Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ej no przecież cię nie oskarżam o jakieś zbrodnie. Po prostu chyba się nie zgadzam. I jestem w szoku, że twierdzisz, że masz taką samą appkę bo o ile wiem nowa działa tylko ze wszystkimi urządzeniami na nowej platformie, ale skoro jest inaczej to ok.

I jak może mi dysk działać lepiej podpięty pod router vs. lokalnie pod uniti? w sensie, co konkretnie będzie lepiej? Jak wróci mi z serwisu to mogę podpiąć.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dekoracja napisał:

ej no przecież cię nie oskarżam o jakieś zbrodnie. Po prostu chyba się nie zgadzam. I jestem w szoku, że twierdzisz, że masz taką samą appkę bo o ile wiem nowa działa tylko ze wszystkimi urządzeniami na nowej platformie, ale skoro jest inaczej to ok.

I jak może mi dysk działać lepiej podpięty pod router vs. lokalnie pod uniti? w sensie, co konkretnie będzie lepiej? Jak wróci mi z serwisu to mogę podpiąć.

Lepiej jeśli chodzi o funkcjonalność. Protokół DLNA jest do tego wymyślony by serwować muzykę/film/fotki/itd. Główną funkcjonalnością naszych streamerów jest właśnie dlna/upnp i to najlepiej działa. Mechanizmy wyszukiwania, streamowania, cache... USB jest bo jest i pozwala na podłączenie nośnika z danymi ale jest to ubogie i na "doczepkę" (wyświetla już okładki płyt z nośników usb?). Może Cię zaskoczę ale te streamery to właśnie są komputery w hifi ? Dla mnie usb jest mało wygodne, mam NAS w domu więc od razu zacząłem z niego korzystać. USB sprawdziłem na początku czy i jak działa... i dałem spokój. Czytam często o tych problemach podobnych do Twoich i polecam sprawdzić. Może będzie to rozwiązanie, dodatkowo większa wygoda i sprawniejsze działanie (szczególnie po kablu).

Nie wiem jaki masz dysk (HDD/SSH/NVMe (dla dwóch ostatnich usb jest wąskim gardłem)) i jak on będzie działał z Twoim routerem. USB też ma wiele ograniczeń. Jak masz sporą kolekcję plików, to mimo indexu (jeśli go robi dla plików na nośniku usb) przeszukiwanie może być problemem szczególnie na HDD. Podpięcie pod router to tylko propozycja sprawdzenia DLNA, to też może mieć spore ograniczenia ale pozwoli Ci "tanio" (bo zdaje się że masz co trzeba do przeprowadzenia testu) porównać jak to działa.

Dodatkowo przejście na DLNA/UPNp pozwala uwolnić się od aplikacji naim. Można wybrać alternatywę na dowolną platformę.

Edytowane przez init0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, de_moon napisał:

Spendor 2/3 classic z XS jest bardzo przyzwoicie w każdym zakresie. nic nie boli i noga chodzi ?

klimat wiadomo, spendorowy, zaokrąglony, dociążony, płynny, ale bez utraty detalu. pomieszczenie lekko ponad 20m2. warto próbować imho

DSC01247-2.jpg

Ładne standy. To oryginalne od spendora?

Spendory są cieplejsze od Harbethów?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/3 nie znam ale w SP1/2R2 vs SHL5plus średnica jest wyraźnie bardziej dopalona, ogólne wrażenie "nosowości", mniej przejrzyste i - jak dla mnie - mniej naturalne. Ale, że nie lubię dość powszechnych tutaj uproszczeń i radykalizmów - to nie musi być granie "gorsze / lepsze". Jest inne i być może komuś się spodoba lub już podoba się ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce poczytać "The Flat Response" czasopismo wydawane przez legendarnego piewcę Naima i Linna Chrisa Franklanda, to może ściągnąć 9 archiwalnych numerów z tego adresu:

https://we.tl/t-fM40sL5Q92

Plik udostępniony tylko do północy 6 września.

Issue 6, pg 01.jpg

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2020 o 18:49, rochu napisał:

Jeżeli ktoś chce poczytać "The Flat Response" czasopismo wydawane przez legendarnego piewcę Naima i Linna Chrisa Franklanda, to może ściągnąć 9 archiwalnych numerów z tego adresu:

https://we.tl/t-fM40sL5Q92

Plik udostępniony tylko do północy 6 września.

