Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, AnAm said:

Panowie oraz Panie ma ktoś może rozeznanie jak się sprawuje Nac 272 z TeddyXPS?

To co jest pewne, to jednoznaczna poprawa prawie wszystkich aspektów brzmienia. Wszelkie źródła Naima bardzo zyskują na zewnętrznym zasilaniu - od dołu do góry całej drabinki sprzętowej. Co do detali, to różni słuchacze różne rzeczy słyszą... Generalnie jest zgoda co do tego, że TeddyXPS ma nieco inną sygnaturę brzmieniową od Naim XPS. Czy lepszą, czy gorszą, zdania są podzielone. Można oczywiście założyć z góry, że Naim XPS jest lepszy od każdego zamiennika, bo jakże inaczej, ale proponuję samemu sprawdzić. Efekty bywają zaskakujące. Jeżeli TeddyXPS to koniecznie ostatnia wersja, która jest  wyraźnie poprawiona vs. poprzednie. Większe trafo i lepsza odpowiedź na wszystkich częstotliwościach. W praktyce dźwięk jest jeszcze bardziej uwolniony, swobodny i z rozmachem - poprawia się scena. Jedna zamiast wypytywać o wrażenia innych wystarczy kontakt z Teddy Pardo. Bez problemu wyśle urządzenie bez kosztów na okres próbny. Jeżeli nie podejdzie, co raczej jest wątpliwe, można odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Funnykris said:

A po co Ci to? Zwykłe banany są ok. Te wtyczki od Naima to straszna tandeta

Wtyczki są nie tylko po to, żeby przez pomyłkę źle nie podłączyć czy nie zewrzeć, ale też po to, żeby swoim kształtem zapewnić najlepszy styk wtyków w gniazdku na całej ich długości.

Rzeczywiście, obudowy wtyczek potrafią pęknąć przy sztywnym NACA5, ale nie nazwałbym ich tandetą. Tak mi się stało przy Ovatorach, bo nie dość wygiąłem kabel i były naprężenia. Oderwał się plastikowy element z gwintem w który wchodzi śruba. Mój błąd.

Naim stanowczo zaleca używanie wtyków Naima, które idą ze wzmacniaczem. Są pokryte tym samym materiałem co gniazdko wzmacniacza (bodajże nikiel) i mają 4mm spasowane dokładnie do gniazda, co gwarantuje najlepszy styk na tym samym metalu. W Naim, jak zawsze, magia siedzi w najlepszym doborze materiałów i spasowaniu. Materiały dobiera się starannie i potwierdza długimi odsłuchami. Niekoniecznie są to zawsze najdroższe i wyjątkowe materiały. 🙂

Z doświadczenia sposób i jakość wykonania lutów ma bardzo duże znaczenie. NACA jest kierunkowy i już tutaj można zaliczyć wpadkę...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z wtykami naima do kolumn (do wzmaka tak).

    Oryginalnie Konfekcjonowane Naca 5 mają niklowane końcówki w termoskurczliwej koszulce.  Kilka Naca 5 w oryginalnej konfekcji wystawiono na OLX to można podpatrzeć. 

Na brytyjskim forum naima polecają taki „hajend” od Deltron i Linn. 

68681E17-C2ED-4EB4-BB99-6692702CD667.jpeg

175EF6E1-D8AA-4E72-8DDD-0905D4D4EF4F.jpeg

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vs kilkaset złotych za NACA5. Trochę od czapy takie porównanie 😃

Ja swoje białe kupiłem za 99zł od metra, pozostałość po poprzednim dystrybutorze. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 02:09, MrNemo napisał:

Wtyczki są nie tylko po to, żeby przez pomyłkę źle nie podłączyć czy nie zewrzeć, ale też po to, żeby swoim kształtem zapewnić najlepszy styk wtyków w gniazdku na całej ich długości.

