Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Niepokorny napisał:

@Kacper525

Czy NDX zamieniłeś na NDX2 w sklepie za dopłatą czy NDXa na wtórnym po prostu sprzedałeś?

 

 

No i na czym Ty teraz grał będziesz.?😉

Co okazało się bardziejsze od Kudasa? 

Tak dokładnie, zamieniłem w sklepie za dopłatą.  

Spoko ofertę dostałem, z tego co pamietam  dopłaciłem do NDX2: €3350

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Niepokorny napisał:

Od dłuższego czasu poluję na Kudos Titan 606 lub 707 ale nie dość że bryndza na wtórnym to jeszcze to mega drogie.. Więc pewnie skończy sie to na Sonus Faber Olympica Nowa 3 w podobnej cenie co Kudos i przynajmniej nie będzie później problemu z ewentualną odsprzedażą..

Olympici nie słyszałem, Sonetto 3 był taki metaliczny i szorstki ogólnie, wysokie w porównaniu do Kudosa słabe. Generalnie Super 20 to topowe przetworniki w tańszej niż Titan obudowie. Porównywałem je u siebie z Gauder Arconą 2 z diamentowym tweaterem i było podobnie. Ten sam tweater Seasa montuje chyba Diapason w Adamantes

75172187244d5265eca7662809698cbd.jpg
To dla mnie najwazniejsze, Kudos potrafi grać prawie na ścianie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SN Olympic mają bardzo dobre opinie wśród właścicieli Naima.. oraz ich że recenzentów rownież. 
      Niektóre Kudos podobnie jak Naim Ovator i Audiovector w przeciwieństwie do Sonus Faber i reszty kolumn pasywnych mają możliwość pracy w trybie aktywnym z pominięciem wewnętrznej wbudowanej w kolumnie zwrotnicy. 
Odpowiednio dobrana Zewnętrzna zwrotnica Naim Snaxo, Linn Extrakt lub Devialet w połączeniu z ww kolumnami gra wówczas na upełnie innnym poziomie niż pasywna większość kolumn.

To kusi..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie mylę to zbudowanie Snaxo zleca się w Naimie i jest uzależnione od modelu kolumn i końcówek Nap 250, Nap 300, 135.. w różnych ilościach i konfiguracjach jakie mają grać.. np 2x Nap 250 + Nap 300 Dr etc.. 

Do Snaxo można oczywiście dodać SuperCap 💰😄🙈

Never Fucken Ending Story..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Niepokorny napisał:

Never Fucken Ending Story..

Dlatego ja dałem sobie spokój i od listopada ubiegłego roku nie zmieniłem nic w torze audio (kupiłem wtedy TeddyCapa). Nait XS2, Neat Motive SX2, TeddyCap, streamer DIY i NAC A5 cieszą jak cieszyły. Dopóki coś się nie znudzi, bądź nie zacznie przeszkadzać, to nie zamierzam tykać tego setupu. Zmienić w systemie można by mnóstwo, w zasadzie wszystko, ale po co kiedy daje frajdę ze słuchania. 😄 Stwierdziłem, że nie będę już dokarmiał audio-hobby i skupię się na pozostałych, przede wszystkim fotografii (w której nota bene już osiągnąłem wewnętrzny konsensus). 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rosek napisał:

Tak tylko przesiadka z ND5XS na NDX2 to są koszty poza moim zasięgiem, nie wspominając o reszcie toru. Taki upgrade narazie na pewno wykluczam bo to nie ma sensu. Dzieki za podpowiedź, może kiedyś 🙂

 

Posłuchaj ND5XS2, jest relatywnie tańszy od NDX2 a myśle, ze zaskoczy Cię swoimi „osiągami” w porównaniu z ND5XS 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artistplant napisał:

Nowy ND5XS2 pewnie z 11 tys PLN, NDX2 jest używany za 2900 Eur ... jest dylemat, pewnie zależy od reszty elementów czy różnica będzie znacząca

źródło to kluczowa sprawa, różnica będzie napewno znacząca.. a jak jeszcze podepniesz zewnętrzny zasilacz (ND5XS2 nie ma możliwości rozbudowy o zewnętrzny zasilacz) to usłyszysz co to urządzenie potrafi 😉

€2900 euro za NDX2 ??🙄 Jeśli to prawdziwe ogłoszenie i streamer jest sprawny to nawet bym się na Twoim miejscu nie zastawiał bo zaraz go pewnie nie będzie.

