Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Może się komuś przyda lub kierunek jakiś wskaże..

Największa Fejsowa Grupa Naim to 9300 osób, dpowiedziało około 350 naimowców.
Temat Ankiety:

„Z jakimi kolumnami łączysz swój system Naim ?

Walka o prym między PMC vs NEAT zacięta, wiele razy bywał remis.

 

BB315E78-E5E0-4DFB-8B99-8AB24DDBFF5B.jpeg

39DBD2CB-3629-4D41-89B3-B47CC2791BA1.jpeg

B472ED59-583F-46DE-9800-0F791114BFE3.jpeg

D6FDE6F6-5C4B-4EC2-AE15-871886139113.jpeg

7EA4B64A-9438-483A-9E50-64CE4403A529.jpeg

F8AC6B20-1614-42ED-BD53-6D4324F7EF18.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w piątek w sklepie maja jeszcze xs2 nowego i on tez brumi może ciut ciszej sprzedawca mówił ze u naima to standard

W sobotę podpiąłem kabel 3x1,5 bezpośrednio z oddzielnego bezpiecznika do wzmacniacza bo jak pisaliście trzeci rozdzielacz zasilacze impulsowe telewizor Xbox wzmacniacz antenowy drukarka
Lampka nocna wszystko w jednym gniazdku i wiecie co ????


TO SAMO on po prostu tak działa trzeba się przyzwyczaić ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niepokorny napisał:

Temat brumienia wraca średnio 1 raz na 2 miesiące. 
     Nie ma waszmości wyższych z serii classic preampów Naima ani w FNCE ani u wszystkich sprzedawców w polsce. 1 Nac 252 dystrybutor ma dostać do końca tego roku bo gdzieś komuś w Europie klient zrezygnował.
     Spłonęły w ostatnim roku 2 największe fabryki chipów, 1 w japonii i 1 w chinach… Całe audio na tym cierpi, na auta przez to też czeka się miesiącami…wielu innych produktom ektronicznym również spadła podaż.  
To nie może być przypadek..

Zgadza się niestety, Asahi Kasei spłonęła niespełna rok temu, produkcja modelu Astell and Kern SP2000 również "klękła" z tego powodu.

Ogólnie z wszystkim jest lipa, ostatnio zainteresowałem się kupnem elektrycznego roweru, na niektóre modele (po złożeniu zamówienia)  trzeba poczekać nawet do kwietnia przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w piątek w sklepie maja jeszcze xs2 nowego i on tez brumi może ciut ciszej sprzedawca mówił ze u naima to standard

W sobotę podpiąłem kabel 3x1,5 bezpośrednio z oddzielnego bezpiecznika do wzmacniacza bo jak pisaliście trzeci rozdzielacz zasilacze impulsowe telewizor Xbox wzmacniacz antenowy drukarka
Lampka nocna wszystko w jednym gniazdku i wiecie co ????


TO SAMO on po prostu tak działa trzeba się przyzwyczaić ….

Z drugiej strony sprzęt za taka kasę sam przypomina właścicielowi o swoim istnieniu radośnie pomrukując w pokoju gdybym miał inny wzmacniacz wracając do domu mógłbym zapomnieć włączyć muzykę a tak Naim wita mnie cichym mruczeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Niepokorny napisał:

Może się komuś przyda lub kierunek jakiś wskaże..

Największa Fejsowa Grupa Naim to 9300 osób, dpowiedziało około 350 naimowców.
Temat Ankiety:

„Z jakimi kolumnami łączysz swój system Naim ?

Walka o prym między PMC vs NEAT zacięta, wiele razy bywał remis.

Zgadzam się, Neaty świetnie się zgrywają z Naimem i jak widać to nie tylko moje odczucie.

7 godzin temu, Kacper525 napisał:

Zgadza się niestety, Asahi Kasei spłonęła niespełna rok temu, produkcja modelu Astell and Kern SP2000 również "klękła" z tego powodu.

Ogólnie z wszystkim jest lipa, ostatnio zainteresowałem się kupnem elektrycznego roweru, na niektóre modele (po złożeniu zamówienia)  trzeba poczekać nawet do kwietnia przyszłego roku.

Czekam na elektrycznego Scotta, ale zamówiłem też jeszcze jeden nieelektryczny rower i w jego przypadku okres oczekiwania też jest masakryczny. Słyszałem, że to nie tylko problem braków elektroniki, ale też problemy logistyczne po tym jak wszystko tu czy tam nagle ruszyło po lockdownie. Brakuje kontenerów, a wolne kontenery są wręcz licytowane na zasadzie kto da więcej - ten wyśle swój towar.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jackobtone napisał:

Zgadzam się, Neaty świetnie się zgrywają z Naimem i jak widać to nie tylko moje odczucie.

Czekam na elektrycznego Scotta, ale zamówiłem też jeszcze jeden nieelektryczny rower i w jego przypadku okres oczekiwania też jest masakryczny. Słyszałem, że to nie tylko problem braków elektroniki, ale też problemy logistyczne po tym jak wszystko tu czy tam nagle ruszyło po lockdownie. Brakuje kontenerów, a wolne kontenery są wręcz licytowane na zasadzie kto da więcej - ten wyśle swój towar.

e-bike trek, który mi sie podoba - najwcześniej koniec listopada i tak jak napisałeś - w przypadku zwykłych rowerów (gazelle), czas oczekiwania na nowe dostawy - kwiecień przyszły rok 😬.

