że moim zdaniem te wszystkie integry Naima już po zakupie powinny brzmieć tak dobrze jak brzmią po dodaniu TC/HC itd. Jednakże producent znalazł sobie ścieżkę rozwoju i dodatkowego zarobku, do czego oczywiście ma prawo.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jackobtone napisał:

Szczerze mówiąc nie powiedziałbym, że to delikatne zmiany

W przypadku XS, xs2 zostało to potwierdzone na tym forum. Test z linka dotyczył sn3, w którym wg producenta poprawiono wydajność. 

Ze strony producenta do sn3: Wbudowany moduł 24V DR: ciesz się czystszą mocą i poprawą wydajności dzięki technologii Naim Discrete Regulation zastosowanej w całej sekcji przedwzmaczniacza

 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by prześledzić schemat preampa w takim xs3 czy sn3 bo coś czuję, że tam ta budowa układów jest celowo tak zrobiona by ograniczyć co nieco, ale taka praktyka tego producenta. 

Za całość z Hicapem to wychodzi niezła kwota ok28tyś...i pytanie która integra bez osobnego zasilania preampa zagra podobnie albo lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów... czy ktoś może wie gdzie będę mógł  naprawić dual teddycapa ? , najlepiej w Wielkopolsce . Ewentualnie jeśli ktoś miał podobny problem proszę o radę. .... . Może po prostu odesłać go do Izraela  na naprawę! ...z góry dziękuję za wszelkie sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek H napisał:

Mam pytanie do posiadacza lub byłego posiadacza nd5xs2. Jak wygląda obsługa z tabletu/telefonu? Chodzi mi o wygodę w użytkowaniu, tidal itp oraz stabilność aplikacji. 

 

na podstawie moich doświadczeń, korzystając z iPad Air, iPad Pro ....

Obsługa dość intuicyjna, przyjemna i prosta. Po zrobieniu "porządku" z siecią domową (przyzwoity router oraz ND5XS "podpięty" kablem ethernet) wszystko działało bez zarzutów. 

Muszę przyznać ze apka oraz obsługa nowych urządzeń (NDX2 itd) niewiele się różni od poprzednich modeli.

 

ups .. właśnie zauważyłem w Twoim pytaniu "2" czyli chodzi Ci o nowe urządzenia. Na przykładzie NDX2: możliwość słuchania stacji radiowych w jakości Flac, Tidal działa super (ubolewam nad brakiem możliwości słuchania w jakości MQA:-( ),  Qobuz wynagradza - można słuchać high res.

 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kacper525 napisał:

Obsługa dość intuicyjna, przyjemna i prosta. Po zrobieniu "porządku" z siecią domową (przyzwoity router oraz ND5XS "podpięty" kablem ethernet) wszystko działało bez zarzutów. 

Dzięki, podpinałeś kablem czy wifi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzysiek H napisał:

Dzięki, podpinałeś kablem czy wifi? 

kablem, uważam to za najlepsze rozwiazanie, dodatkowo miedzy siecią a streamerem jest serwer Melco, który wymaga przewodowego podłączenia. Nowe streamery Naim mają możliwość łączenia się z siecią 5ghz i myślę, że dostarczają mniej nieoczekiwanych "niespodzianek" jeśli chodzi o wifi aniżeli poprzednie modele.

Apką można urządzenie wybudzać z uśpienia jak również usypiać. Podczas uśpienia zielone logo Naim gaśnie co nie do końca mi się podoba ale cóż... nazwijmy to postępem technologiczno-ekologicznym (oszczędzanie energii) ?

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.