Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, muda44 napisał:

Szukam pomysłu na kabelek DIN 5pin na 2 xRCA albo na porządna przejściówkę z DIN na RCA .

Macie jakieś doświadczenia z takimi kabelkami w swoich NAIMach ?

Ten człowiek robi sensowne kabelki. Ma różne kombinacje do naima. Jakość całkiem dobra.

https://www.flashbacksales.co.uk/acatalog/2-x-phono-rca-plugs-naim-style-ring-lock-5-pin-din-standard-cable-101.html

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, muda44 napisał:

Dziękuję , zastanawiałem się nad Chordem  Clearway .

Mam głośnikowe i uważam je za rewelacyjne .

Gdyby udało się sprawdzić daj znać, też się nad nim zastanawiałem jakiś czas temu

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens łączyć Unitiqute z dynaudio focus 110? Czy to będzie mezalians? Zastanawiam się nad tymi monitorami tylko obawiam się czy prądu wystarczy aby je sensownie wysterować (preferuję niskie i średnie poziomy głośności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, peter250 napisał:

Panowie czy jest sens łączyć Unitiqute z dynaudio focus 110? Czy to będzie mezalians? Zastanawiam się nad tymi monitorami tylko obawiam się czy prądu wystarczy aby je sensownie wysterować (preferuję niskie i średnie poziomy głośności).

Wg mnie UQ jest za słabe do tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UQ za słaby. Bedzie to grało ale zaraz pojawi sie niedosyt. Muzyka zlewała sie troche w jedna kupe u mnie. Próbowałem z monitorami 85db, 4ohm. W odniesieniu do XS-a. UQ jest generalnie super i duze podłogówki napędzi ale podobno Dynaudio są bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po bardzo długiej nieobecności.

Moje ostatnie problemy - przeprowadzka i ograniczenie miejsca trochę się rozwiązały.

Zrezygnowałem z przesiadki na pliki - Kolekcje cd i lp pozostały (z braku miejsca rzadziej korzystam).

Czas wyklarował nową potrzebę - fotel do odsłuchu w słuchawkach.

Jako że do mojego zestawu nie mogę podłączyć Headline'a, a fotelik znajduje się i tak w innym miejscu - potrzebny będzie oddzielny zestaw.

Mam olbrzymi sentyment do Naim'a, więc w pierwszej kolejności chciałbym spytać kolegów którzy są na bieżąco (ja niestety nie jestem) - czy jest jakiś porządny klocek all in one obsługujący pliki, cd z wyjściem na słuchawki, bez dodatkowych urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki   Naim Uniti są  w akceptowalnych cenach. Uniti 1 np ok 3.500-4.500.   Sam mam taką dziurke w Unitiqute. Z niedrogimi. łatwymi słuchawkami jest bdb. No ale jak porównywałem z Naim Headline 2 zasilanym Flatcapem na Beyerach Dt990 to róznica była -  wiadomo jaka, duza. Pełne , emocjonalne brzmienie z Headlinem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję się trochę rozeznać w temacie ogólnie mówiąc plików.

Wychodzi mi na to, że mój zestaw (Flatcap XS/CD5XS/Nap155XS/Nac152XS/Hiline) mógłbym próbować zastąpić albo Uniti Star albo Atom+Core. Czy ktoś mógłby mnie oświecić:

- czy jest jakaś znacząca różnica między Uniti Star a Atom/Core?

- czy w powyższym mógłby mieć jakieś zastosowanie Flatcap i Nac 152 SX ?

- podłączę do tego przedwzmacniacz gramofonowy (bo gramofon by został),

- czy można słuchć z tego na bezprzewodowych słuchawkach?

-no i czy nie jest to jednak duży downgrade??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to downgrade. Urządzenie AllInOne jest swego rodzaju kompromisem. Zamiast wymieniać zestaw na Stara czy Atoma chyba lepiej pójść w kierunku choćby lepszego preampa czy końcówki mocy. Wydałeś kupę kasy na ten sprzęt, nie szkoda Ci go sprzedawać i jeszcze stracić przy tym na brzmieniu? ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jackobtone napisał:

Jest to downgrade. Urządzenie AllInOne jest swego rodzaju kompromisem. Zamiast wymieniać zestaw na Stara czy Atoma chyba lepiej pójść w kierunku choćby lepszego preampa czy końcówki mocy. Wydałeś kupę kasy na ten sprzęt, nie szkoda Ci go sprzedawać i jeszcze stracić przy tym na brzmieniu? ? 

nie znasz całej historii, po przeprowadzce znacznie ubyło mi miejsca i stąd te poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kostron napisał:

Próbuję się trochę rozeznać w temacie ogólnie mówiąc plików.

