Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z obecnych lub byłych użytkowników NAC 272 testował go z dedykowanym zasilaczem XPS DR? Straszne są problemy z dostępnością zasilaczy i nie wiem czy warto czekać w nieskończoność czy lepiej olać temat. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto panie Kolego oj zdecydowanie Warto 👍👍

Poprawia się naprawdę WSZYSTKO  

na hifi giełdzie jest jeden w przyzwoitej cenie i chyba krajowy..

W dniu 20.04.2021 o 21:51, muzofan napisał:

Czy ktoś z obecnych lub byłych użytkowników NAC 272 testował go z dedykowanym zasilaczem XPS DR? Straszne są problemy z dostępnością zasilaczy i nie wiem czy warto czekać w nieskończoność czy lepiej olać temat. 

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Niepokorny napisał:

Warto panie Kolego oj zdecydowanie Warto 👍👍

Poprawia się naprawdę WSZYSTKO  

na hifi giełdzie jest jeden w przyzwoitej cenie i chyba krajowy..

 

Dzięki za info, widziałem to ogłoszenie. Wolę poczekać aż sklep będzie miał żebym mógł przetestować jak sprawdzi się w moim systemie. Nie lubię zakupów w ciemno. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj..gdy już sklep będzie miał  XPS Dr na wynajem to tej używki dawno nie będzie.  Polska HiFiGiełda ugina się od używek Naima entry level..ale nigdy od zasilaczy tak jak sam zauważyłeś w swoim poście. 
    No chyba że wolisz kupić nówkę sztukę ze sklepu po aktualnym kursie funta, cenach na rok 2021 i dodatkowym Cle bo UK już poza UE..😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Niepokorny napisał:

Czekaj, czekaj..gdy już sklep będzie miał  XPS Dr na wynajem to tej używki dawno nie będzie.  Polska HiFiGiełda ugina się od używek Naima entry level..ale nigdy od zasilaczy tak jak sam zauważyłeś w swoim poście. 
    No chyba że wolisz kupić nówkę sztukę ze sklepu po aktualnym kursie funta, cenach na rok 2021 i dodatkowym Cle bo UK już poza UE..😉 

Generalnie to nie bawię się w używki 🙂 . Wole poczekać, sprawdzić czy pasuje i ewentualnie dokonać zakupu. Takie mam podejście. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego XPS DR  kupiłem jako model demo ze sklepu, cena była niższa zdecydowanie od nowego👌. Jeśli zasilacz z ogłoszenia można obejrzeć przed zakupem to uważam, że warto zainwestować w używany, generalnie urządzenie jest bezobsługowe, wymagające jedynie  co 10/13 lat recap’u, nowy kosztuje ok €5000- za taka cenę lub nieco wyższą można spróbować poszukać 555PS DR😉
Jest to moim zdaniem jeden z najlepszych upgrade z jakim miałem do czynienia do tej pory😀

Widziałem owe ogłoszenie, sprzedawca informuje że zasilacz zakupił w tym roku 👌, chce 15k - ja bym mu zaproponował 13,500pln🧐

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 13:20, Niepokorny napisał:

💰💰💰😎

Zazdraszczam

Dzięki 😉 . Nie chcę wyjść na jakiegoś nowobogackiego gbura ale prawda jest dość złożona. Za każdym razem testując graty audio okazuje się że muszą nabrać temperatury w moim pomieszczeniu zanim odpowiednio zaczną grać więc wolę je potestować tak z tydzień na spokojnie w stałych warunkach żeby podjąć świadomą decyzję. W związku z tym według mnie lepiej jest przetrzymać sklepowy towar trochę dłużej i mieć właściwe zdanie niż kupić używkę w teoretycznie atrakcyjnej cenie po krótkim odsłuchu i potem oszukiwać się że jest lepiej.

