Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kardas napisał:

 

Szwajcarzy mają cło od określonej sumy, podobnie pewnie będzie z UK. Dlaczego ruch miałby być zamrożony? Jeśli ktoś ma gotówkę i akceptuje cło to dlaczego miałby nie kupić? 

 

Szwajcarzy nie wyszli z UE bez porozumienia. Nigdy w niej nie byli, a praktyki które przytaczasz były wypracowywane przez lata. Jeśli ktoś ma gotówkę i przewiezie towar z UK w bagażniku bez rewizji celnej - zgoda.

"Na dziko" = bez formalnych porozumień handlowych = bez warunków celnych (m.in. stawek) = bez wymiany handlowej w obie strony przez czas nieokreślony dla wszystkich oficjalnych eksporterów i importerów. 

Firmy i agendy rządowe UK nie od dziś robią zapasy na taką ewentualność. Może przesadzają. A może nie? Jedni starszą, inni próbują uspokoić nastroje. Kto ma rację? Nikt i każdy. Ale to nie forum ekonomiczne, a ja nie znam się na ekonomii -exitów podobnie jak na ekońomii audiostereoxitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 05:13, de_moon napisał:

 

Cześć,

Działa wam ta poprawka ?

U mnie niestety nie, tidal dalej tnie, oprócz tego wyskoczył mi błąd FAULT 61 BridgeCo init fail Wie ktoś co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, macktheknife napisał:

 

 bez wymiany handlowej w obie strony przez czas nieokreślony dla wszystkich oficjalnych eksporterów i importerów. 

 

 

Wątek nie jest o wyjściu WB z UE. Piszesz jednak bzdury. Uważasz że jeśli WB wyjdzie z UE bez uzgodnień to nie będzie w ogóle możliwości ściągnięcia sprzętu z WB? Będzie możliwość tylko bez porozumień zapłacisz normalne cło. To regulują nasze krajowe przepisy. Wszystko w tym temacie. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tematy celno podatkowe to niekoniecznie audiofilskie :) Sądzę, że te kwestie już były wielokrotnie przerabiane przez firmy spoza unii i nic nie stoi na przeszkodzie by uruchomić produkcję gdzieś wew. unii co znacznie ograniczy problemy, o których piszecie. Skoro Naim jest teraz pod ręką Focala no to Francja będzie pewno idealna. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kardas napisał:

 

Wątek nie jest o wyjściu WB z UE. Piszesz jednak bzdury. Uważasz że jeśli WB wyjdzie z UE bez uzgodnień to nie będzie w ogóle możliwości ściągnięcia sprzętu z WB? Będzie możliwość tylko bez porozumień zapłacisz normalne cło. To regulują nasze krajowe przepisy. Wszystko w tym temacie. 

 

Fakt, muszę popracować nad precyzją i dosłownością wypowiedzi. Przypomnę jednakże - poprzedzając małą dygresją - że w odróżnieniu od niemałej grupy rodaków, którzy bez względu na wiek, pochodzenie, a ponad wszystko wykształcenie trwają w błędnym przekonaniu o swej nieomylności i ostatecznej wszechwiedzy m.in. w zakresie medycyny, prawa, polityki, ekonomii etc -  uważam, że nie ma człowieka, który WIE jak potoczy się wyjście kraju z UE bez porozumień. A przekonanie o nieomylności w tym zakresie, nie będącej wiedzą popartą doświadczeniem jest niemądre i irytujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 20:24, mario_64 napisał:

