Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, jackobtone napisał:

Atom to naprawdę świetny All In One, ale z bardziej wymagającymi prądowo paczkami (SCM7 z tego co wiem, właśnie takie są) może mu brakować pary. Skoro testowałeś SN3, to w podobnej cenie stoi Uniti Star. 😋 Z drugiej strony też jestem ciekaw co napiszesz o Atomie. 🙂

Z drugiej strony wypisując te wszystkie braki w piecach Naim  staram się sam siebie przekonać, że mogę zostać z Cyrusami i poszukać lepszości w nowych monitorach. Każdy z tych wzmacniaczy mi się podobał (granie) i nawet ocznie (SN3). Poslucham kolejnego Naima i... pewnie też się spodoba a z dwóch zawsze łatwiej wybrać jak z trzech. Ogólnie to miałem już odpuścić temat wzmacniaczy bo zainteresowanie Cyrusami na bazarku nikłe ale, że coś się zaczyna dziać w temacie sprzedaży to temat Naima u mnie odżył. Co do wydajności, mocy itd. to najmniej kręciłem poziomem głośności mając SN3, optymalnie mi grało praktycznie wszystko, gdy potek był na godz. dziewiątej. A już z XS3 ciągle kręciłem to ciszej to głośniej bo coś nie pasowało. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w XS2 z Neat Motive SX2 na godzinie 9 już jest okej, zazwyczaj nie przekraczam godziny 10 (już jest naprawdę głośno). Gdzieś tak od godziny 8 (wciąż mam na myśli potencjometr 😄) zaczyna się granie, bo poniżej tej wartości dźwięk sporo traci. No ale wiadomo wiele zależy od kolumn (ich skuteczności), metrażu, akustyki.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje kupiłem dwa lata temu w Trans Audio HiFi, ale już wtedy dostępna była zdaje się ostatnia para + jeszcze dwie pary IOTA Alpha. Swego czasu można było różne Neaty kupić w Q21, teraz nie ma nic. Zdaje się, że po brexicie zaczęły znikać z polskich sklepów

Edit: Chociaż widzę że ktoś je wciąż sprowadza: link

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Nova gra z Kudosem S20, mogę polecić, ciemniejsze Sonusy się nie zgrały. Kuszą mnie SCM40 z uwagi na szybki bas ale nie wiem czy mocowo da radę. Kudos potrafi grać cicho. Z monitorów do Naima polecam Proac D2R. Moim Zdaniem do Naima pasują kolumny z dobrym, jaśniejszym  tweeterem. 

Edytowane przez Artistplant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adam 38 napisał:

O to, to. Właśnie miałem sprawdzić monitory od Neat z Cyrusami oraz Kudos C10. Niestety może być problem z wypożyczeniem bo u nas chyba nikt tego nie ma na stanie. 

Mam Cardea C1 na zbyciu, mozemy pomyslec o testach u Ciebie. Dawno temu chyba nawet juz proponowalem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Stachu. Jednak najbardziej zależy mi na sprawdzeniu z Cyrusami monitorów Neat Motive SX3. Intuicja mi podpowiada, że to może być idealne parowanie z Cyrusami. A jak nie to SN3. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sx3 mialem wypozyczone, z qute o cichym graniu nie bylo mowy, glosniej bylo juz dobrze, nawet bardzo, ale slabe ciche granie to u mnie dyskwalifikacja. To pewnie wina niskiej skutecznosci, chyba 84db jak pamietam... 

Adam, napisz do S4Home moze jeszcze maja te SX3. 

IMO Guru Junior lepsze byly od tych Neat'ow. 

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stach_s napisał:

Sx3 mialem wypozyczone, z qute o cichym graniu nie bylo mowy, glosniej bylo juz dobrze, nawet bardzo, ale slabe ciche granie to u mnie dyskwalifikacja. To pewnie wina niskiej skutecznosci, chyba 84db jak pamietam... 

Adam, napisz do S4Home moze jeszcze maja te SX3. 

IMO Guru Junior lepsze byly od tych Neat'ow. 

