Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, no jasne. Ja po prostu zakładam że oni nie dopracowali tematu. Skoro na 6 wejść aktywnych z menu urządzenia mogę wybrać tylko trzy :) Wiem czepiam się. :)

21 godzin temu, dekoracja napisał:

a o co chodzi w różnicą w obsłudze spotify i tidal przez ekran? Nie rozumiem. Mam tylko tidala.

Chodzi o to że teoretycznie powinna być opcja wyboru źródła Tidal z poziomu ekranu. Nie ma takiej opcji, ale możesz wybrać Spotify. Mnie to ciekawi bo do Spotify musisz odpalić osobną apkę Spotify, a dla Tidal możesz eksplorować zasoby bezpośrednio z apki Naim. Wydawać by się mogło że skoro tak jest to przynajmniej źródło mógłbyś wybrać z ekranu Unity. Niestety tak nie jest :) 

Nie chciałbym się dłużej pastwić nad tym. Rozumiem każdą z przedstawionych stron. Jednym to wisi, innym odpowiada a jeszcze innym nie robi różnicy. Mnie robi. Skoro jest to nowe, lepsze fajniejsze to czemu nie ma minimum tego co było wcześniej?

Trochę jak byś kupił nowe auto po liftingu ale bez klimy :) lub musiałbyś ją aktywować w bagażniku :) taki żarcik.

Ogólnie dźwiękowo nie mam na co narzekać, to narzekam sobie na ten interfejs. Może to przez zboczenie zawodowe. Lubię jak coś jest logiczne a nie przypadkowe. Dlatego nie rozumiem dlaczego wyłączony BT jest a aktywny Tidal nie :)

Oczywiście cały czas mowa o tym co widać na ekranie i mamy do dyspozycji z poziomu pilota a nie z poziomu apki. Z poziomu apki jest wszytko co powinno. No może nazwę dla Chromecast, mogli by przetłumaczyć po prostu: Chromecast :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę dni temu pisałem o problemach z TIDAL - wczoraj wyszła poprawka 4.7

https://www.naimaudio.com/news/26298/classic-uniti-and-streamer-firmware-update-470?fbclid=IwAR2W6pFcT-B3336sMb30Aqsv448NVAdXELgef5eQrLwfz55nlIn7sGS9x7M

Edytowane przez de_moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 23:24, LukeSky napisał:

 

Ogólnie sporo czytałem o nowej serii UNITY, ale nawet sam NAIM nie wiele zdradza w kwestii różnic.

Hej.

Przymierzam się do Uniti Star. Może zaczekać? Tylko co z ceną :)

Nie wiesz kiedy wyjdzie nowa seria Uniti? Możesz podrzucić jakiś link do tych info, o których napisałeś?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 21:30, LukeSky napisał:

Zdecydowałem się Naim Unity Nova. Gra naprawdę bardzo dobrze. Co do dźwięku nie będę się wypowiadał po audiofilsku ale czuć i słychać względem z UQ2 +N100.  Choć nie jest to przepaść jak przejście z NADa na NAIMa.

Trochę rozczarowuje funkcjonalność. Bardzo mała ilości opcji personalizacji. Nie można ustawić domyślnego ekranu podczas odtwarzania w tym całkowitego wyłączenia go, szczególnie jak mam np.: wejście cyfrowe, drażni świecąca ikonka.

Najtrudniej przyzwyczaić się jednak do konieczności włączania go. Nie wiem dlaczego Naim odszedł, zresztą nawet w  nowych wersjach classic od bycia w ciągłej gotowości do grania. Tak się do tego przyzwyczaiłem że teraz często łapie się na tym że odpalam TV i oczekuję audio a tutaj nic z tego. Ciekawe czy jeśli audio będzie przez HDMI puszczone to się automatycznie wybudzi? Kolejna kwestia to różnice w ekranach między tym co w prasie i Internecie a tymi na żywo. Napaliłem się na wersję okładka z lewej i informacje o ścieżce z prawej ale nic z tego. Ogólnie chętnie wymienię się informacjami z innymi użytkownikami nowego Unity. Może trzeba tylko lepiej poszukać lub gdzieś wejść gdzie nie wszedłem? A może po prostu czekać na kolejny update.

Dźwiękowo nie mam zastrzeżeń. Pięknie, mocno, z dużą przestrzenią. Dobre mastery sprawiają że wciska w fotel pod ciężarem uśmiechu na gębie. Agnes Obel - The Curse rozwala system tak że chce się tego słuchać i słuchać, wcześniej tak nie grało.