Dzisiaj w ramach relaksu po pracy, w celu zaspokojenia ciekawości, oceny stanu elementów elektronicznych i plytek drukowanych, rozkręciłem kilka śrub mocujących i wyciągnąłem wnętrze mojego uniti. Widok jaki mi się ukazał ucieszył oko. Nie stwiedziłem żadnych niepokojących sygnałów, nic nie wyglądało na odbarwione, przegrzane, kondensatory nie popuchnięte, nic nie wylane. Zero kurzu, praktycznie jak z fabryki. Jedynie co zwróciło uwagę i to w zasadzie jak pakowalem tę elektronikę do obudowy z aluminium, zauwarzyłem poruszający się transformator. Była poluzowa śruba mocująca go do podstawy. Oczywiście dokręciłem tak ok. 1/2 obrotu było luzu. Z tego wynika, że od czasu do czasu warto to sprawdzić. Taki luz z pewnością można wyczuć energicznie ruszając w poziomie sprzętem. Możliwe, że do tego defektu przyczyniła się firma przewozowa, której nazwy nie będę wymieniał bo po co reklamować.

Ta śruba mocująca transformator do obudowy powinna zostać niedokręcona, w celu zredukowania drgań. Nie należy dokręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 22:22, rowny100 napisał:

 

Cześć,

Działa wam ta poprawka ?

U mnie niestety nie, tidal dalej tnie, oprócz tego wyskoczył mi błąd FAULT 61 BridgeCo init fail Wie ktoś co to oznacza?

dałem spokój już z Tidal, to nie na moje nerwy

https://community.naimaudio.com/t/tidal-drop-outs-with/646/368

 

teraz gram ze Spotify i jest ok. częściej wracam do plików WAV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martini1512 napisał:

Ta śruba mocująca transformator do obudowy powinna zostać niedokręcona, w celu zredukowania drgań. Nie należy dokręcać.

Faktycznie? Pierwsze słyszę jeszcze nie spotkałem się z luźnym trafo we wzmacniaczu, a miałem tego już trochę. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mario_64 napisał:

Faktycznie? Pierwsze słyszę jeszcze nie spotkałem się z luźnym trafo we wzmacniaczu, a miałem tego już trochę. 

Zgadzam się, trudno w to uwierzyć. Luźne gniazda zasilające - ok, nawet towarzyszy temu jakaś "filozofia" (czy słuszna to inna kwestia), ale transformator? Choćby tylko ze względów bezpieczeństwa to mało prawdopodobne i nieracjonalne. Jest to gdzieś pisemnie i oficjalnie potwierdzone przez naim czy tylko wieść gminna niesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 18:29, de_moon napisał:

dałem spokój już z Tidal, to nie na moje nerwy

https://community.naimaudio.com/t/tidal-drop-outs-with/646/368

 

teraz gram ze Spotify i jest ok. częściej wracam do plików WAV

Hej.

Czy to znaczy, że w nowej serii Uniti, w modelu np. Star czy Nova, Tidal nie działa albo działa jak opisujesz z przerwami? 

W dniu 21.02.2019 o 16:32, twinslaver napisał:

ja jednak zostane przy swoich starych gratach ? Vereker mawial :"Co kiedys bylo dobre, wciaz jest dobre". Dolozylem ostatnio do zestawu kolejna ikone hi end - Kef 105.2 Reference. Gra to wybornie z mono Naima NAP 135 ? Brakuje mi jeszcze NAC 52 i marzenie o klasyce sie zisci :)

Screenshot_20190221-163414_Gallery.jpg

Nie wiem, dlaczego za pytanie, czy w opublikowanym zdjęciu głośniki zostały poprawnie ustawione względem odsłuchującego i czy jest to poprawne ustawienie, zostałem zbanowany a post skasowany. Co w tym złego? Ktoś publikuje zdjęcie, chyba tylko w celu "pochwalenia" się swymi zabawkami, bo nikt o takie foto nie prosił, wcześniej neguje chęć zakupienia sprzętu all in one, podczas dyskusji o tym sprzęcie, nawija jakiś makaron na uszy (jak powyżej) co jest lepsze a co nie- i takiego Pana nikt nie banuje ani nie przywraca do szeregu. Bo ma sprzęt za grube pieniądze i może pisać co chce? Bo mieni się nazwą "audiofil"?

