Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Unitiqute 2b umożliwia płynne przewijanie utworu w przypadku odtwarzania plików z podpiętej pod jego wejście USB pamięci? Mi się to nie udało, nie wiem, może to kwestia ustawień?

Przewijanie nie działa z plikami mp3 (sprawdzałem, ale z serwerem NAS), natomiast przy odtwarzaniu flac powinno działać.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdziłem przewijanie na Uniti2b i jest tak:

 

Działa z pendrive i serwera NAS przy wykorzystaniu aplikacji Naim na iPhone (androida nie mam w domu, więc nie wiem).

Z tym, że mp3 już w aplikacji nie przewinę, mogę co najwyżej przeskoczyć do kolejnego utworu.

/ W praktyce nie mam niczego w tym formacie, więc problemu nie ma /

 

Dla powyższych źródeł przewijanie nie działa przy wykorzystaniu przycisków na pilocie!

 

Ta funkcjonalność jest zarezerwowana dla CD gdzie działa przewijanie pilotem, natomiast nie ma takiej możliwości w aplikacji Naim :)

 

W UQ2 pilot będzie miał te dwa przyciski pilota nie wykorzystane.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, żeby można było skorzystać z opcji przewijania plików z pendrive to trzeba do Unitiqute 2 kupić iPhone'a plus martwić się o dodatkowe aplikacje?

Kurna, to gdzie jest ta ekstra funkcjonalność Unitiqute?

W służbowym Vieśwagenie mogę sobie przewijać pliki flac z pendriva jak chcę i ile chcę przy standardowym "audio" Golfa VII.

 

K...a, ale to bardziej audiofilskie, że nie można przewijać, to czego się czepiam.

Dobrze że jeszcze pilota nie zabrali, a zasilać kazaliby z dynama kręconego kołem roweru, bo przecież taki prąd jest zdrowszy.

Sorry za sarkazm, ale człowiek wydaje parę koła na mały klocek, który ma być zarazem bardzo uniwersalny i funkcjonalny, a tu kupa...

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w wątku "Elberoth Audio Nirvana". Adam kiedys testował ten odtwarzacz.

Dokładne oznaczenie to CD555/555 PS ...

NAP 500 to końcówka mocy której nie da się połączyć bezpośrednio z CD 555 ....

Edytowane przez Piotr111111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w wątku "Elberoth Audio Nirvana". Adam kiedys testował ten odtwarzacz.

Dokładne oznaczenie to CD555/555 PS ...

NAP 500 to końcówka mocy której nie da się połączyć bezpośrednio z CD 555 ....

 

To wiem, ale chodzi mi i o odtwarzacz i o końcówkę. Do tego jeszcze jakiś nac. Dzięki za trop.

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 17:10

Użytkownik tomek11 dnia 07.10.2017 - 12:02 napisał

Czyli co, żeby można było skorzystać z opcji przewijania plików z pendrive to trzeba do Unitiqute 2 kupić iPhone'a plus martwić się o dodatkowe aplikacje?

 

Ale aplikacja (notabene - znakomita ) również działa na Andku

Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie używania UnitiXXX bez smarfona (obojętne w jakim systemie). Funkcjonalność o wiele lepsza, wyszukiwanie, okładki płyt, tagi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny pasujący NAC do tych modeli to 552,

Taki set (555/552/500) jako używany to wydatek rzędu 120.000 - 150.000 PLN

 

Chyba w Polsce :) ale dzięki za odpowiedź, myślałem, że inne pre też można pod to podłączyć.

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aplikacja (notabene - znakomita ) również działa na Andku

 

OK, smartfona z Androidem mam.

 

Tylko powstaje pytanie, którą wersję aplikacji Naima najlepiej zainstalować? Na Google Play jest dostępna jedyna, aktualna wersja, ale komentarze są bardzo zróżnicowane, bardzo dużo jest negatywnych. Te pozytywne opatrzone są często krótkim komentarzem "older version". Tylko która "older version"?

 

Szczerze mówiąc po zainstalowaniu tej najnowszej wersji już na wstępie jestem trochę zniesmaczony. Aplikacja wygląda tak, jakby była tworzona wyłącznie pod najnowszą linię urządzeń Naima. Po wejściu w opcję skonfiguruj urządzenie w ogóle nie ma do wyboru Unitiqute, a przecież nie jest to chyba bardzo archiwalne urządzenie? I od razu pojawiają się wątpliwości czy nawet jeżeli uda mi się sparować smartfona z Naimem, to na ile stabilna będzie ta aplikacja?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Naim NAC172XS i zarówno aplikacja na IOS iPad Air2, jak i na Androida działa bez zarzutu (Android 7.0 czysta wersja bez nakładek producenta tel.) Przypuszczam, że problem leży po stronie wersji Androida i używanego telefonu względnie tabletu.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek11

Przed wprowadzeniem nowej linii Uniti apka została zmieniona i w okresie "przejściowym" były lekkie niedociągnięcia, ale po aktualizacji wszystko raczej jest OK.

Stabilność zależy też w dużej mierze od smartfona, jak już kichanadeta zauważył, i nikt Ci nie odpowie czy będzie stabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja konfiguracji dotyczy wyłącznie Muso i nowych urządzeń. Wcześniejsze, czyli 172,272,Unitiqute, UnitiLite, Uniti2 i Superuniti nie wymagają takowej.

Po uruchomieniu aplikacji naciskasz "znajdź moje pomieszczenia" u dołu i Twój UnitoQute2 powinien się pojawić, o ile sieć jest prawidłowo skonfigurowana.

W przypadku większej ilości urządzeń pojawią się wszystkie.

Nazwy urządzeń różne od domyślnych definiuje się w ustawieniach sieciowych każdego z Naim'ów.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpraszam się do klubu z świeżo zakupionym NAP 200 DR i tym samym kilkoma nowymi problemami.

Szukam do niego w miarę nowego NAC 202 lub NAC-N272. Mam kilka upatrzonych egzemplarzy na eBayu, ale gdyby ktoś akurat coś wiedział lub chciał....

Druga sprawa jest taka, że do czasu zakupu preampa nosi mnie aby posłuchać nowego nabytku. Chciałbym połączyć nienaimowski preamp z nap200. Nie zdoktoryzowałem się jeszcze z kablologii naimowskiej, ale zgaduję, że potrzebuję kabel 4 din - 2 rca. Gdzie można tak na szybko i tanio zdobyć taki kabel? Właściwie to wystarczył by mi sam wtyk 4 din naima, ale nie widzę nic takiego na znanym polskim portalu aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jest taka, że do czasu zakupu preampa nosi mnie aby posłuchać nowego nabytku. Chciałbym połączyć nienaimowski preamp z nap200. Nie zdoktoryzowałem się jeszcze z kablologii naimowskiej, ale zgaduję, że potrzebuję kabel 4 din - 2 rca. Gdzie można tak na szybko i tanio zdobyć taki kabel?

 

http://www.ebay.pl/itm/1m-NAIM-4pin-DIN-RCA-Gotham-GAC-1-Hi-Fi-interconnect-/380166126892?hash=item5883aabd2c:g:ekgAAOSw8HBZJIG9

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję, o to chodziło. Szkoda jedynie, że w moim lokalnym sklepie elektronicznym nie ma takich wtyków, bo tak poczekam kilka dni na przesyłkę z UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.