Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście to Twoja decyzja co sobie kupisz ale na jeśli mogę coś doradzić; posłuchać najpierw i porównać.

Za nim się przesiadłem z NDX na NDX2 nie zdawałem sobie sprawy z różnicy w brzmieniu, oczywiście na korzyść 2.

 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

Wracam do kabli głośnikowych, ktoś używa linn k20, nac a4 lub porównywał je z nac a5? Z tego co czytam nac A5 są bardzo sztywne (nie miałem). Na forum Naim ludzie żartują że rura miedziana jest bardziej giętka. 

Ze sztywnością się w 100% zgadzam. Bardzo sztywne kable. Co do reszty nie wiem, nie porównywałem.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetu:

NAC A4 i chyba linn k20: 2-żyłowy kabel głośnikowy każdy rdzeń zawiera 54 żyłki z miedzi 0,3 mm (4 mm2). Pojemność: 16 pF na metr. Indukcyjność: 0,93 µH na metr. 

 

NAC A5: 2-żyłowy kabel głośnikowy, każdy rdzeń zawiera 19 żył z miedzi 0,5 mm (4 mm2). Pojemność: 16 pF na metr. Indukcyjność: 1uH na metr. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści ze świata! Jaki czas temu pisałem o spalonym Atomie znajomego. Otóż jednak, wbrew temu co myślałem, nie poleciał/popłynął do GB, bo paleta uszkodzonego sprzętu się nie uzbierała (paleta ze względu bezpieczeństwa przesyłki prawdopodobnie). Czekali czekali, aż się pojawiła oplata celna w przypadku przesyłek PL-GB. W związku z tym Naim w Salisbury stwierdził, że w takim razie żeby nie nabijać kosztów celnych wyśle części do Polski, tak żeby nasi autoryzowani serwisanci sobie z tym poradzili. Wymienili praktycznie wszystko poza obudową. Spalił się wzmacniacz słuchawkowy i przy okazji wypalił dziurę w płycie głównej. Tak czy inaczej, działający Atom wrócił dzisiaj (po prawie dwóch miesiącach) do przeszczęśliwego w związku z tym właściciela. ? Tak swoją drogą, czeka go wygrzewanie sprzętu od nowa. ? No ale mimo, że Atom był miesiąc po gwarancji, uznali to za naprawę gwarancyjną i znajomy nie poniósł żadnych związanych z tym kosztów. Miło ze strony Naima.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jackobtone napisał:

Wieści ze świata! Jaki czas temu pisałem o spalonym Atomie znajomego. Otóż jednak, wbrew temu co myślałem, nie poleciał/popłynął do GB, bo paleta uszkodzonego sprzętu się nie uzbierała (paleta ze względu bezpieczeństwa przesyłki prawdopodobnie). Czekali czekali, aż się pojawiła oplata celna w przypadku przesyłek PL-GB. W związku z tym Naim w Salisbury stwierdził, że w takim razie żeby nie nabijać kosztów celnych wyśle części do Polski, tak żeby nasi autoryzowani serwisanci sobie z tym poradzili. Wymienili praktycznie wszystko poza obudową. Spalił się wzmacniacz słuchawkowy i przy okazji wypalił dziurę w płycie głównej. Tak czy inaczej, działający Atom wrócił dzisiaj (po prawie dwóch miesiącach) do przeszczęśliwego w związku z tym właściciela. ? Tak swoją drogą, czeka go wygrzewanie sprzętu od nowa. ? No ale mimo, że Atom był miesiąc po gwarancji, uznali to za naprawę gwarancyjną i znajomy nie poniósł żadnych związanych z tym kosztów. Miło ze strony Naima.

Latający Cyrk Naim-a Pythona (a może dystrybutora Naim-a Pytona). Centralizowanie usług serwisowych z tak imponującym czasem reakcji na poziomie kontynentu (oby tylko) dla dóbr konsumenckich to najgłupszy model jaki można sobie wyobrazić, szczególnie w kontekście przewidywalnych konsekwencji Brexit. Głupszy jest tylko brak gwarancji. Zbieranie pudełek na wysyłkę paletową, 2 miesiące oczekiwania... To już nawet nie jest zabawne. Rozum podpowiada - trzymaj się od takiego szmelcu z daleka ale serce... ?

Oby tylko wzmacniacz słuchawkowy znowu nie "wygrzał" wszystkiego do gołej obudowy ?