Zadałem mu grzecznie pytanie, czy te głośniki, ikony Hi End-u, jak je sam nazwał, są poprawnie ustawione, zwłaszcza głośnik prawy, zaraz przy oparciu sofy, bliskim stoliku itd. czy jest to poprawne ustawienie, nawet nie do samego odsłuchu ale do codziennego korzystania.

Czy coś jest obraźliwego w takim pytaniu? Zasługuje na bana?

Jeśli tak to przepraszam i zmykam z tego zacnego forum. Proszę mi tylko odpowiedzieć.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ikony highend są najlepsze ponieważ są najlepsze i highend-owe. Grają doskonale w każdym środowisku, każdym ustawieniu, są jak Chuck Norris, potrafią grać nawet podczas planowanych i nieplanowanych wyłączeń prądu.

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Novy! napisał:

Hej.

Czy to znaczy, że w nowej serii Uniti, w modelu np. Star czy Nova, Tidal nie działa albo działa jak opisujesz z przerwami? 

Nie wiem, dlaczego za pytanie, czy w opublikowanym zdjęciu głośniki zostały poprawnie ustawione względem odsłuchującego i czy jest to poprawne ustawienie, zostałem zbanowany a post skasowany. Co w tym złego? Ktoś publikuje zdjęcie, chyba tylko w celu "pochwalenia" się swymi zabawkami, bo nikt o takie foto nie prosił, wcześniej neguje chęć zakupienia sprzętu all in one, podczas dyskusji o tym sprzęcie, nawija jakiś makaron na uszy (jak powyżej) co jest lepsze a co nie- i takiego Pana nikt nie banuje ani nie przywraca do szeregu. Bo ma sprzęt za grube pieniądze i może pisać co chce? Bo mieni się nazwą "audiofil"?

Zadałem mu grzecznie pytanie, czy te głośniki, ikony Hi End-u, jak je sam nazwał, są poprawnie ustawione, zwłaszcza głośnik prawy, zaraz przy oparciu sofy, bliskim stoliku itd. czy jest to poprawne ustawienie, nawet nie do samego odsłuchu ale do codziennego korzystania.

Czy coś jest obraźliwego w takim pytaniu? Zasługuje na bana?

Jeśli tak to przepraszam i zmykam z tego zacnego forum. Proszę mi tylko odpowiedzieć.

Kolego, skończ ta idiotyczna dyskusje. 

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 09:09, Jamówię napisał:

po dłuzszej przerwie dochodzę do wniosku,że XS2 jest taki mało Naimowski,co kolwiek to znaczy

Miałem odwrotne obserwacje - kiedy podłączyłem Powerline'a do XS2,  zagrał niewiarygodnie energetycznie.

W dniu 24.02.2019 o 08:18, macktheknife napisał:

Tym co oferują sonicznie zdają się być zrobione na siłę, ot tak żeby uzupełniały ofertę na szybko pędzącym rynku audio.

Dokładnie takie jest moje zdanie o seriach Uniti..

W dniu 24.02.2019 o 08:18, macktheknife napisał:

 

 

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Novy! napisał:

Hej.

Czy to znaczy, że w nowej serii Uniti, w modelu np. Star czy Nova, Tidal nie działa albo działa jak opisujesz z przerwami? 

 

chyba tak, że Tidal nie działa, to nie słyszałem (zakładam, że urządzenie ma soft z Tidal), ale zrywanie, jak się komuś trafi, to współczuje.

nie jest tak, że buffor się kończy. jest stop. klikasz play, leci album od początku. ja gram na ND5XS i miałem Tidal od początku, jak wszedł. różnie to było tylko powiem. może wrócę kiedyś, na próbę - zobaczę. 

szkoda, że gęste pliki jeszcze w streamingu nie do końca. żalą się też użytkownicy innych marek pokroju Naim i wyżej.

Spotify śmiga niesamowicie ? 

53196639_2116217875093204_2023763056294625280_n.thumb.jpg.ab3c38395a86503a29d005039fc69712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrb napisał:

Miałem odwrotne obserwacje - kiedy podłączyłem Powerline'a do XS2,  zagrał niewiarygodnie energetycznie.

