Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Artistplant napisał:

W moim przypadku sytuacja jest prosta, szukałem do kompletu NDX-2, nie znalazłem. Znalazlem za to Moona 390. Supernait gra jako koncowka fajnie ale nie pasuje mi to wizualnie. W Supernaita poszedłem z Tucany i nawet mi się bardziej podobał

Miałeś możliwość porównać oba - Moon vs. Naim ? Pytam ponieważ mój znajomy też myślał, że Moon będzie lekarstwem na jego smutki związane z Naim, posłuchał (moon'a) i przestał narzekać na Naim'a. 

Osobiście jestem mega zadowolony z NDX2👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie 390 super, SN3 gra jako końcówka. Szukalem NDX2 ale nie znalazłem w sensownej cenie, myślę że to porównywalny sprzęt. Generalnie SN dla mnie rewelacja. Jakbym mógł zamienić 390 na Ndx2 to bym Supernaita zostawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artistplant napisał:

Sam w sobie 390 super, SN3 gra jako końcówka. Szukalem NDX2 ale nie znalazłem w sensownej cenie, myślę że to porównywalny sprzęt. Generalnie SN dla mnie rewelacja. Jakbym mógł zamienić 390 na Ndx2 to bym Supernaita zostawił

W sensownej cenie tzn. poniżej tej, którą oferują sklepy?  Jak wyglada opcja "trade in" w Polsce, czy sklepy oferują przyzwoite warunki wymiany (Moon za Naim)? Pytam ponieważ uważam, że jeśli zależało Ci na NDX2 ( domniemam, iż nadal tak jest) to powinieneś dążyć do tego aby NDX2 mieć.

Zanim pozbędziesz się SN3 zastanów się jeszcze ze 2 razy,,, chyba, że jesteś w pełni zadowolony z Moon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 procent upustu to trochę dużo jak na Naim, nie sadze aby jakikolwiek sklep dal Ci tyle.

 

Myślę, że byłbym w stanie za +- €5600  nowego NDX2 dla Ciebie zorganizować (w sklepie), 5 lat gwarancji (holenderski dystrybutor) i może Twojego Moona również by wzięli w rozliczenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernait 3 znalazł nowego właściciela, niestety zgłasza,że wzmacniacz buczy, mniej przy odpięty ch źródłach, przy podłączonych bardziej. U mnie ani u poprzedniego właściciela nic takiego nie miało miejsca. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Artistplant napisał:

Supernait 3 znalazł nowego właściciela, niestety zgłasza,że wzmacniacz buczy, mniej przy odpięty ch źródłach, przy podłączonych bardziej. U mnie ani u poprzedniego właściciela nic takiego nie miało miejsca. Co to może być?

Problem z pętlą mas, na co Naim jest bardzo wyczulony. Można spróbować na przykład usunąć uziemienie na linii Naim - listwa czyli np dodać jakąś przejściówkę bez uziemienia. Druga opcja to kondycjoner z "ground" i połączyć kablem gniazdo "ground" z tyłu obudowy Naima z tym w kondycjonerze.

Ja na początku bawiłem się z przejściówką bez uziemienia i było lepiej, ale problem kompletnie zniknął po zakupie TeddyCapa i wpięciu go w Naima.

 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej poprowadzona sieć elektryczna? Mniej zakłócających urządzeń pod jedną fazą? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Znam przypadki, gdzie sprzęt audio jest wpięty w tę samą fazę co dajmy na to lodówka i wzmacniacz buczy niemiłosierne, a po wyłączeniu lodówki cisza. U mnie z kolei przed dodaniem TC wystarczyło włączyć klimatyzację w którymś z pokojów i piszczało w kolumnach, mimo że do klimatyzacji była prowadzona oddzielna wiązka ze skrzynki (choć nie mam pewności czy przypadkiem nie została wpięta pod tę samą fazę co sprzęt audio). Przy włączaniu TV (z wpiętym TC w Naima) wciąż się uaktywnia trafo i słychać je z pozycji odsłuchowej przy wyciszonym dźwięku, ale chwilę po wyłączeniu brumienie ustaje. No i tak to już jest 😄 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 17:26, nieolo napisał:

Panowie jak wypada SN1 + ND5 XS  do nap250II + nac n172xs? Oba zestawy w podobnych cenach. Chodzi mi głownie o słuchanie spotify. 

Miałem oba streamery ale oba po sobie, nie równorzędnie. Też tylko do Spotify. Było to już kilka lat temu i z tego co pamiętam to Oba grały na podobnie Dobrym poziomie. 
w konfiguracjach które wymieniłeś wybrałbym tą z Nap 250 ll. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 21:29, Niepokorny napisał:

Miałem oba streamery ale oba po sobie, nie równorzędnie. Też tylko do Spotify. Było to już kilka lat temu i z tego co pamiętam to Oba grały na podobnie Dobrym poziomie. 
w konfiguracjach które wymieniłeś wybrałbym tą z Nap 250 ll. 