Wychodzi mi na to, że mój zestaw (Flatcap XS/CD5XS/Nap155XS/Nac152XS/Hiline) mógłbym próbować zastąpić albo Uniti Star albo Atom+Core. Czy ktoś mógłby mnie oświecić:

- czy jest jakaś znacząca różnica między Uniti Star a Atom/Core?

- czy w powyższym mógłby mieć jakieś zastosowanie Flatcap i Nac 152 SX ?

- podłączę do tego przedwzmacniacz gramofonowy (bo gramofon by został),

- czy można słuchć z tego na bezprzewodowych słuchawkach?

-no i czy nie jest to jednak duży downgrade??

Star to funkcjonalnie atom + cd, oczywiście mocniejszy i teoretycznie lepszy (nie miałem okazji porównać). Core to server/ripper, możesz go używać z atomem i ze starem. W unity star nie ma funkcji serwera core (nie posiada dysku). 

Jeżeli musisz przesiąść się na All-in-one to wg mnie Star będzie lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Atom + końcówka mocy np. NAP200. Powinno to grać lepiej od gołego Stara, tak mi się przynajmniej wydaje. Należałoby oczywiście sprawdzić to w praktyce. Tylko wtedy odpadają płyty CD, które rzecz jasna można zrippować do bezstratnego flaca nawet przez PC. No a headline`a chyba niestety się nie podłączy ani do jednego ani do drugiego choć mogę się mylić. 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kostron napisał:

- czy w powyższym mógłby mieć jakieś zastosowanie Flatcap i Nac 152 SX ?

- podłączę do tego przedwzmacniacz gramofonowy (bo gramofon by został),

- czy można słuchć z tego na bezprzewodowych słuchawkach?

-no i czy nie jest to jednak duży downgrade??

1. Nie 

2. Tak, Star i Atom mają wejście analogowe, czyli możesz podłączyć pre gramofonowe. Jeśli masz na myśli pre naim stageline to musisz podłączyć przez zasilacz.

3. Nie

4. Sądzę, że Star może być lepszy niż seria XS. Musisz sam sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu do zgrania  płyt użyłem iTunes -Pewnie to nie to samo co oferuje naim uniti core ale może jest to jakieś rozwiązanie/kompromis na to aby mieć w domu nova - flagowy all in one ? 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 23:01, Kacper525 napisał:

swego czasu do zgrania  płyt użyłem iTunes -Pewnie to nie to samo co oferuje naim uniti core ale może jest to jakieś rozwiązanie/kompromis na to aby mieć w domu nova - flagowy all in one ? 

Core jak dla mnie jest świetnym i trafionym rozwiązaniem. Można oczywiście "taniej" (np. NAS + zgrywanie przez komputer) ale z pewnością nie prościej, nie łatwiej i nie mniej "bezobsługowo". Nic mnie tak nie irytowało i powstrzymywało przed "digitalizacją" toru audio i muzyki jak upierdliwy proces ripowania przez komputer, kopiowanie do NAS itd itd. Strata czasu.

Niedawno wymieniłem HDD na SSD, wyeliminowałem tym samym ostatnią cechę, która mi przeszkadzała w rozwiązaniach serwerowych - relatywnie głośną pracę HDD. Core w odróżnieniu od wielu NAS nie ma wbudowanej wentylacji mechanicznej zatem teraz jest tylko absolutna cisza. Idealna do nocnego słuchania na niskich poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 18:57, init0 napisał:

1. Nie 

2. Tak, Star i Atom mają wejście analogowe, czyli możesz podłączyć pre gramofonowe. Jeśli masz na myśli pre naim stageline to musisz podłączyć przez zasilacz.

