Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wcale tak nie jest, a nawet przeciwnie. SN 1 czy 2 to super wzmacniacze a Nait Si jest raczej słaby w porównaniu nawet do 5i, który dobrze wspominam. Nie chodzi tu tylko o kwestie basu ale również inne aspekty. Jeżeli uważasz, że masz teraz za dużo basu to poeksperymentuj trochę z sieciówkami lub ewentualnie z interkonektem. Dużo zależy od cd np. podstawowy cd naima ma więcej basu niż cd xs, który go bardziej kontroluje. Takie są przynajmniej moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na pewno nie ma winy kabli, mam Chord odyssey2. Ogólnie Supernait to super wzmacniacz, lepszy od 5si, ale nie za bardzo zgrywa się na basie z JBL-ami w moim pomieszczeniu. Zródło to DAC Rega-R.

 

JBL to już niestety taka firma że kaźdy ich produkt musi rypać czaszkę basem :) Oddaj i unikaj.

 

Od kilku lat gram na Spendorach z Supernaitem. Spróbuj, może to będzie to ?

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wcale tak nie jest, a nawet przeciwnie. SN 1 czy 2 to super wzmacniacze a Nait Si jest raczej słaby w porównaniu nawet do 5i, który dobrze wspominam. Nie chodzi tu tylko o kwestie basu ale również inne aspekty. Jeżeli uważasz, że masz teraz za dużo basu to poeksperymentuj trochę z sieciówkami lub ewentualnie z interkonektem. Dużo zależy od cd np. podstawowy cd naima ma więcej basu niż cd xs, który go bardziej kontroluje. Takie są przynajmniej moje odczucia.

Zgadzam się z Kolegą w wielu opisanych kwestiach, ale pisanie, że 5si jest słabszy od 5i uważam za grube nieporozumienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Pany, w opisie Naita XS2 jest napisane, że posiada wzmacniacz słuchawkowy klasy A, w salonie podłączyłem DT 990 250 i aż się zdziwiłem te słuchawki ledwo plumkały, miałem te same słuchawki w domu, we wbudowanym dacu w płytę główną grały pełną piersią.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dynek zawsze dodawane są gąbki do zatkania bas refleksu, żeby zamknąć trochę obudowę i zredukować ilość niskich tonów. Myślę, że w JBLach też możesz w ten sposób spróbować zmniejszyć ilość niskich tonów. To jest prosty patent, który może zredukować wydatki.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Pany, w opisie Naita XS2 jest napisane, że posiada wzmacniacz słuchawkowy klasy A, w salonie podłączyłem DT 990 250 i aż się zdziwiłem te słuchawki ledwo plumkały, miałem te same słuchawki w domu, we wbudowanym dacu w płytę główną grały pełną piersią.

 

To był na pewno najnowszy Nait XS2, czy może starszy XS-2 ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 22m nawet podstawki Dynaudio mogą być niewystarczające. Ja zmieniałem Focusy 160 na podłogówki, bo niskie tony niedomagały przy 23m u mnie.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam salon ok. 25m i to dodatkowo częściowo otwarty na resztę mieszkania.

Gram na Unitiqute z Dynaudio X18 i basu jest w sam raz ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bas był tylko na sofie, a na fotelach, które są na innej ścianie było już płasko. Ale to pewnie zależy w dużej mierze od pomieszczenia.

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] to pewnie zależy w dużej mierze od pomieszczenia.

 

Oczywiście i dlatego ten sam zestaw może zagrać diametralnie różnie w 2 różnych pomieszczeniach ;)

To niby są "oczywiste oczywistości" ale zarówno ja, jak i wielu innych tutaj musiało przejść jakąś drogę aby się przekonać, że jedynym sensownym sposobem zakupu/kompletowania sprzętu jest wcześniejszy ODSŁUCH U SIEBIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nac 172 xs można jakoś podłączyć do Naim XS aby on robił jako końcówka mocy?

jeżeli można czy do tego jeszcze mogę podłączyć hicap? i czy to ma sens bo nie pamiętam ale hicap działa na pre a nie na końcówkę ale może się mylę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj co Ci lepiej pasuje. W teorii powinno być lepsze pre z 172. Możesz wykorzystać w XSie końcówkę mocy. Z tego co pamiętam tam z tyłu masz przełącznik „bypass”. Przestaw go na „on”. Podłącz pre pod „av in” w Naicie XS i masz końcówkę.

Co do hicapa to nawet w trybie końcówki z tego co wiem pozostałe wejścia (oprócz AV) w Naicie działają normalnie z przedwzmacniaczem. Moźesz zatem dodatkowo podłączyć CD do Naita i skorzystasz w ten sposób z upgradu poprzez dodatkowy zasilacz.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego nie doszedłem, ale może ktoś tutaj rozwieje moje wątpliwości.

Czy Unitiqute 2b umożliwia płynne przewijanie utworu w przypadku odtwarzania plików z podpiętej pod jego wejście USB pamięci? Mi się to nie udało, nie wiem, może to kwestia ustawień?

Z góry dzięki za pomoc.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.