 

 

Miałem w domu XS2 z Powerline i bez,miałem też SN2 i to jest przepaść,z resztą róznica w cenia to wyjaśnia. Z Powerline,czy bez u mnie XS2 grał beznamietnie Z moich doświadczeń bolesnie wynika jeden fakt,Naim naprawdę zaczyna grać od poziomu 200 DR/200 a najlepiej 282/250 tylko to są już bardzo oczywiste pieniądze,dlatego kolejny raz doradzam poszukanie dzielonki z serii oliwkowej,po udokumentowanym re cap i zamykamy temat na lata,lub na zawsze :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Novy. Po pierwsze, nie zadales kulturalnego pytania, tylko na dzien dobry uzyles uzyles porownan do komediowych filmow odnosnie wystawiania zdjec. Ton jakiego uzyles podczas pytania, bo co najmniej niestosowny, wiec jak w ogole mozesz oczekiwac, ze Ci odpowiem? Po drugie, nigdy nie negowalem sprzetu, all in one. Jezeli dla Ciebie "pozostaje przy starych gratach" = "neguje istnienie urzadzen all in one", to radze sie zastanowic nad soba. Po trzecie, sprawdz prosze ceny kolumn ktore pokazalem, moze wtedy nie bedziesz pisal obrazliwych komentarzy odnosnie chwalenia sie sprzetem za jak to stwierdziles, niebotyczne pieniadze. Po czwarte, oczywiscie ze nie jest to ustawienie audiofilskie, a stwierdzenia ikona hi end nie wymyslilem ja, ale to jest moj dom, moj sprzet. Moge je postawic jedna na druga jak bede chcial, wiesz dlaczego? Dlatego, ze zeby zjadlem tuningu sprzetu, ustawieniach, akustyce itp. Gdybys przesledzil to forum, to wiedzialbys z kim masz do czynienia, a tak wpadasz tu i zachowujesz sie jak totalny frustrat i furiat...A na koniec powiem Ci dlaczgo pokazalem do zdjecie, choc nie zauzyles na to swoim zachowaniem. Marzylem o tych kolumnach od wielu lat. Po latach poszukiwan, udalo mi sie je kupic u przemilego starszego Dunczuka, melomana, za przyslowiowa kawe. Kosztowalo mnie wiele trudu, aby sprowadzic sprzet do PL. Zdjecie pokazalem na forum, bo nie mam czasu dzsonic do kolegow, ktorych znam osobiscie, aby powiedziec, jak szczesliwy jestem, ze udalo mi sie to dostac i miec mozliwosc sprawdzenia jak potrafia grac ponad 30 letnie dziadki, ktore w latach 80 byly wyznacznikiem.dobrego dzwieku. Niestety Ty ta radosc popsules i miej tego swiadomosc....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekscytujące wprost chłonąć doświadczenia od:

(...)

staż: 4 miesiące
38 odpowiedzi

staż: 26 dni i 8 godzin
85 odpowiedzi

(...)

 

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najdroższy. Niestabilna, a być może po prostu niedojrzała emocjonalnie osobowość nie gwarantuje trwałego związku. Wszystko wskazuje również na wyjątkowo trudny charakter. Ale dziękuję za ofertę, to miłe. Nie ustawaj jednakże w poszukiwaniach, każdy zasługuje na miłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 14:18, de_moon napisał:

hej,

również od kilku dni mam dropuot z TIDAL, czyli zrywa mi numer na ND5XS. nie da się dokończyć płyty, a czasem już na pierwszym numerze mi zrywa. nie jest to wina TIDAL ani netu, bo radio internetowe śmiga normalnie oraz TIDAL na telefonie działa normalnie (korzystając z tej sam,ej sieci). Uważam, że aplikacja Naim ma problem z TIDAL i nie wiem, jak go rozwiązać... oprócz przejścia na Spotify.

