Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów

 

Właśnie dziś (jak dobrze pójdzie dotrze do mnie system Naima Nait 5 (wzm+CD) będzie to grało ze Spendorami SP2/3 - miałem je sprzedawać ale dzięki temu że nie było zbyt dużo zainteresowanych .... zostają u mnie - po zakupie mieszkania jestem spłukany doszczętnie teraz naimik - mam nadzieję że komornik do mnie nie zapuka....

Ale do rzeczy - mam pytanko - słyszałem że naim ma swoje kable - łączówka jest w zestawie - ale czy warto bawić się w kable głośnikowe? - słyszałem że stanowią jakby integralną cześć systemu - mam transparenta kable więc nie wiem czy jest sens się bawić...

Drugie pytanie jest takie iż w czasie odsłuchów sprzedawca nie potrafił podłączyć kablami RCA Transparent Audio wzmacniacza z CD mimo jego usilnych prób nie dał rady - jak się przęłacza z naimowego wyjścia na RCA - czy da wogóle radę przełączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D -->

 

Gratuluję zakupu :)

Oczywiście możesz skorzystać z dobrodziejstwa łączówek RCA ... w instrukcji znajdziesz opis jak przełączyć DIN na RCA (też miałem z tym problemy :( ).

Jak będziesz miał kłopoty napisz na PW.

Osobiście używam kabli głośnikowych NAIM'a i uważam że są idealne z połączeniu z firmową elektroniką. Zapewne można lepiej ... tyle że za 50-60 PLN za metr kabla ciężko będzie znaleść coś sensowniejszego!

 

pozdrawiam,

 

zdezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydaje że łączówka naima może sie równać z dobrymi markowymi kablami - choć porównam z moim Transparent Audio Music Link - choc nie obraziłbym się jakbym go "musiał" sprzedać na DVD by starczyło

Kable głoś. Naima wypożyczę i porównam z mym transparentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilwal50 19 Lut 2007, 21:14

"Czy ktos może ma doświadczenia w zakresie wspóbrzmienia monitorów

Sonus Faber cocertino z naimem integrą lub 112x+150x"

 

Słyszałem Sonus Fabery Cremony z Naimem ale wyższym, coś z serii 250

grało to kiepsko, zbyt ostro i nachalnie, płasko i technicznie

 

Coś podobnego zauważyłem jak zagrały Passa Aleph 5 z Harbethami, totalna porażka, płasko i bez wyrazu

może nie było już tak ostro, ale co ciekawe brakowało Harbethom oddechu, gdzieś zatracił się charakter harbethowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D...sluchaj kolego masz telefon do faceta ktory chce sprzedac kable glosnikowe Naima 2 odcinki NACA 5 z jednej strony zakonczone bananami w idealnym stanie cena 220 zł tel.781952252.

Chcialem je kupic ale w tej chwili wazniejsza jest dla mnie wymiana CD.

 

pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D, 26 Mar 2007, 13:53

 

>No nie wiem czy w decibelu mają takie zdrowe podejscie do klienta - własnie dzwoniłem po kabelki

>pan mnie ogólnie- zlał - bo kable tanie i wogóle ...

>ech szkoda słów...

 

Zaskoczyłeś mnie. No cóż człowiek uczy się całe życie. Ja jeszcze nie mam z nimi złego doświadczenia, i obym nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, 26 Mar 2007, 15:15

 

>Dajcie spokój. Kabel Naima jest słabiutki. Kiedys byłem wyznawcą sekty naimowskiej i Kimber pokazał

>mu spokojnie obcasy.

 

... bo widzisz zildjian wszystko zależy od tego czy słuchasz kabli ... czy też muzyki :)

Mnie osobiście mało interesuje czy kabel Naima jest lepszy od Kimbera, Transparenta czy tez innego wynalazku :)

Jeśli ktoś ma czas i ochotę to niech szuka "świetego graala" i doktoryzuje się z kabelków ... mnie wystarczy tani głośnikowy Naim'a i darmowe IC dołączane do ich elektroniki.

A jeśli chodzi o Naim'a ciekawszym rozwiązaniem jest inwestowanie w zewnętrzne zasilanie niż "poprawianie" brzmienia systemu poprzez kable.

