Jump to content

Open Club  ·  25 members

Naim club
parmenides

Naim club

Recommended Posts

W dniu 13.07.2019 o 14:05, RemigiuszA napisał:

Czy nadal masz przycisk na płyty CD do Naim Uniti 2?  Tel. 604155285 Remi

To chyba pomyłka, nigdy nie dysponowałem „przyciskiem” na płyty na sprzedaż .

pozdrawiam,

Kacper 

może się komuś przyda

Transparent Audio Super MM2 1XLR-2RCA do NAIM NAP250 i dowolnego przedwzmacniacza

Czy ktoś z Was miał okazje porównać zasilacz XP5Xs i XPS DR w konfiguracji z NDX lub innym streamerem?

od pewnego czasu cieszę się seria Classic i jedyne co mi zostało z serii XS to zasilacz, którego w przyszłości planuje wymienić na wyżej wspomniany XPS DR 😀

Posted (edited)

Witam szanownych klubowiczów,  jakie kolumny polecilibyscie do naim nait 5si żeby zagrało jak najbardziej uniwersalnie i przyjemnie do 8m2.

Wstępnie brałem pod uwagę spendora1, atc scm7 i amphion hellium 510 albo argon1.. szukałem również proac tablette10 ale to już niestety powyżej budżetu. 

Czy ktoś ma doświadczenia z ww kolumnami?  Posłuchałbym ich wszystkich ale bardzo ciężko z dostępnością w okolicy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. 

Pozdrawiam, 

Sławek

Edited by Svawo

Panowie, pytania takie..:

Posiadam Naim Nac-N 172 Xs czy jego wyższym odpowiednikiem jest Nac-N 272, czy coś jest pomiędzy tymi 2 modelami ?

czy do Nac 272 przewidziano dodatkowy zasilacz ?

zależy mi na przedwzmacniaczu z możliwością odtwarzania Spotify. 

A może kolega chce sprzedać nac-n 172xs- ja aktualnie poszukuję takowego??

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Posted (edited)
20 minut temu, Radoslaw Zydyk napisał:

A może kolega chce sprzedać nac-n 172xs- ja aktualnie poszukuję takowego??

Masz refleks chłopaku 👍🤣

No właśnie mam 172 - zajefajne urządzenie.. kupiłem od kulegi z tego forum 😉

rozglądam się za opcją w górę więc nieodzownym krokiem będzie  sprzedaż 172...

Edited by cronus

1 godzinę temu, cronus napisał:

Godzinę temu, cronus napisał:

Masz refleks chłopaku 👍🤣

No właśnie mam 172 - zajefajne urządzenie.. kupiłem od kulegi z tego forum 😉

rozglądam się za opcją w górę więc nieodzownym krokiem będzie  sprzedaż 172...

No to może na priv.

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

W dniu 12.08.2019 o 17:40, cronus napisał:

Panowie, pytania takie..:

Posiadam Naim Nac-N 172 Xs czy jego wyższym odpowiednikiem jest Nac-N 272, czy coś jest pomiędzy tymi 2 modelami ?

czy do Nac 272 przewidziano dodatkowy zasilacz ?

zależy mi na przedwzmacniaczu z możliwością odtwarzania Spotify. 

Tak, następny jest nac-n 272, nic pomiędzy. Tak, do 272 możesz podłączyć np. XPS. Opcjonalny zasilacz wnosi znaczną poprawę zarówno w części dac jak i pre. Polecam.

• Thanks 1

Ja miałem kilka lat temu n272/nap200dr. Dokupiłem xps dr za straszne pieniądze i jakoś nie za wiele mi się poprawiło 😞 także radziłbym posłuchać najpierw.

• Thanks 1

????

Czy ktos moze poradzic czy jest sens zmieniac Unitiqute na ND5XS jako transport?

Obecnie uzywam UQ + Chord 2Qute (z zasilaczem liniowym) + Nait Xs + Flatcap XS. Oba zasilacze wnoszą sporo, z Flatcap  poprawa ogromna. Zastanawiam sie co wniesie Nd5XS. Oczywiscie oznacza to po sprzedaniu UQ wydatek ok 3tys, dla mnie to sporo. Jakies sugestie?  Z góry dzięki

22 godziny temu, dekoracja napisał:

Ja miałem kilka lat temu n272/nap200dr. Dokupiłem xps dr za straszne pieniądze i jakoś nie za wiele mi się poprawiło 😞 także radziłbym posłuchać najpierw.

