Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2020 o 11:34, paluch. napisał:

Przez weekend będę miał okazję przetestować Rel t5 i będzie jasność.

  Ten subwoofer aktywny Rel t5 którego mogłem przetestować bardzo miło zaskoczył moje ucho .Chociaż byłem nastawiony do niego negatywnie to Naim XS zagrał z nim bardzo fajnie, bas pojawił się tam gdzie go nie miałem. Nie męczył dudnieniem grał rasowo z przytupem nie wskazując swojej lokalizacji , nie zakłócił całej atmosfery w stereo a przy cichym słuchaniu był wreszcie obecny. Polecam mi  przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do gry z "normalnymi" klockami po 2 letniej przygodzie z uniti star. Poza awarią mogę tylko chwalić tego uniti.

kupiłem nd5xs i teraz pytanie, czy kupić do kompletu xs3, czy coś kombinować np. zbierać kasę na SN3. A może po SN2? 

Co uważacie?

a przy okazji będzie za kilka dni uniti star na sprzedaż ?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z podanych przez Ciebie propozycji wybrałbym SN2 no chyba, że masz gramofon to SN3. Dźwiękowo nie ma znaczącej jak dla mnie różnicy natomiast różnica jest w PLN. Myślę, że SN2 na pełnej gwarancji kupisz w cenie xs3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem już informację o tym SN2 ale widzę że wątek poniekąd wrócił. Gdybym nie był zadowolony z XS2 brałbym tego SN2:

https://www.olx.pl/oferta/naim-supernait-2-audio-mix-krakow-CID99-IDCtu4h.html#151ff68402

Btw nie mam z tym sklepem nic wspólnego ?

 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dekoracja napisał:

wracam do gry z "normalnymi" klockami po 2 letniej przygodzie z uniti star. Poza awarią mogę tylko chwalić tego uniti.

kupiłem nd5xs i teraz pytanie, czy kupić do kompletu xs3, czy coś kombinować np. zbierać kasę na SN3. A może po SN2?

a przy okazji będzie za kilka dni uniti star na sprzedaż ?

???

Historia kołem się toczy..?

Chyba Faktycznie marketingowcy Naima mają rację twierdząc że do Naima WRACA największy % ich klientów. 

Z drugiej strony.. żeby w pogoni za Króliczkiem... i po zestawie 250 Dr + 272 + Xps Dr romansować z Uniti.. i szukać pocieszenia w Xs..???

Niemniej witamy w rodzinie synu marnotrawny ??

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia była taka, że po pierwsze ukradli mi rower a jestem bardziej kolarzem niż audiofilem (jakoś tak). Sprzedałem wtedy sprzęt żeby mieć kasę na nowy rower. A potem to już było różnie, ale uniti miało być lekiem na audiofilskie paranoje; wydawało mi się, że brak możliwości upgrade’ów będzie super pomysłem. I był do czasu aż uniti się zaczęło psuć. Oraz kiedy zrozumiałem, że digitalizuje sygnał z gramofonu - jak się lubi płyty to trochę jednak trudno to zaakceptować... i zwykła ciekawość -  nie miałem nigdy nait xs w domu. Miałem po kolei: cd5, nait 5i-2, nac172/nap155, nac272/nap200dr/xpsDR, nait5si/cd5si, uniti. Taki rollercoaster. Niczego nie żałuję. Jak E.Piaf.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, de_moon napisał:

ja z XS mam taki problem, że na siłę chcę go zmienić, bo chcę lepiej. ostatnio wziąłem Audio Reveal Second i wrócił do sklepu, a XS został

:) A Nautilus chwalił się twoją fotką jako nowym zadowolonym klientem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, de_moon napisał:

ja z XS mam taki problem, że na siłę chcę go zmienić, bo chcę lepiej. ostatnio wziąłem Audio Reveal Second i wrócił do sklepu, a XS został

a zasilacze do wzmaka testowałeś w domu?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dekoracja napisał:

a zasilacze do wzmaka testowałeś w domu?

