Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie urzadzenia polaczone sa po sieci elektrycznej przez TP-Link AV500 Powerline Adapter. I tak jak sugerowales metoda prob i bledow doszedlem do rozwiazania. Winowajca okazal sie Chromebox podlaczony do tego samego gniazda Powerline.

Ja niestety musiałem zarzucić to rozwiązanie - w przypadku wielu streamerów miałem duże przydźwięki :-(

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomboxowi przypisałem stałe IP i sprawa załatwiona. Przydźwięków nie doświadczam.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 172 kilka lat temu razem z 155xs. Grało to świetnie, mógłbym żyć z takim graniem. Moim zdaniem (o ile mnie pamięć nie zawodzi) było to inny dźwięk niż np. z nait 5si. Zestaw z 172 grał cieplej, ładniej, mniej agresywnie, ale dalej żwawo i „bogato”. Potem oczywiście chciałem lepiej i się pozbyłem ;)

 

Z innej beczki - mam od piątku kabel ewa ls25 od Colina W. Bardzo dobrze zgrał mi się z moim uniti. Polecam polecam. Najlepszy kabel, jaki miałem :) choć chord shawline też długo mnie cieszył.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

 

Szukam daca do rocka i el muzyki i nie tylko. Po maratonach po salonach spodobała mi się filozofia dzwięku Naima. Podczas demo w salonach słyszę barwę która mi bardzo odpowiada... trochę atak jest utwardzony i czy to na dłuższą metę nie wkurza. Rzadko słyszę glębię obrazu stereo i maskuje szczegóły czasem wcale nie słychać. Możliwe, że rytmika odwraca uwagę. I pytanie do Naimowców Czy z nDaca uzyskam scenę 3D . Chodzi mi o-wokalista z przodu za wokalem gitary i perkusja na końcu. Do nDaca przymierzam się jakiś czas i chyba jet to jedna z niewielu firm, która oferuję cholernie prawdziwy przekaz muzyczny z pełną barwą. A może odpuścić sobie daca Naima i jak niektórzy radzą wybrać coś innego ?

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

 

Szukam daca do rocka i el muzyki i nie tylko. Po maratonach po salonach spodobała mi się filozofia dzwięku Naima. Podczas demo w salonach słyszę barwę która mi bardzo odpowiada... trochę atak jest utwardzony i czy to na dłuższą metę nie wkurza. Rzadko słyszę glębię obrazu stereo i maskuje szczegóły czasem wcale nie słychać. Możliwe, że rytmika odwraca uwagę. I pytanie do Naimowców Czy z nDaca uzyskam scenę 3D . Chodzi mi o-wokalista z przodu za wokalem gitary i perkusja na końcu. Do nDaca przymierzam się jakiś czas i chyba jet to jedna z niewielu firm, która oferuję cholernie prawdziwy przekaz muzyczny z pełną barwą. A może odpuścić sobie daca Naima i jak niektórzy radzą wybrać coś innego ?

 

Cześć.

Tak, jeśli połączysz nDaca z pre Skylinkiem lub Lunarem od Ar-Sound to uzyskasz rewelacyjną stereofonię. Na szaraku jest ok, ale wymiana na jeden z tych przewodów (szczególnie ten drugi) daje spektakularne efekty w tym aspekcie. Będziesz zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tak, jeśli połączysz nDaca z pre Skylinkiem lub Lunarem od Ar-Sound to uzyskasz rewelacyjną stereofonię. Na szaraku jest ok, ale wymiana na jeden z tych przewodów (szczególnie ten drugi) daje spektakularne efekty w tym aspekcie. Będziesz zachwycony.

Przesiadkę na Naima chcę rozpocząć stopniowo (droga firma) i uczę się co i jak Na razie podpiąć chcę pod "normalny"wzmacniacz który ma tylko RCA i czy to zadziała czy tylko din/din ?

