Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2021 o 09:05, Niepokorny napisał:

Ponoć istnieją tacy co wtyki słyszą a nawet podkładki pod kable.. 😉

Ja do nich nie należę a nawet nie pretenduję

ja nie mam kasy oraz w sumie czasu  na takie zabawy. ostatnio to chyba bardziej jestem ze szkoły „jak zmieniać to na wzmacniacz sporo lepszy” zamiast jakieś kable. tak myślę. chyba. ale nie mam kasy zatem tylko myślę 🙂

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, dekoracja napisał:

ja nie mam kasy oraz w sumie czasu  na takie zabawy. ostatnio to chyba bardziej jestem ze szkoły „jak zmieniać to na wzmacniacz sporo lepszy” zamiast jakieś kable. tak myślę. chyba. ale nie mam kasy zatem tylko myślę 🙂

...........ale jaki to jest  lepszy ...... ? 

Bardziej analityczny czy przyjemny ?

Edytowane przez owegar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sprzedaje Atoma, jest ktoś zainteresowany? 🙂 
Zaproponowana przez niego cena to 8900zł. 
Poprosił mnie o udostępnienie tej informacji. Po więcej szczegółów zapraszam na priv. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam źródła do mojego nait xs3

aktualnie śmigam na pro ject s2 digital + acubox - audirvana kolumny ELAC Vela Fs407 i jest przyjemnie 

Co byście proponowali tak aby znacząco poprawić jakość brzmienia za rozsądne pieniądze?

zastanawialem się nad Nd5 xs2 albo DACV1?

Oczekuje poprawy przestrzeni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

A może jeszcze najpierw dolożyć tę skrzyneczkę do xs3, którą produkuje ta firma której Naim nie lubi. Jak oni się zwą nie wiem, ktoś podpowie? I ile to teraz kosztuje? 

Masz na myśli zasilacz? TeddyCap?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Timi1987 napisał:

narazie chodzi mi o źródło za rozsądna kasę 

OK. Założyłem, że między Twoim a wymienionymi przez Ciebie poza pieniędzmi dużej różnicy nie będzie. A tańszym kosztem zyskasz więcej na przestrzeni, stereofonii z tym Teddy. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Tak. Ile to teraz kosztuje i jak wygląda w środku. Masz może foty? 

Link + trzeba do tego doliczyć podatek VAT 23%

Fotek rozbieranych nie mam, nie otwierałem go, ale zdjęcia z tego co pamiętam krążą gdzieś w sieci. 😄 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

OK. Założyłem, że między Twoim a wymienionymi przez Ciebie poza pieniędzmi dużej różnicy nie będzie. A tańszym kosztem zyskasz więcej na przestrzeni, stereofonii z tym Teddy. 

Ok?

tylko teraz pytanie czy tego Tedy czy FlatCap z Naima którego idzie dorwać za niezła kasę używany.

ktory z nich wniesie więcej ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robiłem rozeznanie o Flatcapie raczej mało kto się pochlebnie wypowiadał. Chociaż w sumie czytałem o nim głównie na oficjalnym forum Naima, a tam wiadomo, nagonka na droższy sprzęt więc wszyscy zalecali brać HiCapa. 🙂 W każdym razie nie sprawdzałem FlatCapa, przekonany licznymi dobrymi opiniami na nie-Naimowych forach postanowiłem sprawdzić TeddyCapa (czyli HiCapa spod obcej dla Naima ręki) i jestem bardzo zadowolony. Co więcej nie wyobrażam sobie grać teraz bez niego, bo mam wtedy wrażenie że dźwięk jest wykastrowany, jest płasko. Słuchałem TC na swoim XS2 i na XS3 sąsiada. Zdecydowanie więcej korzyści z TC dało się słyszeć na XS2. XS3 jednak poprawili, ale mimo to z TC grał lepiej. Do tego stopnia, że sąsiad też sprowadził sztukę dla siebie. Jak masz możliwość to sprawdź jedno i drugie urządzenie. 

Dodam tylko, że TeddyCapowi warto dać tydzień na "pogranie". Mocno się przez ten czas zmieniała sygnatura barwowa, w 3 dniu grania wręcz chciałem go odesłać bo zrobiło się bardzo ciepło, ale przeczekałem i został. Gram z nim już chyba od roku.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo może już ktoś porównywał lub słyszał streamery Moona oraz Naima i może co nieco opisać. Zamierzam zmienić Naima ND5XS na coś lepszego i w grę wchodzą:

- Naim ND5XS 2

- Naim NDX2 - tylko ta cena ale może używany

- Moon 280D

- Moon 380D ale też raczej używany

Dealer u którego wczoraj byłem mówił, że Moon jest lepszy od Naima konkretnie 280D od ND5XS 2 i 380D od NDX2

ale jednak ja na takie sugestie to jestem uczulony i raczej sprawdzę osobiście tylko on akurat niema na stanie ani ND5XS 2 ani 380D więc takie to mało miarodajne.

Wszelkie opinie mile widziane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Moona 390 z SN3 jakiś czas, potem kupiłem Moona 330a zamiast SN3, ostatecznie wróciłem do Naima.
Moon dla mnie był zbyt analityczny, choć mial wiele zalet użytkowych i dla zwolenników detalicznego grania świetny sprzęt. Dobra aplikacja lepsza niż w Naim i Mqa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem trochę zestawów w ciągu 3 lat, od Atola 100, Nad, Hegel 120, Hegel 390, Roksan, Leema Tucana 2, Naim, Moon i ostatecznie jest Naim Nova. Jakbym teraz miał feeling na kolejne wariacje to szedłbym tylko w NDX-2 i SN-3.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarkM napisał:

Czy Twoja Nova nie brumi? Miałem wypożyczone dwie i brumiły z głośników okrutnie. Szkoda, ponieważ brzmienie mi bardzo odpowiada.

Wszystko zależy od tego czy masz dobrze elektrykę w domu zrobioną

Zrobiłem remont włącznie z elektryka (dobrze zrobiona)

jak kupiłem naima…

w sklepie brumil 

u znajomego brumil 

u mnie cisza nawet nie zaszeleści.

te wzmaki poprostu są strasznie wrażliwe na zasilanie w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarkM napisał:

Czy Twoja Nova nie brumi? Miałem wypożyczone dwie i brumiły z głośników okrutnie. Szkoda, ponieważ brzmienie mi bardzo odpowiada.

brumienie kolumn to brak uziemienia źródła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez może być….

wystarczy jak jakimś kablem doziemisz wzmacniacz do czegos metalowego.

w xs jest przynajmniej z tylu taka opcja 

ja z Tym nie mam żadnych problemów ale wiem ze to tez załatwia sprawę. 

Edytowane przez Timi1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.