2 razy kupiłem hi-capa, bo on faktycznie poprawiał brzmienie XS, jakby miał 10 wat więcej, ale pierwszy brumił głośniej niż lodówka, to sprzedałem. kupiłem za jakiś czas ponowniehi-capa, bo kupiłem listwę gigawatt - to samo - nerwica, bo brumi, wymieniłem w rozliczeniu na ATC. później twinslaver kupił hi-capa zdaje się dr i mu odbierałem, to ten zasilacz brumiał znośnie, ale to nie był mój więc pojechał do wlaściciela. miałem tez FC do Cd5XS więc i do Naita go próbowałem, ale jakoś lepiej to się zgrywało z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, de_moon napisał:

2 razy kupiłem hi-capa, bo on faktycznie poprawiał brzmienie XS, jakby miał 10 wat więcej, ale pierwszy brumił głośniej niż lodówka, to sprzedałem. kupiłem za jakiś czas ponowniehi-capa, bo kupiłem listwę gigawatt - to samo - nerwica, bo brumi, wymieniłem w rozliczeniu na ATC. później twinslaver kupił hi-capa zdaje się dr i mu odbierałem, to ten zasilacz brumiał znośnie, ale to nie był mój więc pojechał do wlaściciela. miałem tez FC do Cd5XS więc i do Naita go próbowałem, ale jakoś lepiej to się zgrywało z CD.

To mnie właśnie zastanawia - czy taka firma nie jest w stanie wyeliminować błędu, który nie występuje niemal w żadnym sprzęcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu miałem własnych i pożyczonych kilkanaście elementów Naim-a i nigdy brumienie nie było dokuczliwe. Śpię w pokoju, gdzie sprzęt "czuwa" i przy zupełnej ciszy w też nic nie słychać. Myślę, że to jednak wina instalacji bo u mnie brumienie się wzbudza w każdym urządzeniu jak żona włączy prostownicę. Używam zwykłej listwy wireworld matrix2 bo filtrujące nic nie wnosiły a raczej ujmowały.

Co do Teddy to z moich obserwacji wynika, że podłączony u mnie czy do CD5x, czy do SN1, SN2 zawsze znacząco rozjaśniał przekaz. W SN1 był to dobry zabieg natomiast w SN2 już nieeeee...... Osoba, której sprzedałem Teddy-ego miał go właśnie podpiętego pod xs2 i miał takie samo zdanie jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wpisy.

Ja ostatni raz miałem jakieś zasilacze w domu wiele lat temu. I tylko do źródeł. Ale raczej powoli, najpierw powoli będzie granie/grzanie. Potem może coś z kablami. Niestety z powodu braku miejsca na razie będzie odtwarzacz stał na wzmacniaczu lub odwrotnie. Nawet się zastanawiam, czy czymś je rozdzielić...może jakieś izolatory?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hasos napisał:

To mnie właśnie zastanawia - czy taka firma nie jest w stanie wyeliminować błędu, który nie występuje niemal w żadnym sprzęcie? 

Pisaliśmy już o tym... Musi brumieć. Naim, który nie brumi to nie naim. ?

8 godzin temu, dekoracja napisał:

Nawet się zastanawiam, czy czymś je rozdzielić...może jakieś izolatory?

Kup sobie paczkę (8 szt., obudowa z tworzywa) isoacoustic iso-puck mini (dedykowane dla rynku pro więc dużo tańsze od wersji dla audiofili ?), mam też iso-puck (bez mini) do trochę cięższych gratów, obudowa z alu i wciąż dużo tańsze od "audiofilskich" (które są w dystrybucji top hifi).

https://isoacoustics.com/iso-puck-series/

znajdziesz w sieci w sklepach pro audio, są też pewnie na alle.

W dniu 30.09.2020 o 16:35, dekoracja napisał:

wracam do gry z "normalnymi" klockami po 2 letniej przygodzie z uniti star. Poza awarią mogę tylko chwalić tego uniti

 

Każdy pretekst jest dobry... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, peciol napisał:

Witam 

Panowie czy macie jakieś doświadczenia z polączeniem Naima z paczkami na Scanach np. Revelatorach?  Jaka jest różnica w brzmieniu Supernaita2 vs. 3

Cześć.

Miałem Xavian Giulia na revelatorach i grało bardzo dobrze z SN1, później nap250.2. Miałem też węglowe SS w Nereida II i miałem kolumny na illuminatorach (Akustyk i S16Hz Aries). Najlepiej grały te starsze, ale to nie zasługa użytego głośnika tylko całości jako zaprojektowanej i zestrojonej kolumny. Możesz mieć świetnie grające kolumny i bardzo słabo na tym samym głośniku. Sama obecność revelatorów nic nie gwarantuje.