Rzeczywiście, obudowy wtyczek potrafią pęknąć przy sztywnym NACA5, ale nie nazwałbym ich tandetą. Tak mi się stało przy Ovatorach, bo nie dość wygiąłem kabel i były naprężenia. Oderwał się plastikowy element z gwintem w który wchodzi śruba. Mój błąd.

Naim stanowczo zaleca używanie wtyków Naima, które idą ze wzmacniaczem. Są pokryte tym samym materiałem co gniazdko wzmacniacza (bodajże nikiel) i mają 4mm spasowane dokładnie do gniazda, co gwarantuje najlepszy styk na tym samym metalu. W Naim, jak zawsze, magia siedzi w najlepszym doborze materiałów i spasowaniu. Materiały dobiera się starannie i potwierdza długimi odsłuchami. Niekoniecznie są to zawsze najdroższe i wyjątkowe materiały. 🙂

Z doświadczenia sposób i jakość wykonania lutów ma bardzo duże znaczenie. NACA jest kierunkowy i już tutaj można zaliczyć wpadkę...

 

 

 

 

Nie nooo Mr... jakoś w Lumina naim już stanowczo nie zaleca 😉 Zarówno standardowe terminale głośnikowe jak i wtyki naim to.... piece of "sheet" powiedzmy 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, macktheknife said:

Nie nooo Mr... jakoś w Lumina naim już stanowczo nie zaleca 😉 Zarówno standardowe terminale głośnikowe jak i wtyki naim to.... piece of "sheet" powiedzmy 😉

 

NACA jest kablem bardzo sztywnym i po to są wtyczki. Super Lumina nie jest tak sztywna i tego problemu nie ma. Wiem, wiem, jak wtyk nie jest złoty, a skromny to już jest do niczego, a zwykła miedź i nikiel nie mogą być przecież dobre. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/6/2021 at 10:40 PM, Marm said:

Posłuchaj chord signature a już nie wrócisz do Naca

 

 

W Naim piękne jest to, że wchodząc w system nie trzeba martwić się kablami. NACA jest świetnym systemowym kablem i na pewno bardzo długo nie będzie wąskim gardłem systemu... A cała zabawa przecież polega na eliminacji wąskiego gardła i zrównoważeniu systemu, za pieniądze którymi się dysponuje. Pełna zgoda, że seria 500 zyska na jeszcze bardziej transparentnym kablu niż NACA. Dlatego właśnie Naim po wielu latach opracowywania, wypuścił Super Lumina (kosmicznie drogi). Chord Signature to na pewno bardzo dobry kabel zrobiony pod Naim, ale mając pod ręką większe pieniądze najpierw przeznaczyłbym na doinwestowanie źródła, potem kolumn do mojego gustu i pomieszczenia... w końcu zastanowiłbym się, czy nie warto pójść półkę wyżej ze wzmacniaczami i zasilaniem. Gdzieś po drodze, bliżej półki 500, sprawdzałbym Super Lumina i Chord Signature. Ten drugi ponoć sprawdza się bardzo dobrze w systemach mieszanych. Na Naim forum można znaleźć różne historie i jest też wiele powrotów do NACA. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda..
Miewałem Albedo i Harmonixy, ale to Nac A5 mam najdłużej, chyba z 5 lat. Oczywiście ma on swoje ograniczenia ale tak jak pisałeś, w większości przypadków jest po prostu wystarczający. 

Myślicie że naszym polskim grajdołku są użytkownicy serii 500, Nap 500 Dr ?? 
      Może po prostu przy jego cenie to jest zbyt wiele lepszych konstrukcji by wykrwawiać sie na 500 Dr..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marm napisał:

Można pokusić się o poprzednie wersje na rynku wtórnym. Po długich poszukiwaniach nabyłem 2x2 m za 1,7 k.

