Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, macktheknife napisał:

Do Core w każdej chwili podpinasz tymczasowo zewnętrzny HDD i robisz backup. Oczywiście można rozbudowywać NAS o kolejne dyski tylko po co. Gwarantuję Ci, że już 2-3 tys płyt spowoduje, że przestaniesz to ogarniać. Mając kolekcję kilku tysięcy+ CD zgrywanie wszystkiego po kolei jak leci dla samego zgrania i posiadania nie ma sensu. Ripuję to czego akurat chcę posłuchać ale oczywistym jest, że w pierwszej kolejności zgrywa się "ulubione", a to zwykle max kilkaset płyt. Do tego dochodzi zakup nowości (najczęściej już w plikach choć trafiają się jeszcze CD), serwisy streamingowe, genialne stacje radiowe. Można szybko zapomnieć o zgromadzonej kolekcji mając do dyspozycji tyle nowej lub nieodkrytej jeszcze muzyki. Do tego format i dostępność umożliwia gruntowną preselekcję jeszcze przed decyzją o zakupie. Reasumując przedkładam prostotę i odkrywanie muzyki nad TCO z gromadzenia dobra wszelkiego. Core mi w tym nie przeszkadza ?

Zgadza się, od nadmiaru albumów może rozboleć głowa, dlatego nie warto "zaśmiecać" dysku/ów muzyka, której sie nie bedzie słuchało. Z racji tego iz od dłuższego czasu albumy, którymi wzbogacam swoja kolekcje pobieram ze sklepów internetowych gdzie jak wiadomo ceny nie nalezą do niskich selekcja jest automatyczna. Moje inwestycje poszły w kierunku porządnego switch'a, następnym "bastionem`' bedzie XPS DR ?, kreci mnie tez Melco serwer   ale to juz kiedy indziej  ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o naim dac? Czy ktoś posiada?/testował? Warto dokupić do serii xs+ supernait?. 

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2019 o 11:37, Bumbrum napisał:

Co myślicie o naim dac? Czy ktoś posiada?/testował? Warto dokupić do serii xs+ supernait?. 

Do ndaca raczej konieczny będzie xps. Miałem ndaca do cd5xs (transport). Po podpięciu xpsa było to wręcz kosmiczne źródło. Najlepsze jakie w życiu słuchałem. Bez xpsa ndac wydawał mi się trochę suchy i trochę brakowało mu masy. Cd5xs plus flatcap mimo wszystko chyba dawał mi osobiście więcej przyjemności ze słuchania, był gładszy, cieplejszy i przyjemniejszy. Po dodaniu jednak xpsa do cd5xs + ndac to już dwie klasy wyżej od wszystkiego co słuchałem. Bez porównania z cd5xs plus flatcap. Tylko za to źródło już robi się worek pieniędzy. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą o radę. Posiadam obecnie unitiqute. Gra w komplecie z RLS Elara II (genialne monitorki). Zestaw gra bardzo przyjemnie i muzykalnie, ale...zawsze może być lepiej ? Wiem, że unitiqute to minimum do aktualnie posiadanych kolumn.

Rozważam dodanie końcówki NAP100 lub zamianę na Uniti/Uniti 2. W obu przypadkach mamy już do dyspozycji 50W/8ohm.

Które rozwiązanie wyniesie dźwięk na wyższy poziom?

Czy miał ktoś okazję porównać te wzmacniacze lub może się podzielić wrażenia na temat któregokolwiek z nich?

Krążą mieszane opinie na temat dodania NAP100 do unitiqute, stąd rozważam Uniti. Czy poza wyższą mocą można liczyć na poprawę brzmienia?

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, kardas napisał:

Do ndaca raczej konieczny będzie xps. Miałem ndaca do cd5xs (transport). Po podpięciu xpsa było to wręcz kosmiczne źródło. Najlepsze jakie w życiu słuchałem. Bez xpsa ndac wydawał mi się trochę suchy i trochę brakowało mu masy. Cd5xs plus flatcap mimo wszystko chyba dawał mi osobiście więcej przyjemności ze słuchania, był gładszy, cieplejszy i przyjemniejszy. Po dodaniu jednak xpsa do cd5xs + ndac to już dwie klasy wyżej od wszystkiego co słuchałem. Bez porównania z cd5xs plus flatcap. Tylko za to źródło już robi się worek pieniędzy. 

Tak to prawda, zasilacze zwłaszcza dla źródeł maja krytyczny wpływ na sposób przekazu. Musze się pochwalić: również stałem się dumnym posiadaczem XPS DR dla mojego NDX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta - nie ma sensu trzymać sprzętu, którego prawie nie mam jak używać (za mały pokój). Przesiadka na Atom/Star +słuchawki+monitory. Na zbyciu:

cd5xs

nap 155xs

nac 152xs

flatcap xs

hiline
Spendor A6

wszystko w niemal idealnym stanie, kupowane nowe w PL (oprócz flatcap xs - ex demo).