Szukam najlepszej ceny dla Unity Star.

Mam pytanie. Myślisz,  po doświadczeniach z Naimem,  że seria Unity zagra poprawnie z KEF-em Q750? Nie mam kasy na poważniejsze głośniki. A KEF-a (seria Q5) gra u mnie od dawna i pomyślałem, że to łatwe do wysterowania kolumny dla takiego kombajnu jak Star. Niestety, kochany Wrocław, nie oferuje odsłuchu dla takiego duetu. Jak nie masz 50k w kieszeni to nie wchodź do sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje brałem w ciemno bo też nie mieli. Na stanie był tylko ATOM, ale to odrzuciłem już w początku bo upgrade miał być większy. Jeśli chodzi o STAR to w Katowicach widziałem go na salonach [chyba dwóch nawet], w sumie przez A4 nie masz daleko jeśli masz obawy. Może nawet mają coś zbliżonego do Twoich Q5.

Jeśli jednak chciałbyś kupić w ciemno to nie doradzę, jedynie mogę polecić Ci dilera gdzie ja kupiłem.

Jeśli nie używasz CD lub masz małą kolekcję to warto się zastanowić na UNITY NOVA bo to jest jednak TOP w tej serii. STARA bym może brał mając kilkadziesiąt pozycji CD, choć pewnie rozważyłbym jak kolega z forum migrację wszystkiego do wersji cyfrowej.

Ogólnie w PL jest bieda bo salony są od wszystkiego i na półkach mają masę sprzętu, dlatego też każdy kupuje to co mu schodzi. Jak nikt nie pyta, nie kupuje to nie ściągają bo potem im to leży. Mój diler z tego co mi opowiadał kiedy ja kupowałem to przygarnął odrazy 3 sztuki, podobno wszystkie jakie przyszły do PL w tym terminie.

Nie wiem, ale widziałem że mają teraz jeden w wersji DEMO, wiec praktycznie jednak wizyta w Kato i możesz odsłuchać oba modele.

22 godziny temu, Novy! napisał:

Nie wiesz kiedy wyjdzie nowa seria Uniti? Możesz podrzucić jakiś link do tych info, o których napisałeś?

To co teraz jest to jest ATOM, STAR i NOVA to jest nowa seria i przez kilka lat nowsza się już nie pojawi. Zresztą sam NAIM chwali się że ma zapasy mocy i możliwości w tym systemie nawet na nowe formaty czy interfejsy cyfrowe tylko przez upgrade firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LukeSky napisał:

Ja swoje brałem w ciemno bo też nie mieli. Na stanie był tylko ATOM, ale to odrzuciłem już w początku bo upgrade miał być większy. Jeśli chodzi o STAR to w Katowicach widziałem go na salonach [chyba dwóch nawet], w sumie przez A4 nie masz daleko jeśli masz obawy. Może nawet mają coś zbliżonego do Twoich Q5.

Jeśli jednak chciałbyś kupić w ciemno to nie doradzę, jedynie mogę polecić Ci dilera gdzie ja kupiłem.

Jeśli nie używasz CD lub masz małą kolekcję to warto się zastanowić na UNITY NOVA bo to jest jednak TOP w tej serii. STARA bym może brał mając kilkadziesiąt pozycji CD, choć pewnie rozważyłbym jak kolega z forum migrację wszystkiego do wersji cyfrowej.

Ogólnie w PL jest bieda bo salony są od wszystkiego i na półkach mają masę sprzętu, dlatego też każdy kupuje to co mu schodzi. Jak nikt nie pyta, nie kupuje to nie ściągają bo potem im to leży. Mój diler z tego co mi opowiadał kiedy ja kupowałem to przygarnął odrazy 3 sztuki, podobno wszystkie jakie przyszły do PL w tym terminie.

Nie wiem, ale widziałem że mają teraz jeden w wersji DEMO, wiec praktycznie jednak wizyta w Kato i możesz odsłuchać oba modele.

To co teraz jest to jest ATOM, STAR i NOVA to jest nowa seria i przez kilka lat nowsza się już nie pojawi. Zresztą sam NAIM chwali się że ma zapasy mocy i możliwości w tym systemie nawet na nowe formaty czy interfejsy cyfrowe tylko przez upgrade firmware.

Podziękował.

