Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Artistplant napisał:

Korzystając z okazji, testowaliście Naim z Focal Kanta2?

Firmowy lub Fejsowy Klub Naima - tam tego pełno, u nas Bida..🤷‍♂️😅

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę ten firmowy naimowy klub i tam chyba wszystko sprowadza się do jednego czyli jak masz tańszy model naima to sprzedaj go i kup droższy bo ten spodoba ci się jeszcze bardziej ale już konkretnych opisów co takiego spodoba ci się bardziej i jaki charakter, barwę ma dany wzmacniacz naima to ze świecą szukać. Jedno wielkie naganianie i zero obiektywizmu. Już o krytyce całej konkurencji nie wspomnę, brak merytorycznej dyskusji.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adam 38 napisał:

Poczytałem trochę ten firmowy naimowy klub i tam chyba wszystko sprowadza się do jednego czyli jak masz tańszy model naima to sprzedaj go i kup droższy bo ten spodoba ci się jeszcze bardziej ale już konkretnych opisów co takiego spodoba ci się bardziej i jaki charakter, barwę ma dany wzmacniacz naima to ze świecą szukać. Jedno wielkie naganianie i zero obiektywizmu. Już o krytyce całej konkurencji nie wspomnę, brak merytorycznej dyskusji.

coś w tym jest 😉 podobnie tam zawsze są GIGANTYCZNE różnice między wzmacniaczami. Np. z głośnikami x nait xs nie ma żadnych szans zagrać. Musi być minimum SN, a dopiero 250 coś gra. Przy 300 rozwija skrzydła!

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktoś z klubu oddawał swojego Superunity do serwisu na przegląd, pomiary itp.?? Mój ma 5 lat od nowości. Czy to już czas…. tak się zastanawiam Kto pyta nie błądzi 😃

Edytowane przez Gracjan_55042
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Gracjan_55042 said:

Hej. Czy ktoś z klubu oddawał swojego Superunity do serwisu na przegląd, pomiary itp.?? Mój ma 5 lat od nowości. Czy to już czas…. tak się zastanawiam Kto pyta nie błądzi 😃

Naim zaleca serwis po 10 latach użytkowania większości elektroniki. IMHO jest to na spory wyrost. Dużo zależy od tego czy jest często włączany/wyłączany - im częściej tym ewentualne zużycie może być większe. Serwis po 5 latach tylko w przypadku jakichś problemów, a wtedy przy okazji Naim na ogół wykonuje pełny serwis... 

Serwis jednak kosztuje, a teraz jeszcze trzeba wziąć pod uwagę wysoki koszt transportu (dochodzą opłaty celne) oraz czas jaki urządzenie może przeleżeć na składzie celnym, czyli od kilku tygodni do kilku miesięcy... bo większość serwisowanych urządzeń zgłoszonych w polskim serwisie jest wysyłana do UK. Mój pre-amp ma blisko 15 lat i całkiem nie odczuwa potrzeby serwisu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MrNemo napisał:Naim zaleca serwis po 10 latach użytkowania większości elektroniki. IMHO jest to na spory wyrost. Dużo zależy od tego czy jest często włączany/wyłączany - im częściej tym ewentualne zużycie może być większe. Serwis po 5 latach tylko w przypadku jakichś problemów, a wtedy przy okazji Naim na ogół wykonuje pełny serwis... 

Serwis jednak kosztuje, a teraz jeszcze trzeba wziąć pod uwagę wysoki koszt transportu (dochodzą opłaty celne) oraz czas jaki urządzenie może przeleżeć na składzie celnym, czyli od kilku tygodni do kilku miesięcy... bo większość serwisowanych urządzeń zgłoszonych w polskim serwisie jest wysyłana do UK. Mój pre-amp ma blisko 15 lat i całkiem nie odczuwa potrzeby serwisu... 

Dziękuje za poradę, czyli nie ma potrzeby. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MrNemo napisał:

Naim zaleca serwis po 10 latach użytkowania większości elektroniki. IMHO jest to na spory wyrost…

Mój pre-amp ma blisko 15 lat i całkiem nie odczuwa potrzeby serwisu... 

🤔poważnie.. 🙉
Auto też na przegląd dajesz raz na 15 lat..?
A niby jak miałby ci dać znać o swoich potrzebach…? Przestając grać..?

Po 15 latach wyschnięte kondy inne rzeczy których nie usłyszysz bo przez 15 lat ci się ucho przyzwyczaiło do brzmienia.

Różnicę wychwycisz od razu po tym gdy oddasz do serwisu i posłuchasz po jego „odświerzeniu” 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Niepokorny napisał:

🤔poważnie.. 🙉
Auto też na przegląd dajesz raz na 15 lat..?
A niby jak miałby ci dać znać o swoich potrzebach…? Przestając grać..?