Jakiś czas temu sprzedałem Nac a5 pewnemu panu, który jak się okazało był ich pierwszym właścicielem 🙂 Wrócił do naca5 po przygodzie z właśnie poprzednią wersją chorda sig. Chorda sprzedał... Jak widać druty naima coś w sobie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, puszkin napisał:

Jakiś czas temu sprzedałem Nac a5 pewnemu panu, który jak się okazało był ich pierwszym właścicielem 🙂 Wrócił do naca5 po przygodzie z właśnie poprzednią wersją chorda sig. Chorda sprzedał... Jak widać druty naima coś w sobie mają. 

Na wszelki przypadek nie pozbyłem się Naca,  może z czasem... ale na razie nie mam w planach zmiany toru. 

A samo nac a5 dostałem praktycznie w gratisie do Hiline od poprzedniego dystrybutora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2021 o 11:18, MrNemo napisał:

NACA jest kablem bardzo sztywnym i po to są wtyczki. Super Lumina nie jest tak sztywna i tego problemu nie ma. Wiem, wiem, jak wtyk nie jest złoty, a skromny to już jest do niczego, a zwykła miedź i nikiel nie mogą być przecież dobre. 🙂

Obawiam się, że nie wiesz. Wtyki naim wyceniane na 10-12 USD za szt. trudno pochwalić za skromność. Każde najprostsze miedziane, a jeszcze lepiej pozłacane BFA typu Z za 1 USD za parę (10-12 razy tańsze od naim) będą lepsze. Czyścisz czasem fabryczne terminale w naim jakimś preparatem do styków? Zauważyłeś jaka jest różnica między skalą i szybkością utleniania się tych "skromnych" gniazd i wtyków naim-a, a utlenianiem się jakiegokolwiek nieskromnego i ociekającego złotem wtyku, nawet takiego za 0,5 USD? Spróbuj.

Naca jest przewodem dość sztywnym ale nie na tyle, żeby był problem z konfekcjonowaniem go czymkolwiek co jest dostępne na rynku.

Montowanie słabych terminali nawet do topowych końcówek przez naim to brak szacunku dla klientów. Oczywiście z biznesowego punktu widzenia lepiej jest wciskać kolejne elementy systemu (np. zasilacze-poprawiacze) za grube $$$ niż popracować nad prostymi i relatywnie niemal bezkosztowymi ulepszeniami, tyle że na tym się nie zarobi.... 🙂

Jeszcze nie tak dawno naca5 był lansowany przez naim jako lekarstwo na całe zło. Po co więc nagły zwrot akcji i wprowadzenie Super Lumina (luminal byłby bardziej na miejscu)?

Pamiętajcie Panowie, co dla nas użytkowników ma być niemal "filozofią życia", dla właścicieli / udziałowców takich firm jest wyłącznie sposobem na zarabianie pieniędzy. Im więcej tym lepiej. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, macktheknife said:

Obawiam się, że nie wiesz. Wtyki naim wyceniane na 10-12 USD za szt. trudno pochwalić za skromność. Każde najprostsze miedziane, a jeszcze lepiej pozłacane BFA typu Z za 1 USD za parę (10-12 razy tańsze od naim) będą lepsze. Czyścisz czasem fabryczne terminale w naim jakimś preparatem do styków? Zauważyłeś jaka jest różnica między skalą i szybkością utleniania się tych "skromnych" gniazd i wtyków naim-a, a utlenianiem się jakiegokolwiek nieskromnego i ociekającego złotem wtyku, nawet takiego za 0,5 USD? Spróbuj.

Naca jest przewodem dość sztywnym ale nie na tyle, żeby był problem z konfekcjonowaniem go czymkolwiek co jest dostępne na rynku.