Naim budował własne, świetnie grające kolumny w oparciu o głośniki wysokotonowe Scan Speaka. Grają rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, peciol napisał:

Witam 

Panowie czy macie jakieś doświadczenia z polączeniem Naima z paczkami na Scanach np. Revelatorach?  Jaka jest różnica w brzmieniu Supernaita2 vs. 3

Niewielka, na korzyść SN3. Osobiście jak miałbym SN2 za 6k i SN3 za 15k to wybrałbym SN2. Ale to teraz. Jak kupowałem SN3 nie miałem tej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 16:35, dekoracja napisał:

wracam do gry z "normalnymi" klockami po 2 letniej przygodzie z uniti star. Poza awarią mogę tylko chwalić tego uniti.

kupiłem nd5xs i teraz pytanie, czy kupić do kompletu xs3, czy coś kombinować np. zbierać kasę na SN3. A może po SN2? 

Co uważacie?

a przy okazji będzie za kilka dni uniti star na sprzedaż ?

Jak już masz dobre pre do gramofonu to weź SN2 w miejsce XS3. Jak możesz to SN3 będzie pewnie jeszcze lepiej. Nie znam XS3, ale długo miałem SN1, SN2, XS i chwilę słuchałem w domu XS2. Supernaity w poprzednich seriach oferowały znacznie więcej od XS i teraz pewnie jest podobnie. Z drugiej strony nawet jak zdecydujesz się na XS to będzie dobrze ale po pewnym czasie wskoczysz na SN3 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zacząłem ripować kolekcję CD. Po zgraniu 2000 płyt skończyło mi się miejsce w Apple mac mini, który służy to zgrywania płyt. Wymiana dysku 2,5 cala na większy nie ma sensu bo zostało mi do zgrania jakieś +-17000 płyt (sam nie wiem ile, dopiero zacząłem spisywać w Excelu). Wyjąłem z szafy stary serwer NAS Synology DS213. Kupiłem dysk WD 14 TB (to normalne, że po sformatowaniu zostało 12TB? System binarny dla HDD już nie obowiązuje?).

Teraz zaczyna się problem(ik). Jak przenieść bibliotekę z muzyką z mac mini na NAS tak, żeby kolejne płyty zapisywały się na NAS? (Zupełnie się na tym nie znam.) Wtedy będę sobie robił kopię PC i kolejną kopię na płytach Blu-ray.

Z serwera NAS korzystać ma Naim NDX. Zrobiłem fotkę z kartonem na literę "O" ? 

20200927_151459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mrrod napisał:

Teraz zaczyna się problem(ik). Jak przenieść bibliotekę z muzyką z mac mini na NAS tak, żeby kolejne płyty zapisywały się na NAS? (Zupełnie się na tym nie znam.) Wtedy będę sobie robił kopię PC i kolejną kopię na płytach Blu-ray.

 

Wystaw na NAS zasób NFS lub SMB i podmontuj w macos pod dowolny folder w Twoim katalogu domowym. Będziesz mógł skopiować dotychczasowe ripy do tego folderu czyli na dysk w nas i możesz ripować od razu do tego folderu.

Tu masz instrukcję jak montować na macu zasoby z serwera NFS (w Twoim przypadku NAS?

https://www.cyberciti.biz/faq/apple-mac-osx-nfs-mount-command-tutorial/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrrod napisał:

Niewielka, na korzyść SN3. Osobiście jak miałbym SN2 za 6k i SN3 za 15k to wybrałbym SN2. Ale to teraz. Jak kupowałem SN3 nie miałem tej wiedzy.

 

1 godzinę temu, init0 napisał:

Cześć.

Miałem Xavian Giulia na revelatorach i grało bardzo dobrze z SN1, później nap250.2. Miałem też węglowe SS w Nereida II i miałem kolumny na illuminatorach (Akustyk i S16Hz Aries). Najlepiej grały te starsze, ale to nie zasługa użytego głośnika tylko całości jako zaprojektowanej i zestrojonej kolumny. Możesz mieć świetnie grające kolumny i bardzo słabo na tym samym głośniku. Sama obecność revelatorów nic nie gwarantuje.

Naim budował własne, świetnie grające kolumny w oparciu o głośniki wysokotonowe Scan Speaka. Grają rewelacyjnie.

Panowie dzięki za szybki odzew. Moje paczki na Rewelatorach pochodzą od chłopaków z YB Audio. Pięknie, liniowo stroją kolumny. Nie wspome o stolarce. No nic uderze niebawem w któregoś SN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.