Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi córeczka w sprzęt.

Poza zniszczonym głośnikiem wysokotonowym w jednej kolumnie mam wrażenie, że "przekręciła" potencjometr w Nait. Jest w innym położeniu.

Czy możliwe?

Czy to groźne?

 

co do pokrętła głośności (domniemam ze o niego właśnie chodzi) - kosmetyczna sprawa, raczej do UK wysyłać nie trzeba będzie, myślę że poradzą sobie z tym na miejscu ;-) Natomiast jeśli wszystko dziala to na Twoim miejscu poczekałbym aż córeczka trosze podrośnie :-D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male dzieci... co zrobic, maskownica na głośnikach nie odstrasza córeczki od dzialania?

 

Spróbuj zrobić to co radzi Puszkin, możliwe że sam sobie z tym poradzisz. Ogólnie materiały z jakich jest wykonany sprzęt Naim'a są dość solidne ;-) Fabryka/serwis w UK chwali się że naprawiali juz nawet wzmacniacz po ktorym przejechal samochód :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że przeskoczyło pokrętło na tym " wieloklinie". Jeżeli nic się nie urwało to wystarczy wyciągnąć pokrętło ( delikatnie pociągnąć do sienie ) i wsadzić w prawidłowe miejsce. Miałem kiedyś podobnie w 5i.

 

Tak zrobiłem. Dzięki. Trzeba uważać, żeby nie urwać kabelków. Nie ciągnąć zbyt mocno.

Edytowane przez Thorogood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też zawsze się trzęsą ręce jak dzieci podchodzą do mojego sprzętu :)

 

Trochę z innej beczki. Skoro pliki są takie modne to dziś sprawiłem sobie małe centrum streamingowe. Apple TV 4K + Apple AirPort Express i to wszystko spięte optykiem Wireworlda do Daca w Supernaicie. Do tego parę innych kabli wireworlda do TV i konta na Spotify i Apple Music. Streamuję także muzykę z dysków sieciowych. Obsługa za pomocą tabletu i telefonu. Fajna zabawa, wszystko pod ręką :) Zawartość sieciowa i Apple Music wybierana i obsługiwana z obrazem na TV. Trochę to gra z przymrużeniem oka w stosunku do cedeka ale zabawa jest przednia :)

post-30566-0-56122000-1519995816_thumb.jpeg

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz to dość ryzykowne rozwiązanie. Zatrzęsie trochę ręką i kopułkę można szukać w worku odkurzacza :) Miałem kiedyś podobną sytuację w poprzednich Dali ikon 2. Kopułkę wyssałem ustami.... :)))) Operacja zakończona 100% powodzeniem.

 

ohhoho to masz talent ;) tekstylna nie jest aż taka trudna do odessania - nie trzeba bardzo blisko podchodzić z rurą :) moim zdaniem super poszło.

 

No mi też zawsze się trzęsą ręce jak dzieci podchodzą do mojego sprzętu :)

 

Trochę z innej beczki. Skoro pliki są takie modne to dziś sprawiłem sobie małe centrum streamingowe. Apple TV 4K + Apple AirPort Express i to wszystko spięte optykiem Wireworlda do Daca w Supernaicie. Do tego parę innych kabli wireworlda do TV i konta na Spotify i Apple Music. Streamuję także muzykę z dysków sieciowych. Obsługa za pomocą tabletu i telefonu. Fajna zabawa, wszystko pod ręką :) Zawartość sieciowa i Apple Music wybierana i obsługiwana z obrazem na TV. Trochę to gra z przymrużeniem oka w stosunku do cedeka ale zabawa jest przednia :)

 

