Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Niepokorny napisał:

Również Używam Wireworlda Stratusa, Aurory, 2 Electry a wszystko na listwie Matrix 2

Jak masz podpięte, tzn. Który do listy, źródła i wzmacniacza? Oraz jak oceniasz te przewody? Listwę mam. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 electry do listwy i końcówki, aurora do 272, stratus do Oppo

Wireworldy to biżuteria w przyzwoitej cenie, lepsze od tych standardowych komputerowych no i nic nie zamieniają 

Wysłałem ci @ na priw..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadarzy się okazja do lekkiego podniesienia mojego małego toru Naima. Znajomy będzie sprzedawał XS2 więc wymienię swoje 5si jeśli dobrze pójdzie i tu pojawia się impuls do zmiany głośników. 

Pytanie do doświadczonych klubowiczów. Na tę chwilę spinam to ze Spendorami A3. Jest Nac A5, jest Tellurium Q black din. Bardzo fajnie, spójnie, melodyjnie jednak brakuje mi trochę góry.  Poczytałem i pojawiają się typy Audiovector, Focal (Electra 926 choć uważam że dość ryzykownie), Rega, i coś o czym bym nie pomyślał czyli Naim Ariva.  Może troszkę dorzucić i Harbeth 30.1 ? Celuję oczywiście w druga rękę. Co się da odsłucham ale nie wszystko się da stąd prośba o sugestie. Czy Arivy tak dobrze zgrywają się z resztą że nie ma sensu szukać dalej jak piszą niektórzy?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Alpaga napisał:

Chyba nadarzy się okazja do lekkiego podniesienia mojego małego toru Naima. Znajomy będzie sprzedawał XS2 więc wymienię swoje 5si jeśli dobrze pójdzie i tu pojawia się impuls do zmiany głośników. 

Pytanie do doświadczonych klubowiczów. Na tę chwilę spinam to ze Spendorami A3. Jest Nac A5, jest Tellurium Q black din. Bardzo fajnie, spójnie, melodyjnie jednak brakuje mi trochę góry.  Poczytałem i pojawiają się typy Audiovector, Focal (Electra 926 choć uważam że dość ryzykownie), Rega, i coś o czym bym nie pomyślał czyli Naim Ariva.  Może troszkę dorzucić i Harbeth 30.1 ? Celuję oczywiście w druga rękę. Co się da odsłucham ale nie wszystko się da stąd prośba o sugestie. Czy Arivy tak dobrze zgrywają się z resztą że nie ma sensu szukać dalej jak piszą niektórzy?

Z góry dziękuję.

Czyli jeszcze nie wymieniłeś 5si na XS2, a już Ci "brakuje trochę góry"? Może najpierw wymień, a po osłuchaniu się z XS2 odpowiesz sobie na pytanie czy i czego Ci brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Alpaga napisał:

Chyba nadarzy się okazja do lekkiego podniesienia mojego małego toru Naima. Znajomy będzie sprzedawał XS2 więc wymienię swoje 5si jeśli dobrze pójdzie i tu pojawia się impuls do zmiany głośników. 

Pytanie do doświadczonych klubowiczów. Na tę chwilę spinam to ze Spendorami A3. Jest Nac A5, jest Tellurium Q black din. Bardzo fajnie, spójnie, melodyjnie jednak brakuje mi trochę góry.  Poczytałem i pojawiają się typy Audiovector, Focal (Electra 926 choć uważam że dość ryzykownie), Rega, i coś o czym bym nie pomyślał czyli Naim Ariva.  Może troszkę dorzucić i Harbeth 30.1 ? Celuję oczywiście w druga rękę. Co się da odsłucham ale nie wszystko się da stąd prośba o sugestie. Czy Arivy tak dobrze zgrywają się z resztą że nie ma sensu szukać dalej jak piszą niektórzy?

Z góry dziękuję.

Poczekaj na xs2 . U mnie z Harbeth 30,1 było góry w sam raz. Audiovector sr1 super , też góry nie brakowało .

Tyle że dla każdego będzie inny przelicznik ilości wysokich tonów.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macktheknife napisał:

Czyli jeszcze nie wymieniłeś 5si na XS2, a już Ci "brakuje trochę góry"? Może najpierw wymień, a po osłuchaniu się z XS2 odpowiesz sobie na pytanie czy i czego Ci brakuje...

Czyli jeszcze nie wymieniłem ale grał już u mnie kilka razy i już odpowiedziałem sobie na to pytanie. Inaczej bym nie zadawał głupich pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszczając, pytanie dotyczy głośników do XS2 lekko jaśniejszych niż Spendor ale bez nadmiernej analityczności. 

Izapat dziękuję za sugestie. 30.1 słyszałem, co prawda z innym torem ale charakter brzmienia mi odpowiadał.  Chciałbym spróbować z Naimem. 

Nie nadmieniłem wcześniej że powierzchnia pomieszczenia to ok 20m2 

Edytowane przez Alpaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Alpaga napisał:

Upraszczając, pytanie dotyczy głośników do XS2 lekko jaśniejszych niż Spendor ale bez nadmiernej analityczności. 

Izapat dziękuję za sugestie. 30.1 słyszałem, co prawda z innym torem ale charakter brzmienia mi odpowiadał.  Chciałbym spróbować z Naimem. 

Nie nadmieniłem wcześniej że powierzchnia pomieszczenia to ok 20m2 

Jeżeli nie odstrasza Cię metka "made in China" i relatywnie niska cena (!) to posłuchaj (choćby tylko z ciekawości) Wharfedale Linton 85th. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alpaga napisał:

Umówiony odsłuch Audiovector sr3 super.  Myślę że to zamknie temat na jakiś czas. 30.1 zostawię na później do supernaita

Dziękuję. 

