Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Kudos Super 20a i Sonusy Grand Piano Domus, Moon 390/330a

Szwagier ma te same Sonusy i jakiegoś starego Naima Unity z padniętym wyświetlaczem, gra energetycznie, homogenicznym, szybkim wypełnionym dźwiękiem

U mnie Moon gra detalem, jasno i niestety brzmienie tamtego starego Unity bardziej mi pasuje

Dlatego pomyślałem, że do Pre Moona dokupię końcówkę Naima i będzie poprawa...

Kudosy z Naimem grają super, niestety z Moonem mi nie pasuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artistplant napisał:

Kudos Super 20a i Sonusy Grand Piano Domus, Moon 390/330a

Szwagier ma te same Sonusy i jakiegoś starego Naima Unity z padniętym wyświetlaczem, gra energetycznie, homogenicznym, szybkim wypełnionym dźwiękiem

U mnie Moon gra detalem, jasno i niestety brzmienie tamtego starego Unity bardziej mi pasuje

Dlatego pomyślałem, że do Pre Moona dokupię końcówkę Naima i będzie poprawa...

Kudosy z Naimem grają super, niestety z Moonem mi nie pasuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to osobiście uważam że zmiana końcówki może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Tutaj jest problem bo na rynku ciężko znaleźć coś na kształt Moon 390/ Naim NAC 272. Też miałem ten dylemat przed zakupem NAC 272 ale zdecydował chwilowy brak testowego egzemplarza Moon 390. Nie żałuje...

Może jakaś dzielonka: pre + streamer? Myślę że za charakter Naima odpowiadałby ND5XS/ND5XS2. Może wypowie się ktoś kto ma te streamery.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do końcówki Nap 250 dr to przyznam się , że dokupiłem niedawno owe urządzenie i podpiąłem póki co do pre z SN2. Zmiany są i to nawet spore na +. Mam nadzieję, że niebawem uda się dokupić 282 ( docelowo) lub 272 w jakiś rozsądnych pieniądzach i zamknę temat wzmacniaczy na długie lata.

Jak by ktoś coś to piszcie proszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie naimowcy.

Noszę się z planem zlecenia budowy kolumn DIY dedykowanych pod Naim Miałyby grać z Nap 250 Dr i Nap 300 Dr w wersji pasywnej ale też z czasem pewnie i Aktywnej..

Głośników, rozwiązań, ludzi bawiących się w tworzenie kolumn jest cała masa oczywiście ale już dobrych rzemieślników nie za wielu. Nie chcę iść w typowy Klon gotowej kolumny. 

Wstępna charakterystyka skrzynek: gwizdek Beryllium podobnież jak u Focala, zależy mi na brytyjskiej namacalnej Średnicy, z mocnym punktowym basem, obudowa z wydechem skierowanym w podłogę. 

Dlatego szukam kumatego konstruktora który „czuje Naima” bo to nie jest oczywiste. Studio 16Hz pracuje na Scan Speakach.. przetworniki dobre nawet bardzo ale 16Hz średnio zgrywa się z Naimem - można ciekawiej..

Mając na uwadze tego typu rozterki pytam Was czy znacie godne polecenia osoby z którymi można by było temat rozpracować..?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 11:21, Niepokorny napisał:

Panowie naimowcy.

Noszę się z planem zlecenia budowy kolumn DIY dedykowanych pod Naim Miałyby grać z Nap 250 Dr i Nap 300 Dr w wersji pasywnej ale też z czasem pewnie i Aktywnej..

Głośników, rozwiązań, ludzi bawiących się w tworzenie kolumn jest cała masa oczywiście ale już dobrych rzemieślników nie za wielu. Nie chcę iść w typowy Klon gotowej kolumny. 

Wstępna charakterystyka skrzynek: gwizdek Beryllium podobnież jak u Focala, zależy mi na brytyjskiej namacalnej Średnicy, z mocnym punktowym basem, obudowa z wydechem skierowanym w podłogę. 

Dlatego szukam kumatego konstruktora który „czuje Naima” bo to nie jest oczywiste. Studio 16Hz pracuje na Scan Speakach.. przetworniki dobre nawet bardzo ale 16Hz średnio zgrywa się z Naimem - można ciekawiej..

Mając na uwadze tego typu rozterki pytam Was czy znacie godne polecenia osoby z którymi można by było temat rozpracować..?

 

Skąd to przekonanie, że 16 Hz średnio się zgrywa z Naimem? Z doświadczenia wiem, że to zależy od zestawienia konkretnych modeli.