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, macktheknife napisał:

Latający Cyrk Naim-a Pythona (a może dystrybutora Naim-a Pytona). Centralizowanie usług serwisowych z tak imponującym czasem reakcji na poziomie kontynentu (oby tylko) dla dóbr konsumenckich to najgłupszy model jaki można sobie wyobrazić, szczególnie w kontekście przewidywalnych konsekwencji Brexit. Głupszy jest tylko brak gwarancji. Zbieranie pudełek na wysyłkę paletową, 2 miesiące oczekiwania... To już nawet nie jest zabawne. Rozum podpowiada - trzymaj się od takiego szmelcu z daleka ale serce... ?

Oby tylko wzmacniacz słuchawkowy znowu nie "wygrzał" wszystkiego do gołej obudowy

Martwi mnie jeszcze jedno, a mianowicie żywotność nowych urządzeń. Jeżeli sprzęt ma wytrzymać 2 lata, to strach robić upgrade ?. Moje Unitilite jest z 2013, a Uniti 2b z 2015 - na razie bez żadnych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jackobtone napisał:

Wieści ze świata! Jaki czas temu pisałem o spalonym Atomie znajomego. Otóż jednak, wbrew temu co myślałem, nie poleciał/popłynął do GB, bo paleta uszkodzonego sprzętu się nie uzbierała (paleta ze względu bezpieczeństwa przesyłki prawdopodobnie). Czekali czekali, aż się pojawiła oplata celna w przypadku przesyłek PL-GB. W związku z tym Naim w Salisbury stwierdził, że w takim razie żeby nie nabijać kosztów celnych wyśle części do Polski, tak żeby nasi autoryzowani serwisanci sobie z tym poradzili. Wymienili praktycznie wszystko poza obudową. Spalił się wzmacniacz słuchawkowy i przy okazji wypalił dziurę w płycie głównej. Tak czy inaczej, działający Atom wrócił dzisiaj (po prawie dwóch miesiącach) do przeszczęśliwego w związku z tym właściciela. ? Tak swoją drogą, czeka go wygrzewanie sprzętu od nowa. ? No ale mimo, że Atom był miesiąc po gwarancji, uznali to za naprawę gwarancyjną i znajomy nie poniósł żadnych związanych z tym kosztów. Miło ze strony Naima.

jestem ciekawy, czy to czysty przypadek, czy wada fabryczna. a jesli wada fabryczna, to czy nowa rewizja jest jej pozbawiona..?

z przykroscia stwierdzam, ze ost trafiaja do mnie kilkuletnie sn czy xs ktore sa po prostu uszkodzone.

ostatni xs2 nie dosc, ze strzelajacy w prawym kanale, to jeszcze kondy w zasilaczu wyschniete ponizej wszelkich norm.

raz tylko naprawialem serię oliwkową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DCD napisał:

z przykroscia stwierdzam, ze ost trafiaja do mnie kilkuletnie sn czy xs ktore sa po prostu uszkodzone.

Na czym polegają uszkodzenia, tzn. co najczęściej się psuje i jakie objawy, oprócz wysychajacych kondensatorów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysiek H napisał:

Na czym polegają uszkodzenia, tzn. co najczęściej się psuje i jakie objawy, oprócz wysychajacych kondensatorów? 

uszkadzaja sie przelaczniki mutingu, zimne luty, zwlaszcza w stopniu PRE, trzeszczace potki, rozjechane prady biasu - najczesciej brak, CDki po 2-3latach czytniki do wymiany i uwaga, sa juz wkladane chinskie noname...

suchość, brak dynamiki, zamulony bas, "szklista" gora. troche jak nie naim. ale wszystkie kondy zasilacza sie tak zachowuja, w kazdym innym sprzecie objawy sa podobne brzmieniowo.

reszta usterek w/w opisanych jest ewidentna i sa to np strzaly w głośnikach, ktorych wczesniej nie bylo.

naim z natury jest neutralny, co moze byc mylnie odczytywane jako barwa sucha, ale wyschniety naim jest wlasnie wybitnie suchy i ostry. to sa moje odczucia soniczne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DCD napisał:

naim z natury jest neutralny, co moze byc mylnie odczytywane jako barwa sucha, ale wyschniety naim jest wlasnie wybitnie suchy i ostry. to sa moje odczucia soniczne. 

 

Dzięki, dobrze wiedzieć. Myślę, że psują się wszystkie, nie tylko Naim, zresztą tak chyba ze wszystkim jest obecnie. Stare modele aut jeżdżą jak są zadbane, a nowe psują się, oszczędności w produkcji. Póki gwarancja - serwis naima, a później DCD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

Dzięki, dobrze wiedzieć. Myślę, że psują się wszystkie, nie tylko Naim, zresztą tak chyba ze wszystkim jest obecnie. Stare modele aut jeżdżą jak są zadbane, a nowe psują się, oszczędności w produkcji. Póki gwarancja - serwis naima, a później DCD

Jak cos to zapraszam. Namiary w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DCD napisał:

jestem ciekawy, czy to czysty przypadek, czy wada fabryczna. a jesli wada fabryczna, to czy nowa rewizja jest jej pozbawiona..?

z przykroscia stwierdzam, ze ost trafiaja do mnie kilkuletnie sn czy xs ktore sa po prostu uszkodzone.

ostatni xs2 nie dosc, ze strzelajacy w prawym kanale, to jeszcze kondy w zasilaczu wyschniete ponizej wszelkich norm.

raz tylko naprawialem serię oliwkową...