Audiovector moim zdaniem , to dobry krok. Góry,dobrej jakości , Ci na pewno nie zabraknie.Jeśli chodzi o bas , to podłogówki na pewno będą miały go więcej od monitorów, ale pewnie będzie szybki i sprężysty.

Jeszcze jedna uwaga , im wyższy model sr1 , czy sr3 , tym wysokie są dobitniejsze , ale nigdy nie ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, również sobie chwalę Audiovector i jak kolega izapat wyżej napisał... im wyżej tym jest ciekawiej ?

Na Twoim miejscu spróbowałbym poszukać SR3 Signature lub R3 Signature, model Super został wycofany z produkcji, z racji tego możesz mieć później problem z odsprzedażą (wymianą).

R3 Signature w dolnych rejestrach moim zdaniem jest mocniejszy w porównaniu ze starszym bratem- SR3 Signature. Jeśli lubisz dużo basu, R3 Signature powinien zadowolić Twoje oczekiwania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac daje większą elastyczność choć ten już stary trochę (gęste pliki) i może być wąskim gardłem. Zastanawiam się czy warto dziś go kupić, jakie wrażenia dźwiękowe itp., czy lepiej iść w kierunku stremera (Naim lub coś innego). 

6 godzin temu, init0 napisał:

Używałem nDac przez parę lat. Co chcesz o nim wiedzieć?

Dac daje większą elastyczność choć ten już stary trochę (gęste pliki) i może być wąskim gardłem. Zastanawiam się czy warto dziś go kupić, jakie wrażenia dźwiękowe itp., czy lepiej iść w kierunku stremera (Naim lub coś innego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

Dac daje większą elastyczność choć ten już stary trochę (gęste pliki) i może być wąskim gardłem. Zastanawiam się czy warto dziś go kupić, jakie wrażenia dźwiękowe itp., czy lepiej iść w kierunku stremera (Naim lub coś innego). 

Naim Dac jest bardzo dobry, u mnie grał zasilany dodatkowo przez TeddyXPS i w tej konfiguracji pokazuje swoją klasę. Co do gęstych plików to obsługuje 24/192 i DSD128, co można chcieć więcej? W cenie za jaką można go upolować ciężko znaleźć coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, init0 napisał:

Naim Dac jest bardzo dobry, u mnie grał zasilany dodatkowo przez TeddyXPS i w tej konfiguracji pokazuje swoją klasę. Co do gęstych plików to obsługuje 24/192 i DSD128, co można chcieć więcej? W cenie za jaką można go upolować ciężko znaleźć coś lepszego. 

Ok, dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do klubowiczów - czy ktoś korzysta z Dynaudio w połączeniu z Naimem?
U mnie Unitiqute 2b z Excite X18, spięte NAC A5.
Brakuje mi trochę góry oraz lepszej kontroli basu, wiem że może być lepiej, bo dolne pasmo znacznie poprawia TQ Black II, ale pełne brzmienie Blacka w porównaniu z A5 jest takie trochę jałowe, brak "drajwu", synergii między wszystkimi pasmami.
Czy możecie polecić jakieś druty w rozsądnych pieniądzach (cena za TQ Black to absolutne maksimum), które mogą wnieść poprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, czy ktoś może wytłumaczyć mi czy jest jakaś różnica w wersjach NAIM Nait 5si, były różnice w etapach produkcji? Widzę że są np różne piloty.

Chcę kupić 5si rozpatruję:

1.

https://www.olx.pl/d/oferta/naim-nait-5si-audiomix-krakow-CID99-IDIzQqI.html

Numer seryjny wskazuje (https://www.naimaudio.com/pl/serial-numbers)

chyba na produkcję po 2017 - nie ma dokładnie uzupełnione.

Widać że inny pilot.

2.

https://www.olx.pl/d/oferta/naim-nait-5si-wzmacniacz-stereo-CID99-IDISERF.html

Tutaj niby kupiony 2020 ale numer seryjny pokazuje na produkcję 2013.

 

Ktoś może doradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz_65813 napisał:

Dzień Dobry, czy ktoś może wytłumaczyć mi czy jest jakaś różnica w wersjach NAIM Nait 5si, były różnice w etapach produkcji? Widzę że są np różne piloty.

W samym wzmacniaczu Nait 5SI nie ma zdaje sie roznic ale rzeczywiscie zmienili pilota w nowszych egzemplarza (ten z pierwszego ogloszenia to NARCOM5, a w drugim jest NARCOM4).

W tym drugim ogloszeniu sprzedawca podaje 2020 jako date kiedy wszedl w posiadane, a jest drugim wlascicielem i tak jak piszesz jest to starszy egzemplarz.

Ja swojego 5SI kupowalem w grudniu 2019 (jestem pierwszym wlascicielem) i mam NARCOM5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kupując sprzęt brand new w sklepie w 2021 r może sie okazać po nr seryjnych że sprzęt jest np z 2018r.. 

Normalne. Tak sie dzieje gdy sprzęt wysłany przez producenta przeleżał kilka lat w magazynie dystrybutora lub dilera.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sytuacja jest prosta, szukałem do kompletu NDX-2, nie znalazłem. Znalazlem za to Moona 390. Supernait gra jako koncowka fajnie ale nie pasuje mi to wizualnie. W Supernaita poszedłem z Tucany i nawet mi się bardziej podobał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.