Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Na stronie salonów Denon w zakładce outlet są do wzięcia nap i nac 200 prawie 60% taniej. Jeszcze tydzień temu było tam więcej klamotów Naima w fajnych cenach ale i teraz można coś wybrać. Podobno gwarancja 2 lata i można zwrócić w termie 14 dni jak outlet okaże się za bardzo zmęczony życiem. Może ktoś skorzysta.

Te klocki Naima od Denona wiszą na OLX. Żadne cenowe atrakcje. 
Np. oficjalna cena nowego nac 252 to 33 999 zł oni podziabane wystawiają za 32 300 zł to ich zdaniem w opisie „bardzo atrakcyjna cena" 
Większość sklepów da ci rabat 20% za NOWY a  nie uszkodzony, pogwarancyjny itp. Z ogłoszenia nie wynika że zasilacz w komplecie. 

Nap 300 Denon wystawia za 39 k. Cena oficjalna około 45.. to te 6 tysi za NOWY opuszczą wszędzie…
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Niepokorny napisał:

Sprzedać w komplecie będzie trudniej. Jest klient na zasilacz sprzedaj zasilacz a XS sprzedasz łatwiej.. zwłaszcza że nie chcesz Naima już słuchać skoro wystawiłeś na sprzedaż 😉

Przemyślę sprawę, i to poważnie. Sprawdzę jakie jest życie po i bez Naima i ile wytrzymam 🤔😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jackobtone napisał:

@dekoracja 23% 😕 Ja przy starszym kursie zamknąłem się ze wszystkim w kwocie 2500zł

Przepraszam, nie 2500, a 2600, choć to już w sumie pomijalna różnica. Przy obecnym kursie dolara całkowity koszt zbliża się pewnie do 3000zł, choć moim zdaniem mimo to warto.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bopich napisał:

WITAM  Z NAIM XS2 

CZY KTOŚ AKTUALIZOWAŁ SOFT ??

PO CO WEJŚCIE HD ?

Soft we wzmacniaczu? nawet nie wiem, czy tam w ogóle jest jakiś soft 😉 

wejście HD? czy może chodzi o HDD? to po prostu wejście audio, nie wiem skąd ta nazwa, ale bym się nie przejmował.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przy wyciszonym wzmacniaczu słychać od czasu do czasu buczenie transformatora bardzo ciche ale jest
(Kolega z forum polecił nie wyłączanie wzmacniacza i zauważyłem jak wszystko ucichło ;) łącznie z żoną która generuje najwiekszy hałas w domu ;) ) macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pamiętam jak kiedyś pisałeś o Audio Physic Tempo że kręcą cie wąskie niepozorne podłogówki 😉

O Tempo mówią że to takie półkowe głośniki postawione na subie.. ich większy brat Scorpio to jest kawał kolumny - 7 głośników na sztukę

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o moje zdjęcie sprzed kilku miesięcy. Łączenie masy rca z obudową, lub bezpośrednie uziemienie rca w źródle działa na brumienie w tweeterach. U mnie źródło nie było uziemione, po zmianie źródła kabelek nie jest potrzebny.

To nie pomaga na brumienie trafo. Transformatory w naimach słychać, w jednych mniej w innych bardziej. To normalne, poczytaj na naim community, tam ludzie z naima o tym pisali, coś za coś, taka filozofia firmy. Najlepiej nie przejmowac się.

Nie polecam różnorodnych blockerów itp., bo nie pomaga a tylko dźwięk degraduje. W zmniejszeniu brumienia trafa może pomóc porządek w gnieździe sieciowym i wpięcie wzmaczniacza do gniazda bezposrednio w ścianie. U mnie lekko słychać jak zbliżę ucho do wzmaczniacza. 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przydźwięk w tweeterach (przypominający linię wysokiego napięcia zimą przy ujemnej temperaturze) mam dwie rady:

1) tańsza - usunąć uziemienie w kablu zasilającym Naima, na przykład wykorzystując przy listwie zasilającej przelotkę bez uziemienia. Efekt jest słyszalny, choć nie eliminuje to problemu w pełni

2) droższa - kupić zewnętrzne zasilanie do sekcji przedwzmacniacza, czyli w skrócie zrobić upgrade w postaci TeddyCap/HiCap. Problem przydźwięku znika natychmiast, całkowicie. 

Jeśli chodzi o trafo to może się uaktywniać na przykład jeśli inne urządzenia są wpięte pod ten sam bezpiecznik. Dajmy na to taka lodówka czy telewizor. U mnie po włączeniu TV w pokoju gdzie stoi Naim trafo wyraźnie zaczyna pracować głośniej, ale oczywiście po czasie cichnie. Jeśli w tę samą listwę są wpięte jakieś urządzenia zasilane zasilaczami impulsowymi, to też spróbowałbym je podłączyć jakoś inaczej, a nóż widelec to jakoś pomoże. Niestety impulsówki sieją śmieci w sieci, a Naim jest na to wyczulony. Telewizor wcześniej wspomniany też zasilany jest przez zasilacz impulsowy. Duży problem miałem po założeniu w domu klimatyzacji. Jeśli w którymkolwiek pokoju pracowała klima, to był słyszalny pisk w tweeterach, mimo że do klimatyzacji i agregatu prowadzony był osobny kabel z osobnego bezpiecznika. Tu pierwsza metoda wyżej przeze mnie wymieniona się nie sprawdziła, dopiero po dodaniu TeddyCapa problem został rozwiązany.