Na początku chwilę też grałem na nap200 i było słabo. Dopiero w połączeniu z 250DR 272 zagrało interesująco i pojawiło się życie. XPS dodał kontroli w dolnym paśmie i usunął krzykliwość, zrobiło się bardzo "muzykalnie". Poprawa najbardziej widoczna jak po pewnym czasie odłączyłem zasilacz. Szybko został ponownie podłączony  🙂 

• Thanks 1

W dniu 13.08.2019 o 22:30, dekoracja napisał:

Jak fundusze pozwolą spróbuje XPS DR, koszt dość spory bo nowy niespełna €5k także  spora inwestycja.... na razie NDX zasilam XP5XS. 

Edited by Kacper525

9 godzin temu, Kacper525 napisał:

Jak fundusze pozwolą spróbuje XPS DR, koszt dość spory bo nowy niespełna €5k także  spora inwestycja.... na razie NDX zasilam XP5XS. 

Kacper, a jak to wygląda u Ciebie, czy zasilacz wnosi poprawę w połączeniu z NDXem? 🙂

Godzinę temu, init0 napisał:

Kacper, a jak to wygląda u Ciebie, czy zasilacz wnosi poprawę w połączeniu z NDXem? 🙂

Tak, zdecydowanie NDX brzmi bardziej „muzykalnie” wraz z XP5XS aniżeli bez. Ciekaw jestem jak zmiany wniesie (jeśli) XPS DR, który jest dwa razy droższy 🤔.

Z moich doświadczeń i eksperymentów z PSU wnioskuje iż Zasilacze dla odtwarzaczy sieciowych wnoszą więcej słyszalnych zmian aniżeli zasilacze dla wzmacniaczy. 

Czy któryś z Klubowiczów napędza Naimem Harbethy i mógłby napisać kilka słów o takim połączeniu? Jaka jest reszta toru (dac) i czy Naim dobrze gra po cichu z takimi kolumnami - dość nieskutecznymi. Zastanawiam się nad lampą do Harbeth 30.1, ale ostatnio zainteresował mnie też Naim, stąd pytanie. Z góry dziękuję. 

10 godzin temu, Kacper525 napisał:

Tak, zdecydowanie NDX brzmi bardziej „muzykalnie” wraz z XP5XS aniżeli bez. Ciekaw jestem jak zmiany wniesie (jeśli) XPS DR, który jest dwa razy droższy 🤔.

Z moich doświadczeń i eksperymentów z PSU wnioskuje iż Zasilacze dla odtwarzaczy sieciowych wnoszą więcej słyszalnych zmian aniżeli zasilacze dla wzmacniaczy. 

Mam podobnie. Miałem SN1 + TC/HiCap i poprawa była na plus ale bez szału. Później SN2 w którym zasilacz raczej  przeszkadzał i wolałem bez. W 282 różnica między jednym TC a DTC subtelna. Za to XPS w nDac to była ogromna zmiana, w 272 też sporo wnosi. Zawsze warto sprawdzić przed zakupem 😉

13 godzin temu, init0 napisał:

Mam podobnie. Miałem SN1 + TC/HiCap i poprawa była na plus ale bez szału. Później SN2 w którym zasilacz raczej  przeszkadzał i wolałem bez. W 282 różnica między jednym TC a DTC subtelna. Za to XPS w nDac to była ogromna zmiana, w 272 też sporo wnosi. Zawsze warto sprawdzić przed zakupem 😉

Jeszcze do niedawna miałem nait xs2 wraz z flatcap xs- jako zasilacz wnosił bardzo subtelne zmiany. Teraz SN2, dla którego udało mi się super-okazyjnie zdobyć HiCap Dr - musze przyznać iż poprawa jest zdecydowanie bardziej słyszalna aniżeli we wcześniejszym zestawieniu (zasilacz + wzmacniacz) serii xs. Reasumując u mnie hi cap na plus, natomiast z tego co czytam na forach (tutaj oraz Naim) wynika ze nie wszystkim PSU przypadają do gustu. 