Po 15 latach wyschnięte kondy inne rzeczy których nie usłyszysz bo przez 15 lat ci się ucho przyzwyczaiło do brzmienia.

Różnicę wychwycisz od razu po tym gdy oddasz do serwisu i posłuchasz po jego „odświerzeniu” 

Wracając do pytania…. To należy serwisować sprzęt po okresie 5 lat użytkownika czy jeszcze trochę poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, flood2 napisał:

Bez przesady, co to jest 5 lat. Nawet po 10 latach powinno obejść się bez serwisowania. Później to można nawet sprzedać taki klocek i kupić młodszy, nowszej generacji. 

Dzięki za odpowiedzi. Nowszego już miałem Stara zakupiłem ale jakoś bardziej podchodzi mi dźwięk starego Unity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Niepokorny said:

🤔poważnie.. 🙉
Auto też na przegląd dajesz raz na 15 lat..?
A niby jak miałby ci dać znać o swoich potrzebach…? Przestając grać..?

Po 15 latach wyschnięte kondy inne rzeczy których nie usłyszysz bo przez 15 lat ci się ucho przyzwyczaiło do brzmienia.

Różnicę wychwycisz od razu po tym gdy oddasz do serwisu i posłuchasz po jego „odświerzeniu” 

Poważnie. Bo ja wszystko w audio na własne ucho biorę... 🙂 

Nie słyszę, żeby moja 282 z 2007 grała gorzej od kilkuletniej. Jest to bardzo dobry sprzęt i pod prądem przez większość czasu. W moim systemie recaping za kilka tysięcy nie zrobi różnicy adekwatnej do kosztu. Mnie nie chodzi o to, żeby było odrobinę lepiej. Tyle to mogę uzyskać przetarciem wszystkich wtyków w gniazdach, albo odwieszeniem kabli na kołku na noc... 🙂 Myślę, że łatwo popaść w przesadę z tym serwisowaniem. Staram się tego nie robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lokalnego dystrybutora słyszałem, że serwis raz na 12/13 lat i to głównie PSU, oczywiście każdy może mieć swoje odmienne zdanie na ten temat.

Uważam natomiast, że serwisowanie po 5 latach od wyprodukowania byłoby zdecydowanie przesadą (jeśli wszystko działa bez zarzutów).

 

Podobnie zresztą jest z zegarkami, niektórzy próbują je serwisować już po 3 latach od zakupu, jubilerzy/ zegarmistrzowie odsyłają takich do domu mówiąc "jeśli działa i dokładność jest w granicach normy to nie ma jeszcze potrzeby". Wielcy producenci zegarków zalecają serwis po nie wcześniej niż 5 a nie pózniej niż 7/8 latach, po w/w czasie zegarki mogą tracić na dokładności a w krytycznym momencie sprężyna może nie wytrzymać nawet jednej nocy. 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dekoracja napisał:

w salonie denon zawsze traktowano mnie, jak debila (całkowicie niesłusznie XD).

to jest antyteza dobrego salonu audio - sorry

Zapewne piszesz o Salonie Denon w Magnolii..😉 mam podobnie. 
Aczkolwiek TopHiFi z Legnickiej a wcześniej na ul Widok sobie chwalę. Zwłaszcza cierpliwość p Rafała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, revers napisał:

Cześć, mam pytanie dotyczace NAIM DAC podłączonego do CD5XS + FLAT CAP XS.

W takiej konfiguracji FLATCAP XS jest niepotrzebny ? On zasila tylko sekcję analogową odtwarzacza ?

Nie potrzebny. Zasila też pewnie DAC w cd5xs ale go pomijasz 😉Odłącz i się przekonaj czy jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, init0 said:

Nie potrzebny. Zasila też pewnie DAC w cd5xs ale go pomijasz 😉Odłącz i się przekonaj czy jest różnica.

Odłączyłem i nie słyszę. Dopytuję tu by upewnić sie czy "jeszcze słyszę"  i czy nie słyszę, bo tak jest i wynika to z architektury systemu 🙂 

Dokładnie o to czy ścieżka pomiędzy "laserem" a wyjsciem SPDIF jest zasilana z flatcap'a ?

Tak dla pewnosci zanim odsprzedam 😉

 

Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, revers napisał:

Odłączyłem i nie słyszę. Dopytuję tu by upewnić sie czy "jeszcze słyszę"  i czy nie słyszę, bo tak jest i wynika to z architektury systemu 🙂 

Dokładnie o to czy ścieżka pomiędzy "laserem" a wyjsciem SPDIF jest zasilana z flatcap'a ?

Tak dla pewnosci zanim odsprzedam 😉

 

odsprzedasz flatcap'a? a za ile? i ile ma lat?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.