Trudno mi tu z wami dyskutować,  (wiedza) choć takie podsumowanie bardzo cenię. Mam  KEf-a, seria Q5 , nie jest to dobry głośnik, ale tez nie najgorszy. Seria Q5 zawsze była taka ..byle jaka. Łatwo się nim steruje. I to dla wielu jest zaleta.

Zostanę chyba przy Uniti Star,biorąc pod uwagę Audiococktail X35, który miałem w kieszeni na starcie, bo z Naim Star chyba dobrze trafiam.

Na lata.

Pozdrawiam i dzięki z czas. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi, te systemy all in on : atom, stat, nova jak się mają pod względem jakości dźwięku do systemów xs(wzmacniacz+ cd z zasilaczami) czy SN + cdxs z zasilaczami.

W ciągu dwóch lat dużo się zmieniło w klubie - "starzy wyjadacze" raczej się nie odzywają bo pewnie wszystko zostało już powiedziane o klasycznych systemach naima. Nowi/bardziej postępowi klubowicze  piszą raczej o all in one. Jako człowiek bardziej konserwatywny w sprzęcie audio czuje się trochę zagubiony/niedoinformowany z tymi nowościami promowanymi przez naima. Już samo używanie płyt cd wydaje mi się trochę sztuczne w porównaniu do płyt analogowych ale jest to wciąż przynajmniej fizyczne obcowanie z muzyką, zwłaszcza mając cd naima gdzie trzeba się trochę "wysilić" fizycznie aby coś posłuchać i akurat to jest OK. Na dziś dzień słuchanie muzyki z plików wydaje mi się jakieś sztuczne, chociaż ma to na pewno swoje korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, jak się maja do xs bo ostatni raz coś z xs słuchałem, kiedy sam miałem 172xs/155xs kilka lat temu... nie pamiętam raczej jak to wtedy grało. 

Prawda jest taka, że moje słuchanie muzyki wygląda tak, że głównie czytam książki (ew. coś w necie) i słucham muzyki. Nie jest to jakiś ultraaudiofilski styl „zamknięte oczy” i analiza dźwięku. Często też słucham na słuchawkach AKG k712 bo nie da się głośno wieczorem, jak wszyscy śpią...

do takiego trybu uniti star jest idealny. A dodatkowo cała rodzina korzysta bo mamy podłączony tv po optyku i fajnie się ogląda fimy z netflixa/teledyski. 

Ostatni argument - wydałem w życiu na sprzęt więcej kasy niż powinienem :) musiałem się opamiętać bo nie moge kosztem rozsądku brnąc w droższe klocki. A nie mam zamiaru tyrać ciężko tylko dla marginalnych postępów w audio. 

Jak ktoś z Wro to może kiedyś wpaść posłuchać stara z proacami u mnie. 

 

Aa tylko jedna wada: coś się pitoli wejście analogowe. Był w serwisie i nie stwierdzili wady. Tymczasem w domu nie ma dźwięku z analogowych wejść. Ponieważ ich nie używam w sumie to nawet nie chce mi się znów go do serwisu oddawać :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 23:06, dekoracja napisał:

Nie mam pojęcia, jak się maja do xs bo ostatni raz coś z xs słuchałem, kiedy sam miałem 172xs/155xs kilka lat temu... nie pamiętam raczej jak to wtedy grało. 

Prawda jest taka, że moje słuchanie muzyki wygląda tak, że głównie czytam książki (ew. coś w necie) i słucham muzyki. Nie jest to jakiś ultraaudiofilski styl „zamknięte oczy” i analiza dźwięku. Często też słucham na słuchawkach AKG k712 bo nie da się głośno wieczorem, jak wszyscy śpią...

do takiego trybu uniti star jest idealny. A dodatkowo cała rodzina korzysta bo mamy podłączony tv po optyku i fajnie się ogląda fimy z netflixa/teledyski. 

Ostatni argument - wydałem w życiu na sprzęt więcej kasy niż powinienem :) musiałem się opamiętać bo nie moge kosztem rozsądku brnąc w droższe klocki. A nie mam zamiaru tyrać ciężko tylko dla marginalnych postępów w audio. 

 

Bardzo zdrowe podejście. Nie wyobrażam sobie,aby zabrnąć w audiokoszty aż tak daleko. Dlatego, jak dla mnie jest to taki sam nałóg jak każdy inny. Trzeba uważać. A po tym, co tu niektórzy wypisują, to bardzo niebezpieczny nałóg.

Używasz do Stara dysku przenośnego, czy masz jakiegoś NAS-a czy może sieciowy? 

