Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem już nie zawracać Wam głowy ale nie wytrzymam, bo mam banana na twarzy od paru godzin! Dotarły do mnie kabelki audionova i wreszcie mój system zagrał! Bas jest akurat, nic nie brzmi natarczywie a przestrzeń i barwa są super.

Więc zestaw naim, linn, audionova quasarus i interkonekt sonusoliva jest dla mnie ok!

Co nie zmienia faktu, iż z rozpędu zamówiłem jeszcze interkonekt Phantom audionovy...

pozdrawia nareszcie zadowolony Staszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, bo to także dzięki Waszej pomocy znalazłem optimum! Aha, do optimum to chyba musiałbym jeszcze gniazda głośnikowe we wzmaku wymienić, bo do dość sztywnych kabli z grubymi wtykami bananowymi średnio sie nadają... Nie dość że wyginają sie to jeszcze grożą zwarciem.

pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

za miesiąc prezentacja nowej integry naima. w przypadku tej firmy niezbyt czesto pojawia się nowy produkt - tu zaś pojawia się coś czego wcześniej w ofercie firmy nie było. bardzo wysokiej klasy integra z wbudowanym dac-em i możliwością rozbudowy o dodtakowe zasilacze do sekcji pre. wyglada ciekawie.

narazie wiadomo, że bedzie dac, że bedzie 85 wat/na kanał przy 8 omach, że bedzie można go wykorzystać jako pre, etc.

 

nie znana jest jeszcze cena.

oczekiwania ludzi zwiazanych z naimem są sprecyzowane - że bedzie to półka jakościowa zestawu 202/200 z wbudowanym dobrym dac-em dla innych urządzeń nienaimowskich - typu: tunery dab, odtwarzacze dvd.

zobaczymy

wklejam linki to przykładowych stron. oprócz nich oczywiście forum naima.

 

pozdr

parmezan

 

http://www.badaweb.co.uk/billyvee/extra19.html

http://www.bristolshow.co.uk/new_site/html/news/news_00010.html

post-35-100000221 1170309092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim chce wyjść oczekiwaniom?

Rozumiem istnienie Nait-a 5i, Naim chciał wejść w niski segment audio.

Ale tego produktu już nie rozumiem. Myślę, że cena tego będzie dość wysoka, na poziomie 2-3 kGBP.

Mam wrażenie że Naim cofa się zamiast iść naprzód.

Ja zastanawiając się co miałbym kupić zawsze wybrałnym dzielonego, mimo większej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak jest w Naimie, ale w Cyrusie dołączenia zewnętrznego zasilacza i tak wymaga zastosowania dwóch sieciówek. Zasilacz zewnętrzny przejmuje zasilanie głównych obwodów audio, ja akurat próbowałem przedwzmacniacz gramofonowy, natomiast wewnętrzny zasilacz obsługuje sterowanie funkcji tego urządzenia (np. wybór typu wkładki i krzywej korekcji). Jednocześnie sterował włączaniem tego dodatkowego zasilacza zewnętrznego (załączanie obu urządzeń jednym przyciskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek, 25 Sty 2007, 11:45

 

>Nie wiem jak jest w Naimie, ale w Cyrusie dołączenia zewnętrznego zasilacza i tak wymaga

>zastosowania dwóch sieciówek. Zasilacz zewnętrzny przejmuje zasilanie głównych obwodów audio, ja

>akurat próbowałem przedwzmacniacz gramofonowy, natomiast wewnętrzny zasilacz obsługuje sterowanie

>funkcji tego urządzenia (np. wybór typu wkładki i krzywej korekcji). Jednocześnie sterował

>włączaniem tego dodatkowego zasilacza zewnętrznego (załączanie obu urządzeń jednym przyciskiem).

 

Naim działa podobnie jak Cyrus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

->pilwal50

raz krótko słuchałem naita 5i (+ cd5i albo 5x z zasilaczem) z sonusami ale podłogowymi, chyba concerto domus lub grand piano domus (cóż, dużo tych chyba, ale czasem tak bywa:)). Dźwięk raczej ogólnie wyrównany i dość grzeczny, nie zapadł mi w pamięci. Tyle że to nie ma absolutnie żadnego znaczenia, bo co można powiedzieć po kilkudziesięciominutowym odsłuchu, w obcym pomieszczeniu? Jeśli dźwięk nie wpada w jakieś skrajności to niewiele.