Issue 6, pg 01.jpg

Natychmiast przypomina mi się jeden z klasyków (cyt.):

- Masz może duży garnek? Bo mam prawdziwe parówki, w baraniej kiszce, z cielęciny.
- W baraniej kiszce? Eeee... to ty chyba, proszę ciebie, z Desy masz.
- Nie, z filmu mam... Powąchaj... Daj jakiś garnek! 

Ty chyba to na plaży znalazłeś, zatopione w bursztynie. Idealna lektura na jesienne wieczory. Póki co pobieżnie tylko przejrzałem ale jakie perełki! Inny świat.... Jaki luz i profesjonalizm jednocześnie, dystans i poczucie humoru. I te reklamy! "Why Cleartone knows more about what hi-fi than What HI-FI?" ?

Dzięki, super rzecz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2020 o 18:49, rochu napisał:

Jeżeli ktoś chce poczytać "The Flat Response" czasopismo wydawane przez legendarnego piewcę Naima i Linna Chrisa Franklanda, to może ściągnąć 9 archiwalnych numerów z tego adresu:

https://we.tl/t-fM40sL5Q92

Plik udostępniony tylko do północy 6 września.

Issue 6, pg 01.jpg

Dzięki rochu. Ciekawa (choć już wiekowa) lektura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, macktheknife napisał:

Ty chyba to na plaży znalazłeś, zatopione w bursztynie.

Pliki znalazłem tutaj:

https://pinkfishmedia.net/forum/threads/chris-frankland.167008/

Fajny wątek, zawiera nieco plotek z okresu, gdy Brytyjczycy przenicowali spory kawałek rynku audio.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2020 o 20:18, rochu napisał:

Pliki znalazłem tutaj:

https://pinkfishmedia.net/forum/threads/chris-frankland.167008/

Fajny wątek, zawiera nieco plotek z okresu, gdy Brytyjczycy przenicowali spory kawałek rynku audio.

Niestety spoźniłem się i transfer wygasł,może jeszcze kiedyś. Dzięki za głos rozsądku w hochsztaplerskich audioczasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam u siebie XS3. Ogólnie mówiąc, trochę mnie "zawiódł". Spodziewałem się kosmicznej dynamiki i basowego grania, a tu zrównoważony wzmacniacz grający bardzo spokojnie. Kiedyś słuchałem Supernaita 2 i tam, z tego, co pamiętam, dźwięk był dużo większy i mocniejszy. Tu jest lekko funkowo, ale tylko lekko.

Porównując do mojego Haiku Sol 2 Sig., różnica jest dość kosmetyczna. Haiku jest bardziej przejrzysty na średnich i ma ciut mniej basu, ale charakter grania jest bardzo podobny. Haiku ma lepszą stereofonię, bardziej dźwięczną górę, ale to są niuanse. Poziom różnic jest jak zmiana kabli na cieplejsze. Także jeśli ktoś szuka takiego grania, warto wcześniej sprawdzić Haiku, także wyższe modele.

Ostatnio testowałem też Lebena 300f i tam było znacznie cieplej i przyjemniej, bardziej muzykalnie. Naim podobnie jak Haiku jest dość spokojny, lekko zaokrąglony (ciut bardziej niż Sol). Ale nie jest to takie ciepłe granie z wielkim pierwszym planem, jakiego się spodziewałem. Mógłbym z nim żyć, ale też nic specjalnego mnie w nim nie ujęło. Takie normalne granie. Pewnie z innymi gratami Naima gra to lepiej, bardziej Naimowo, u mnie z Qutestem i 30.1 bez fajerwerków. Przy Lebenie było słychać, że muzyka gra inaczej, tu gra niemal tak samo jak moje Haiku :)

Wykonanie przyzwoite, choć w tej cenie spodziewałbym się, że gniazdo zasilania nie będzie się bujać na lewo i prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, puszkin napisał:

Gniazdo zasilania buja się chyba w każdym klocku naima. Tak ma być. To nie wada czy niedopatrzenie podczas składania. 

Tak ma być? A jaki jest powód takmabycia tego?

Godzinę temu, jackobtone napisał:

W cenie niższej od nowego Naita XS3 stoi na OLX nowa sztuka Supernait 2 dostępna w Krakowie :) 

Raczej w Lebenka pójdę albo lampę Haiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, hasos napisał:

Tak ma być? A jaki jest powód takmabycia tego?

Raczej w Lebenka pójdę albo lampę Haiku. 