Mocno zastanawiam się nad zakupem QNAP HS251, bo myślę aby zrobić porządek także w video, zdjęciach itd. Obawiam się jednak, że domownicy z obsługą mogą sobie nie poradzić. Nie widzę też sensu, mając STARA all in one, aby odpalać do posłuchania audio dysk typu QNAP. To już działające dwa klocki. Chętnie bym to odseparował, kupił jakiś przenośny dysk SSD i go podpiął pod STARA. Sieciowy na strychu przy routerze, tez jest dobrym rozwiązaniem, ale to tez działający i pobierający prąd non stop, klocek. 

Do audio, znalazłem fajny Odtwarzacz sieciowy ZAPPITI Duo 4K HDR, wymiar nawet pod STARA, 43cm. wielkie możliwości video i sieciowe, no i chyba od biedy też może posłużyć jako NAS. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Novy! zobacz, @dekoracja napisał że jest z Wrocławia więc możecie umówić się na odsłuch  Unity Star.

W dniu 16.02.2019 o 23:06, dekoracja napisał:

Jak ktoś z Wro to może kiedyś wpaść posłuchać stara z proacami u mnie. 

Jeśli chodzi o NAS, to ja osobiście sugeruję dysk sieciowy. Jeśli tylko do trzymania Audio plików czy zdjęć, byle był w RAID (jak padnie dysk, to nie stracisz wszystkich plików). Prądu nie żre to dużo a dostęp masz zawsze i wszędzie. Polecam QNAP, SYNOLOGY lub inny gdzie można dodać łatwo lepszy serwer plików jako soft. Ja aktualnie używam WD My Book Duo, ale to pierwszy model i mało co tam można dodać. Musiałem sam instalować Twonky i nie działa mi to tak dobrze jak bym chciał. Więc pewnie będę robić upgrade. Pewnie, któryś z tych wyżej.

Zawsze możesz iść w NOVA i https://www.naimaudio.com/pl/product/uniti-core takie cudo i będzie Pan zadowolony. Jeden z forumowiczów ma taki zestaw i sobie chwali. Niektórzy słuchają z CORE a NAS i tak mają głównie do tworzenia kopii zapasowych tylko.

W dniu 16.02.2019 o 19:18, flood2 napisał:

Panowie powiedzcie mi, te systemy all in on : atom, stat, nova jak się mają pod względem jakości dźwięku do systemów xs(wzmacniacz+ cd z zasilaczami) czy SN + cdxs z zasilaczami.

Na ten temat więcej poszukasz na oficjalnych forach Naim. Dużo jest porównań do SN, niektórzy twierdzą że NOVA brzmi lepiej i jest jakby lepszą wersją SN, który był bazą do budowy NOVA jeśli chodzi o część PRE+WZMACNIACZ.

Cytat

W ciągu dwóch lat dużo się zmieniło w klubie - "starzy wyjadacze" raczej się nie odzywają bo pewnie wszystko zostało już powiedziane o klasycznych systemach naima. Nowi/bardziej postępowi klubowicze  piszą raczej o all in one.

Moim zdaniem to nie kwestia starości czy postępowości. Ogólnie NAIM nie jest za bardzo popularny u nas. Jak popatrzysz na ogłoszenia OLX to zobaczysz jak długo klocki leżą i czekają na nowego właściciela. Dodatkowo jest to specyficzna marka.

Cytat

Jako człowiek bardziej konserwatywny w sprzęcie audio czuje się trochę zagubiony/niedoinformowany z tymi nowościami promowanymi przez naima. Już samo używanie płyt cd wydaje mi się trochę sztuczne w porównaniu do płyt analogowych ale jest to wciąż przynajmniej fizyczne obcowanie z muzyką, zwłaszcza mając cd naima gdzie trzeba się trochę "wysilić" fizycznie aby coś posłuchać i akurat to jest OK. Na dziś dzień słuchanie muzyki z plików wydaje mi się jakieś sztuczne, chociaż ma to na pewno swoje korzyści.

NAIM nigdy nie był ANALOGOWY od strony VINYL. Zawsze szedł w nowinki oraz własne rozwiązania i jako jeden z pierwszych wszedł w streaming plików. Pamiętam jak szukałem czegoś z GAPLESS to w tej półce cenowej były tylko UNITY na rynku w tamtym okresie.