W związku z tym jeśli sprzedający tego Naim XPS DR czyta forum i mi go wypożyczy na tydzień do świadomych testów to chętnie dokonam transakcji po ewentualnym potwierdzeniu realnej poprawy brzmienia 😉 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, muzofan napisał:

Dzięki 😉 . Nie chcę wyjść na jakiegoś nowobogackiego gbura ale prawda jest dość złożona. Za każdym razem testując graty audio okazuje się że muszą nabrać temperatury w moim pomieszczeniu zanim odpowiednio zaczną grać więc wolę je potestować tak z tydzień na spokojnie w stałych warunkach żeby podjąć świadomą decyzję. W związku z tym według mnie lepiej jest przetrzymać sklepowy towar trochę dłużej i mieć właściwe zdanie niż kupić używkę w teoretycznie atrakcyjnej cenie po krótkim odsłuchu i potem oszukiwać się że jest lepiej.

W związku z tym jeśli sprzedający tego Naim XPS DR czyta forum i mi go wypożyczy na tydzień do świadomych testów to chętnie dokonam transakcji po ewentualnym potwierdzeniu realnej poprawy brzmienia 😉 

Miałeś kiedyś okazje posłuchać któregoś ze wzmacniaczy zintegrowanych Naim wraz z hicap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kacper525 napisał:

Miałeś kiedyś okazje posłuchać któregoś ze wzmacniaczy zintegrowanych Naim wraz z hicap?

Nie. Miałem Naim Unity Atom, którego używałem dość długo. Później dodawałem końcówki mocy i trochę pograłem. Następnie zmieniłem na NAC 272 i parę miesięcy "czekam" na sprawdzenie dedykowanego zasilacza (nie jest to konieczność a raczej potrzeba zaspokojenia ciekawości 😉 )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, muzofan napisał:

W związku z tym jeśli sprzedający tego Naim XPS DR czyta forum i mi go wypożyczy na tydzień do świadomych testów to chętnie dokonam transakcji po ewentualnym potwierdzeniu realnej poprawy brzmienia 😉 

Raz kiedyś pożyczyłem do „świadomego testu” nowego Supernaita2 i Nigdy.. powtarzam NIGDY Więcej tego błędu nie powtórzę. Supernait wrócił z testów w stanie paskudnym. 

Wyznaję przeciwną do twojej logikę.: Chcesz potestować sprzęt to zapraszam do sklepu który na straty i demo może sobie pozwolić..😉

Gdy sprzęt się spodoba a chcesz zaoszczędzić lub poprostu Nie stać cię na nowy to rynek wtórny czeka.. 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Niepokorny napisał:

Raz kiedyś pożyczyłem do „świadomego testu” nowego Supernaita2 i Nigdy.. powtarzam NIGDY Więcej tego błędu nie powtórzę. Supernait wrócił z testów w stanie paskudnym. 

Wyznaję przeciwną do twojej logikę.: Chcesz potestować sprzęt to zapraszam do sklepu który na straty i demo może sobie pozwolić..😉

Gdy sprzęt się spodoba a chcesz zaoszczędzić lub poprostu Nie stać cię na nowy to zapraszam na rynek wtórny. 

W związku z tym wolę być w dobrych relacjach ze sklepem, w którym zostawiam ciężko zarobione pieniądze i testuję uczciwie towar. Dla mnie osobiście kupowanie "okazyjnych" używek mija się z celem. Jestem uczciwy i nie wymagam od nikogo żeby się naginał poza swoje standardowe zasady. Dlatego napisałem, jeśli sprzedawca chce się pozbyć a może pozwolić mi na uczciwe testy to chętnie przystanę, jeśli nie to poczekam na wersję testową z salonu...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.. „uczciwość” powiadasz..

Mój pierwszy Naim model Xs2 kupiony wiosną 2014r oczywiście z rynku wtórnego. Jakież było moje zdziwienie gdy w komplecie dokumentów znalazłem FV na nazwisko Filipa K recenzenta z AV. Kupując Xs sugerowałem się tego pana testem z jesieni 2013r..😁 w którym pisał że wzmak taki zajefajny że zostawia go sobie na dłużej.. A po 5 miesiącach od testu byłem jego 3 właścicielem.. Nawet nr Seryjny mojego Xs2 zgadzał się z tym z galerii testu. 
  Kupiłem go pamiętam za 5k a nowy kosztował chyba około 10k.