Przed wymiana nd5xs na NDX myślałem o tym aby pozbyć się również - XP5XS, na szczęście tego nie zrobiłem😀. W przyszłości postaram się „upolować” jakiś demo model XPS DR, którego cena będzie przynajmniej o 1/4 niższa od sklepowej😬.

Jeśli mogę zapytać, jakiego interkonektu i kabli głośnikowych używasz. Jak wyglada u Ciebie połączenie 272 z siecią/internet?

282 i 272 to całkiem przyzwoici „gracze” 😉

Edited by Kacper525

19 godzin temu, hasos napisał:

Czy któryś z Klubowiczów napędza Naimem Harbethy i mógłby napisać kilka słów o takim połączeniu? Jaka jest reszta toru (dac) i czy Naim dobrze gra po cichu z takimi kolumnami - dość nieskutecznymi. Zastanawiam się nad lampą do Harbeth 30.1, ale ostatnio zainteresował mnie też Naim, stąd pytanie. Z góry dziękuję. 

Naim i Harbeth to podobno świetnie zestawienie (osobiście kiedyś brałem pod uwagę) dlatego warto posłuchać. 

4 godziny temu, Kacper525 napisał:

Jeśli mogę zapytać, jakiego interkonektu i kabli głośnikowych używasz. Jak wyglada u Ciebie połączenie 272 z siecią/internet?

Jasne, głośnikowe nac A5. Połączenie pre power standardowym kablem naima, ale kusi mnie by zamówić coś z AR-Sound. Miałem wcześniej kable łączące źródło z pre od AR-Sound i efekt był bardzo dobry. 272 do switcha po kablu, wifi nie dawało rady przy gęstych plikach (przerwy na buforowanie).

U mniwe 

Godzinę temu, init0 napisał:

Jasne, głośnikowe nac A5. Połączenie pre power standardowym kablem naima, ale kusi mnie by zamówić coś z AR-Sound. Miałem wcześniej kable łączące źródło z pre od AR-Sound i efekt był bardzo dobry. 272 do switcha po kablu, wifi nie dawało rady przy gęstych plikach (przerwy na buforowanie).

U mnie tez wifi odpada, warto sprobować z Cisco 2960, który na rynku wtórnym kosztuje  ok 40-60 euro. Jest również Aqvox,  mozna go przez miesiąc potestować i oddac bez zadnych problemów natomiast cena jest powalająca 🤪

Jesli chodzi o interconnect oraz przewody glosnikowe, Chord przypadł mi do gustu.

39 minut temu, Kacper525 napisał:

U mnie tez wifi odpada, warto sprobować z Cisco 2960, który na rynku wtórnym kosztuje  ok 40-60 euro. Jest również Aqvox,  mozna go przez miesiąc potestować i oddac bez zadnych problemów natomiast cena jest powalająca 🤪

Jesli chodzi o interconnect oraz przewody glosnikowe, Chord przypadł mi do gustu.

Super drogi i/lub pro switch nic nie zmieni, nie ma sensu. Wystarczy odpowiednia przepustowość (czyli taka by streamer nadążał wypełniać bufor przy gęstych plikach), a TCP/IP zapewni resztę. Nawet 100Mb/s po kablu w zupełności wystarczy.

Miałem IC Chord Crimson ale w porównaniu do szaraka nic nie wnosił. Które Chordy polecasz? Ciekawi mnie Super Lumina ale cena taka, że lepiej wydać na upgrade sprzętu 😉

44 minuty temu, init0 napisał:

Super drogi i/lub pro switch nic nie zmieni, nie ma sensu. Wystarczy odpowiednia przepustowość (czyli taka by streamer nadążał wypełniać bufor przy gęstych plikach), a TCP/IP zapewni resztę. Nawet 100Mb/s po kablu w zupełności wystarczy.

Miałem IC Chord Crimson ale w porównaniu do szaraka nic nie wnosił. Które Chordy polecasz? Ciekawi mnie Super Lumina ale cena taka, że lepiej wydać na upgrade sprzętu 😉

Wydaje mi sie ze Chord shawline bedzie juz lepszy niz "szaraczek', natomiast jeśli chodzi Ci po głowie Super Lumina to myśle że powinieneś sprobować z Chord signature - jak dla mnie faworyt 😉

• Recently Browsing   1 member

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.