Co do plików, to wybacz, ale mastering analogowy odchodzi do lamusa i bardzo dużo nowych płyt analagowych, jest po po takiej cyfrowej migracji, a całkiem nowe produkcje od początku są w wersji DIGITAL.

Tak więc magia analogu po prostu zanika jako źródła. Zostaje tylko kultura słuchania jako nośnik. 

8 minut temu, Novy! napisał:

Kupiłbyś Uniti Core plus Atom w cenie Stara?

Wybacz że się wtrącę, ale źle postawiłeś pytanie. Jak będziesz wiedział jakie kolumny docelowo chcesz napędzić to będziesz wiedział czy ATOM jest OK. UC możesz zawsze dokupić, a przy zakupie NOVA + UC dostaniesz pewnie fajny rabat. (jak coś to polecam Ci mojego dilera).

Star ma 70W mocy a ATOM 40W, to prawie raz tyle. Gdybym miał sam dopłacić to wolałbym  kupić więcej mocy szczególnie jeśli nie chcesz potem dokupować końcówki mocy a ze STAR żadnego upgrade'u raczej nie zrobisz.

Opinie są różne. Niektórzy piszą że różnica jest niewielka, inni że kolosalna. Moim zdaniem to kwestia samych kolumn ma tutaj duże znaczenie. Jeśli są trudne do wysterowania, potrzebują prądu to ATOM się nie popisze. Jeśli są łatwe, to ATOM może zaskoczyć, ale zawsze lepiej sobie posłuchać jedno i drugiego. Bo solo na pewno będzie grać dobrze, w końcu to NAIM ;)

Chyba wypożyczę sobie ATOM do testów.

Edytowane przez LukeSky
Dodatkowy wątek cytowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LukeSky napisał:

Star ma 70W mocy a ATOM 40W, to prawie raz tyle. Gdybym miał sam dopłacić to wolałbym  kupić więcej mocy szczególnie jeśli nie chcesz potem dokupować końcówki mocy a ze STAR żadnego upgrade'u raczej nie zrobisz.

Opinie są różne. Niektórzy piszą że różnica jest niewielka, inni że kolosalna. Moim zdaniem to kwestia samych kolumn ma tutaj duże znaczenie. Jeśli są trudne do wysterowania, potrzebują prądu to ATOM się nie popisze. Jeśli są łatwe, to ATOM może zaskoczyć, ale zawsze lepiej sobie posłuchać jedno i drugiego. Bo solo na pewno będzie grać dobrze, w końcu to NAIM ;)

Chyba wypożyczę sobie ATOM do testów.

Tutaj naprawdę trzeba posłuchać na swoich kolumnach przed zakupem, można się zdziwić nawet w ramach Atoma, Stara i Novy. 

Ja zacząłem od przesłuchania Atoma u siebie w domu i byłem pod niesamowitym wrażeniem. Ten maluch rozłożył kilka innych wzmacniaczy, które wcześniej sprawdzałem. Miałem tylko zastrzeżenie do tego jak grał na niskich poziomach głośności. No ale stwierdziłem, że skoro tak gra najmniejszy z trójki to sprawdzam Stara. Zakładałem, że na Novą nawet nie spojrzę bo już sporo droższa, a różnica w mocy w porównaniu do Stara to tylko 10W.

Wypożyczyłem więc Stara i znowu szczęka mi opadła ze zdziwienia, ale tym razem dlatego, że Star wcale nie zagrał lepiej od Atoma. Nie wiem może to była kwestia tego, że był niewygrzany, ale stwierdziłem że nie będę kupował sprzętu za kilkanaście tysięcy licząc na to, że za kilka tygodni zrobi na mnie wrażenie.

W efekcie diabeł podkusił, sprawdziłem Novą no i została u mnie. To był egzemplarz prosto z pudełka, ale od razu zagrał świetnie. Gra u mnie już kilka miesięcy i jestem naprawdę zadowolony. 

Ale gdyby nie było Novy i miałbym wybierać między Atomem a Starem, to zdecydowanie wybrałbym tańszego Atoma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LukeSky napisał:

NAIM nigdy nie był ANALOGOWY od strony VINYL.

Hmm. Nie zgodziłbym się z tym twierdzeniem.

Póki żył Julian, NAIM był wręcz ikoną amplifikacji w torze winylowym.

Z resztą to właśnie NAIM stworzył bodaj najlepsze ramie do Linna Sondeka i bardzo ceniony zasilacz do tego gramofonu.