 

pozdrawiam,

 

zdezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany_3PO, 26 Mar 2007, 15:37

>... bo widzisz zildjian wszystko zależy od tego czy słuchasz kabli ... czy też muzyki :)

 

Właśnie i ja od prawie roku jestem nawrócony na muzykę,na książki,spacer. Toż to był przedtem horror. Ale absolutnie pod3muję swoje zdanie. Można dołożyć trochę i mieć lepiej. Y not? Ja od kilku lat używam XLO Ultra 6 i czasem też Ś.P. Audiograde - skrętka na górę. I pieprzę całą tę kablologię. Przez łikend dla sportu podłączyłem 8tc ,który tak świetnie z Nait'em 3 działał przed laty. Z Talkiem - dramat ! Na razie jak mi wpadnie poddywanowy jakiś fajny w ręce to może zmienię. Chcę schować tę całą kablologię.

 

>A jeśli chodzi o Naim'a ciekawszym rozwiązaniem jest inwestowanie w zewnętrzne zasilanie niż

>"poprawianie" brzmienia systemu poprzez kable.

 

Ale znacznie droższym :-))

>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu muszę zgodzić się z zildjian'em i ... z zdezintegrowanym

 

Jeśli masz zamiar bawić się w Naim'a to baw się, tu raczej kablologii nie ma

moim zdaniem duży plus, ale prawdopodobnie jest tak, że kabelki naimowskie gdzieś indziej zagrają poprostu do dupy, są niestety strojone pod firmowe klocki i do tego najlepiej w naimowskim zestawie

pojedyncze klocki Naima w systemach już tak łatwo nie grają z firmowymi kabelkami

 

ale seria 5i to chyba jakaś pomyłka - taki półśrodek do osiągnięcia celu, swego czasu też się napalałem, ale wyleczyłem się ;))

 

najważniejsze to być zadowolony, a ja ostatnio jestem prawie wniebowzięty i też tylko słucham muzyki ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim dotarł i gra ... ale .... hm mam nadzieję że się wygrzeje... ale coś czuję ze mogę nie być do konca zadowolony z tego zakupu ... pomieszczenie wydaje się za małe na sposób gry naima i dla spendorów - ale zobaczymy dajmy mu czas.

Co do kabli to mój transparent odpada - dobrze sie sprawdzał w poprzednim systemie gdzie przerobiony w nelu exposure walił basem jak ruskie z armaty - tam go okiełznał wygładził - jednym słowem pomógł - tu jest go zamało - zobaczę czy kabelek naima pomoże

Może seria 5 to pomyłka ale za poniżej 8000zł za komplet NOWYCH i ZE SKLEPU klocków - ciężko mu znaleźć konkurenta wg mnie

Ps. Szkoda że nie mam Herbeth 3 - myśle że z naimem w mym pomieszczeniu - mogło by być cudnie

ale zobaczymy pożyjemy i pokombinujemy

 

A i jeszcze jedno pytanko jest sens się bawić z naimem w sieciówki? (z Exposurem był)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Adamo D

"Może seria 5 to pomyłka ale za poniżej 8000zł za komplet NOWYCH i ZE SKLEPU klocków"

 

spoko, ważne to być zadowolony, na innych nie patrz, wiesz swoje i to najważniejsze

 

chodziło mi, że Naim mógł tą serię lepiej zrobić w tej samej cenie, cóż szkodziło np. dołożyć gniazda do dodatkowego zasilania, seria zyskałaby na ewentualnym apgrejdzie tak jak wyższe modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CD5i i NAIT5i. Generalnie zmiana na CD5x poprawiła przestrzeń i to bardzo ( CD5i gra jak by ściśniętą sceną ). Oczywiście poprawiła się też szczegółowość i dynamika. CD5x + NAIT5i razem grały nieźle, ale to jeszcze nie to. Za to 122x+150x +CD5x+Flatcap2x rozwiało moje jakiekolwiek wątpliwości. Jeszcze dojdzie FlatCap2x do 122x i jedyne zmiany jakie przewiduję to stolik + ilość płyt :D ( pomijając HeadLinea i słuchawki :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoarkady - masz 3 herbrtha?

Słuchałem tych kolumn trochę wraz z dedykownymi to nich stendami -subami pasywnymi

Najpiękniejszy dzwięk jaki kiedykolwiek usłyszałem.... tu nie grał już sprzęt muzyka się zmaterializowała - sięgała do dna duszy - takich emocji nie doświadczyłem już nigdy....

Moje marzenie ale cena tego zestawienia to tak z 8000zł na razie nie mam .... - może kiedyś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skibus - skoro masz już flatcapa2x - to ma on 2 wyjścia - jedno do zasilania pre 122x, drugie do odtwarzacza lub innego urzedzenia. niemusisz kupować drugiego flatcapa - potrzebujesz tylko dodatkowy kabel (z flatcapem dostałeś jeden w komplecie).

pozdrowienia

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.