Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie.

Zamierzam sprawdzić, jak Naim zgra się z moimi Spendor 1/2. Czy Waszym zdaniem Naim Nait XS to dobra propozycja na początek? Nie chciałbym wchodzić w Supernaita lub nowsze modele - XS2, XS3...w obawie, że za jakiś czas może okazać się, że to nie jest to.
Jako źródło Hegel HD10, DCD 685 po lampizacji.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no długo, mam nadzieję że warto czekać i że wpasują się u mnie, teraz na stronie mają że jeszcze dłużej dla nowych zamówień, a nastawiam się na IC jeszcze jeśli głośnikowe będę ok, na rynku wtórnym nie występują 

mam do sprzedania linn k20 niecałe 6m w jednym kawałku, nieużywany 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Kilka pierwszych spostrzeżeń.
Zakupiłem Naim XS, używany, z polskiej dystrybucji (2008r.), w cenie chyba korzystnej, bo poniżej 2500zł. Stan wizualny dobry, technicznie bardzo dobry. Nie mam niestety firmowego kabla sieciowego i tu od razu prośba o poradę: co wybrać w niskim budżecie?

Naim gra u mnie ze Spendorami 1/2. Źródłem jest Hegel HD10 lub CD Denona z lampowym stopniem. Źródła podłączone za pomocą RCA. Na początek muszę powiedzieć, że nie zauważyłem u siebie żadnego brumienia, przydźwięków, wibracji i innych niepokojących zjawisk. Wzmacniacz podłączony do listwy przeciwprzepięciowej za pomocą normalnego kabla IEC (gruby, konkretnie wykonany, ale chyba jakiś noname). Wcześniej ze Spendorami grał Yaqin MC10L po znacznych modyfikacjach. Jak jest? Dynamiczniej. Czuć konkret w niskich rejestrach. Lampa zaokrągla dźwięk, wyaksamitnia wokale, ale czasem ma deficyty w basie. W Naimie jest fajny wokal, jest szerokość sceny, ale jest też to, czego nie było w Yaqinie: większa rozdzielczość i dynamika w basie. Czy z czymś jest gorzej? Hmm...Średnica jest ciut inna. Nie gorsza, po prostu wybrzmiewa nieco inaczej, jest mniej wyeksponowana. Jak oceniam zmianę? Jestem bardzo zadowolony. Podoba mi się to granie, ale...nie w każdym rodzaju muzyki. Na pewno w konkretnym rocku, w dynamicznych utworach, mocnych gitarach i perkusjach - Naim jest lepszy. W jazzowym plumkaniu, muzyce opartej na wokalach - Yaqin bardziej mi pasuje (RFT EL34 i RCA clear top). Konkluzja? Zostają dwa wzmacniacze. Dlaczego? Dlatego, że posiadam dwa zestawy kolumn. Drugim jest Studio 16 Hertz Mimo IIIs. I tu obalam mit, że Naim "nie zgrywa się z S16Hertz" . Z moimi Mimo IIIs zgrywa się i to jak! Kolumny w parze z Naimem zaskoczyły mnie. Spendory grają neutralniej, szerzej, bardziej wyrafinowanym dźwiękiem. Mimo IIIs zagrały fenomenalną średnicą. W ogólnym przekazie gorzej niż Spendory, ale nie jest to jakaś deklasacja - raczej delikatna różnica. To trochę inne granie, powiedziałbym bardziej kameralne. I tak : Naim zostanie w parze ze Spendorami. Yaqin z Mimo IIIs.
Pytania do Was: czy jest różnica w połączeniu za pomocą kabla RCA-DIN? Warto rzeźbić w tym kierunku? Czy zostać przy RCA-RCA?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek1976 najwięcej dobrego wniósłby zakup zasilacza do sekcji przedwzmacniacza w Twoim XSie. XS dostałby kopa (trafo we wzmacniaczu przekazuje w takiej konfiguracji całą moc na kolumny), średnica w stopniu znaczącym by się poprawiła i miałoby to większy sens niż kombinowanie z kablami. Modelowanie brzmienia kablami zostawiłbym na sam koniec. Rozważ zakup zasilacza, np TeddyCap. Sam w takowy zainwestowałem, połączyłem ze swoim XS2  i zdecydowanie nie żałuję. Paczka w ciągu 3 dni (!!!) dochodzi z Izraela do Polski, trzeba opłacić dodatkowo cło = VAT, chociaż można pokusić się też o zakup używanego (ale są raczej rzadkością). Różnicę zauważysz już po pierwszym podpięciu. Po kilku dniach grania brzmienie zrobi się mocno ocieplone, to taki krytyczny moment kiedy rozważałem zwrot, ale na szczęście po dwóch kolejnych dniach minęło. Po tygodniu, gdy dla testu odepniesz TeddyCapa, nie będziesz już chciał grać "gołym" Naitem. Tak przynajmniej było w moim przypadku. Z TC gram już 7 miesięcy i ani myślę się z nim rozstawać.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sprzedać swój system i może zainteresuje miłośników marki.Sprzęt ok.10-11 letni.Rok temu przeszedł pełny serwis

w Elysium Audio wszystko zostało sprawdzone wg.orginalnych serwisówek naim ,recaping końcówek został zrobiony na częściach które są montowane w Sailsbury.Preamp i cd przeszły regulacje ,pomiary ,czyszczenie.