PS; Na końcu spotkania ze sprzedawca możesz mu spróbować zaproponować €2800 😉.. moze sie zgodzi.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Artistplant napisał:

Jeśli jest możliwość zobaczenia na żywo owego urządzenia, zanim wyjmie się kasę z kieszeni ,,, to pewnie warto!

Ale widzę, ze tam nawet nr tel nie zostawił 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Artistplant napisał:

Nowy ND5XS2 pewnie z 11 tys PLN, NDX2 jest używany za 2900 Eur ... jest dylemat, pewnie zależy od reszty elementów czy różnica będzie znacząca

Na OLX ktoś sprzedaje SN3 Hicapa i ND5 Xs2. Niestety linka sie tu nie da wkleić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję sobie obecnie zasilacz XPS DR w połączeniu z NAC 272.  Po kilku miesiącach oczekiwania na dostępność nareszcie się udało go przetestować 🙂 . Urządzenie pod prądem oczywiście non stop od kilku dni.  . Rzeczywiście zasilacz potrafi poprawić wiele aspektów brzmienia. Zmiany są oczywiście drobne, jednakże odczuwalne po odłączeniu zasilacza. Poprawie ulega szerokość sceny, jej głębokość oraz separacja instrumentów. Dużo wyraźniej słychać dźwięki w tle bez jednoczesnego zwiększenia analityczności przekazu. Przyjemność z słuchania muzyki nawet większa, nie ma mowy o zmniejszeniu muzykalności z jednoczesnym zachowaniem bardzo dobrej dynamiki.

Zmiany nijak się niestety mają do ceny wyjściowej zasilacza... Temat do dłuższej analizy 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wilbert.nl/2dehansdemo/naim-cds3-cd-speler-occasion-

 

dla tych, którzy cenią sobie srebrny krążek oferta powyżej wydaje się być atrakcyjna.

W 2017 roku odtwarzacz przeszedł kompleksowy serwis, sklep jest pewny i sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie, jako posiadacza słuchawek paskudnym info jest to że zarówno NDX2 jak i przedwzmacniacze 282 i 252 Nie Posiadają wejścia na słuchawki co robi mi problem bo nie wiem na co wymienić PrzeUniwersalne 272 z „dziurką” by nie ładować się w dedykowany do słuchawek kolejny wzmak Naima..

Co prawda ze słuchawek korzystam okazjonalnie ale korzystam.. 
 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z braku kasy właśnie kupiłem sobie Yamaha WXC-50 - i muszę przyznać, że nic nie ścina Tidala po kablu, gra płynnie.

jakościowo - jak na tę cenę moim zdaniem rewelacja (gra z Supernait2 i PMC twenty 22)

wiadomo - nie do odsłuchu wieczorem z lampką wina, ale tak normalnie coś posłuchać - idealne (i tanie:-))

potem jakiś DAC się dokupi i może starczy na dłużej.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niepokorny napisał:

dla mnie, jako posiadacza słuchawek paskudnym info jest to że zarówno NDX2 jak i przedwzmacniacze 282 i 252 Nie Posiadają wejścia na słuchawki co robi mi problem bo nie wiem na co wymienić PrzeUniwersalne 272 z „dziurką” by nie ładować się w dedykowany do słuchawek kolejny wzmak Naima..

Co prawda ze słuchawek korzystam okazjonalnie ale korzystam.. 
 

Można poczekać, chodzą plotki iż pojawi się następca 272… kiedy? Tego niestety nie wiadomo  jeszcze 🤷‍♂️

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 20:54, Krzysiek H napisał:

ciemno wszędzie... itd, albo naimy tak dobrze grają że wszyscy nie mają czasu pisać, albo depresja covidowa. 

To coś napiszę. Naczytałem sie głupot i zamówiłem u Chińczyków kabel ethernet Cat7 z ekranem po kilkanaście  zł i o dziwo to wpływa na dzwięk. Wcześniej streamer był podpięty starym kabelkiem komputerowym. Działa do tego stopnia, że zamowiłem następny z lepszą miedzią i podwojnym ekranem. 