Montowanie słabych terminali nawet do topowych końcówek przez naim to brak szacunku dla klientów. Oczywiście z biznesowego punktu widzenia lepiej jest wciskać kolejne elementy systemu (np. zasilacze-poprawiacze) za grube $$$ niż popracować nad prostymi i relatywnie niemal bezkosztowymi ulepszeniami, tyle że na tym się nie zarobi.... 🙂

Jeszcze nie tak dawno naca5 był lansowany przez naim jako lekarstwo na całe zło. Po co więc nagły zwrot akcji i wprowadzenie Super Lumina (luminal byłby bardziej na miejscu)?

Pamiętajcie Panowie, co dla nas użytkowników ma być niemal "filozofią życia", dla właścicieli / udziałowców takich firm jest wyłącznie sposobem na zarabianie pieniędzy. Im więcej tym lepiej. 😉

 

Wtyki Naim są na wyposażeniu wzmacniaczy za darmo...  zestawienie poniżej. To chyba nie jest wysoka cena?To, że potem na rynku wtórnym kosztują po kilkanaście dolarów, musi chyba oznaczać, że choć nie ze złota to jednak są bardzo dobre... 🙂

Absolutnie nie czyściłbym wtyków Naima żadnymi preparatami. Naim zaleca kilkukrotne wyciągnięcie i włożenie wtyków z gniazdka co jakiś czas (opór zawsze jest bardzo wyraźny), i to zupełnie wystarcza. 

Z całym szacunkiem, ale nie zgadzam się. Terminale w Naim są bardzo dobre i z takiego materiału który daje najlepszy efekt. Gdyby inny materiał sprawdzał się lepiej, byłby na pewno zastosowany. Od dwóch dekad używam, w sposób zgodnie z zaleceniami producenta nigdy nie miałem podobnych dylematów. Naim miewa wpadki jak każda firma (np. wyświetlacze które rozszczelniały się po 5-10 latach, HiLine któremu rozpadają się końcówki), ale na pewno nie są to wtyki. Nota bene, naprawa HiLine jest darmowa bez względu na to kiedy był kupiony. Za wyświetlacze niestety trzeba zapłacić.

Zewnętrzne zasilanie na prawdę działa. Cała filozofia i w sumie odkrycie Naim polega na "uwalnianiu prądowym" poszczególnych elementów toru. W dużym uproszczeniu, wzmacniacze od dołu do góry drabinki Naim nie różnią się tak bardzo konstrukcją, jak lepszym podziałem podzespołów i większą możliwością wydzielenia zasilania na zewnątrz, gdzie można zastosować całą gradację coraz lepszych zasilaczy. Z tej perspektywy, zewnętrzne zasilanie to nie "zasilacz-poprawiacz" tylko na nowo "zmontowany" z oddzielnych klocków wzmacniacz z lepszym zasilaniem niż poprzednio.... Ja też boleję nad ceną tych zasilaczy. Najlepszy kosztuje dobrze ponad 20k na rynku wtórnym, a jest to przecież tylko solidna obudowa, trafo x 2 i trochę dużych kondensatorów. Jednak tysiące tych urządzeń się sprzedają... Proponuję posłuchać dlaczego. 

Wszystko, co Naim wprowadza jest poprzedzone wieloma testami i konsekwentnym rozwojem produktu. Dla każdego produktu firma utrzymuje historię i szczegółowy opis każdego z tysięcy testów wykonywanych przez fachowców w fabryce, ze wskazaniem co zadziałało dobrze, a co nie. Naim chwali się tym, że wypuszcza tylko to wypracował doświadczeniem. 

Myślę, że po prawie 50 latach ciężkiej pracy z w sumie prostymi urządzeniami (w końcu to tylko tranzystory, kable i takie tam), Naim na pewno będzie zainteresowany "bezkostnymi ulepszeniami" - proponuję nie czekać tylko do nich uderzyć z pomysłami. Na bezkosztowych ulepszeniach zarabia się zawsze... 🙂

Super Lumina była opracowywana długimi latami, z tego co mi wiadomo. Tyle zajmuje przygotowanie super-transparentnego kabla, dedykowanego  do topowej półki. Swoją drogą, czy nie jest niesamowite, że NACA tak długo sprawdza się w przeważającej ilości systemów Naim, również w tych najwyższych? Czyżby była tak dobrze i starannie opracowana?