Słyszałem plotki, że sytuacja która nie tak dawno temu miała miejsce na kanale sueskim rownież ma wpływ na opóźnienia w dostawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treki fajne są, swego czasu miałem full carbon Fuel EX9.9, ale moje serce zdobył jakiś czas temu Specialized. 🙂 e-Scotta zamówiłem dla członka rodziny, drugiego zwykłego Scotta dla kolejnego członka rodziny, ale poczekają sobie jeszcze. 😄 

Dobra, koniec OT co by wątku nie zaśmiecać 😄 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy nową wersję softu dla aktualnych urządzeń sieciowych - 3.7. 

Na razie pierwsze wrażenia mam takie, że brzmi lepiej! Zobaczymy, ale wrażenie jest lepszej przejrzystości, normalnie umyte okno. 

Na pewno jest Tidal connect - za chwilę to zbadam.

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla streamujących przez klocki Naima

942F54A6-CDFA-48E9-9D6C-E3114BFB3E7F.jpeg
 

edit: dopiero teraz zauważyłem że zostałem uprzedzony

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artistplant napisał:

Jakie ma znaczenie czym sterujesz?

Jakie? używałeś appki naima do sterowania Tidalem? coś wątpię bo byś wiedział, że jest słaba...

Kiepsko pokazuje treści (opisy, tytuły etc), inaczej układa playlisty, nie ma embedowanych (albo jakoś kulawo) bardzo wielu funkcji w rodzaju różnych polecanych, nowości. Nie pokazuje info o twórcach. Wyszukiwanie działa duuuuużo wolniej. Szkoda gadać. To jest rewelacyjna wiadomość.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

Jakie? używałeś appki naima do sterowania Tidalem? coś wątpię bo byś wiedział, że jest słaba...

Kiepsko pokazuje treści (opisy, tytuły etc), inaczej układa playlisty, nie ma embedowanych (albo jakoś kulawo) bardzo wielu funkcji w rodzaju różnych polecanych, nowości. Nie pokazuje info o twórcach. Wyszukiwanie działa duuuuużo wolniej. Szkoda gadać. To jest rewelacyjna wiadomość.

To wiem chodzi mi o samą jakość dzwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam spendory ls 3/5a i używam teraz nad 375 z M2Tech Young DAC MK III, mysle nad wymianą wzmacniacza na sugden A21a lub supernait 2. Czy ma ktoś doświadczenie i myśli, ze byłaby to korzystna zmiana? Jaka moglabybyc różnica w dźwięku? Czy może jakies inne sugestie odnoście wzmacniaczy firmy naim do których można podłączyć M2tech Young?
pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś trudne pytanie i dużo zależy od tego jakie masz preferencje co do brzmienia i czego oczekujesz od zmiany. Słuchałem NAD`a 375, zapamiętałem go jako wzmacniacz zdecydowanie grający po cieplejszej stronie i dało się to zauważyć zarówno w wokalach, w scenie, jak i w basie który był raczej mało precyzyjny i podbity. 

Odpowiedz proszę na pierwsze pytanie dotyczące preferencji brzmieniowych, to łatwiej będzie nam coś zasugerować. 

No ale pamiętaj o tym, że nic nie zastąpi odsłuchu w Twoich warunkach akustycznych, w Twoim pomieszczeniu. Najlepiej by było gdybyś pożyczył jeden wzmacniacz, posłuchał, oddał, pożyczył drugi, posłuchał, oddał, albo wypożyczył dwa jednocześnie o ile możesz sobie na taki zabieg pozwolić. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość problematyczne bo tak naprawdę podoba mi się gra tego zestawu i to bardzo. Jednak czuje jakby ten dźwięk nie był do końca pełny. Tak jakby ten wzmacniacz nie wyciągał wszystkiego z tych kolumn. Może dobrym słowem byłoby ze jest za plaski. Niestety nie mam doświadczenia z innym wzmacniaczem i wiem, ze przesłuchanie w domu będzie najlepsze, ale nie wiem w którym kierunku iść, aby było lepiej, a nie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Niepokorny napisał:

Może to nie kwestia WIARY a WIEDZY Technicznej że MQA to Tylko marketingowy twór 😉

Rzeczywiście, wiarę powinienem wziąć w cudzysłów 😉.
Możliwe, że ich wiedza pozwala im na takie stwierdzenia natomiast inne marki (Astell and kern itp) wraz z Tidal uważają inaczej. Moim (i nie tylko) skromnym zdaniem powinni umożliwić klientowi / słuchaczowi wypróbować owe MQA, pojawia się oczywiście problem licencji, za która trzeba zapewne zapłacić … 😉

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 12:57, Kacper525 napisał:

Rzeczywiście, wiarę powinienem wziąć w cudzysłów 😉.
Możliwe, że ich wiedza pozwala im na takie stwierdzenia natomiast inne marki (Astell and kern itp) wraz z Tidal uważają inaczej. Moim (i nie tylko) skromnym zdaniem powinni umożliwić klientowi / słuchaczowi wypróbować owe MQA, pojawia się oczywiście problem licencji, za która trzeba zapewne zapłacić … 😉

Ja się cieszę, że są firmy które nie podążają ślepo za marketingiem i omijają MQA. Może uda się przeczekać i format nie przyjmie się na stałe. Dużo bardziej wolę streaming gęstych plików jak robi to Qobuz.

Dla zainteresowanych czym jest MQA:

https://hackaday.com/2021/04/21/mythbusting-tidals-mqa-format-how-does-it-measure-up/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, w przypadku Naim Qobuz z racji gęstych plików jest lepszym rozwiązaniem.
Natomiast, do stwierdzenia odnośnie wpływu MQA na jakość dźwięku chciałbym mimo wszystko wykorzystywać własne uszy.
W przypadku A&K SP2000 górę nad gęstymi plikami Qobuz bierze TIDAL MQA. 

Czy ktoś z Was próbował już TIDAL Connect ? Widzicie w tym rozwiązaniu jakieś korzyści? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.