Odsłuch miał miejsce w Studio Hi Fi SIR w Gdańsku, Sonus i naim bywa tam bardzo często, a niewykluczone że concertino są aktualnie "na stanie". Jeśli masz za daleko, to zadzwoń do nich, sądzę że uzyskasz sporo informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam coraz bardziej inżynierów z Naima. Brzmienie jest urokliwe, ale rozwiązania techniczne ... Otóż ostanio poszukiwałem wzmacniacza słuchawkowego. Chciałem posłuchac Headlina. Mając odtwarzacz Naim sądziłem, że to najprostsze rozwiązanie. Ale co sie okazało. Nie można połaczyć bezposrednio CDP z wzm. sluch. Trzeba to przepuścic przez pre, oczywiście Naima. Po prostu są inne wtyki DIN. Padła propozycja, ze może przełożyć kable we wtykach, ale wówczas moze okazac się, że dźwiek jest gorszy bo być może, że wzmacniacz słuch. potrzebuje jakiegoś układu z pre. Wiecie coś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papkin - połaczenie naima z cdp naima bez posrednictwa pre jest ponoc mozliwe, ale nie zalecane. niestety...

z nowosci dzisiaj juz po raz pierwszy jest słuchana nowa integra naima - odsłuchy na show u brytoli. opis konstrukcji niestety po niemiecku z niemieckiego dystrybutora naima

http://www.best-of-british-hifi.de/Bilder/PressemitteilungSUPERNAIT.pdf

 

pozdr

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz słuchawkowy pracuje na pętli magnetofonowej. Nic nie stoi na przeszkodzie by podpiąć go pod inny przedwzmacniacz lub nawet wzmacniacz ( trzeba tylko troszkę zmienić seryjny kabelek ( z DIN - DIN zrobić DIN - chinche, lub kupić wersję z wyjściami chinch ( zamiast DIN ) i podpiąć normalnym interkonektem. Problem leży w tym, że cena za wzmacniacz słuchawkowy jest bez zasilacza i trzeba go dokupić oddzielnie ( najtańszy jak się nie mylę coś ok 1 tyś zł ), jeżeli ktoś ma np CD5x + FlatCap5x można wykożystać drugie wyjście zasilacza i wtedy nie trzeba osobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić kable firmy chord, która konfekcjonuje DIN to RCA i na odwrót. poniżej wklejam stronę, z której kupowałem kiedyś akcesoria.

 

http://www.hificables.co.uk/ProductsList/mcs/CategoryID/2362/GroupID/706/CatName/Audio%20DIN%20cables/v/acfdb97c-bf87-42d4-8897-8b945e37696c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Naimowcy... mam do Was prosbe o ocene tej oferty http://www.allegro.pl/item164422108_naim_dzielony_wzmacniacz_nac_92_nap_90_3_kable.html

Czy warty tych pieniedzy? Czy jest poprawa wzgledem 3r? Bo 3r bardzo przypadl mi do gustu:)

 

pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszanka7, 1 Mar 2007, 15:54

 

>Rowniez mala sprawa do maniakow NAIMa - gdzie w Wawie mozna nabyc plytki cd wydawane przez ta

>firme. Mam na mysli np. Antonio Farcione.

>

>Pozdrawiam kaszanka7

 

Oczywiście w Decibelu ... tyle że tam cena jest po prostu ... KOSMICZNA!!!!

Polecam www.ccd.pl --> szybko i taniej o jakieś 20 PLN na płycie :) co w przypadku tych kilku płyt Forcione nie jest bez znaczenia ;)

 

Jeśli cena nie gra roli .. szukaj w Decibelu lub Empiku ... ale jeśli możesz poczekać 2-3 dni pisz do Marka z ccd.pl.

 

zdezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.