Napisz jakie to kabelki kupiłeś od Chińczyków co tak grają, a przede wszystkim skrobnij coś nt. Witch Hat'ów, jeśli już dotarły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WH nie dotarly jeszcze, ale praktycznie nie wystepują na rynku wtórnym, co jest jakąś wskazówką. Mają być w maju - teoretycznie. Co do ethernet, dostalem cat8, na miedzi beztlenowej i ekranowany, z nim jest czysciej, bardziej rozdzielczo, ale wolę poprzedni cat 7.  na którym jakoś przyjemniej się słucha. Nie wiamo tez co tam jest wsadzone bo z kablami od Chińczyków, opis to jedno a praktyka drugie. Na pewno wniosek jest ze kabelki ethernet wpływaja na dzwięk, w zasadzie u mnie kazda zmiane kabli wyraznie słychać. Chętnie zamówiłbym BlueJeans cat6a polecane mocno na forum naima, są tanie 17$ ale przesyłka zza oceanu 40$ i nie chcę płacić ponad 200 zl za - być może - kolejny kabelek do szuflady. Jeśli zbierzemy 5 chętnych to możemy zamowić i koszty wysyłki podzielić. Czekam też ze zmianą kabli sieciowych aż dostanę Witch Hat-y. 

 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artistplant napisał:

Zadam może głupie pytanie ale czy podłączenie końcówki Naim 250dr do Pre Moon 390 zamiast Moon 330a zmieni radykalnie charakterystykę dźwięku? Czy decyduje o tym przede wszystkim Preamp?

 

dzieki

Moim skromnym zdaniem bazując na własnym doświadczeniu i odsłuchaniu kilku końcówek mocy spodziewałbym się raczej drobnych zmian. U mnie każda testowana końcówka mocy wpływała delikatnie na dźwięk. Głownie na niskie tony, ich kontrolę oraz większą/mniejszą ich obecność przy cichym odsłuchu. Uważam osobiście że aby odczuć różnicę należy zmienić końcówkę na zdecydowanie lepszą parametrami co oczywiście oznacza przeważnie wyższą półkę cenową 😉  

Jeżeli zestawić lichą końcówkę z taką o świetnych parametrach (wysoki DF, bardzo duża wydajność prądowa, duża moc, niskie zniekształcenia i takie tam) to pewnie różnice będą zdecydowane i pewnie w każdym aspekcie brzmienia.

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli przedwzmacniacz jest decydujący o barwie, rytmie a końcówka ma mniejsze znaczenie? Chciałbym osiągnąć brzmienie Naima ale wykorzystując Moona 390 jako Pre gdyż Naim niestety nie ma następcy dla NAC-N272


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiscie można kupić set NDX2, 252 i NAP250 ale to już dubluje budżet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artistplant napisał:

Ok czyli przedwzmacniacz jest decydujący o barwie, rytmie a końcówka ma mniejsze znaczenie? Chciałbym osiągnąć brzmienie Naima ale wykorzystując Moona 390 jako Pre gdyż Naim niestety nie ma następcy dla NAC-N272


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To tak w dużym uproszczeniu. Moim zdaniem za charakter brzmienia odpowiadają kolumny, później źródło na równi z pre, końcówka mocy, kable, na końcu wszystkie dodatki audiofilskie. Jest to moje zdanie jedynie i nikt nie musi się z nim zgadzać. A jakie masz kolumny? Bo jeśli schodzące nisko z impedancją to wtedy końcówka może zrobić sporą różnicę...

Ja mam NAC 272. Kupiłem go pod koniec zeszłego roku wiedząc że wychodzi z oferty i jestem zadowolony. Teraz dołożyłem sobie dedykowany zasilacz i jest pełnia szczęścia. Zamienię dopiero jak się zepsuje 😄 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Niepokorny napisał:

dla mnie, jako posiadacza słuchawek paskudnym info jest to że zarówno NDX2 jak i przedwzmacniacze 282 i 252 Nie Posiadają wejścia na słuchawki co robi mi problem bo nie wiem na co wymienić PrzeUniwersalne 272 z „dziurką” by nie ładować się w dedykowany do słuchawek kolejny wzmak Naima..

Co prawda ze słuchawek korzystam okazjonalnie ale korzystam.. 
 

Jak wyjście miałoby grać jak w 5si to może i lepiej że sobie darowali 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.