Na razie sprzęt nigdzie nie jest wystawiony, moją uczciwość można sprawdzić na ebay i Allegro - stempelu2 (na ebay miałem ponad 1200 komentarzy, 100% pozytywnych)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2019 o 11:37, Bumbrum napisał:

Co myślicie o naim dac? Czy ktoś posiada?/testował? Warto dokupić do serii xs+ supernait?. 

Miałem nDac, jest bardzo dobry. Dodanie XPSa sprawia, że jest prawdziwą rewelacją i wynosi go na zupełnie inny poziom. Warto dokupić, szczególnie po atrakcyjnej cenie na rynku wtórnym.

Edytowane przez init0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, peter250 napisał:

Zwracam się z prośbą o radę. Posiadam obecnie unitiqute. Gra w komplecie z RLS Elara II (genialne monitorki). Zestaw gra bardzo przyjemnie i muzykalnie, ale...zawsze może być lepiej ? Wiem, że unitiqute to minimum do aktualnie posiadanych kolumn.

Rozważam dodanie końcówki NAP100 lub zamianę na Uniti/Uniti 2. W obu przypadkach mamy już do dyspozycji 50W/8ohm.

Które rozwiązanie wyniesie dźwięk na wyższy poziom?

Czy miał ktoś okazję porównać te wzmacniacze lub może się podzielić wrażenia na temat któregokolwiek z nich?

Krążą mieszane opinie na temat dodania NAP100 do unitiqute, stąd rozważam Uniti. Czy poza wyższą mocą można liczyć na poprawę brzmienia?

Cześć, też mam RLSy i powiem Ci, że im lepszy wzmacniacz tym więcej z tych kolumn wyciągniesz. Z naimem to świetne zestawienie. Wg mnie lepsze, bardziej elastyczne i przyszłościowe jest dodanie końcówki mocy do UQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, peter250 napisał:

Zwracam się z prośbą o radę. Posiadam obecnie unitiqute. Gra w komplecie z RLS Elara II (genialne monitorki). Zestaw gra bardzo przyjemnie i muzykalnie, ale...zawsze może być lepiej ? Wiem, że unitiqute to minimum do aktualnie posiadanych kolumn.

Rozważam dodanie końcówki NAP100 lub zamianę na Uniti/Uniti 2. W obu przypadkach mamy już do dyspozycji 50W/8ohm.

Które rozwiązanie wyniesie dźwięk na wyższy poziom?

Czy miał ktoś okazję porównać te wzmacniacze lub może się podzielić wrażenia na temat któregokolwiek z nich?

Krążą mieszane opinie na temat dodania NAP100 do unitiqute, stąd rozważam Uniti. Czy poza wyższą mocą można liczyć na poprawę brzmienia?

Sam mam UQ i mialem RLSy ale Callisto III ( nawiasem, wcale mnie nie zauroczyły).

UQ  sam w sobie jest super. Testowałem go w róznych kombinacjach. Uwazam, ze jego największymi ograniczeniami sa preamp i dac.  Z koncówka (XS) gra ciut lepiej, swobodniej, z troche lepiej kontrolowanym basem. Podłaczony  do XS jako zródło gra juz duzo lepiej -  pojawia sie efekt 3d, dzwiek nabiera zycia. Tu juz słychac progres.  UQ z Chord 2Qute Dac  jako żródło grał juz swietnie! Więc uwazam, ze wzmak ma bdb.

Ja bym sie  pewnie pokusił na Nap 100, bo mozna kupic za 2 tys i, jak napisał  uzytkownik init0,  rozwiązanie " bardziej elastyczne i przyszłościowe". Nie oczekiwałbym jednak dramatycznej poprawy. Sam bym pewnie postawił na Superuniti. 

Pozdrawiam ?

 

Edytowane przez Krzysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, motiff napisał:

Ja nie znam. Gniada głośnikowe w Naimach są wlutowane w płytkę, bardziej bezpośrednio już nie można, stąd takie a nie inne rozwiązanie tylko dla "bananów"

Może w starszych modelach tak było. Wszystkie współczesne, które znam (NAPy 200/250/300, supernaity, all-in-one starsze i obecne) mają ten sam standard gniazd, przykręcana do obudowy tandeta więc nie ma problemu. Poniżej SN2 i terminale.

SN2.png

termn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat niklowane wtyki i gniazda to element całej koncepcji producenta odnośnie tego jak Naim ma brzmieć.