 

Czesc. dzis Naim przekazał info na FB, ze rozwiazali problem. testowałem i narazie jest wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 13:35, molger napisał:

Czesc. dzis Naim przekazał info na FB, ze rozwiazali problem. testowałem i narazie jest wporządku.

hej,

właśnie zauważyłem wpisy na forum naima, że jest poprawa. dobrze słyszeć to i u nas w klubie - dzięki ?

wrzuciłem tidal przez apke naim - leci ? 

słychać różnice spotify vs tidal. wiadomo sporo zależy od nagrania, ale przyjemniej jest jak leci z tidal - ja to tak odbieram

 

54525017_2035831080051144_1525477713870061568_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 16:10, de_moon napisał:

hej,

właśnie zauważyłem wpisy na forum naima, że jest poprawa. dobrze słyszeć to i u nas w klubie - dzięki ?

wrzuciłem tidal przez apke naim - leci ? 

słychać różnice spotify vs tidal. wiadomo sporo zależy od nagrania, ale przyjemniej jest jak leci z tidal - ja to tak odbieram

 

54525017_2035831080051144_1525477713870061568_n.jpg

Jeden problem rozwiązany. Pojawił sie drugi. 

Tidal wprowadził pliki Masters kodowane MQA. Przez aplikacje czy w telefonie czy desktopowa można je odtwarzać posiadając subskrypcje HIFI. 

Pisalem do NAIMA czy wprowadza u siebie w streamerach dekodowanie ? 

Odpowiedz: nie planują. Mega to wkurzające, bo można słuchać na za***nym iPhonie a nie bedzie tego na porządnym sprzęcie. 

Podobnie było przecież z  Tidalem na początku. Tez pisali ze go nie wprowadza do odtwarzaczy. Może po interwencjach ludzi dojdą do tego ze można by to zrobić. No chyba ze przeszkodzą są ograniczenia DACa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 06:05, twinslaver napisał:

kolego Novy. Po pierwsze, nie zadales kulturalnego pytania, tylko na dzien dobry uzyles uzyles porownan do komediowych filmow odnosnie wystawiania zdjec. Ton jakiego uzyles podczas pytania, bo co najmniej niestosowny, wiec jak w ogole mozesz oczekiwac, ze Ci odpowiem? Po drugie, nigdy nie negowalem sprzetu, all in one. Jezeli dla Ciebie "pozostaje przy starych gratach" = "neguje istnienie urzadzen all in one", to radze sie zastanowic nad soba. Po trzecie, sprawdz prosze ceny kolumn ktore pokazalem, moze wtedy nie bedziesz pisal obrazliwych komentarzy odnosnie chwalenia sie sprzetem za jak to stwierdziles, niebotyczne pieniadze. Po czwarte, oczywiscie ze nie jest to ustawienie audiofilskie, a stwierdzenia ikona hi end nie wymyslilem ja, ale to jest moj dom, moj sprzet. Moge je postawic jedna na druga jak bede chcial, wiesz dlaczego? Dlatego, ze zeby zjadlem tuningu sprzetu, ustawieniach, akustyce itp. Gdybys przesledzil to forum, to wiedzialbys z kim masz do czynienia, a tak wpadasz tu i zachowujesz sie jak totalny frustrat i furiat...A na koniec powiem Ci dlaczgo pokazalem do zdjecie, choc nie zauzyles na to swoim zachowaniem. Marzylem o tych kolumnach od wielu lat. Po latach poszukiwan, udalo mi sie je kupic u przemilego starszego Dunczuka, melomana, za przyslowiowa kawe. Kosztowalo mnie wiele trudu, aby sprowadzic sprzet do PL. Zdjecie pokazalem na forum, bo nie mam czasu dzsonic do kolegow, ktorych znam osobiscie, aby powiedziec, jak szczesliwy jestem, ze udalo mi sie to dostac i miec mozliwosc sprawdzenia jak potrafia grac ponad 30 letnie dziadki, ktore w latach 80 byly wyznacznikiem.dobrego dzwieku. Niestety Ty ta radosc popsules i miej tego swiadomosc....

