Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

rozważ to jeszcze, mnie doliczyli 38% opłat od ceny zakupu, nawet vat od kosztów transportu choć wysyłka była w cenę wliczona. dla mnie zakupy w GB pow. 25 eur sie skończyły 

nie ma znaczenia czy kupisz w sklepie brytyjskim czy ebay. 

 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i u mnie bez cła było, bo produkty miedziane, wg taryfy na wyroby z miedzi nie ma cla. przy okazji przestudiowałem europejski kodeks celny. poczytaj w google ile ludzie płacą opłat, Anglikom też nie opłaca sie z UE kupować

9 godzin temu, stach_s napisał:

Tak, ale muzycznie jakoś nie teges, jak dla mnie

a mnie dzwiękowo bardziej odpowiada 357 niż NŚ. jakie to różne uszy i gusta mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w UK Nac 552 z zasilaczem Naps 552 Dr z 2019 r w cenie jakiej chwile temu na allegro był używany preamp Nac 252 z Supercap Dr.  
Ale + 38% opłat + Cło robi się już mało atrakcyjnie..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ebay teraz z ciekawości przegladam, choć ostatnio kupilem coś ponizej 25 euro z kosztami wysyłki, ebay doliczyl jeszcze vat brytyjski, wczoraj pocztą dostalem i jakies pobranie nasi doliczyli 8,50 zł. Pani z poczty nie potrafila wytłumaczyć za co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał lub może nawet posiada Avondale NCC300..?

Gość z UK tuninguje np Nap 250 Dr przesłane mu lub kupuje nowe modyfikuje i takie odsyła klientowi..

Sporo entuzjastycznych opinii na fejsowych grupach Naima jak i na fejsowym profilu Avondale. NCC300 (w Nap 250 Dr) brzmi ponoć „lepiej” od Nap 300 Dr a według niektórych nawet lepiej od Nap 500 Dr. 
Konkluzja taka że klocki Naima są jakby niedoszacowane.. można wyciągnąć z nich duużo więcej niż pozwala firma Naim. 
  Swoją drogą ciekawe ile firm kręci się wokół Naima dedykując do niego swoje  komponenty.: Teddy Pardo który prędzej od Naima wprowadził technologię DR, Avondale, jeszcze jedna brytyjska firma robiąca swoje zasilacze do Naima, pisałem o niej ale nazwy zapomniałem.. jakaś HNC.. coś koło tego..🤔, kable Ar Sound Lunar, czy te Wiedźmowe Czapki..

Nie słyszałem o drugiej takiej firmie jak Naim z której „podrabiania/ulepszania” specjalizowały by się pomniejsze jak ww. 
Pewnie dlatego że zasilacze Naima są w cenach wzmaków, końcówek, przedwzmacniaczy wielu równie utytułowanych konkurentów 💰🙈

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Niepokorny napisał:

@dekoracja - Jam jest.. Waszmości

 

Panowie jakie macie patenty na bezpieczne zakupy i transport klocków Naima z UK..?

tak sobie myślę o zasilaczu jakimś do xs3. a zanim wywalę kasę chętnie bym posłuchał nieco i może ktoś lokalnie by chciał wpaść podłączyć 🙂

ta inna firma poza Teddym i Avondale to chyba CHC.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niepokorny napisał:

@dekoracja - Jam jest.. Waszmości

 

Panowie jakie macie patenty na bezpieczne zakupy i transport klocków Naima z UK..?

Możesz spróbować zagadać ze sprzedawca aby zaniżył cenę/wartość dla firmy kurierskiej. Na takiej zasadzie kupiłem kilka rzeczy w stanach (zadeklarowali 50 procent wartości dla FedEx), z Tajwanu sprowadziłem kabel dla mojego Astell and Kern, Azjaci zadeklarowali na moja prośbę 100$ dla FedEx 🤣

z reguły (w przypadku np FedEx) jest tak, iż wysyłający deklaruje wartość / cenę produktu/paczki, FedEx na podstawie takiej deklaracji rozlicza się z urzędem celnym oszczędzając jednoczenie czasu w jakim paczka jest w tranzycie. 
Oczywiście nigdy nie ma gwarancji, ze nie znajdzie się nadgorliwy urzędnik, który prześwietli paczkę 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No i tu chyba powinna sie odezwać ewentualna dusza hazardzisty.. bo mamy ryzyko zarówno wyższych kosztów jak i uszkodzenia paczki gdzieś po drodze bo jej przerzutów może być więcej gdy jedzie z wysp niźli lokalnie w Polsce. Hazard to nie dla mnie.

@dekoracja jeśli masz na myśli HiCapa to takowego nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny niektórych dóbr są już na takim poziomie że trzeba sobie zdać sprawę jak to działa i trochę pokombinować..

