Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma kabelek z AudioNovy, zrobiony na bazie ich IC Phantom. Bez problemu dogadasz się wykonanie kabla Din>rca.

 

A tak OT, co takiego jest w Naimie ,że jest tak nielubiany (żeby nie napisac nienawidzony).Przeglądając wpisy choćby z kilku ostatnich dni mozna zauważyć, że Naim występuje tam raczej jako "totalnie przereklamowane badziewie", niz jako sprzęt polecany. Ja osobiście uważam, że warto zainteresować się Naimem......(z drugiej ręki naprawde można kupić solidny i stosunkowo niedrogi sprzęt)

 

pzdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to fakt ....

 

Ale być może troszkę "prawdy" w tym jest...

 

Naim to bardzo bardzo specyficzny sprzęt ma bardzo wyraźną swoją "szkołę" brzmienia która albo przypada do gustu albo odrazu odrzuca. Słuchałem swojego zestawu z kolumnami Vienna Mozart ( o ile dobrze pamiętam model) i z Elacami 207 JET - na tych kolumnach grało to bardzo słabo.... źle brakowało wszystkiego... etc. ciężko "spasować" kolumny do naima

Natomiast w domciu użytkuję Spendor SP 2/3 ... i jest bardzo dobrze fantastyczna średnica, rytm bas, "analogowość brzmienia" owszem są pewne niedostatki góry i przestrzeni ( no ale musżę powalczyć z kablkami głośnikowymi może coś da sie poprawić)

Ale przedewszystkim jest "muzyka" którą na swoim zestawie chce mi się słuchać - powoli przestaję być audiofilem a zaczynam być melomanem - i o to chodziło, tego nie dawały mi inne zestawienia, zawsze po jakimś czasie czułem "bezduszność" sprzętu - miałem dość przezucania sieciówek, IC, kabli, kabelków ( choć przez spendory i z naimem musze sie w to pobawić) dla minimalnych zmian które i tak nie dawały mi tej radości z muzyki jaką własnie daje mi mój zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale przedewszystkim jest "muzyka" którą na swoim zestawie chce mi się słuchać"

 

Dokladnie tak jest. Nie analizuje brzmienia, nie przeglądam ogłoszeń......po prostu gra! I jakoś śmiesznie mi się czyta te wszytkie wpisy jaki naim jest beee. Pewnie jak zwykle najwiecej mają do powiedzenia Ci co sluchali go w sklepie, albo w ogóle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ale z miłą chęcią sam bym posłuchał

 

włożyłem ostatnio płytę densena która z exposurem czyniła cuda - ale po przesłuchaniu na naimie..... dzięk strasznie się pogorszył ... jakie są wasze doświadczenia z tą płytą i z naimem? - cholera odnoszę wrazenie... jakby zmalała "muzykalność" ... załamany jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Adamo D

Ja CD densena użyłem do "kamodźy", natomiast do naima - dysk do optymalizacji systemu Isoteka z HIFIChoice, na którym jest m.in track do demagnetyzacji. W obu przypadkach miałem podobne odczucia: muzykalność zmalała, dźwięk stał się jakiś taki sterylny, bezduszny, "lżejszy".

Co do naima to płytę zapuściłem jakiś miesiąc po zakupie, więc był jeszcze w fazie wygrzewania, albo jak kto woli - w fazie adaptacji słuchu do konkretnego dźwięku. Więc trudno mi teraz powiedzieć, na ile pozostawiło to trwały slad na brzmieniu naima. Generalnie dźwięk jest teraz m.in. trochę mniej wypełniony niż na początku, ale czy to "wina" wygrzania (o takim efekcie informował sprzedający), płyty, czy adaptacji słuchu, nie potrafię powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo zmalało to piękne wypełnienie średnicy w naimie po płycie densena.... ech ze też coś mnie podkusiło z tą płytą... było tak fajnie...

Co do kabli to widzisz naim jest bardzo mało wrażliwy na kable ma swój charakter i koniec ale... są jeszcze spendory i one niestety takie niewrażliwe na kable już nie są (one są wręcz "zawrażliwe" na wszystko, delikatne zmiany ustawienia, kable etc....) po za tym mają tekstylne kopułki i z założenia jest mniej góry czy też jest ona mniej widoczna, jak np. w kolumnach z metalową kopułką i tutaj bardziej poszukuję jakiegoś rozwiązania dobrego dla spendorów "nie dla naima".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, to miało byc do parmenidesa, nawiązanie do jego wpisu:

 

> parmenides, 21 Gru 2006, 23:33

naim cd5x już się chyba wygrzał więc mogę się pokusić o pierwsze porównania do cd5i.