Dzień wcześniej, przed "spłonięciem" Atoma, uszkodziło się gniazdo słuchawkowe. Zapewne ono było sprawcą serii reakcji łańcuchowych począwszy na spalonym wzmacniaczu słuchawkowym, a skończywszy na wypalonej dziurze w płycie głównej. Nie mniej do samego uszkodzenia gniazda słuchawkowego nie powinno było dojść.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fejsowej grupie Porsche czytałem o chłopie co miał w tym samym czasie 3 różne modele Porsche a musiał Uberem dupe wozić bo wszystkie 3 stały w Serwisie ASO..

Normą się staje że płacimy jak za Kawior a na talerzu Kupę dostajemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Niepokorny napisał:

Sie tu robi powoli Klub Naimowego  Dziamolenia zramolałych audioholików

Dla równowagi, jestem bardzo zadowolony z mojego naima.

A dla tych, którym kanały nierówno grają załączam wpis z Naim community(nie mój): 

Zauważyłem, że coraz bardziej skręcam równowagę w prawo i myślę, że właściwy kanał słabnie. Po usunięciu dużego kawałka woskowiny z mojego prawego ucha równowaga jest ponownie wycentrowana. Byłem naprawdę przekonany, że to system, dopóki nie odwiedziłem lekarza z bólem ucha, a on rozwiązał oba problemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich przewodów zasilających używacie do SN? Co warto sprawdzić / kupic w normalnych pieniądzach, tj. do 1 kzł. Po 4-5 kzł nie kupię bo to dla mnie szaleństwo. Na forum naima chwalone wireworld, nie wiem czy Stratus czy lepiej Aurora. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem Naimy spróbowałem także sieciówek. Stratusa i Aurorę też miałem.

Niewiele pamiętam jak to grało ale po tygodniu wróciłem do kabli z pudełka.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rochu napisał:

Gdy miałem Naimy spróbowałem także sieciówek. Stratusa i Aurorę też miałem.

Niewiele pamiętam jak to grało ale po tygodniu wróciłem do kabli z pudełka.

Dzięki, ja niestety słyszę kable (IC i głośnikowe też). Na razie na zasilających próbowałem jakieś ze srebrem, ale wróciłem do kabli z pudełka. W jednym ze sklepów wyprzedają wireworld i zastanawiam się czy nie kupić. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DCD napisał:

szybkie pytanie. NAC202 w idealnym stanie, ile +/- to się powinno cenić teraz

https://www.audio-markt.de/market/naim-audio-nac-202-3028188746

Tam jest 1000eur. Na ebay nowsze sprzedawały się po ok. 5,2 - 5,4 plus wysyłka. Wyższe oferty wiszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysiek H napisał:

Dzięki, ja niestety słyszę kable (IC i głośnikowe też). Na razie na zasilających próbowałem jakieś ze srebrem, ale wróciłem do kabli z pudełka. W jednym ze sklepów wyprzedają wireworld i zastanawiam się czy nie kupić. 

Do NDX i SN2 i do listwy używam oyaide tunami gpx e/re V1 i nie ma powrotu wcześniejszych furutechów 314 Ag że o pudełkowych nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysiek H napisał:

Jakich przewodów zasilających używacie do SN? Co warto sprawdzić / kupic w normalnych pieniądzach, tj. do 1 kzł. Po 4-5 kzł nie kupię bo to dla mnie szaleństwo. Na forum naima chwalone wireworld, nie wiem czy Stratus czy lepiej Aurora. 

Aurora jest zdecydowanie lepsza. Ten kabel jest bardziej wyrównany z większą dynamiką. Stratus daje efekt buły, która może być ewentualnie akceptowalna jeżeli kolumny grają szczupło na basie i zbyt odważnie na górze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do nd5xs wireworld electra. miałem kilka kabli w domu, ale ten zawsze się bronił dzielnie. Do xs3 teraz wpięty jest kanadyjski Zavfino the Atlantic - tani i dobry. Jakbym kiedyś coś mieszał jeszcze to może kolejną electrę i jeszcze jedną do listwy.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.