Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No że mniej to się nie zgodzę.

HiCap "skróci" bas i subiektywnie bedzie go mniej, za to rytmiczniej i bardziej zróźnicowanie. Warto posłuchać

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiCap "skróci" bas i subiektywnie bedzie go mniej, za to rytmiczniej i bardziej zróźnicowanie. Warto posłuchać

 

U mnie jest odwrotnie - dołożenie Hicap'a do 202/200 spowodował dociążenie basu, w sensie jest go wiecej i jest "lepszy" :) reszta opisu się zgadza.

ps mowa oczywiście o wersji bez DR.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiCap "skróci" bas i subiektywnie bedzie go mniej, za to rytmiczniej i bardziej zróźnicowanie. Warto posłuchać

Lepiej kontrolowany bas może sprawiać wrażenie że jest go mniej. Faktycznie jednak hicap 2, bo o takim mówimy, ma dużo wyższego, momentami misiowatego basu. Trochę ten bas jest mniej kontrolowany od tego w wersji DR ale za to go właśnie lubię. Jest muzykalny, ciepły i potrafi fajnie czasem trochę „przeciągnąć” i podkreślić dolne rejestry. Nie jest taki selektywny i twardy w tym zakresie jak wersji DR. Wersja DR ma też zdecydowanie więcej góry i niskiego basu, to generalnie cecha wspólna zresztą wszystkich nowych zabawek Naima.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hei,

Bo trochę ,nawet bardzo jest to irytujące .

Nd5xs co zrobić by nie przerywał np.sportyfy.?

Z naim jestem na dole , wyżej dzieci z lapkami ijeszcze wyżej jakiś tam ruter.Probowalem jeszcze z reperem lub z reperem z kablem .Ogolnie jak dla mnie wszystkie polonczenia to dupa :) . Nie mogę przeprowadzić kabla ruter naim niestety.

Dzięki.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hei,

Bo trochę ,nawet bardzo jest to irytujące .

Nd5xs co zrobić by nie przerywał np.sportyfy.?

Z naim jestem na dole , wyżej dzieci z lapkami ijeszcze wyżej jakiś tam ruter.Probowalem jeszcze z reperem lub z reperem z kablem .Ogolnie jak dla mnie wszystkie polonczenia to dupa :) . Nie mogę przeprowadzić kabla ruter naim niestety.

Dzięki.

 

Sebmon666 napisz tego posta po Polsku bo nie wiadomo o co chodzi. Domyślam się że chodzi Ci o to że masz słabą jakość połączenia między streamerem a routerem? To jest forum naima a nie miejsce do dyskusji o problemach sieciowych. Reper? Chodzi Ci o repeater? Wszelkiego rodzaju bezprzewodowe repeatery można sobie o kant dupy rozbić. Są tak na prawdę dwa wyjścia. Podłącz kablowo albo kup transmiter sieciowy. To jest urządzenie które przesyła dane poprzez instalację elektryczną w domu. Mam jedno takie urządzenie w domu TP-Linka i mogę z czystym sumieniem polecić. Jakość połączenia równa połączeniu kablowemu.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nikogo nie obrażasz :) Zainwestuj w transmiter sieciowy, repeatery odpuść. To chyba jedyny sposób aby uniknąć ciągnięcia dodatkowego kabla między kondygnacjami budynku. Jakbyś się zdecydował na transmiter sieciowy i miałbyś problemy z konfiguracją to pisz na priv.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kontrolowany bas może sprawiać wrażenie że jest go mniej. Faktycznie jednak hicap 2, bo o takim mówimy, ma dużo wyższego, momentami misiowatego basu. Trochę ten bas jest mniej kontrolowany od tego w wersji DR ale za to go właśnie lubię. Jest muzykalny, ciepły i potrafi fajnie czasem trochę „przeciągnąć” i podkreślić dolne rejestry. Nie jest taki selektywny i twardy w tym zakresie jak wersji DR. Wersja DR ma też zdecydowanie więcej góry i niskiego basu, to generalnie cecha wspólna zresztą wszystkich nowych zabawek Naima.

 

Hi Cap DR miałem na myśli, tak to u mnie zadziałało. Subiektywnie jest go mniej bo szybszy, lepiej kontrolowany, ale tak naprawdę to jest silniejszy i bogatszy. Z moimi kolumnami i w moim pokoju jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz każdy będzie pewnie chwalił to, co sam ma ;) moim zdaniem zatem ProAc ;)

W UK zasadniczo PMC/Harbeth/Spendor/Neat

Będę się rozglądał. Interesują mnie raczej nowe rzeczy, ale gdy trafi się używka w idealnym stanie to tez się zastanowię.

Muzyki słucham różnej. Ostatnio już mniej metalu na którym się wychowałem. Sporo rocka, popu i powoli jazz. Nie wiem czy jakieś dobre monitory sprawdzą się w tej muzyce. Chciałbym aby była w nich namiastka JBL-i, które posiadam, ale z lepszą górą i lepszym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DR to się zgadza też mam i potwierdzam.

Zresztą jak ktoś chętny to mogę sprzedać taki w idealny stanie

 

 

 

Hi Cap DR miałem na myśli, tak to u mnie zadziałało. Subiektywnie jest go mniej bo szybszy, lepiej kontrolowany, ale tak naprawdę to jest silniejszy i bogatszy. Z moimi kolumnami i w moim pokoju jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenie z połączeniem Naima z kolumnami Studio 16Hz?

Pokój w którym słucham to 22 m2. Odległość miejsca odsłuchowego od kolumn ok. 2 m. Kolumny na dłuższej ścianie. Myślę o monitorach.

 

Mamy :) ja gram na konfigu jak w opisie.

Przeszedłem z Naimem przez różne modele marek takich jak: Dynaudio, AudioPhysic, Dali, Audiovector i takiego dźwięku jak mam z Minasami wcześniej nie było ;-)

Generalnie uważam, że kolumny od S16Hz bardzo pasują do elektronika Naim'a - ale jest to moje zdanie, poparte moimi doświadczeniami. Najlepiej posłuchać u siebie i samemu wyrobić sobie zdalnie.

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz ale jeżeli mają to być monitory do 22m2 to model Canto Grand będzie w sam raz, najlepiej w wersji Signature (z morelem elite na górze).

"Jazda" i tak zacznie się jak do takiego metrażu wstawisz model Minas Anor... ale to już podłogówka.

Zawsze możesz podjechać i posłuchać jak to gra u mnie ;-)

 

pzdr

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urządzenie które przesyła dane poprzez instalację elektryczną w domu

Też mam takie kostki w domu i w sieci komputerowej jest rewelacyjne.

Trzeba jednak uważać przy wykorzystywaniu do audio - najlepiej sprawdzić u siebie - bo czasem na niektórych urządzeniach "sieje", można usłyszeć wyraźny przydźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 22m nawet podstawki Dynaudio mogą być niewystarczające. Ja zmieniałem Focusy 160 na podłogówki, bo niskie tony niedomagały przy 23m u mnie.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.