Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Niepokorny napisał:

Niektórzy nader poważnie podchodzą do tych odbojników drzwiowych jak np Admin ze Szczere Audio 👇🙉.. więc czemu by nie postawić i na głowie Pani od MUUZYKI 🤔

5A654376-AFDF-4DC9-91E3-54C8B5632A30.jpeg

Lub więcej prowizji 💰😉

może tak być,, hehe 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu pożyczyłem od kogoś zasilający Chord Aray (chyba... taki z białą wtyczką). Nic ciekawego np. w porównaniu choćby do staruszków Shunyata Python Helix Alpha / CX, Anaconda. Ogólnie Shunyata to jakościowo "uczciwe" produkty. Jakościowo oczywiście bo cenowo to już odjazd, szczególnie aktualne modele. Jeżeli komuś zależy na "markowych" przewodach to IMHO Furutechy, Oyaide itp. to półśrodki. Racjonalniej "pobawić się" jakimiś innymi przewodami z metra i konfekcją (tylko nie Viborg i viborgopodobne 😉 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 10:29, Artistplant napisał:

Co zmienia ta Elektra vs fabryczny kabel? 

 

Planuję zamówić parę płyt na HDtracks

Który z poniższych formatów sprawdzi się najlepiej w przypadku Nova (docelowo NDX2)?

352khz - 24bit

DSD - 128

DSD - 64

192 khz - 24bit

96 khz - 24bit

 

Kupowanie DSD na urządzenia naim nie ma sensu, wszystko i tak jest konwertowane do PCM i dopiero do analogu.

Oczywiście inną kwestią jest czy dane wydanie jest "prawdziwym" DSD 🙂 Przygniatająca większość wydań DSD na rynku to produkty stricte marketingowe, inne formaty tylko konwertowane do DSD. Nie łudzicie się chyba, że kupując płyty Davis-a, Coltrane-a, Led Zeppelin, etc etc to pure DSD 🙂 Oczywiście współczesna elektronika i remastering czynią "cuda" ale uczciwie rzecz nazywając każda taka nawet najlepsza produkcja to nie cud tylko mniej lub bardziej udana mistyfikacja. Cudów nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linkami artykuły, które pokrótce wyjaśniają zagadnienie DSD 

https://www.nativedsd.com/label/2xhd/

https://www.google.pl/amp/s/www.whathifi.com/amp/advice/what-dsd-audio-how-it-works-where-to-download-files-and-more

Z mojego doświadczenia, wytwórnia 2xHD wydaje najlepiej brzmiące albumy w owym formacie. 
Nowe seria odtwarzaczy sieciowych Naim jest przystosowana do odtwarzania DSD 64(2.8 mhz) i 128 (5,6mhz), starsze modele jedynie 64.

 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artistplant album charles lloyd, który Ci wysłałem mam również w formacie AIFF 24bit 352khz - dla porównania mogę Ci przesłać.

Każdemu kto ma odtwarzacz sieciowy z nowej serii (nova, star, ndx2, nd5xs2) i jest zainteresowany testem, mogę album charlsa w obu formatach dla porównania przesłać 😃

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlij proszę jeden kawałek, dziś coś posłucham, dzięki.
Czy jest jakiś sposób żeby pobierać muzykę w tidalu i w trybie offline po kablu odtwarzać na Nova? Czy będzie jakaś różnica vs stream?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dobrego tygodnia przestałem odpalać Tidala i muzyki tylko słucham z plików z Hdtracks. Naprawdę polecam. Różnica jakościowa spora 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kacper525 napisał:

Każdemu kto ma odtwarzacz sieciowy z nowej serii (nova, star, ndx2, nd5xs2) i jest zainteresowany testem, mogę album charlsa w obu formatach dla porównania przesłać

ja poproszę

21 minut temu, muzofan napisał:

z plików z Hdtracks.

tzn. zgrywasz na dysk, server? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, muzofan napisał:

Ja już od dobrego tygodnia przestałem odpalać Tidala i muzyki tylko słucham z plików z Hdtracks. Naprawdę polecam. Różnica jakościowa spora 🙂 

niestety w Tidal wiele albumów kiepsko brzmi, może doczekamy się Spotify hifi lub Qubuz w PL. Gdzieś czytalem ze Tidal hifi to przemodelowane mp3, co oznaczałoby że z Hdtrack musi byc lepiej

 

sorry za literówki i czasami brak polskich znaków, na tablecie piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzysiek H napisał:

niestety w Tidal wiele albumów kiepsko brzmi, może doczekamy się Spotify hifi lub Qubuz w PL. Gdzieś czytalem ze Tidal hifi to przemodelowane mp3, co oznaczałoby że z Hdtrack musi byc lepiej

 

sorry za literówki i czasami brak polskich znaków, na tablecie piszę

w Polsce nie ma Qobuz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się nie zgodzić 😉 . Porównywałem parę godzin 2 albumy. Jeden z Tidala, drugi ściągnięty z Hdtracks. Nie usłyszałem ŻADNEJ różnicy. Przy czym należy zwrócić uwagę że porównywane były pliki tej samej jakości czyli 44,1 kHz 16bit. Dlatego nie mam żadnych uwag do jakości muzyki z Tidala. W związku z tym ściągam sobie tylko muzykę z Hdtracks albumów, które są dostępne jako przynajmniej 44,1 kHz 24 bit lub lepiej czyli 96 kHz 24 bit. Wtedy nie ma już najmniejszych trudności z wyłapaniem poprawy w każdym aspekcie. Takie porównanie nie miałoby sensu bo wiadomo że wtedy Tidal przegrywa z kretesem. Na takich plikach muzyka u mnie brzmi już absolutnie. Jest to skończony system i nie mam już po co kombinować z czymkolwiek.

P.S. pliki ściągam sobie na komputer, później na pendriva i słucham tak na NAC 272 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artistplant napisał:

Czy jest jakiś sposób żeby pobierać muzykę w tidalu i w trybie offline po kablu odtwarzać na Nova? Czy będzie jakaś różnica vs stream?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, możesz pobrać za pomocą "tidal-dl", zapisuje normalne pliki flac na dysku. Różnica ze streamu czy z lokalnego dysku żadna bo to ten sam plik. 

Edytowane przez init0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gofile.me/2QX5u/UmdQEJt88 - AIFF

http://gofile.me/2QX5u/lT0WnqToM - DSD

Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany porównaniem DSD 128 vs AiFF 352 to zapraszam do pobrania.

Łączą są dostępne do północy na maksymalna ilość pobrań - 15 - na jeden album

Osoby z nowej generacji odtwarzaczami sieciowymi maja możliwość przetestowania albumów, starsze modele nie obsługują owej rozdzielczości.

 

proszę podzielcie się wrażeniami  po przesłuchaniu / przetestowaniu obu.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Artistplant napisał:

Używacie może jakieś ekstra switche tylu Silent Angel, Uptone itp?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aqvox, jakiś czas temu kupiłem okazyjnie,  obecnie sever Melco mam bezpośrednio wpięty kablem ethernet do odtwarzacza sieciowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Artistplant napisał:

Używacie może jakieś ekstra switche tylu Silent Angel, Uptone itp?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie, ale kilka tygodni temu padł mi zasilacz od routera (kondensatory wywalilo), więc kupiłem taki zwykły w sklepie rtv,

mialem też pożyczony niby lepszyn no i zaskoczenie, zmiany zasilacza dość mocno zmienia przekaz, kabli ethernet też, 

wiec jeśli ktoś ma jakiś dobry zasilacz liniowy 12v to niech spróbuje i napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 12:54, Kacper525 napisał:

proszę podzielcie się wrażeniami  po przesłuchaniu / przetestowaniu obu.

w zasadzie nie wiem co napisać, oczywiście nieskompresowanych plików wysokiej rozdzielczości nie mozna porównywać z Tidal, inne granie, ogólnie większa przyjemność słuchania, mniej cyfrowo, lepsza lokalizacja muzyków/instrumentów 

mnie bardziej podeszły pliki aiff. 