cd5x przekazuje zdecydowanie więcej detali i znacznie bardziej różnicuje nagrania. bliskie realizacje, typu jazzowy wokal pokazywane są bardzo na twarz; realizacje muzyki symfonicznej cd5x w porównaniu do cd5i pokazuje z dalszej perspektywy, oddalając scenę. słowem - mam wrażenie, że znacznie wierniej przekazuje zamierzenia realizatorów. Mocniejsza jest też podstawa basowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaem-> cd5x bardziej różnicuje nagrania. w jazzie, który nagrywa się specjalnie bardzo 'na twarz' tak tez one często brzmią. natomiast klasyka jest podawana ze znacznie dalszej perpektywy - tak jak przeważnie jest nagrywana - ma ci sie wydawać, że siedzisz w 4. czy 5. rzędzie na środku:)

 

cd5i pokazuje właśnie wszystko trochę zbyt blisko, cd5x jest bardzej hifi. nie wiem jak to opisać. wysłałem Ci PW. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie może ktoś podpowie jak to jest z zasilaniem do naimowskich cd-ków

czy na przykład cd2x mogę podłączyć tylko z flatcapa lub hicapa? wypinając przewód zasilający bezpośrednio do cd

o co mi chodzi?

mam możliwość pociągnięcia za oceanu cd2x poniżej 2k$ no ale to ich napięcie :((

czy jeśli dokupie hi-capa na 220V i podłącze pod niego tego cd2x to wystarczy żeby chodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodel -->

 

cdx2 może być dodatkowo zasilany wyłącznie poprzez XPS2 lub też przez jeszczedroższy 555PS!

hi-cap'a, flatcapa czy też supercapa do niego nie podłączysz :( bo to zasilacze dedykowane do wzmacniaczy !!!... cdx2 z xps2 komunikuje się poprzez specjalne złącze :)

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te cene cdx2 to okazja. szkoda, ze na 110 v. w instrukcji napisane jest, że jesli uzywasz cdx2 z xps2, to normalna sieciowka MUSI byc odlaczona. nie wiem natomiast czy sa jakies problemy z podlaczaniem xps2 dla 220V do cdx2 dla 110v. byc moze, nie ponieważ wejscie xps2 to zawsze ~24V. tutatj masz instrukcje podlaczenia - czytaj str. 3

http://www.naim-audio.com/download/connections_2003_09.pdf

 

po dokladniejsze info popytaj na forum naima

 

ps zdezi oczywiscie ma 100% racje - do cdx2 nie podlaczysz niczego innego niz xps, xps2, 555PS. musisz liczyc sie zatem z wydatkiem podobnym do tego jaki zaplacisz za cdx2 ze stanow.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy którys z kolegów naimowców ma jakieś rzeczywiste doświadczenia z kablami zasilajacymi w przypadku zasilania poprzez flatcap. Naim nie zaleca wprawdzie żadnych takich wynalazków ale w innych systemach słyszałem wyraźne różnice tak więc może i w Naimie tkwia tu jakieś rezerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockfanolder -> offtopic first: cieszę się, że znowu zawitałeś. podeślę Ci namiary na mnie na PW.

a jeśli chodzi o Twoje pytanie, próbowałem kabli zasilających do swojego naita5i (nie ma możliwości podłączenia dodatkowego psu) i wydaje mi się, że słyszałem różnicę. Podłączyłem kable vincenta i wydaje mi się, że słyszałem rozjaśniony dźwięk, z odrobinę lepszą rozdzielczoscią. nie kupiłem ich.

pozdr i napisz coś czasem może w tym watku i w dziale muzycznym.

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do wszystkich posiadaczy Naima. Zróbcie proszę malutki test i napiszcie wyniki. Bardzo mi to pomoże.

1. włączyć cały zestaw i bez startowania płyty odkręcić głośność do 1/3 i potem 1/2 Co słychać ?

2. ustawić bardzo cicho i czy balans jest zaburzony czy nie, jeśli tak to do jakiego ( mniej więcej ) poziomu głośności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus-> szum jest przy przyłożeniu głowy do kolumny. z metra lub dwóch nie słyszę nic (mieszkanie nie jest niestety wytłumione i poziom tła akustycznego jest pewnie spory).

przy cichym słuchaniu nie zauważyłem absolutnie żadnej róznicy pomiedzy lewym i prawym kanałem.

 

pozdr

 

PS - w cd5x da się również słyszeć pracę napędu, jednak należy zbliżyć ucho do odtwarzacza - pewnie nikt normalny w czasie słuchania muzyki tak jednak nie robi:)

 

pozdr2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.