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że słyszę zewsząd Naim tylko din a rca jet tylko dla zasady. Fakt tez że Ar Sound ma w ofercie rca /din

 

 

Ta zasada dotyczy łączenia klocków naim, preferowane połączenie między nimi jest przez złącza din. Jak masz zamiar przejść na naim to prędzej czy później przeskoczysz na diny, na początek łącz po rca i też będzie grało bardzo dobrze.

 

Gdy spodoba Ci się firmowe brzmienie to wpadłeś i ostatecznie skończysz z całą amplifikacją tej marki ;) Tak było ze mną i pewnie z większością klubowiczów. Kilka razy robiłem skoki w inną stronę, żeby się nie zamykać i sprawdzić czy jest coś co potrafi zagrać bardziej wciągająco i zapewni mi większą przyjemność ze słuchania muzyki. Ostatecznie zawsze wracam do tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy spodoba Ci się firmowe brzmienie to wpadłeś

 

Już mi się spodobało i raczej nie będę szukał dalej ewentualnie mogę poszukać ale wsród Naima. Po głowie jeszcze chodzi mi Super Uniti ale myślę że nDac jest dobry na początek aby na dobre zaprzyjaźnić się z tą firmą.

 

Dzięki za rozwianie wątpliwośći o płaskiej scenie Naima

Edytowane przez stalin

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,

 

Podpowiedzcie proszę jaka listwa zasilająca dobrze współkpracuje z Naim-em ? Chciałbym coś pokombinować w tej materii.

Czy tego typu produkty znacząco mogą wpłynąć na jakośc dźwięku czy rczej mowa o granicy percepcji?

Z ostatnich moich kombinacji Teddy dołączony do SN sporo poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddy jest dedykowany do Naima, więc zmienia (w większości przypadków na plus)

Z listwami "obcych" ;-))) , a już szczególnie z ustrojstwami typu DC blocker, trzeba uważać i absolutnie nie brać w ciemno;

potrafią nieźle zmulić brzmienie i pozbawić brzmienie jaj

Oczywiście nie zawsze i nie u każdego, ale trzeba być przygotowanym na taka ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do wzmaka lampowego lepszy bedzie odtwarzacz cd5xs + flatcap xs czy samodzielny cdx2? Chodzi mi o dynamike, szybkosc, szczegółowość ale bez utraty barwy

 

Jeśli już ma koniecznie być naim to do lampy bierz cdx2

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc koniecznie Naim ale co? w q21 sluchalem z rok temu kilka cd w cenie okolo 10tys i Naim cd5xs spodobał mi sie wtedy najbardziej, fakt był najdrozszy. Ale z drugiej reki z flatcapem jest i tak sporo taniej, dlatego zacząłem sie poważnie zastanawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wątek Naima. Pytałeś o dwa odtwarzacze to Ci odpisałem. Naim lubi grać we własnym towarzystwie. Chcesz koniecznie do lampy która z grubsza powinna grać ciepło i gęsto kupić Naima to bierz cdx2. To źródło trochę zrównoważy lampę, gra szczegółowo, rozdzielczo, górą pasma. Cd5xs z flatcapem i lampą może zagrać misiowato. Wszystko też zależy od lampy. Łączenie naima z klockami innych producentów to też zawsze ryzyko. Zalecam najpierw posłuchać.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam połączonego CDX2 z lampą (Jolida 502BRC) i gra to naprawdę super. Pytanie mam niestety takie, że CDX2 nie przechodzi w "stan spoczynku" po wyciągnięciu płyty (cały czas na wyświetlaczu są - - , że niema płyty). Ma ktoś jakąś podpowiedź co z tym można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam połączonego CDX2 z lampą (Jolida 502BRC) i gra to naprawdę super. Pytanie mam niestety takie, że CDX2 nie przechodzi w "stan spoczynku" po wyciągnięciu płyty (cały czas na wyświetlaczu są - - , że niema płyty). Ma ktoś jakąś podpowiedź co z tym można zrobić?

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale kliknij na pilocie „disp” i znikną „- -„. Cdx2 nie ma czegoś takiego jak stan spoczynku

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.