Tak, świat i kapitalizm oparty jest na chciwości i generalnie ma gdzieś, czym jest dla kogo "filozofia życia." Firmy chcą zarabiać jak najwięcej, żeby właściciel jak najwięcej zarobił i po to żeby się rozwijać i... przetrwać. Ale, to już wiemy od Marksa... 🙂

 

NAP100 - SNAIC4, mains lead, 2x speaker connectors
NAP155X - SNAIC4, mains lead, 2 x speaker connectors
NAP150x - SNAIC4, mains lead, 2 x speaker connectors
NAP200 - SNAIC4, mains lead, 2 x speaker connectors
NAP250 - DIN4-XLR, mains lead, 2 x speaker connectors
NAP300 - 2 x Burndy, 2 x DIN4–XLR, mains lead, 2 x speaker connectors
NAP500 - 2 x Burndy, 2 x DIN4-XLR, Powerline, 2 x speaker connectors
NAPV175 - 2 x SNAIC4, mains lead, 3 x speaker connectors
NAPV145 - DIN4-XLR, mains lead, 1 x speaker connector

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą ale tylko częściowo a i MacThe...coś tam - też racji odmówić nie mogę.

Nie należę do osób które „życie oddadzą” za swoje klocki, kolumny.. samochód itp. 
     Naim Gra ale ma również swoje ograniczenia, dziwactwa i wtyki „po taniości” które na szczęście tak jak napisałeś dorzucają do swoich wzmaków czyli za Free to one i tak przecież nie są.

SuperLumina opracowywana długimi latami... tylko przy pełni Księżyca, testowana na Co 7 córce Sołtysa i to pod warunkiem że ruda i dziewica..😉

Na takie ściemy to już znieczuliły mnie baśnie recenzentów a na Superlumina parcia nie mam bo traktuję go raczej jak extra przydrogi kabelek na którego produkcję wpadł zarząd Naima by wyciągnąć jeszcze więcej 💰 od Klienta który Chce i LUBI płacić. 
Skoro Jest Popyt na drogie kabelki to je klientowi dajmy 🤷‍♂️ Choć tego nie kupuję to nie krytykuję - tak działa świat.

Bardziej absurdalne gadżety są w Audio do których dorabia się jeszcze bardziej absurdalne Legendy..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Niepokorny said:

Zgadzam się z Tobą ale tylko częściowo a i MacThe...coś tam - też racji odmówić nie mogę.

Nie należę do osób które „życie oddadzą” za swoje klocki, kolumny.. samochód itp. 
     Naim Gra ale ma również swoje ograniczenia, dziwactwa i wtyki „po taniości” które na szczęście tak jak napisałeś dorzucają do swoich wzmaków czyli za Free to one i tak przecież nie są.

SuperLumina opracowywana długimi latami... tylko przy pełni Księżyca, testowana na Co 7 córce Sołtysa i to pod warunkiem że ruda i dziewica..😉

Na takie ściemy to już znieczuliły mnie baśnie recenzentów a na Superlumina parcia nie mam bo traktuję go raczej jak extra przydrogi kabelek na którego produkcję wpadł zarząd Naima by wyciągnąć jeszcze więcej 💰 od Klienta który Chce i LUBI płacić. 
Skoro Jest Popyt na drogie kabelki to je klientowi dajmy 🤷‍♂️ Choć tego nie kupuję to nie krytykuję - tak działa świat.

Bardziej absurdalne gadżety są w Audio do których dorabia się jeszcze bardziej absurdalne Legendy..