Jedna osoba z forum uważa, że to złe zestawienia. Ale co zestawiała? Naima poniżej serii Classic z podstawowymi i co najwyżej średnimi modelami 16 Hz.

Arcady 3,5 (berylowy wysokotonowy) z SN2 i SN3 nie grały u mnie dobrze.
Zmieniłem SN3 na 282/250 DR i jestem wszystko wróciło do normy. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawienia. Jest akuratnie.

Kiedyś zaproponowałem Grzegorzowi, że podrzucę mu komplet Naima a on zrobi do tego kolumny. Wyglądał na zainteresowanego. Ale wymieniłem SN3 na dzielonkę i jest po problemie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem kto z tego klubu ma 16hz i czy jemu sie to „zgrywa”..

 Fanom 16hz w ich klubie sie Naim nie zgrywa. 
P. Grzegorza pytałem/dzwoniłem, średnio był zainteresowany współpracą z Naimem. Bardziej przekonywał do swoich Gotowych konstrukcji podobnież zresztą jak piękne Divine Acoustics z nad Turawy. 
Amen

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 20:05, Niepokorny napisał:

Nawet nie wiem kto z tego klubu ma 16hz i czy jemu sie to „zgrywa”..

 Fanom 16hz w ich klubie sie Naim nie zgrywa. 
P. Grzegorza pytałem/dzwoniłem, średnio był zainteresowany współpracą z Naimem. Bardziej przekonywał do swoich Gotowych konstrukcji podobnież zresztą jak piękne Divine Acoustics z nad Turawy. 
Amen

Na przestrzeni ostatnich 10 lat posiadałem trzy zestawy Naima, miałem też kilka zestawów S16Hz.

To nie było szczęśliwe zestawienie. Bardzo usypiające.

Linn Ninka, które mam do dzisiaj, skasowały takie S16Hz Aries Plus w minutę.

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 21:47, Artistplant napisał:

Panowie czy ktoś porównywał bezpośrednio Nova vs SN3+ND5 xS2 czy NDX2?
Czy warto dopłacać ekstra 10tys do używki SN3+ND5 XS2 lub 15tys SN3+NDX2 vs nówka Nova?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ten sam temat otworzyłeś na Naim community forum …. odpowiedź już znasz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artistplant napisał:

No tak, różnie komentowali, większość, że różnica znacząca ale byli i tacy, którzy jej nie słyszeli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myśle że (jeśli jest możliwość) powinieneś posłuchać NDX2 / SN3 oraz NOVA, napewno pomoże w odpowiednim wyborze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Łączył ktoś z Was Naima Nait xs2/xs3 z ATC scm 7v3 i może podzielić się swoimi wrażeniami jak odebrał to zestawienie? Lubi się to czy jest przeciętnie? 

Oczywiście najłatwiej byłoby wypożyczyć xs2/3 i samemu rzucić uchem ale nie chcę ciągnąć klamota z salonu jeżeli z góry wiadomo, że to nie najszczęśliwsze połączenie lub efekt będzie bardzo podobny do tego co gra u mnie teraz.

Obecnie gra u mnie Cyrus 8.2DAC z psx r2 i gdy nagranie jest gorszej jakości to jest... Ogólnie źródła pozorne z Cyrusa z większością paczek jakie słuchałem są bardzo malutkie, wokal za mocno wycofany - brakuje namacalności, wysokie też trochę za bardzo "anorektyczne". Ładnie to różnicuje niskie tony, jest trochę powietrza na górze ale wszystko to takie granie w mikroskali, gdzieś za bardzo wycofane, ściśnięte, chce to zaśpiewać pełną piersią ale czegoś brakuje i dupa 🙂

Tak na marginesie Nait xs2 czy xs3 Waszym zdaniem? 

Dziękuję za podpowiedzi. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adam 38 napisał:

Cześć. 

Łączył ktoś z Was Naima Nait xs2/xs3 z ATC scm 7v3 i może podzielić się swoimi wrażeniami jak odebrał to zestawienie? Lubi się to czy jest przeciętnie? 

Oczywiście najłatwiej byłoby wypożyczyć xs2/3 i samemu rzucić uchem ale nie chcę ciągnąć klamota z salonu jeżeli z góry wiadomo, że to nie najszczęśliwsze połączenie lub efekt będzie bardzo podobny do tego co gra u mnie teraz.