Kolego Twinslaver, jeśli tak mogę. Tylko w woli wyjaśnienia kilka słów. 

Notorycznie, jestem blokowany więc może tym razem się uda wyjaśnić, w czym pojawił się kłopot.

Pojawiłem się tutaj, chcąc zasięgnąć opinii o produktach Naim. Klub nie został podzielony na podfora dot. modeli, więc napisałem tutaj. W trakcie rozmowy O nowej serii Uniti, o modelu Star, Atom i Nova, pojawiłeś się nagle ty, pisząc o swoich przemyśleniach dotyczących starych gratów,  że z nimi pozostaniesz bo co stare to dobre itd. A na koniec tych, zupełnie nie będących, ani w temacie wątku, ani też dyskusji w jaka się wpasowałeś, wywodów- wkleiłeś nie będące w temacie foto, ze świeżo zakupionymi ikonami hi endu (jak je sam nazwałeś). Nie dość, że nikt o to nie prosił, to zrobiłeś to jako zupełny offtop. Bo głośniki KEF nie są tematem tego wątku. samo tłumaczenie, że chciałeś pokazać (pochwalić) się kolegom bo w inny sposób "nie masz czasu"  , jest rodem z piaskownicy. 

W jednym masz rację, nie wiem z kim mam do czynienia, bo mnie to nie mało interesuje. Oceniłem, jako laik, poprawność ustawienia głośników z umieszczonego publicznie na forum zdjęcia. A jeśli ty, jak twierdzisz, zjadłeś na ustawieniach, tuningu, akustyce i sam Bóg wie co tam jeszcze zęby, to są tylko dwie możliwości. Albo słoń nadepnął ci na ucho, albo to wszystko jest jedną wielką farsą. Obstawiam raczej obie możliwości, bo po takich słowach jak poniżej, trudno się oprzeć takiemu wrażeniu:

Moge je postawic jedna na druga jak bede chcial, wiesz dlaczego? Dlatego, ze zeby zjadlem tuningu sprzetu, ustawieniach, akustyce itp. Gdybys przesledzil to forum, to wiedzialbys z kim masz do czynienia, a tak wpadasz tu i zachowujesz sie jak totalny frustrat i furiat.

Bardzo dużo w tym pychy i delikatnie mówiąc zadzierania nosa. Jednocześnie, opada kurtyna z całego tego audiofilskiego zgiełku.

Co złego nie ja, przepraszam że popsułem ci radosć z zakupu. Nie mniej jednak, jak umieszczasz fotkę na audioforum, z takim stażem i reputacją, powinieneś pamietać o tym, że ktoś na to patrzy. To tak jak pisać na blogu, że nie je się mięsa, a jednocześnie wrzucać fotkę jak wcinasz wielką golonkę :)

Ale co ja tam wiem.

Przepraszam, co złego to nie ja.

Pozdrawiam mimo wszystko.

 

Edytowane przez Novy!
adp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, molger napisał:

Jeden problem rozwiązany. Pojawił sie drugi. 

Tidal wprowadził pliki Masters kodowane MQA. Przez aplikacje czy w telefonie czy desktopowa można je odtwarzać posiadając subskrypcje HIFI. 

Pisalem do NAIMA czy wprowadza u siebie w streamerach dekodowanie ? 

Odpowiedz: nie planują. Mega to wkurzające, bo można słuchać na za***nym iPhonie a nie bedzie tego na porządnym sprzęcie. 

Podobnie było przecież z  Tidalem na początku. Tez pisali ze go nie wprowadza do odtwarzaczy. Może po interwencjach ludzi dojdą do tego ze można by to zrobić. No chyba ze przeszkodzą są ograniczenia DACa. 

 

widziałem na forum NAIM, że użytkownicy korzystają z ROON by streamować TIDAL, ale nie wiem jak to się robi - za mało mojego angielskiego. może to jest trop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.