Dzięki za odpowiedz. 

A jak wypadłby NS1 + NAC N 172XS? Czy może SN1 pracować jako końcówka z tym NAC? Pytam, bo SN1 mam i gra świetnie. Natomiast NAC N 172 XS można kupić taniej niż ND5 XS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

To zależy w jakim kierunku pójdziesz.. Nap 250 i nac 172  nie rozbudujesz o żadne zasilacze. 
Przy  Supernait 1 z Nd5xs możesz sypnąć groszem na 2 kolejne zasilacze ..💰💰 Naim Company na to liczy 😄

Powiem szczerze - chcę to zrobić jak najtaniej. Nie mam w planach kupowanie zasilaczy. NS1 gra dla mnie super. Pokonał kilka wzmacniaczy mocniejszych. Chciałbym do zakończenia zabawy w audio (na jakiś czas :)) przesiąść się na strumieniowca ze stajni naima. Stąd moje pytanie odnośnie nd5xs i nac n 172 xs.  Zapytam czy Nac n 172 xs zagra dobrze z NS1 czy to nie ma sensu i lepiej do SN1 kupić Nd5xs? Nac n 172 xs można już za ok. 800e kupić a Nd5xs  za ok 1000e. 

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nd5xs z Supernaitem1 to bardzo fajne Combo. 
Sn2 i Sn3 vs do Sn1 zostały zdegradowane o przyzwoitego Dac. 
     Jeżeli natomiast myślisz o jak najtańszym rozwiązaniu to są jeszcze takie urządzenia jak np Superuniti czyli teoretycznie połączenie wyżej wymienionych.     Naim tych AllinOne w klasycznej jak i w nowszej serii kilka ma więc tu możesz troche powybierać..

Jakie kolumienki chcesz do Naima ?

Na OLX masz Superuniti z BT od 1 właściciela, jeżeli zadbany i bez wycieków to warto sie zastanowić bo to nie często sie zdarza. 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Niepokorny napisał:

Nd5xs z Supernaitem1 to bardzo fajne Combo. 
Sn2 i Sn3 vs do Sn1 zostały zdegradowane o przyzwoitego Dac. 
     Jeżeli natomiast myślisz o jak najtańszym rozwiązaniu to są jeszcze takie urządzenia jak np Superuniti czyli teoretycznie połączenie wyżej wymienionych.     Naim tych AllinOne w klasycznej jak i w nowszej serii kilka ma więc tu możesz troche powybierać..

Jakie kolumienki chcesz do Naima ?

Na OLX masz Superuniti z BT od 1 właściciela, jeżeli zadbany i bez wycieków to warto sie zastanowić bo to nie często sie zdarza. 

Chodziło mi o najtańsze rozwiązanie do SN1 ewentualnie Nap + Nac na poziomie dźwiękowym SN1. Dlatego pytałem o Nac N 172xs vs Nd5xs. Gram z Dynaudio Focus 220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ciemno wszędzie... itd, albo naimy tak dobrze grają że wszyscy nie mają czasu pisać, albo depresja covidowa. 

To coś napiszę. Naczytałem sie głupot i zamówiłem u Chińczyków kabel ethernet Cat7 z ekranem po kilkanaście  zł i o dziwo to wpływa na dzwięk. Wcześniej streamer był podpięty starym kabelkiem komputerowym. Działa do tego stopnia, że zamowiłem następny z lepszą miedzią i podwojnym ekranem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzysiek H napisał:

ciemno wszędzie... itd, albo naimy tak dobrze grają że wszyscy nie mają czasu pisać, albo depresja covidowa. 

Graja dobrze i pieknie z PMC TB2i w miejsce Dyni X18, slucham wlasnie Radia Paradise z bananem na gebie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 11:29, Jamówię napisał:

wkleiłem kiedyś test,któremu poddał się Ivor Tiefenbrun,wiesz pewnie kim jest ten pan. Ivor z wielkim przekonaniem twierdził,że jest w stanie bez najmniejszego wysiłku rozróżnić w ślepym teście wzmacniacze,które aktualnie grają w torze. Taki test przygotowano dla niego podczas dealerskiego pobytu Tiefenbruna w Kanadzie. Ivor oczywiście poległ z kretesem,ale on w przeciwienstwie do Ciebie miał jaja i poddał się zaproponowanej przez samego siebie procedurze.

Tylko że w tym teście nie porównywano wzmacniaczy, a źródła. Dźwięk z gramofonu bezpośrednio po analogu vs. dźwięk z gramofonu po dwukrotnej konwersji analog ->cyfra i z powrotem cyfra->analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.