Screenshot_20211016-162439.png

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 06:41, Krzysiek H napisał:

tzn. które warto próbować? 

Tanie i przyzwoite są np. przewody zasilające na metry Elecaudio. Łączyłem je z wtykami IEGO, rodowana i / lub pozłacana miedź (kupowałem zagranicą kilka lat temu, już wtedy w PL ceny były i pewnie są wysokie). O ile wtyki IEGO uważam za bardzo dobre w kategoriach bezwzględnych to przewody elecaudio są oczywiście bardzo dobre ale do pewnego poziomu 🙂  

Z moich doświadczeń wynika, że akurat urządzenia naim są bardzo wrażliwe na dobre zasilanie (pisałem tu o tym już dawno temu) i podtrzymuję, że - w relacji cena/jakość - można więcej osiągnąć zasilaniem niż wymianami przewodów głośnikowych i/lub IC. Firmowe sieciówki oczywiście jakąś robotę robią ale nie są warte tych pieniędzy. Są bo wypełniają jakąś lukę w ofercie naim.

W dniu 16.10.2021 o 16:21, Krzysiek H napisał:

nie, ale kilka tygodni temu padł mi zasilacz od routera (kondensatory wywalilo), więc kupiłem taki zwykły w sklepie rtv,

mialem też pożyczony niby lepszyn no i zaskoczenie, zmiany zasilacza dość mocno zmienia przekaz, kabli ethernet też, 

wiec jeśli ktoś ma jakiś dobry zasilacz liniowy 12v to niech spróbuje i napisze

Na pewnej poniekąd konkurencyjnej stronie o tematyce audio ukazał się w tym roku ciekawy bo prawdziwie techniczno-recenzencki, a nie "recenzencki" artykuł napisany przez inżyniera - audiofila (przy okazji testowania MELCO S100). Rzeczowy, logiczny i pozbawiony wszechobecnego audiobełkotu. Ocenę pozostawiam oczywiście czytającym 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić wzmacniacz do moich kolumn ELAC Vela Fs 407

jedną z propozycji jest Naim xs3

wiem ze ELAKI lubią prąd a z technicznego punktu widzenia naim potwornej mocy nie posiada. 
 Co myślicie o takim połączeniu?

Słucham każdej muzyki od rocka po elektronikę i muzykę poważna. 
 

aktualnie kolumny grają z roksanem K3 i gra to super ale szukam większej sceny i więcej powietrza w muzyce  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Timi1987 napisał:

aktualnie kolumny grają z roksanem K3 i gra to super ale szukam większej sceny i więcej powietrza w muzyce  

Z integrami naim-a (xs3, sn3) nie będziesz miał większej sceny, nie ten adres (ich poprzednicy nie są tu lepsi). Głębiej od SN3 gra XS3. Z tym wyrafinowaniem to można się spierać który naim bardziej wyrafinowany. Równiejszy, lepiej różnicujący, twardszy/suchszy i wyraźnie oszczędniejszy na basie jest SN3 więc nazwijmy to większym wyrafinowaniem ale już średnica a zwłaszcza wysokie tony bardziej wyrafinowane są moim zdaniem w XS3 (większe nasycenie, lepsze otwarcie). Dobrze by było jakbyś sam sprawdził, droższy naim nie oznacza zawsze i w każdym systemie lepszy. Co do powierza to chyba integry Naima też niekoniecznie, prędzej coś od np. Moona. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowa ilość powietrza, lepsza separacja instrumentów i odczuwalnie głębsza scena pojawiły się po dodaniu zasilacza. Co prawda dotyczy to NAC 272 a nie integr ale uznałem że autorowi może się przydać 😉

Edytowane przez muzofan

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku latach znow mam u siebie szwedzkie maluchy Guru Junior, ale tym razem w towarzystwie Uniti2b zamiast Unitiqute i musze przyznac, ze brzmi to wybornie, bardzo relaksujace "analogowe" granie po cieplej stronie z iloscia basu nie mniejsza niz w R300 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.