Tylko pamiętajmy, że góra Naima a góra Cyrusa to jednak co innego. To co bardzo dobrze gra z Naim już niekoniecznie dobrze z "Cytruskami". S4Home ma ostatnią parę Neat ale chyba sporo przeszła, że nawet oryginalnego opakowania już nie ma 🙂 Na kurierów z wypowiedzeniem umowy o pracę musiały często trafiać albo do DPD 🙂

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość dawno nie pisałem, ale musiałem się oswoić/obsłuchać z nowym zestawem.

cały tor analogowy sprzedany, ze świadomością, że plikami tego nie zastąpię, bo zestaw był zacny.

jeśli chodzi o DAC, byłem zdecydowany na Lumin, ale akurat w salonie go nie było - był NDX nowy w BARDZO dobrej cenie i Gold Notę ds-10.

strasznie chciałem wziąć ndx, ale boję się że za chwilę nie będzie miał wsparcia w update'ach, no i `ds-10 jest roon tester.

kupiłem ds-10 - miesiąc słuchania - ok, myślę muszę się pogodzić, że nawet super DAC i pliki nie zastąpią analogu. niby ok, ale takie pudełkowe granie, bębny jakbym palcem w pudełko stukał.

potem zauważyłem, że w dacu brakuje jednej funkcji więc zacząłem wydzwaniać do `Włoch a potem do naszego dystrybutora (pozdrawiam - bardzo pomocny człowiek).

okazało się że mam jakiś mega stary soft. troszkę zajęło mi ogarnięcie wgrania aktualizacji itp.

odpalam po aktualizacji - okazało się, że poprzedni soft ZAWSZE używał PRE w ds-10. teraz poszedł tylko DAC z ds-10, a pre z SN2 - i - uwaga - zbierałam zęby z podłogi.

nie będę rozpisywał się żargonem audio co i jakie było - powiem jedno - ślepym teście uznałbym, że to gramofon dużo wyższej klasy niż mój były. absolutnie wszystkie zalety analogu, mięso i dynamika SN2 + detale i rozdzielczość ds-10.   BAJKA

jeśli możecie wypożyczyć na odsłuch - warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 21:00, Artistplant napisał:

U mnie Nova gra z Kudosem S20, mogę polecić, ciemniejsze Sonusy się nie zgrały. Kuszą mnie SCM40 z uwagi na szybki bas ale nie wiem czy mocowo da radę. Kudos potrafi grać cicho. Z monitorów do Naima polecam Proac D2R. Moim Zdaniem do Naima pasują kolumny z dobrym, jaśniejszym  tweeterem. 

Do ATC SCM 40 nie ma sensu podchodzić z niczym poniżej NAP 300 od Naima, żeby wydobyć z nich cały potencjał. Ze słabszymi koncówkami/integrami będzie owszem grało, ale to nie będzie zadowalający poziom. Przy niskim poziomie głośności dźwięk będzie pozbawiony mikrodynamiki, przy mocno głośnym słuchaniu wzmacniacze będą szybko się przegrzewać, aż do włączenia się zabezpieczenia termicznego włącznie.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adam 38 napisał:

S4Home ma ostatnią parę Neat ale chyba sporo przeszła, że nawet oryginalnego opakowania już nie ma 🙂 Na kurierów z wypowiedzeniem umowy o pracę musiały często trafiać albo do DPD 🙂

To może chociaż wygrzane są 😄 

Ta aluminiowa kopułka w wysokotonowym na początku, po zakupie SX2, wydawała się być ostra. Dopiero po kilku miesiącach grania sygnatura się zmieniła. SX2 odbieram bardzo pozytywnie, jeden z lepszych zakupów, poza Naitem XS2, Specialized`em Stumpjumperem FSR i Sony A7III, jaki poczyniłem na przestrzeni kilku ubiegłych lat. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jackobtone napisał:

To może chociaż wygrzane są 😄 

Ta aluminiowa kopułka w wysokotonowym na początku, po zakupie SX2, wydawała się być ostra. Dopiero po kilku miesiącach grania sygnatura się zmieniła. SX2 odbieram bardzo pozytywnie, jeden z lepszych zakupów, poza Naitem XS2, Specialized`em Stumpjumperem FSR i Sony A7III, jaki poczyniłem na przestrzeni kilku ubiegłych lat. 

Wygrzane są, miałem je u siebie 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysiek H napisał:

dla lubiących spokojną muzykę do czytania polecam ABC lounge jazz, 

których stacji słuchacie - oprócz paradise

Paradise numerem jeden jest ofkorzzz, ale jeszcze

R Nowy Świat (właśnie słucham fajnej audycji młodego Manna "Personal Bigos")

R Swiss Jazz

SmoothFM z portugalii

The Jazz Groove

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzysiek H napisał:

jeszcze 357 jest po trójce 

Tak, ale muzycznie jakoś nie teges, jak dla mnie. Jakość streamu też dźwiękowo słabsza od RNŚ. Choć lubię bardzo kilku redaktorów z 357 i posłucham ich sobie czasem chętnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysiek H napisał:

w 357 maja ciekawych gości i tematy

👍 100% zgoda.

Ale poranne audycje mają takie w stylu rmf/zetko podobne, a radia słucham najczęściej rano i wieczorem 😉

Za to niedzielne poranki z Markiem Brzezińskim, jego córką i francuską muzyką bardzo lubię.

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.