3. Nie

4. Sądzę, że Star może być lepszy niż seria XS. Musisz sam sprawdzić ?

2. tak, ale musisz wiedzieć, że Star konwertuje sygnał z wejść analogowych na cyfrę (bo inaczej nie mógłby serwować z tych wejsć na multirooma) - podobno, tak pisali na forum w UK. Ja mam podłączony gramofon i działa bardzo dobrze, ale szczerze mówiąc pliki i tak lepiej grają/

4. nie miałem nigdy XS, ale miałem różne inne (5i, 5si, n272, nap200) i star na ich tle gra co najmniej bardzo dobrze. A czy lepiej to trzeba by zrobić porównanie bezpośrednie.

 

plus porównywałem atoma i star: star to większa swoboda dynamiczna, lepiej gra skomplikowaną muzykę. Być może przy mniejszych głośnikach, mniejszym pokoju będzie wystarczający? albo prostej muzyce heheh

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, macktheknife napisał:

deĄCore jak dla mnie jest świetnym i trafionym rozwiązaniem. Można oczywiście "taniej" (np. NAS + zgrywanie przez komputer) ale z pewnością nie prościej, nie łatwiej i nie mniej "bezobsługowo". Nic mnie tak nie irytowało i powstrzymywało przed "digitalizacją" toru audio i muzyki jak upierdliwy proces ripowania przez komputer, kopiowanie do NAS itd itd. Strata czasu.

Niedawno wymieniłem HDD na SSD, wyeliminowałem tym samym ostatnią cechę, która mi przeszkadzała w rozwiązaniach serwerowych - relatywnie głośną pracę HDD. Core w odróżnieniu od wielu NAS nie ma wbudowanej wentylacji mechanicznej zatem teraz jest tylko absolutna cisza. Idealna do nocnego słuchania na niskich poziomach głośności.

Domyślam się ze Core to świetnie rozwiązanie dla ripowania, Ale....
Nie wiem jak duża kolekcja płyt  wchodzi w rachubę natomiast w moim przypadku ripowanie zajęło kilka wieczorów i od tego czasu zapomniałem o srebrnym krążku, obecnie swoja uwagę skupiam raczej na gęstych plikach (HDtracks, Qobuz) . Charakterystyką serwerów NAS jest międzyinnymi zabezpieczenie  przed utratą danych w momencie gdy jeden z dwóch lub więcej dysków ulegnie uszkodzeniu - uważam to za duży plus! Dodatkowo możliwość rozbudowy dysków (HDD) do „mega” pojemności ? ... Prędkość wiatraka chłodzącego można regulować ?

Core to napewno świetne urządzenie ale osobiście wolałbym zainwestować w lepszy streamer, zasilacz, kabel itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kacper525 napisał:

Domyślam się ze Core to świetnie rozwiązanie dla ripowania, Ale....
Nie wiem jak duża kolekcja płyt  wchodzi w rachubę natomiast w moim przypadku ripowanie zajęło kilka wieczorów i od tego czasu zapomniałem o srebrnym krążku, obecnie swoja uwagę skupiam raczej na gęstych plikach (HDtracks, Qobuz) . Charakterystyką serwerów NAS jest międzyinnymi zabezpieczenie  przed utratą danych w momencie gdy jeden z dwóch lub więcej dysków ulegnie uszkodzeniu - uważam to za duży plus! Dodatkowo możliwość rozbudowy dysków (HDD) do „mega” pojemności ? ... Prędkość wiatraka chłodzącego można regulować ?

Core to napewno świetne urządzenie ale osobiście wolałbym zainwestować w lepszy streamer, zasilacz, kabel itp ?