Możesz też pójść w hybrydę. Vincent oferuje w tej kwestii swój model Sv-227. Mój sąsiad go kupił, wymienił w nim główną lampę na jakąś inną za bodajże 200zł (więc groszowa sprawa, a zmiana ogromna na plus) i muszę przyznać, że gra to bardzo przyzwoicie. ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hasos napisał:

No więc mam u siebie XS3. Ogólnie mówiąc, trochę mnie "zawiódł". Spodziewałem się kosmicznej dynamiki i basowego grania, a tu zrównoważony wzmacniacz grający bardzo spokojnie. Kiedyś słuchałem Supernaita 2 i tam, z tego, co pamiętam, dźwięk był dużo większy i mocniejszy. Tu jest lekko funkowo, ale tylko lekko.

Porównując do mojego Haiku Sol 2 Sig., różnica jest dość kosmetyczna. Haiku jest bardziej przejrzysty na średnich i ma ciut mniej basu, ale charakter grania jest bardzo podobny. Haiku ma lepszą stereofonię, bardziej dźwięczną górę, ale to są niuanse. Poziom różnic jest jak zmiana kabli na cieplejsze. Także jeśli ktoś szuka takiego grania, warto wcześniej sprawdzić Haiku, także wyższe modele.

Ostatnio testowałem też Lebena 300f i tam było znacznie cieplej i przyjemniej, bardziej muzykalnie. Naim podobnie jak Haiku jest dość spokojny, lekko zaokrąglony (ciut bardziej niż Sol). Ale nie jest to takie ciepłe granie z wielkim pierwszym planem, jakiego się spodziewałem. Mógłbym z nim żyć, ale też nic specjalnego mnie w nim nie ujęło. Takie normalne granie. Pewnie z innymi gratami Naima gra to lepiej, bardziej Naimowo, u mnie z Qutestem i 30.1 bez fajerwerków. Przy Lebenie było słychać, że muzyka gra inaczej, tu gra niemal tak samo jak moje Haiku ?

Wykonanie przyzwoite, choć w tej cenie spodziewałbym się, że gniazdo zasilania nie będzie się bujać na lewo i prawo. 

z konkretów to widać żeś za wiele nie miał z naima w życiu ? gniazda się ruszają bo tak specjalnie są zrobione. Kto ci mówił, że naim to ciepłe granie? 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hasos napisał:

No więc mam u siebie XS3. Ogólnie mówiąc, trochę mnie "zawiódł". Spodziewałem się kosmicznej dynamiki i basowego grania, a tu zrównoważony wzmacniacz grający bardzo spokojnie. Kiedyś słuchałem Supernaita 2 i tam, z tego, co pamiętam, dźwięk był dużo większy i mocniejszy. Tu jest lekko funkowo, ale tylko lekko.

Porównując do mojego Haiku Sol 2 Sig., różnica jest dość kosmetyczna. Haiku jest bardziej przejrzysty na średnich i ma ciut mniej basu, ale charakter grania jest bardzo podobny. Haiku ma lepszą stereofonię, bardziej dźwięczną górę, ale to są niuanse. Poziom różnic jest jak zmiana kabli na cieplejsze. Także jeśli ktoś szuka takiego grania, warto wcześniej sprawdzić Haiku, także wyższe modele.

Ostatnio testowałem też Lebena 300f i tam było znacznie cieplej i przyjemniej, bardziej muzykalnie. Naim podobnie jak Haiku jest dość spokojny, lekko zaokrąglony (ciut bardziej niż Sol). Ale nie jest to takie ciepłe granie z wielkim pierwszym planem, jakiego się spodziewałem. Mógłbym z nim żyć, ale też nic specjalnego mnie w nim nie ujęło. Takie normalne granie. Pewnie z innymi gratami Naima gra to lepiej, bardziej Naimowo, u mnie z Qutestem i 30.1 bez fajerwerków. Przy Lebenie było słychać, że muzyka gra inaczej, tu gra niemal tak samo jak moje Haiku ?

Wykonanie przyzwoite, choć w tej cenie spodziewałbym się, że gniazdo zasilania nie będzie się bujać na lewo i prawo. 

Naity XS tak grają,jak widać w wersji 3 nic się nie zmieniło,no dodali phono MM ? 

Zawsze mnie zastanawiało,dlaczego model podstawowy grał zdecydowanie lepiej PRaT,niż droższy i bardziej funkcjonalny brat. Dodanie Flatcapa też w kwestii tego gładkiego grania XS nie zmienia,właściwie w mojej opinii niczego nie zmienił. Jeśli chcesz mieć Naima grającego tak jak opisałeś, to wersja CB,ewentualnie Olive. Tam jest ciepło,motorycznie i do przodu. Ze współczesnych to Supernait min a najlepiej dzielonki. Na all jest Nait1 red CB,jeśli jeszcze nie zniknął,to brać,tylko wtedy obligatoryjnie kable Nac a4/5 lub Linna.XS miałeś od Wacka?