gratulacje nowego kanału! Ja od lat tyle, że raczej w świecie naimowskim. Bo od 172xs przez 272 do stara aktualnie.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem odtwarzacz Naim CD5X i rozkochałem się w jego swoistym brzmieniu. Wcześniej miałem kilka innych urządzeń z dużo wyższej półki, opisywanych w branży jako High-End, rekomendowanych przez recenzentów sprzętu, jak i zagorzałych użytkowników. Wszystko sprowadzało się do tego, że zabrnąłem w to na tyle głęboko, że zacząłem "szukać dziury w całym"i zamiast słuchać muzyki, słuchałem sprzętu i zmian jakie miało powodować podpięcie nowego elementu do systemu. W końcu zdałem sobie sprawę, że przez to ciągłe ulepszanie powodowałem kastrowanie muzyki. Efektem był system, który obnażał każde słabe i średnie nagranie. Płyty, które kiedyś lubiłem, omijałem szerokim łukiem. Więcej radości ze słuchania muzyki sprawiało mi kuchenne radio Tivoli, do czasu kiedy nie posłuchałem wspomnianego odtwarzacza. Mimo, że swoim brzmieniem nie kreśli przepastnych przestrzeni, nie jest rozdzielczy, to wciąga słuchacza klimatem jaki buduje. Barwą, niedopowiedzeniami, kapitalnym wyczuciem esencji muzyki i ponadprzeciętnym rytmem. Odtwarzacz mam podpięty pod wzmacniacz słuchawkowy Headonic i jak wiadomo słucham to podpięte przez wyjścia rca w odtwarzaczu. I tutaj mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników Naim'a. Czy lepszą jakość uzyskam słuchając przez wyjścia din-rca, czy rca-rca? Aktualnie słucham na interkonekcie Albedo Monolith, ale gdy porównuję to do taniego kabla jaki otrzymałem wraz z odtwarzaczem din-rca to między nimi w zasadzie nie ma różnicy. Nadmienię, że wcześniej w moim systemie każda zmiana interkonektu powodowała słyszalną zmianę w brzmieniu, teraz jestem zupełnie zaskoczony. Bardzo proszę o rzeczowe porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie z newsów: odpadła mi wczoraj taka dekoracyjna listewka z logo naim z uniti star ;) Jak szybko wyczytałem w necie, jest to przypadłość pewnej serii nowych uniti. Powód to wadliwa taśma klejąca. Z niecierpliwością czekam na wiadra kalumnii ze strony grupy pod wezwaniem "naim to tylko stary".

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie z lat w przybliżeniu 2008 / 2011 tez miały swoją przypadłość..a mianowicie "lejący klej" w zielonym logo. W moim flatcap xs serwis wymienił za 70 eurasów - teraz wyglada jak nowy :-)

 

Powinni to zrobić za darmo. U mnie nie wzięli ani złotówki. Robiłem logo w 3 swoich urządzeniach.

 

ja sprawdzałem supernaita1 = siorbał z gniazdka ok 30w w trybie muty.

 

To bardzo dużo. Dokładając moje pozostałe urządzenia to nie zdziwie się jak wyjdzie u mnie nawet 100w. Miesięcznie do rachunku za prąd lekko licząc to około 50zł. Dużo za dużo. Muszę to sprawdzić, gdzieś widziałem takie urządzenia do gniazdka pokazujące aktualne zużycie prądu.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powinni to zrobić za darmo. U mnie nie wzięli ani złotówki. Robiłem logo w 3 swoich urządzeniach.

 

 

 

To bardzo dużo. Dokładając moje pozostałe urządzenia to nie zdziwie się jak wyjdzie u mnie nawet 100w. Miesięcznie do rachunku za prąd lekko licząc to około 50zł. Dużo za dużo. Muszę to sprawdzić, gdzieś widziałem takie urządzenia do gniazdka pokazujące aktualne zużycie prądu.

 

 

Tak, czytałem gdzieś wcześniej ze Naim wymieniał logo w wadliwych seriach za darmo. Mój zasilacz został zakupiony w UK natomiast logo wymieniał dystrybutor w NL, w sumie mogłem ich zapytać o ta kwestie... trudno moja strata/błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w grę wchodzą używane i nie będzie "prób ognia" pierwsza wersja Utopii.

Tutaj Czech miał "igły", dokładnie za takie pieniądze: https://archiwum.allegro.pl/oferta/focal-jm-lab-utopia-i6967469719.html

Jeśli jednak ma być dużo głośnego słuchania, 250 się z nimi ugotuje.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie PRAKTYCY,

 

Poproszę o SPRAWDZONE propozycje bezkompromisowych kolumn do zestawu: 250/282

Kolumny mają wyssać ze sprzętu wszystko co Naim oferuje najlepszego.

 

Pokój 35m2

Budżet 40 tyś pln

 

Tylko nie piszcie „wydaje mi się, a może..” itp

 

ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie ...

dla jednych najbardziej bezkompromisowe będą Harbethy a dla innych Focale ....

napisz czego oczekujesz po tych kolumnach, jakie cechy brzmienia są dla Ciebie istotne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jeśli chodzi o pytanie „jakie kolumny polecacie” - osobiście lubię Audiovectory, inny B&W a jeszcze inny- zadymiony pokój i Harbeth. Uważam ze najlepiej umówić się ze sklepem, wybrać 3 modele, posłuchać i z tych 3 wybrać zestaw który przypadnie nam do gustu. U mnie przed zakupem rywalizowały Audio Physic avanti z Audiovectorami.

Jednym z aspektów przy wyborze, które brałem pod uwagę był fakt iż audiovector jest mniej wymagający co do pomieszczeń, akustyki itp.

 

Posłuchaj i sam zadecyduj, nie daj innym wybrać za Ciebie bo to Twoje uszy będą słuchać a nie innych. Głośniki / kolumny to nie telewizor, moim zdaniem bardzo indywidualna sprawa... zwłaszcza jeśli w grę wchodzi dość spory budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.