Obecnie gra u mnie Cyrus 8.2DAC z psx r2 i gdy nagranie jest gorszej jakości to jest... Ogólnie źródła pozorne z Cyrusa z większością paczek jakie słuchałem są bardzo malutkie, wokal za mocno wycofany - brakuje namacalności, wysokie też trochę za bardzo "anorektyczne". Ładnie to różnicuje niskie tony, jest trochę powietrza na górze ale wszystko to takie granie w mikroskali, gdzieś za bardzo wycofane, ściśnięte, chce to zaśpiewać pełną piersią ale czegoś brakuje i dupa 🙂

Tak na marginesie Nait xs2 czy xs3 Waszym zdaniem? 

Dziękuję za podpowiedzi. 

Gdzieś już pisałem o Naimie xs2 z Atc scm 11. Jest dobrze , ale nie jest to szczyt marzeń. Jak słuchałem cicho było dobrze , ale im głośniej ,to robił się już mały bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Cześć. 

Łączył ktoś z Was Naima Nait xs2/xs3 z ATC scm 7v3 i może podzielić się swoimi wrażeniami jak odebrał to zestawienie? Lubi się to czy jest przeciętnie? 

Oczywiście najłatwiej byłoby wypożyczyć xs2/3 i samemu rzucić uchem ale nie chcę ciągnąć klamota z salonu jeżeli z góry wiadomo, że to nie najszczęśliwsze połączenie lub efekt będzie bardzo podobny do tego co gra u mnie teraz.

Obecnie gra u mnie Cyrus 8.2DAC z psx r2 i gdy nagranie jest gorszej jakości to jest... Ogólnie źródła pozorne z Cyrusa z większością paczek jakie słuchałem są bardzo malutkie, wokal za mocno wycofany - brakuje namacalności, wysokie też trochę za bardzo "anorektyczne". Ładnie to różnicuje niskie tony, jest trochę powietrza na górze ale wszystko to takie granie w mikroskali, gdzieś za bardzo wycofane, ściśnięte, chce to zaśpiewać pełną piersią ale czegoś brakuje i dupa 🙂

Tak na marginesie Nait xs2 czy xs3 Waszym zdaniem? 

Dziękuję za podpowiedzi. 

Jeśli kupować Naita XS2 to warto pomyśleć o zasilaczu do sekcji przedwzacniacza, typu Naim Hi-Cap lub Teddy Pardo TeddyCap (którego ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić). Mój sąsiad przesiadł się z Vincenta SV-227 na XS3, słuchałem i moim zdaniem w przypadku XS3 zasilacz nie jest już koniecznością. Faktycznie sporo poprawili w bebechach i XS3 gra prawie tak dobrze jak XS2 z "upgradem". Sprawdzę to jeszcze niedługo, bo zgadaliśmy się na porównanie. 😄 No i co więcej po przesiadce na Naima oświadczył, że w końcu ma takie brzmienie na jakim mu zależało. Przerabiał Atolla IN200Sig, jakiś czas miał wspomnianego wcześniej Vincenta SV-227, ale z Naimem, tak jak ja, rozstawać się nie zamierza. Jak byś brał coś na test do domu, to raczej celowałbym w XS3.

Możesz też poczytać opinie o takim (bądź podobnym) połączeniu na oficjalnym forum Naima: link

Mimo wszystko na pewno doskonale wiesz, że najlepiej sprawdzić nausznie, w domowym zaciszu 😉 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie polecano mi Vicka SV 227mk do ATC 7 ale jakoś nie mam zaufania do Vincenta (wysoka awaryjność, niechlujne wykonanie itd.) bo pewnie grać to gra. Czyli jak już to sprawdzić  najnowszego xs3. Dzięki Jackobtone. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, niedawno wspominałem, że dokupiłem końcówkę nap 250 dr i podpiąłem póki co do SN2. Zmiany pozytywne ale delikatne. Dzięki uprzejmości kolegi mam możliwość posłuchać jak gra 250 z dedykowanym nac 282.....

Nie wdając się w szczegóły napisze krótko! PETARDA!!!!!!!!

Nie spodziewałem się, że 282 będzie miał aż taki wpływ na dźwięk... Dynamika, rytm, barwa i siła. Każdy zakres dostał kopa. Moje audiovectory sr3 sig spisały się dobrze w tym teście i aż miło było się dowiedzieć, że jeszcze tyle idzie z nich wykrzesać.

Przyznam Wam, że trochę z przymrużeniem oka czytałem wpisy, że Naim zaczyna się od zestawów dzielonych i w sumie nadal uważam, że integry Naima są zacne ale różnica jakości dźwięku miedzy takim SN/HC a 282/250 jest  baaardzo duża.