Do Core w każdej chwili podpinasz tymczasowo zewnętrzny HDD i robisz backup. Oczywiście można rozbudowywać NAS o kolejne dyski tylko po co. Gwarantuję Ci, że już 2-3 tys płyt spowoduje, że przestaniesz to ogarniać. Mając kolekcję kilku tysięcy+ CD zgrywanie wszystkiego po kolei jak leci dla samego zgrania i posiadania nie ma sensu. Ripuję to czego akurat chcę posłuchać ale oczywistym jest, że w pierwszej kolejności zgrywa się "ulubione", a to zwykle max kilkaset płyt. Do tego dochodzi zakup nowości (najczęściej już w plikach choć trafiają się jeszcze CD), serwisy streamingowe, genialne stacje radiowe. Można szybko zapomnieć o zgromadzonej kolekcji mając do dyspozycji tyle nowej lub nieodkrytej jeszcze muzyki. Do tego format i dostępność umożliwia gruntowną preselekcję jeszcze przed decyzją o zakupie. Reasumując przedkładam prostotę i odkrywanie muzyki nad TCO z gromadzenia dobra wszelkiego. Core mi w tym nie przeszkadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Powoli zaczynam łapać co jest czym w temacie plików. Nie jest łatwo obrócić się o 180 stopni ze źródeł tradycyjnych.

na 100% głównym źródłem pozostanie gramofon, bo w mojej konfiguracji z pre od RCM gra rewelacyjnie.

powoli skłaniam się do Star (może Nova, jak się uda), gdyż boje się, że Atom nie podoła Spendorom A6. Core chyba odpuszczę, bo faktycznie za 1/10 mozna ten klocek zastąpić.

poza tym Star posiada cd, co ułatwiłoby zgrywanie płyt na dysk. 

Jak tylko podejmę decyzję, do wzięcia będą:

cd5xs

nap 155xs

nac 152xs

flatcap xs

hiline

wszystko w niemal idealnym stanie, kupowane nowe w PL (oprócz flatcap xs - ex demo)

jesli ktoś zaproponuje rozsądną cenę za całość - pomoże mi w decyzji.

jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kostron napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Powoli zaczynam łapać co jest czym w temacie plików. Nie jest łatwo obrócić się o 180 stopni ze źródeł tradycyjnych.

Jeżeli dobrze zrozumiałem Twoje potrzeby / oczekiwania - kup uniti star + zewnętrzny porządny HDD USB. Podpinasz HDD na stałe, konfigurujesz go jako "magazyn" muzyki dla star. Możesz rip-ować CD, zgrywać z flash/sd, kopiować z sieci lokalnej. Dwa pudełka, w tym jedno ładne, drugie niekoniecznie ale małe więc chowasz gdziekolwiek oby tylko się nie zagotował dysk w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Powoli zaczynam łapać co jest czym w temacie plików. Nie jest łatwo obrócić się o 180 stopni ze źródeł tradycyjnych.

na 100% głównym źródłem pozostanie gramofon, bo w mojej konfiguracji z pre od RCM gra rewelacyjnie.

powoli skłaniam się do Star (może Nova, jak się uda), gdyż boje się, że Atom nie podoła Spendorom A6. Core chyba odpuszczę, bo faktycznie za 1/10 mozna ten klocek zastąpić.

poza tym Star posiada cd, co ułatwiłoby zgrywanie płyt na dysk. 

Jak tylko podejmę decyzję, do wzięcia będą:

cd5xs

nap 155xs

nac 152xs

flatcap xs

hiline

wszystko w niemal idealnym stanie, kupowane nowe w PL (oprócz flatcap xs - ex demo)

jesli ktoś zaproponuje rozsądną cenę za całość - pomoże mi w decyzji.

jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy któryś z kolegów posiada stolik orginalny pod sprzęt naima.Proszę o sygnał na pw.

Kostron masz super pre gramofonowe ,słuchasz w większości winyli ,moja rada 282/250.2 używane,Supernait + hicap lub teddy też używane (poza wygodą)znacznie lepiej  niż z plików, oczywiście wiem  że widzenie to wygląda jak siedzenie.(TO MOJE PRYWATNE ZDANIE POTWIERDZONE MOIM DOŚWIADCZENIEM I NICZEGO I NIKOMU NIE CHCĘ UDOWADNIAĆ)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, że myśle o plikach głównie ze względu na wygodę i mniejszy pokój w którym teraz jest sprzęt.

ale trudno mi się zdecydować, nie mam 20 lat - całe życie winyl i trochę cd.....

nie ukrywam, że myśle o plikach głównie ze względu na wygodę i mniejszy pokój w którym teraz jest sprzęt.

ale trudno mi się zdecydować, nie mam 20 lat - całe życie winyl i trochę cd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.