Dawno już nie byłem w dyskusjach typu Naim zły, bo oszukuje na kablach i daje tanie wtyki, czy Naim dobry, bo wszystko co robi jest super i najtaniej, jak tylko może. Czy Naim/Luxman/McIntosh, itd... dobry czy zły zawsze rozstrzyga odsłuch i suma jaką jestem gotowy zapłacić za to co słyszę, a nie historyjki około sprzętowe. Jasne, że chcę rozumieć co jak działa i dlaczego taki materiał a nie inny, ale mam duże zaufanie do tego co, Naim wkłada w swoje obudowy. Po pierwsze słyszę to w swoim systemie, po drugie interesuję się Naim, coś tam już wiem o audio "by Naim" i bardzo mi to pasuje.

Cena produktu już od dawna nie wynika z kosztów materiałowych i wytworzenia. Za butelkę wódki płacimy 20 zł, a koszt wytworzenia to góra 2 zł, za aspirynę płacimy 8 zł a koszt wytworzenia to dosłownie grosze, za ubrania płacimy 10 razy tyle ile kosztuje ich wykonanie, itd. itd. Cena dzisiaj, również w audio, jest taka… jaką klient na wolnym i konkurencyjnym rynku jest gotowy zapłacić. Można się na to godzić i kupować, albo się na to nie godzić i nie kupować. Wiem, że na rynku audio jest dużo ściemy. Nie przejmuję się tym mocno, bo na końcu zawsze o wszystkim rozstrzygnie ostrożny odsłuch.

Super Lumina była rzeczywiście bardzo długo opracowywana. Nie wiem o rudej dziewicy, ale ten wątek wydaje mi się bardzo warty sprawdzenia… 😊. Tak dzisiaj robi się sprzęt systemowy, nie tylko w Naim. Jest to i rzemiosło i sztuka trochę. Schemat ze specyfikacją elektroniki najlepszego wzmacniacza Naim, da się zmieścić na jednej kartce A3. Można też kupić, rozmontować i każdy element zidentyfikować miernikiem… 😊 Jednak wszelkie chińskie podróbki, nie mają najmniejszych szans z oryginałem, a wiemy, że chłopaki tam dużo potrafią. Ta sztuka, to nie nagłe olśnienie, ani odkrycie tajemnicy, tylko długi i przemyślany proces żmudnego i systematycznego sprawdzania, poprawiania i dochodzenia do momentu kiedy uzyska się najlepszy efekt, za który ktoś potem zechce zapłacić niemałe pieniądze. O ile wiem Lumina się sprzedaje i chyba nie możemy założyć, że kupują sami bogaci idioci. 🙂 

Nie przebieram nogami do Super Luminy. Słyszałem go w bardzo dobrym systemie i myślę, że Naim wypuścił super transparenty i bardzo drogi kabel. Akurat w moim obecnym systemie, te kilkanaście tyś. można wydać lepiej. Jeżeli po jakichś zmianach uznam, że wąskim gardłem jest właśnie kabel, na pewno sprawdzę Luminę. Rzadko, ale czasem 10 tys. za kabel może okazać się najtańszym znaczącym upgradem systemu i doprowadzaniem go do równowagi, na wyższym poziome. Oczywiście w cenie Luminy, będzie też zrzuta na Bentleya, którego Naim akurat sponsoruje. Całkiem mi się to nie podoba, ale się nie obrażam. 😊

Edytowane przez MrNemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas chodzi za mną średnica SN3 więc nie wytrzymałem i zamiast Moon-a zamówiłem na testy XS3. Ciekawe czy uda mi się przejść z brzmienia droższego Naima na brzmienie tańszego. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, dolaczam do klubu bo zredukowaniu poprzedniego systemu z Uniti Atom. Bardzo przyjemne i wygodne pudelko. Moze z czasem bedzie Nova jak sie zachce zmiany ale na razie ciesze sie dzwiekiem Naima. 

Pytanie przy wyborze kabli glosnikowych. NACA5 odpada bo za sztywny wiec myslalem o Tellurium Q-Black MK2?

Co myslicie?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.