Spokojnego tygodnia 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 08:51, puszkin napisał:

Koledzy, niedawno wspominałem, że dokupiłem końcówkę nap 250 dr i podpiąłem póki co do SN2. Zmiany pozytywne ale delikatne. Dzięki uprzejmości kolegi mam możliwość posłuchać jak gra 250 z dedykowanym nac 282.....

Nie wdając się w szczegóły napisze krótko! PETARDA!!!!!!!!

Nie spodziewałem się, że 282 będzie miał aż taki wpływ na dźwięk... Dynamika, rytm, barwa i siła. Każdy zakres dostał kopa. Moje audiovectory sr3 sig spisały się dobrze w tym teście i aż miło było się dowiedzieć, że jeszcze tyle idzie z nich wykrzesać.

Przyznam Wam, że trochę z przymrużeniem oka czytałem wpisy, że Naim zaczyna się od zestawów dzielonych i w sumie nadal uważam, że integry Naima są zacne ale różnica jakości dźwięku miedzy takim SN/HC a 282/250 jest  baaardzo duża.

Spokojnego tygodnia 🙂

 

Ta...jak zmienimy mieszkanie to również wymienię SN2 na "dzielone", póki co dużo słucham na słuchawkach 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze to ogłoszenia typu „ Tadeusz wajchę przełóż”🤣 , może warto zwrócić uwagę moderatorowi - sprzedajemy.pl aby się baczniej temu przyjrzał 🧐

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są fejki.. wrzucają je tam  OSZUŚCI „habbibi maj friend..” 😄🙈 i szukają jelenia, kiedyś był np Naim Nac 252 za 5 tyś zł.
   Tacy sami zaczepiają na WhastAppie jak coś na OLX lub HIFI Giełdzie wystawię. Olewać toto a jak zaczepiają to gonić i nie dać sie wkręcać w: Wyślij mi sprzęt bo Mój Bank przesłał ci potwierdzenie przelewu na Twojego @.. 😁

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedajemy.pl od zawsze był scam i nikt tego nie kontroluje. Uczciwie sprzedające osoby wystawią raczej ogłoszenia na OLX (teraz jest bezpieczniej niż kiedyś, odkąd pojawiły się oceny sprzedawców i płatności online przez portal), bądź na Allegro. Sprzedajemy.pl omijałbym szerokim łukiem.

6 minut temu, Niepokorny napisał:

To są fejki.. wrzucają je tam tacy OSZUŚCI „habbibi maj friend..” 😄🙈 i szukają jelenia, kiedyś był np Naim Nac 252 za 5 tyś zł.
   Ci sami zaczepiają na WhastAppie jak coś na OLX lub HIFI Giełdzie wystawię. Olewać toto a jak zaczepiają to gonić i nie dać sie wkręcać w: Wyślij mi sprzęt bo Mój Bank przesłał ci potwierdzenie przelewu na Twojego @.. 😁

 

Dokładnie! Po każdym wystawieniu sprzętu powszechnie uważanego za drogi pojawiają się wiadomości na whatsappie pisane łamaną polszczyzną. Są dwa sposoby naciągania, w zależności od tego na czym im zależy/jak działają:

1) gdy zależy im na przedmiocie wysyłają fejkowe potwierdzenia (również Polacy tak często oszukują). Wysyłają na OLX rzekome potwierdzenie i proszą o natychmiastową wysyłkę, a przelew rzecz jasna nigdy nie przychodzi

2) gdy zależy im na danych do konta bankowego, wtedy wysyłają linki, ponieważ rzekomo aby przesłać nam środki na konto musimy się zalogować do własnego banku i potwierdzić transakcję. Nawina osoba się loguje, po czym wkrótce okazuje się, że z konta w tajemniczych okolicznosciach znikają pieniądze

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie pozbywam się toru analogowego, jeśli ktoś jest zainteresowany:

Zestaw grał z 152xs/155xs, obecnie z SN2 - poziom dźwięku naprawdę wysoki.

przesiadm się na pliki, po przeprowadzce nie mam miejsca na winyle i dużo klocków.

(w nawiasach przybliżone ceny nowych) stan bardzo dobry - nie przerabiane, żadnych DIY 🙂

przedwzmacniacz - RCM Sensor (9.000)

gramofon - Accoustic Signature Manfred (6.000)

ramię - Morch DP-6 (9.500)

wkładka - London C91 SG (4.600)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.