To teraz pomyśl jaka cena była na FV pana recenzenta by opłacało mu się napisać że „zostawia go sobie na dłużej” 😉

uczciwość...

O ufajtanych sprzętach exdemo wysyłanych/sprzedawanych klientom przez Sklepy jako NOWE nie będę się rozpisywał..

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o swojej uczciwości...zamawiam, testuję i decyduję.  Koniec tematu.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muzofan napisał:

Nie. Miałem Naim Unity Atom, którego używałem dość długo. Później dodawałem końcówki mocy i trochę pograłem. Następnie zmieniłem na NAC 272 i parę miesięcy "czekam" na sprawdzenie dedykowanego zasilacza (nie jest to konieczność a raczej potrzeba zaspokojenia ciekawości 😉 )

wg mojego skromnego zdania, zasilacze dedykowane odtwarzaczom sieciowym wnoszą o wiele więcej aniżeli np w/w hicap - dlatego pytałem. Pewnie, jeśli będziesz miał okazje wypróbować XPS DR, zrób to bo warto! 🙂 

W moim przypadku XPS służył najpierw w zestawieniu z NDX a teraz NDX2 i za żadne skarby bym go nie oddał... chyba że za 555PS 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rosek napisał:

Panowie mam pytanie bo zanoszę się z kupnem daca do Naima ND5 XS. Czy ktoś próbował CHorada hugo bądź Qutesta ze streamerem Naima? Czy może lepiej iść w Dac Naima?

Co chcesz osiągnąć dodając dac do nd5xs? O ile pamiętam to sekcja konwersji i buforowania w nd5xs bazuje właśnie na rozwiązaniach z naim dac.... ale może coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rosek napisał:

Panowie mam pytanie bo zanoszę się z kupnem daca do Naima ND5 XS. Czy ktoś próbował CHorada hugo bądź Qutesta ze streamerem Naima? Czy może lepiej iść w Dac Naima?

Ja na twoim miejscu posłuchałbym najpierw ND5XS2 zanim dokupisz zewnętrzny dac dla 5xs'a. Może warto będzie rozważyć odsprzedanie ND5XS i zakup ND5XS2? 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś porównywał ND5 XS z ND5 XS2? Albo NDX z ND5 XS2? Jestem ciekaw opinii bo na zagranicznych forach czytałem, że zewnętrzny DAC dużo poprawia, a z Chordem podobno scena jest dużo większa i bardziej 3D ale też może się zrobić analitycznie zależnie od toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rosek napisał:

A ktoś porównywał ND5 XS z ND5 XS2? Albo NDX z ND5 XS2? Jestem ciekaw opinii bo na zagranicznych forach czytałem, że zewnętrzny DAC dużo poprawia, a z Chordem podobno scena jest dużo większa i bardziej 3D ale też może się zrobić analitycznie zależnie od toru.

ND5XS2 nie mialem okazji posłuchać natomiast porównując NDX z NDX2 mógłbym rzec; ogromna przepaść dzieli te dwa urządzenia😃. Jeśli chodzi o upgrade jakiego dokonałem w ostatnich 2/3 latach, przesiadkę z NDX na NDX2 uważam za najbardziej udaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper525

Czy NDX zamieniłeś na NDX2 w sklepie za dopłatą czy NDXa na wtórnym po prostu sprzedałeś?

 

 

5 godzin temu, Artistplant napisał:

Witam

z żalem oddaję Kudosy Super 20a, prawie nowe z zeszłego roku, kolumny strojone na Naim 500. Zainteresowanych proszę o info na prv

miłego dnia

No i na czym Ty teraz grał będziesz.?😉

Co okazało się bardziejsze od Kudasa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu poluję na Kudos Titan 606 lub 707 ale nie dość że bryndza na wtórnym to jeszcze to mega drogie.. Więc pewnie skończy sie to na Sonus Faber Olympica Nowa 3 w podobnej cenie co Kudos i przynajmniej nie będzie później problemu z ewentualną odsprzedażą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.