Do dzisiaj NAIM produkuje bardzo udane preampy gramofonowe.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LukeSky napisał:

Jeśli chodzi o NAS, to ja osobiście sugeruję dysk sieciowy. Jeśli tylko do trzymania Audio plików czy zdjęć, byle był w RAID (jak padnie dysk, to nie stracisz wszystkich plików).

Traktowanie RAID1 jako backup plików to bardzo zły pomysł. To, że masz mirror nie uchroni Cię jak padną oba dyski (co bywa bardzo często jeśli to dwa identyczne dyski) lub kontroler/software z powodu błędu zacznie zapisywać sieczkę po obu dyskach. Nic nie zastąpi kopi zapasowej w osobnym miejscu/nośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, init0 napisał:

Traktowanie RAID1 jako backup plików to bardzo zły pomysł. To, że masz mirror nie uchroni Cię jak padną oba dyski (co bywa bardzo często jeśli to dwa identyczne dyski) lub kontroler/software z powodu błędu zacznie zapisywać sieczkę po obu dyskach. Nic nie zastąpi kopi zapasowej w osobnym miejscu/nośniku.

Lepszy taki backup niż po prostu jeden zew dysk bez żadnego zabezpieczenia. Nie napisałem przecież że to najlepsza opcja. Dlatego zasugerowałem że sporo osób używa NAS właśnie jako kopia do głównego innego systemu w tym wypadku Unity Core. Ja osobiście mając wybrać między dysk solo a duo z raid1 wybrałbym z opcją raid1. 

3 godziny temu, rochu napisał:

Hmm. Nie zgodziłbym się z tym twierdzeniem.

Póki żył Julian, NAIM był wręcz ikoną amplifikacji w torze winylowym.

Z resztą to właśnie NAIM stworzył bodaj najlepsze ramie do Linna Sondeka i bardzo ceniony zasilacz do tego gramofonu.

Do dzisiaj NAIM produkuje bardzo udane preampy gramofonowe.

Pisząc to nie miałem na myśli że nic nie robili, tylko że poszli w stronę cyfrową co widać po historii rozwoju sprzętu. Taki skrót myślowy. :)

Moim zdaniem początki były raczej eksperymentem i rozglądaniem się na rynku, jak widać nie poszli tą ścieżką jak wiele firm do dziś, ale patrząc po ich portfolio widać główny nurt firmy. Nie mam tutaj na myśli toru analogowe ale wspieranie typowo rynku czarnych płyt. Owszem mają kilka pozycji dla tego rynku, ale z tego co kiedyś starałem się wyczytać to mimo wysokiej jakości nie są to cenione wysoko graty na rynku czarnej płyty. https://www.naimaudio.com/product-history

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 19:18, flood2 napisał:

W ciągu dwóch lat dużo się zmieniło w klubie - "starzy wyjadacze" raczej się nie odzywają bo pewnie wszystko zostało już powiedziane o klasycznych systemach naima. Nowi/bardziej postępowi klubowicze  piszą raczej o all in one. Jako człowiek bardziej konserwatywny w sprzęcie audio czuje się trochę zagubiony/niedoinformowany z tymi nowościami promowanymi przez naima. Już samo używanie płyt cd wydaje mi się trochę sztuczne w porównaniu do płyt analogowych ale jest to wciąż przynajmniej fizyczne obcowanie z muzyką, zwłaszcza mając cd naima gdzie trzeba się trochę "wysilić" fizycznie aby coś posłuchać i akurat to jest OK. Na dziś dzień słuchanie muzyki z plików wydaje mi się jakieś sztuczne, chociaż ma to na pewno swoje korzyści.

Otóż to. Ja nie raz i nie dwa podchodziłem do plików i zawsze kończyło się to spadkiem przyjemności słuchania muzyki. Dla mnie nigdy urządzenia all in one nie miały startu do tradycyjnych systemów. Przyznaję oczywiście że nie wszystkich systemów naima all in one dane mi było słuchać, może coś się obecnie zmieniło w tej kwestii. Zawsze jednak kiedy podchodziłem do plików powodowało to u mnie odczucie braku namacalności muzyki, zarówno w sferze odbioru muzycznego jak i fizycznego. Lubię kupić płytę, pooglądać okładkę, dołożyć nowy krążek do swojego zbioru. Pliki to znak czasu i wygoda. Pewnie za jakiś czas tak jak niszowe są obecnie winyle tak niszowe staną się krążki CD. Co do kierunku muzycznego w jakim podąża naim to też niestety nie moja bajka. Wychowałem się na zestawach z lat 90. Kiedy był prawdziwy rozkwit systemów stereo. Pamiętam swoje pierwsze zestawy, pamiętam jak stałem za Unitrą pół nocy pod sklepem bo mieli dowieźć dwa zestawy. Jak przypominam sobie jak to wtedy grało a w jaką stronę dziś idzie świat audio to chętnie bym wrócił do tamtych czasów. Dziś musi być efektownie, dużo góry, dużo dołu, efekt i jeszcze raz efekt najważniejszy. Ciepło systemów lat 90. powodowało chęć słuchania tej muzyki. Teraz szczerze mówiąc, obecne systemy, pliki nie wywołują u mnie juź tej radości. 