CDS 3 + XPS TEDDYPARDO +BURNDY PARDO + HILINE

NAC 282 + DUAL TEDDYCAP 

NAP 250.2  sztuk 2

Do wszystkich urządzeń mam orginalne kartony i wypełnienie, instrukcje i piloty ,komplet kabli pinowych.

Do sprzedania gramofon AVID DIVA SP II + RAMIĘ MAGNEZOWE SME309 (bez wkładki) 8 letni kupiony w Polsce (karton ,dowód zakupu)

PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY HUSARIAA -2 letni .

Numery urządzeń ,ceny, ew.zdjęcia na pw.

NIE SPRZEDAJĘ ZASILACZY , KABLI PRZED SPRZEDAŻĄ URZĄDZEŃ GŁÓWNYCH.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim Ovator S-400...

... jeżeli ktoś z Klubowiczów poszukuje to są u mnie do kupienia. 
Kolor czarny (Black Zebrano) w stanie idealnym z polskiej dystrybucji i od pierwszego właściciela. 
Jest możliwość odsłuchu w zestawie z 282/250.

Wszelkie informacje, zdjęcia na priva. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ONi napisał:

Witam wszystkich klubowiczów:)

Chciałem zapytać czy SN1 może robić za pre z NAP250-2? Oraz czy mocniejszy trzask / uderzenie w kolumnach przy włączaniu NAP250 jest normalne? 

Może robić za pre. Obecnie mam sn2 z 250 dr. Puknięcie w głośnikach u mnie było słychać ale raczej delikatne. No i żeby podpiąć 250 do SN musisz mieć dodatkowy zasilacz np hicap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, puszkin napisał:

Może robić za pre. Obecnie mam sn2 z 250 dr. Puknięcie w głośnikach u mnie było słychać ale raczej delikatne. No i żeby podpiąć 250 do SN musisz mieć dodatkowy zasilacz np hicap

Tak właśnie myślałem, że bez dodatkowego elementu się nie obejdzie. Byłoby za łatwo:)

SN1 też ma trzask przy włączaniu ale cichszy. Co może być przyczyną takiego głośniejszego ? Przy pierwszym włączeniu NAP (po dłuższym czasie) było słychać w środku w jakby stuknięcie / puknięcie. Przy kolejnym włączeniu po chwili już tego nie było. No i trafo buczy głośniej od SN1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 22:58, ONi napisał:

Tak właśnie myślałem, że bez dodatkowego elementu się nie obejdzie. Byłoby za łatwo:)

SN1 też ma trzask przy włączaniu ale cichszy. Co może być przyczyną takiego głośniejszego ? Przy pierwszym włączeniu NAP (po dłuższym czasie) było słychać w środku w jakby stuknięcie / puknięcie. Przy kolejnym włączeniu po chwili już tego nie było. No i trafo buczy głośniej od SN1. 

Zależy jak silne jest to pukniecie, w przypadku mojego wcześniejszego wzmacniacza- xs2 również dość głośno pukało w jednym głośniku ( przy włączaniu wzm. oraz podczas przełączania źródeł), wzmacniacz nadawał nie do naprawy.

Na poniższym filmie możesz zobaczyć/usłyszeć w jaki sposób się owa usterka objawiała.

 

W dniu 28.06.2021 o 22:58, ONi napisał:

Tak właśnie myślałem, że bez dodatkowego elementu się nie obejdzie. Byłoby za łatwo:)

SN1 też ma trzask przy włączaniu ale cichszy. Co może być przyczyną takiego głośniejszego ? Przy pierwszym włączeniu NAP (po dłuższym czasie) było słychać w środku w jakby stuknięcie / puknięcie. Przy kolejnym włączeniu po chwili już tego nie było. No i trafo buczy głośniej od SN1. 

Trafo buczy głośniej ponieważ zapewne jest większe aniżeli w przypadku SN1.

Moj xps dr juz półtora roku buczy 😉

 

Kacper 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim XPS DR kompletna Cisza

Noo.. przyznam że jestem zaskoczony jak to u Ciebie sie zachowywało. Jedyne pyknięcie jakie słyszę to gdy po urlopie włączam Nap 250 Dr  

Nigdy podczas zmiany źródeł nie słyszałem takich objawów przy jakimkolwiek ze swoich Naimów.

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez do tej pory nic podobnego nie doświadczyłem, nait xs2 musiał niestety jechać do UK w celu naprawy.

Pewnie jakbym z siecią "pokombinował" to może buczenie by ustało, natomiast zupełnie mi to nie przeszkadza, nie jest jakoś bardzo głośno dlatego daje sobie z tym spokój.

Teraz mi po głowie chodzi 555PS DR, myślę że w przyszłym tyg będę miał możliwość posłuchania i porównania z XPS DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.