W moim XS2 trafo pracuje naprawdę cicho, ale gdy pożyczyłem od znajomego NAP200DR i podpiąłem pod XS2, ten to dopiero brumił. 🙂

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie raz chyba w XPS brumił mocno. Ale to stare dzieje. Teraz xs3/nd5 cisza. ALE a popos zasilaczy zew. to też dawno temu miałem pożyczonego hicapa - ten to brumił najbardziej 😉 Oraz wywalał korki przy każdym prawie włączeniu!

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Niepokorny napisał:

mieszkasz ty może w wielkiej płycie z aluminiową instalacją..?

kogo pytasz? 

u mnie jest problem z uziemieniem, wiem że mi sieje śmieci, w lutym dzwoniłem do elektryka który robił instalację el. w domu, powiedział że na wiosnę przyjdzie, tylko nie mówił w którym roku, teraz nie odbiera tel. 

3 godziny temu, jackobtone napisał:

tańsza - usunąć uziemienie w kablu zasilającym Naima, na przykład wykorzystując przy listwie zasilającej przelotkę bez uziemienia. Efekt jest słyszalny, choć nie eliminuje to problemu w pełni

tak wiem ze to działa, sprawdzałem, nawet kabel bez uziemienia zrobilem, bo u mnie najlepiej gra jak w ścianę wpięty wzmak. 

mam inne pytanie, wie ktoś może jaki i po co jest rezystor we wtyczce angielskiej naim na zasilajacym? 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bardzo ogólnikowe to stwierdzenie

Wiec po krótce
Mieszkam w domu
Instalacja z miedzi x1,5
Wzmacniacz naim xs2
Głośniki kef xq1
Po włączeniu zasilania dźwięk wydobywa się z wzmacniacza tuż przy pokrętle głośności obstawiam choć nie mam pewności ze to trafo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafo jest po przeciwległej stronie

image.thumb.jpeg.816f475aed935f37a8d367262597415f.jpeg
 

także podejrzewam że to coś innego. Kupiłeś używany? Może to jakaś ukryta przez sprzedawcę wada?

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie w SN2 i po przyłożeniu bezpośrednio ucha do pokrywy słychać trafo tak samo z lewej jak i z prawej str. Przy potencjometrze też tak samo. Jedyna różnica jaką zauważyłem to temperatura pokrywy w miejscu trafa. Myślę, że to trafo słychać u kolegi bo co by miło innego brzęczeć? Chyba nie miał wcześniej kontaktu z klockami i przypadłościami Naima więc kwestia przyzwyczajenia 🙂 

Jak kolega jest ze śląska to zapraszam z XS2 na podpięcie do sprawdzonej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SN3 przez 12 dni ani razu nie brumknął, za to XS3 brumił codziennie głośniej jak piece Atolla (a to już konkret osiągnięcie). Na noc trzeba go było codziennie całkiem "usypiać" jak się samemu chciało zasnąć. Teraz jest Hegel 190 na tapecie i potrafi raz dziennie z 10 minut pobrumić ale na jego szczęście robi to bardzo subtelnie. Znajomy Kolega audiofil mówi, że jak Hegel nie brumi to nie jest oryginał 🙂Dziwne że moje Cyrusy od początku do dzisiaj (3 lata) nigdy nie przybrumiły czyli jednak się da. Wszystkie podpięte pod to samo gniazdo, żadnych ładowarek do telefonów czy innych plejstejszynów tam nie podpinam. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat brumienia wraca średnio 1 raz na 2 miesiące. 
Nie ma waszmości wyższych z serii classic preampów Naima ani w FNCE ani u wszystkich sprzedawców w polsce. 1 Nac 252 dystrybutor dostanie do końca tego roku. Bo spłonęły w ostatnim roku 2 największe fabryki chipów, 1 w japonii i 1 w chinach… Całe audio na tym cierpi, na auta przez to lecz nie tylko czeka się miesiącami… To nie może być przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat brumienia wraca średnio 1 raz na 2 miesiące. 
     Nie ma waszmości wyższych z serii classic preampów Naima ani w FNCE ani u wszystkich sprzedawców w polsce. 1 Nac 252 dystrybutor ma dostać do końca tego roku bo gdzieś komuś w Europie klient zrezygnował.
     Spłonęły w ostatnim roku 2 największe fabryki chipów, 1 w japonii i 1 w chinach… Całe audio na tym cierpi, na auta przez to też czeka się miesiącami…wielu innych produktom ektronicznym również spadła podaż.  
To nie może być przypadek..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.