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pliki powoli wyprą manualne odtwarzanie muzyki takie są realia. Głównie z dużej wygody po pierwsze szybkość dostępu,i zwolnienie miejsca, możliwość odtważania w wielu pomieszczeniach mieszkania czy domu czy w zasadzie w każdym miejscu na ziemi z dostępem do internetu. Pod odtwarzanie plików zmierzają też aktualnie produkowane zestawy audio. Płyta CD to też muzyka zapisana cyfrowo w plikach wav i odtwarzacze CD też się rozwijały by zbliżyć się do muzyki analogowej odtwarzanej z winyli. Teraz posiadacże Odtwarzaczy CD gromadzą lasery w szufladach bo nieuchronnie sprzęt będzie wycofywany z rynku i będzie trudniej o części. Oczywiście zawsze będą koneserzy vintage jednak świat mocno idzie do przodu w tym zakresie.

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mogłem posłuchać Atoma z Dali Epicon 2 oraz Star z Kef Q750. Niestety w dwóch różnych konfiguracjach, w dwóch różnych sklepach. Atom i Dali na sklepowej półce, a Star w pokoju odsłuchowym w jednym z salonów audio we Wrocku.

Cóż mogę powiedzieć.... Atom z Dali. Szkoda, że salony Denon, nie mają nieco lepszej obsługi, bardziej zainteresowanej klientem. Mogłem sobie posterować, tak jak stał na półce, tylko z tym co właśnie grali. ale pewnie dało by się ustawić jakiś odsłuch. Nie pytałem, nie obrażam. Może tylko brak zainteresowania mnie zdziwił...

Duet pięknie zagrał, leciał jakiś pop, chyba z Tidala. Piękna barwna góra, basu jakby nieco za mało. Głośniki mocno zareagowały na zmianę pokrętła w górę. Ale bez zniekształceń. Nie słuchałem ich za długo, kilka nagrań, ale były jakby stworzone do tego, co własnie grało.  Cukierkowo i grzecznie. Ale jak dla mnie, to cykanie ...było przesłodzone- tak jak kolory w telewizorach samsunga.

Do drugiego duetu, starałem się podejść tak samo, po macoszemu jak do pierwszego...tak z biegu jak w sklepie Denona. Na starcie Take it Back Pink Floyd, potem chwila Roger Waters Amused to Death,  po drodze nawet Bryan Ferry Slave. Uniti Star z KEF Q750 zagrał tak jak chciałem. Poprawnie, bez przebarwień i nadmiernego sztucznego i cukierkowego dźwięku.

Kurde, jak czekałem na wejście w Take it Back, poczułem ciarki na plecach. Pięknie to zagrało. 

 Ale tak własnie miał zagrać. Nawet Roger Waters  In The Flash z Tidala HiFi , zagrał jak nie z tej kiepsko nagranej w oryginale płyty koncertowej. Szkoda, że nie mogłem posłuchać tego na Atomie z Dali. 

Możecie się śmiać. Żaden ze mnie znawca, tak to dla mnie brzmiało :)

 

 

2 godziny temu, mario_64 napisał:

Niestety pliki powoli wyprą manualne odtwarzanie muzyki takie są realia. Głównie z dużej wygody po pierwsze szybkość dostępu,i zwolnienie miejsca, możliwość odtważania w wielu pomieszczeniach mieszkania czy domu czy w zasadzie w każdym miejscu na ziemi z dostępem do internetu. Pod odtwarzanie plików zmierzają też aktualnie produkowane zestawy audio. Płyta CD to też muzyka zapisana cyfrowo w plikach wav i odtwarzacze CD też się rozwijały by zbliżyć się do muzyki analogowej odtwarzanej z winyli. Teraz posiadacże Odtwarzaczy CD gromadzą lasery w szufladach bo nieuchronnie sprzęt będzie wycofywany z rynku i będzie trudniej o części. Oczywiście zawsze będą koneserzy vintage jednak świat mocno idzie do przodu w tym zakresie.