2 godziny temu, dekoracja napisał:

Miałeś Ty kiedyś cokolwiek z serii CB?chyba nie skoro tak piszesz. Tam jest ciepło z genialnym PRaT,bo tak sobie to Julian wymyślił,więc hasos wie czego szuka.

4 godziny temu, hasos napisał:

Tak ma być? A jaki jest powód takmabycia tego?

 

Odseparowaniu wtyków od obudowy. Naim ma fiksację na temat pasożytniczych drgań przenoszonych na przewody.Zobaczyłbyś jak wygląda Hiline,który był tworzony dla serii500,to dopiero byś się za głowę łapał ?

Tak ma być(wg Naima)

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Margol napisał:

Naity XS tak grają,jak widać w wersji 3 nic się nie zmieniło,no dodali phono MM ? 

Zawsze mnie zastanawiało,dlaczego model podstawowy grał zdecydowanie lepiej PRaT,niż droższy i bardziej funkcjonalny brat. Dodanie Flatcapa też w kwestii tego gładkiego grania XS nie zmienia,właściwie w mojej opinii niczego nie zmienił. Jeśli chcesz mieć Naima grającego tak jak opisałeś, to wersja CB,ewentualnie Olive. Tam jest ciepło,motorycznie i do przodu. Ze współczesnych to Supernait min a najlepiej dzielonki. Na all jest Nait1 red CB,jeśli jeszcze nie zniknął,to brać,tylko wtedy obligatoryjnie kable Nac a4/5 lub Linna.XS miałeś od Wacka?

Miałeś Ty kiedyś cokolwiek z serii CB?chyba nie skoro tak piszesz. Tam jest ciepło z genialnym PRaT,bo tak sobie to Julian wymyślił,więc hasos wie czego szuka.

Odseparowaniu wtyków od obudowy. Naim ma fiksację na temat pasożytniczych drgań przenoszonych na przewody.Zobaczyłbyś jak wygląda Hiline,który był tworzony dla serii500,to dopiero byś się za głowę łapał ?

Tak ma być(wg Naima)

CB? kiedy to było? 30 lat temu? I wiedząc o tym szuka w najnowszym modelu? ciekawe, ciekawe. Ja bawię sie w naima od chyba 15 lat, ale nie szukałem ciepła...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szuka i co?nie można liczyć na to,że kolejna inkarnacja danego modelu nawiąże do tego co Julian stworzył ponad 40 lat temu? Nie posłuchasz,to się nie dowiesz. Dla mnie Naim zatrzymał się na serii Olive,ale też przyznać muszę,że ponad serie 300 nie zaglądałem,może tam jest to,co kiedyś można było kupić za grosze? Tak czy siak,gdybym szukał integry Naima,to Naita1 bym kupił,gra zdecydowanie lepiej od XS w kazdym jego wcieleniu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hasos napisał:

Naima przetestowałem z ciekawości, chciałem zobaczyć, jak zagra. Gra całkiem przyjemnie, mógłby zostać. Ale lampa dawała więcej przyjemności. 

Jeszcze tu kiedyś wrócisz... ? wszyscy wracają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, macktheknife napisał:

Jeszcze tu kiedyś wrócisz... ? wszyscy wracają ?

Nie twierdzę, że nie :) Bo to takie całkiem przyzwoite granie. XS3 powinien się spodobać wszystkim, a przynajmniej zyskać uznanie dobrego kompana, który nie przeszkadza w słuchaniu muzyki. Choć jak teraz słucham Sola 2 Sig po kilku dniach, to słyszę, że u mnie jest bardziej otwarty dźwięk, jest więcej dźwięczności i szczegółów. Nie ma mgiełki, która była dość przyjemna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margol napisał:

No szuka i co?nie można liczyć na to,że kolejna inkarnacja danego modelu nawiąże do tego co Julian stworzył ponad 40 lat temu? Nie posłuchasz,to się nie dowiesz. Dla mnie Naim zatrzymał się na serii Olive,ale też przyznać muszę,że ponad serie 300 nie zaglądałem,może tam jest to,co kiedyś można było kupić za grosze? Tak czy siak,gdybym szukał integry Naima,to Naita1 bym kupił,gra zdecydowanie lepiej od XS w kazdym jego wcieleniu i tyle.

dla ciebie gra lepiej, co niby oczywiste, ale może warto podkreślić żeby nie pozostało dla następnych pokoleń wrażenie, że to powszechna opinia ?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.