A dostawcą tego asortymentu jest brytyjski Deltron.

Zacny producent, wyceniający swe produkty bardzo uczciwie.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

Akurat niklowane wtyki i gniazda to element całej koncepcji producenta odnośnie tego jak Naim ma brzmieć.

A dostawcą tego asortymentu jest brytyjski Deltron.

Zacny producent, wyceniający swe produkty bardzo uczciwie.

Etap "koncepcji" producent ma już dawno za sobą, od czasu gdy... zmienił "koncepcję". Wprowadzając do oferty hi lajna, power lajna, lumina(L), itd. zaprzeczył sam sobie więc nie wierzę, że te tandetne terminale są jedynie słuszne, tak jak nie wierzę (i nie słyszę) aby skądinąd całkiem przyzwoity NACA5 był mistrzem świata. Bo nie jest. 

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, macktheknife napisał:

Etap "koncepcji" producent ma już dawno za sobą, od czasu gdy... zmienił "koncepcję".

Idąc tym tropem można by stwierdzić, że Naim się skończył wraz ze śmiercią Juliana.

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Idąc tym tropem można by stwierdzić, że Naim się skończył wraz ze śmiercią Juliana.

 

Tego tropu nie rozumiem. Nic się nie skończyło. Świat się zmienia, naim również. Czas jakiś temu używanie fabrycznych łączówek + naca było nieoficjalnym 11-tym przykazaniem. Czas już jakiś temu odeszli od tej koncepcji, z przesłanek racjonalnych i oczywiście żeby nie sikać pod branżowy wiatr. I słusznie bo chyba nie musimy się przekonywać, że np. naca5 to przewód do naim-a idealny i jedyny słuszny? Dlaczego więc nie terminale? Kiedyś spróbuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Od pewnego czasu jestem w posiadaniu XPS Dr, wraz z włączaniem zasilacz potrafi wywalić bezpiecznik w grupie. Na szczęście większość czasu pozostaje włączony natomiast nurtuje mnie czy ktoś z Was spotkał się  tego typu przypadłością. 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kacper525 napisał:

Witam serdecznie,

Od pewnego czasu jestem w posiadaniu XPS Dr, wraz z włączaniem zasilacz potrafi wywalić bezpiecznik w grupie. Na szczęście większość czasu pozostaje włączony natomiast nurtuje mnie czy ktoś z Was spotkał się  tego typu przypadłością. 

Miałem podobne doświadczenia z XPS’em, zdażyło mi się też, że przepalił się bezpiecznik w urządzeniu ... 

jak zmienisz na C16 to pozbędziesz się tego kłopotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr111111 napisał:

Miałem podobne doświadczenia z XPS’em, zdażyło mi się też, że przepalił się bezpiecznik w urządzeniu ... 

jak zmienisz na C16 to pozbędziesz się tego kłopotu 

Dzięki za rade, napewno skorzystam i wymienie bezpiecznik. Sam sie za to raczej nie zabiorę, głównym powodem jest fakt iz nie wiem jak wyłączyć prąd przed bezpiecznikiem dlatego tez poproszę najprawdopodobniej jakiegoś elektryka.

Na szczęście zasilacz jest prawie 24/7 włączony takze problem  na codzień jest nie odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kacper525 napisał:

Witam serdecznie,

Od pewnego czasu jestem w posiadaniu XPS Dr, wraz z włączaniem zasilacz potrafi wywalić bezpiecznik w grupie. Na szczęście większość czasu pozostaje włączony natomiast nurtuje mnie czy ktoś z Was spotkał się  tego typu przypadłością. 

U mnie ten problem sprawiała końcówka 250.2, wymiana na C16 załatwiła sprawę. Polecam przed wymianą obgadać sprawę z elektrykiem. Instalacja elektryczna musi "pozwalać" na wymianę charakterystyki bezpiecznika i kolejne zabezpieczenie też musi spełniać warunki (żeby nie wyłączał się główny bezpiecznik ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, init0 napisał:

U mnie ten problem sprawiała końcówka 250.2, wymiana na C16 załatwiła sprawę. Polecam przed wymianą obgadać sprawę z elektrykiem. Instalacja elektryczna musi "pozwalać" na wymianę charakterystyki bezpiecznika i kolejne zabezpieczenie też musi spełniać warunki (żeby nie wyłączał się główny bezpiecznik ? ).

Dokładnie to samo mi powiedział Pan w hornbach (skład budowlany), ze najpierw trzeba sprawdzić czy dany bezpiecznik pasuje do reszty . Sam się napewno za to nie wezmę, zadzwonię do elektryków i poproszę aby mi to wymienili. 
dzieki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.