 

Wiesz co, kolega powyżej napisał, że po zakupie Uniti Star, póki co darował sobie audiofilskie zabawy. napisał, uwielbiam.

I chyba coś w tym jest. Taki świeży oddech, po latach poszukiwań. Pewnie sam nie wiedział, że potrzebował nieco odpocząć. Odsapnąć w obsłudze, bez 3 pilotów na stole, odsapnąć w niezwykle łatwym wyborze grania, czy z dysku czy z sieci i do tego, z całkiem niezłą jakością dźwięku...

Doświadczenia życiowe, tez robią swoje.

9 godzin temu, LukeSky napisał:

a przy zakupie NOVA + UC dostaniesz pewnie fajny rabat. (jak coś to polecam Ci mojego dilera).

 

Podrzuć kontakt. Co to za sklep?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kacper525 napisał:

Szanowni forumowicze, czy ktoś z Was zetknął sie z problemem zmieniającego kolor panelu/obudowy komponentu Naim?

U mnie w/w problem jest obecny :-/ zwróćcie uwagę na załączone zdjęcie 

IMG_0197.jpeg

Słońce zrobiło swoje? Czy nie zauważyłeś w trakcie zakupu?

Wczoraj, celowo zapytałem sprzedawcę czy dostanę nowy produkt, nie ten z odsłuchu. wydawało mi się, że miał podobną skazę na frontowym panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kacper525 napisał:

Nigdy nie używam żadnych detergentów do czyszczenia obudowy a jedynie suchych szmatek z mikrofibry. Z tego dziś udało mi się ustalić jest to błąd powstały w fazie produkcyjnej.

Po jakim czasie, to zauważyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jazzuita napisał:

Tutaj naprawdę trzeba posłuchać na swoich kolumnach przed zakupem, można się zdziwić nawet w ramach Atoma, Stara i Novy. 

Ja zacząłem od przesłuchania Atoma u siebie w domu i byłem pod niesamowitym wrażeniem. Ten maluch rozłożył kilka innych wzmacniaczy, które wcześniej sprawdzałem. Miałem tylko zastrzeżenie do tego jak grał na niskich poziomach głośności. No ale stwierdziłem, że skoro tak gra najmniejszy z trójki to sprawdzam Stara. Zakładałem, że na Novą nawet nie spojrzę bo już sporo droższa, a różnica w mocy w porównaniu do Stara to tylko 10W.

Wypożyczyłem więc Stara i znowu szczęka mi opadła ze zdziwienia, ale tym razem dlatego, że Star wcale nie zagrał lepiej od Atoma. Nie wiem może to była kwestia tego, że był niewygrzany, ale stwierdziłem że nie będę kupował sprzętu za kilkanaście tysięcy licząc na to, że za kilka tygodni zrobi na mnie wrażenie.

W efekcie diabeł podkusił, sprawdziłem Novą no i została u mnie. To był egzemplarz prosto z pudełka, ale od razu zagrał świetnie. Gra u mnie już kilka miesięcy i jestem naprawdę zadowolony. 

Ale gdyby nie było Novy i miałbym wybierać między Atomem a Starem, to zdecydowanie wybrałbym tańszego Atoma.

 

a właśnie! całkowicie popieram poradę - słuchać. Ja np. słuchałem w sklepie atoma i stara na tych samych kolumnach (bodaj PMC 23 i jakiś jeszcze). Atom grał ogól nie wszystko fajnie, ale na symfonii Mahlera się skończył ;) zrobiło się mało przejrzyście, krzykliwie. Nova to coś, o czym sam czasem myślę. Jak już przegrałem te płyty to nagrywarka w star mi nie potrzebna...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie porównał bezpośrednio klasę dźwięku kombajnów all-in-one ze starszymi klasycznymi systemami. Porównanie, że tańszy all-in-one gra gorzej od droższego w sumie nic nie daje w kryteriach ogólnych sprzętu naima. Przeliczając na wagę w kilogramach czy cenę to najdroższy all-in-one naim nova powinien być zamiennikiem naita i cd xs bez zasilacza - jest to oczywiście teoretyczne zgadywanie, nie musi się sprawdzić w teorii. Najbardziej interesuje mnie tutaj jakość dźwięku a nie walory użytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.