Aut w cenie mieszkań od około 2015 roku prywatnie już w zasadzie się nie kupuje, tylko firmy biorą. Podobnie chyba się robi z drogim sprzętem audio. 
Audio w cenie 50-100 tysięcy i więcej to kreatywna księgowa nie ma problemu odpowiednio rozpisać jeśli tylko sklep wystawi nam FV na przysłowiowe XYZ Urządzenie Sieciowe itp..  przynajmniej Vat sie odliczy..

Kilka lat temu kupiłem Kolumny od jednego poznańskiego adwokata który tak sobie „dorabiał”. Kupował i do roku czasu sprzedawał.

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o sklepach (nie w Polsce ), które „oszczędzały” na VAT, sprowadzając kolumny Wilson Audio- wszyscy wiemy jak drogie potrafią być WA😃. Audio to zapewne dobry biznes jeśli się ma wystarczającą ilośc klientów oraz dobre kontakty z dystrybutorami i producentami. 
 

A co do kupowania z poza Unii, jeśli załóżmy są to kable lub inne niewielkie i w miarę lekkie przedmioty, proponuje zawsze zapytać sklep sprzedający czy mogą dla FeDEx itp zadeklarować niższa wartość.- można w ten sposób zaoszczędzić pare groszy  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dekoracja aktualnie Olku mam SuperCapa..

13 godzin temu, Krzysiek H napisał:

chyba że to z Irlandii, wtedy po staremu 

O proszę jaką elastycznością na rynkowe prawa i brexit wykazał się mój sklep, taką odpowiedź przed chwilą dostałem.: 

 Wszystkie nasze jednostki są przechowywane w Holandii.  Od czasu Brexitu przenieśliśmy tam wszystkie jednostki, aby uniknąć płacenia ceł w krajach UE.  Mamy główne biuro w Wielkiej Brytanii, ale urządzenia są wysyłane z Holandii..”

A to już zmienia sprawę bo nawet pojechać tam można..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie salonów Denon w zakładce outlet są do wzięcia nap i nac 200 prawie 60% taniej. Jeszcze tydzień temu było tam więcej klamotów Naima w fajnych cenach ale i teraz można coś wybrać. Podobno gwarancja 2 lata i można zwrócić w termie 14 dni jak outlet okaże się za bardzo zmęczony życiem. Może ktoś skorzysta. 

Ps Słuchałem u siebie Naima Atom i brzmieniowo, pamiętając o jego cenie, nie bardzo jest co pochwalić. Za to wygląd 10/10.  Gdzie mu do XS3 a już o SN3 nie wspominając. Ładna zabawka grająca na poziomie integr za 5-5,5kzł. Rozczarowanie. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wombat193 napisał:

To mój komplet, ale nie sprzedam samego Teddego :) dlaczego? Bo cały czas gram, słucham i bez niego już nie chce słuchać. :) 

twój biznes. kupię sobie nowego - w sumie nowe mają dosyć ok cenę.

20 minut temu, Adam 38 napisał:

 

Ps Słuchałem u siebie Naima Atom i brzmieniowo, pamiętając o jego cenie, nie bardzo jest co pochwalić. Za to wygląd 10/10.  Gdzie mu do XS3 a już o SN3 nie wspominając. Ładna zabawka grająca na poziomie integr za 5-5,5kzł. Rozczarowanie. 

to zauważ, że biorąc pod uwagę, że to integra plus streamer/dac to może właśnie to integra za 5k. Atoma słuchałem krótko jak wybierałem dla siebie Stara - większy był wyraźnie lepszy. Atom trochę „krzyczał” 🙂 w każdym razie porównując do Stara. natomiast xs3/nd5xs są wyraźnie lepsze od Stara. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

twój biznes. kupię sobie nowego - w sumie nowe mają dosyć ok cenę.

Tylko dolicz jeszcze VAT do tego, pobiorą go na granicy (a właściwie kurier pobierze). I będziesz musiał też papier celny wypisać i wysłać mailem do kuriera, choć pewnie o tym zostaniesz poinformowany. Paczka idzie 2-3dni z Izraela. Tak od siebie mogę napisać, że zdecydowanie warto, choć to subiektywna opinia. 🙂 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jackobtone napisał:

Tylko dolicz jeszcze VAT do tego, pobiorą go na granicy (a właściwie kurier pobierze). I będziesz musiał też papier celny wypisać i wysłać mailem do kuriera, choć pewnie o tym zostaniesz poinformowany. Paczka idzie 2-3dni z Izraela. Tak od siebie mogę napisać, że zdecydowanie warto, choć to subiektywna opinia. 🙂 

ile tego vat’u?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.